Skoči na vsebino

Slovni?ni koti?ek


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Slovni?ni obvlada?i, imam eno vpra?anje za vas, ker ravno po?iljam nek dopis.

 

Kako se pravilno napi?e cesta mar?ala tita (na Jesenicah sicer).

 

Nameravam vse 3 besede napisati z veliko za?etnico, ali je mogo?e mar?al z malo?  :ne vem:

Ja res je Cesta mar?ala Tita :)

Pa ?e eno vpra?anje za mamico. Nam je prof. na faksu (pedago?ka) striktno zabi?ala, da se uporablja beseda eden od star?ev in ne star?. Kako je s tem sedaj, ker jezik je ?iva stvar, ki se spreminja ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, kako pa dolo?i? to?no enega od star?ev, ?e ima otrok dejansko samo enega? Mi je jasno, da je to mno?inski samostalnik, ki pa povzro?a te?ave, ko ?eli? bolj to?no dolo?iti ?tevilo oseb, ki jim re?e? star?i.

 

Torej ?e je/bo dovoljena edninska oblika potem bi bilo ?e bolj logi?na dvojina - star?a; (primer: na roditeljski sestanek sta pri?la janezova star?a)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede h?erk se mi niti ne sanja, se pa lahko pozanimam.

 

Glede novega slovarja pa ... ?e ga ni pisal Topori?i?, bo v redu ...

 

Glede star?ev pa: tudi mene to "dvigne". Ko gre? v trgovino, kupi? ene hla?e in ne eno hla?o. Torej ima otrok star?e. In na govorilne ure pridejo star?i. Ne glede na to, kako prizadete se bodo po?utili tisti, ki ?ivijo v enostar?evskih dru?inah, ki jih je, ?al, vedno ve? ... Tudi hla?e so vedno hla?e ne glede na to, ?e si ne moremo privo??iti nakupa ve? kot enih ...

 

In Janez je ime, torej je z veliko za?etnico: Janezova star?a ...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Tista mo?kost bi se reklo.  :danzoman:

 

No ko smo ravno govorili o posebnostih, ki prihajajo s Primorske regije.

 

Ko sem npr. kolega vpra?al, ?e je kupil ?isto nov avto in mi ta odgovori: "Ja pa kaj?"

 

S tem ni bil mi?ljen nek ?uden aroganten odgovor, pa? pa neki v stilu kot bi kak?en mladeni? v tej situaciji uporabil besedi itak ali valda.  ;)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.