Skoči na vsebino

Slovni?ni koti?ek


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Dober ve?er dru??ina!

 

Ker ve?krat nanese debata kako se kaj pravilno pi?e ali re?e, je po mojem mnenju dobrodo?la tudi tak?na tema, saj sem prepri?an, da nih?e od nas ne ve vsega. No, lahko pa, da se motim in je med nami dejansko kak?en VSEVED in se le nekoliko skriva.  :hohoho:

 

Jaz sem mnenja, da ?e Slovenci ne bomo pravilno uporabljali svojega jezika, potem res ne vem kdo bi ga lahko.

 

V dana?njih ?asih je ?al v uporabi vse preve? nekih germanizmov in pa tudi izrazov iz nekdanje skupne dr?ave. Meni je npr. izjemno mote? izraz GU?VA.  :rolleyes:

 

?e en tak?en biser se mi zdi, ko marsikdo napi?e, da je ?el v oz. u Vrhniko in podobno. Da niti ne pi?em o uporabi dvojine, na katero bi morali biti ponosni in jo uporabljati, pa marsikdo zanjo niti ne ve, da obstaja. 

 

Se mi je pa ravno danes pojavila med pogovorom s prijateljico ena zanimiva dilema in sicer, ko vedno re?emo, da gremo NA VLAK, v resnici pa gremo vanj (V VLAK) in ne na njegovo streho.  :D

 

Kakorkoli, ko ?esa ne bom vedel kako se napi?e, vas bom vpra?al, saj vem, da ste mojstri vseh vrst med vami in z veseljem pomagate.  :jupiii:

 

Imejte lep nedeljski ve?er!  :prstgor:

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na napakah se u?imo. In ?e je ?e govora o slovnici in pravopisu, se ju vsaj tu poskusimo dr?ati:

 

 

 

Dober ve?er, dru??ina!

Ker ve?krat nanese debata, kako se kaj pravilno pi?e ali re?e- je vrinjen stavek, zato je vejica prej in potem - je po mojem mnenju dobrodo?la tudi tak?na tema, saj sem prepri?an, da nih?e od nas ne ve vsega. No, lahko pa, da se motim in je med nami dejansko kak?en VSEVED in se le nekoliko skriva.

Jaz sem mnenja, da ?e Slovenci ne bomo pravilno uporabljali svojega jezika, potem res ne vem, kdo bi ga lahko.

Uporabljati dva veznika enega za drugim ni samo narobe, ampak tudi grdo. Lep?e (in pravilneje) je: Jaz sem mnenja, ?e Slovenci ne bomo pravilno uporabljali svojega jezika, da potem res ne vem, kdo bi ga lahko ? v primeru, da stavek pustimo tak kot je, glede na to, da je cela struktura grda. Grdo je stavek za?enjati z JAZ, poleg tega se ?udno bere stavek ?Jaz sem mnenja (mnenje), potem res ne vem ?

Stavek bi lep?e zvenel: ?e Slovenci ne bomo pravilno uporabljali svojega jezika, res ne vem, kdo ga bo.

V dana?njih ?asih je, ?al, v uporabi vse preve? nekih germanizmov in pa tudi trije vezniki en za drugim ? Grdo, grdo, grdo! Ali uporabi IN ali PA TUDI, vseh treh NIKAKOR NE!! (?e uporabi? ?pa tudi?, je pred ?pa? vejica) izrazov iz nekdanje skupne dr?ave. Meni je npr. izjemno mote? izraz GU?VA.

?e en tak?en biser se mi zdi, ko marsikdo napi?e, da je ?el v oz. u Vrhniko in podobno. Da niti ne pi?em o uporabi dvojine, na katero bi morali biti ponosni in jo uporabljati, pa marsikdo zanjo niti ne ve, da obstaja.

Se mi je pa ravno danes pojavila med pogovorom s prijateljico ena zanimiva dilema in sicer, ko vedno re?emo, da gremo NA VLAK, v resnici pa gremo vanj (V VLAK) in ne na njegovo streho.

To je res; tudi re?emo, da gremo na avtobus, ko gremo v resnici vanj. Kako bi se po tvojem moral glasiti stavek ?Gremo na pot.????

Kakorkoli, ko ?esa ne bom vedel, kako se napi?e- spet vrinjen stavek, vejica prej in potem - vas bom vpra?al, saj vem, da ste mojstri vseh vrst med vami in z veseljem pomagate.

Imejte lep nedeljski ve?er!

In to napi?e nekdo, ki se je nekaj odstavkov vi?je zgra?al nad germanizmi. Niso samo besede potuj?ene, tudi oblike stavkov so. V pravilni sloven??ini se nikoli ne napi?e ?imej lep dan, imej lep ve?er?. To izhaja iz ameri?kega ?have a nice day?. Pri nas se je vedno vo??ilo samo z Lep dan, Lep ve?er ? posebej vljudni pa so rekli: ?elim vam lep ve?er.  

 

Je lepo, ker se zaveda?, da nisi vseved ... :) Tvoj tekst to lepo dokazuje ... Upam, da se ti nisem s popravljanjem slovnice kaj zamerila.

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na napakah se u?imo. In ?e je ?e govora o slovnici in pravopisu, se ju vsaj tu poskusimo dr?ati:

 

 

 

Dober ve?er, dru??ina!

 

Ker ve?krat nanese debata, kako se kaj pravilno pi?e ali re?e- je vrinjen stavek, zato je vejica prej in potem - je po mojem mnenju dobrodo?la tudi tak?na tema, saj sem prepri?an, da nih?e od nas ne ve vsega. No, lahko pa, da se motim in je med nami dejansko kak?en VSEVED in se le nekoliko skriva.

 

Jaz sem mnenja, da ?e Slovenci ne bomo pravilno uporabljali svojega jezika, potem res ne vem, kdo bi ga lahko.

Uporabljati dva veznika enega za drugim ni samo narobe, ampak tudi grdo. Lep?e (in pravilneje) je: Jaz sem mnenja, ?e Slovenci ne bomo pravilno uporabljali svojega jezika, da potem res ne vem, kdo bi ga lahko ? v primeru, da stavek pustimo tak kot je, glede na to, da je cela struktura grda. Grdo je stavek za?enjati z JAZ, poleg tega se ?udno bere stavek ?Jaz sem mnenja (mnenje), potem res ne vem ?

Stavek bi lep?e zvenel: ?e Slovenci ne bomo pravilno uporabljali svojega jezika, res ne vem, kdo ga bo.

 

V dana?njih ?asih je, ?al, v uporabi vse preve? nekih germanizmov in pa tudi trije vezniki en za drugim ? Grdo, grdo, grdo! Ali uporabi IN ali PA TUDI, vseh treh NIKAKOR NE!! (?e uporabi? ?pa tudi?, je pred ?pa? vejica) izrazov iz nekdanje skupne dr?ave. Meni je npr. izjemno mote? izraz GU?VA.

 

?e en tak?en biser se mi zdi, ko marsikdo napi?e, da je ?el v oz. u Vrhniko in podobno. Da niti ne pi?em o uporabi dvojine, na katero bi morali biti ponosni in jo uporabljati, pa marsikdo zanjo niti ne ve, da obstaja.

 

Se mi je pa ravno danes pojavila med pogovorom s prijateljico ena zanimiva dilema in sicer, ko vedno re?emo, da gremo NA VLAK, v resnici pa gremo vanj (V VLAK) in ne na njegovo streho.

To je res; tudi re?emo, da gremo na avtobus, ko gremo v resnici vanj. Kako bi se po tvojem moral glasiti stavek ?Gremo na pot.????

 

Kakorkoli, ko ?esa ne bom vedel, kako se napi?e- spet vrinjen stavek, vejica prej in potem - vas bom vpra?al, saj vem, da ste mojstri vseh vrst med vami in z veseljem pomagate.

 

Imejte lep nedeljski ve?er!

In to napi?e nekdo, ki se je nekaj odstavkov vi?je zgra?al nad germanizmi. Niso samo besede potuj?ene, tudi oblike stavkov so. V pravilni sloven??ini se nikoli ne napi?e ?imej lep dan, imej lep ve?er?. To izhaja iz ameri?kega ?have a nice day?. Pri nas se je vedno vo??ilo samo z Lep dan, Lep ve?er ? posebej vljudni pa so rekli: ?elim vam lep ve?er.  

 

Je lepo, ker se zaveda?, da nisi vseved ... :) Tvoj tekst to lepo dokazuje ... Upam, da se ti nisem s popravljanjem slovnice kaj zamerila.

uhhhh.. ?e dobro , da me nisi u?ila sloven??ino.. 

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na napakah se u?imo. In ?e je ?e govora o slovnici in pravopisu, se ju vsaj tu poskusimo dr?ati:

 

 

 

Dober ve?er, dru??ina!

 

Ker ve?krat nanese debata, kako se kaj pravilno pi?e ali re?e- je vrinjen stavek, zato je vejica prej in potem - 

futurama-fry-meme-generator-not-sure-if-

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdele smo gledali ?ogobrc oz. po doma?e fuzbal.

 

Kako se pravilno re?e "golmanu"?

 

Vratar, ?uvaj mre?e ali kaj tretjega?  :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

uhhhh.. ?e dobro , da me nisi u?ila sloven??ino.. 

Rahlo sem v dvomih, a je uporaba to?ilnika v tem primeru dovoljena? Ali bi bilo bolj primerno uporabiti rodilnik (sloven??ine)?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem vozil PIRJEN po cesti ,zakaj zato ker ne pijem vina da bi bil VINJEN :P

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Na napakah se u?imo. In ?e je ?e govora o slovnici in pravopisu, se ju vsaj tu poskusimo dr?ati:

 

 

 

Dober ve?er, dru??ina!

 

Ker ve?krat nanese debata, kako se kaj pravilno pi?e ali re?e, - je vrinjen stavek, zato je vejica prej in potem -

futurama-fry-meme-generator-not-sure-if-
No no, to pa tud js vem, pa mam lajf :P sam dejansko smo se eni to u?il pa si tud zapomnl :P je pa dans itak tko, da karkol sliss dans o sloven??ini npr v srednji ?oli, je to itak baje took tzk jezik.. Le zakaj haha :D

 

 

Kar se pa pa? tko ti?e, mene sleng pa napake nikol niso fuuul (za zahtevne beri: zelo) motile, razn kadar se gre za kej uradnega, reklamah in takih zadevah. Tam me pa takoj zmoti. No ucasih koga popravm k kej narobe rece, sicer ne tko kao strogo, ampak u smehu :)) sej se tud men kdaj zgodi :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nelogi?na je meni po ve?ini gorenjska fora....sneg gre, de? gre??? WTF..kam gre?na wc? hehehe, ?e pada iz neba?

to pa mi na Savinjskem isto :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je pa bolj nenaveden pojav, ko ponekod ?enske govorijo kot da so mo?ki in se to sli?i: Sem uprav, sem dr?ov, sem skopov, sem se postrigu, itd.  :hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je pa bolj nenaveden pojav, ko ponekod ?enske govorijo kot da so mo?ki in se to sli?i: Sem uprav, sem dr?ov, sem skopov, sem se postrigu, itd. :hohoho:

Skrita identiteta :P Dokler ne sproba?, ne mor? vedt, ?e so res ?enske

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rahlo sem v dvomih, a je uporaba to?ilnika v tem primeru dovoljena? Ali bi bilo bolj primerno uporabiti rodilnik (sloven??ine)?

 

No, vsaj nekdo. Da ne bom edina.

 

A vete kaj? Js bom se naprej pisu v slengu :D

 

?tre?i?e v?eeno lahko uporablja?...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nelogi?na je meni po ve?ini gorenjska fora....sneg gre, de? gre??? WTF..kam gre?na wc? hehehe, ?e pada iz neba?

Aja druga?e pa nasplo?no gorenjci najbolj pravilno nagla?ujemo. Sem ?tudirala na Obali in sem na predavanjih pri sloven??ini vedno jaz morala brati, ker primorkam pa? nikakor ni ?lo:) Aja pa se opravi?ujem, ker tudi moja slovnica ni nevem kaj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ve?krat sem sli?al, da naj bi najbolj pravilno na? jezik govorili Celjani ali okolica, ampak te?ko pa re?em, ?e je res kaj na tem.  :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si na telefonu v?asih bolj te?ko ;)

Verjetno ?e vseeno la?je, kot ?e bi bila V NJEM.  :hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja druga?e pa nasplo?no gorenjci najbolj pravilno nagla?ujemo. Sem ?tudirala na Obali in sem na predavanjih pri sloven??ini vedno jaz morala brati, ker primorkam pa? nikakor ni ?lo:) Aja pa se opravi?ujem, ker tudi moja slovnica ni nevem kaj...

 

Aja(beseda "aja" sicer ni slovni?no pravilna, je pa njena uporaba dovoljena v "pogovornem", forumskem pisanju) druga?e pa nasplo?no (na splo?no - pi?e se narazen) Gorenjci najbolj pravilno nagla?ujemo. Sem ?tudirala na Obali in sem na predavanjih pri sloven??ini (iz sloven??ine) vedno jaz morala brati, ker Primorkam pa? nikakor ni ?lo:) Aja, pa se opravi?ujem (opravi?ujem se), ker tudi moja slovnica ni nevem (ne vem - pi?e se narazen) kaj ... med besedo in tremi pikami je presledek ...

 

 

?e ve?krat sem sli?al, da naj bi najbolj pravilno na? jezik govorili Celjani ali okolica, ampak te?ko pa re?em, ?e je res kaj na tem.  :aaaaa:

 

Moje mnenje je, da si to lahko sli?al samo od Celjana - nih?e drug nikoli ne bi rekel, da Celjani govorijo vsaj pribli?no slovni?no sloven??ino. Najlep?o sloven??ino govorijo "neslovenci", ki se je nau?ijo iz knjig. Vse ostalo je tako ali druga?e popa?eno. Seveda govorim o tistih "neslovencih", ki se res ho?ejo nau?iti slovensko in ne "oni na?i ro?eni Slovenci", ki po ?tiridesetih in ve? letih v Sloveniji ne znajo po slovensko niti pozdraviti ...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.