Skoči na vsebino

Slovni?ni koti?ek


Z M A J

Priporočeno sporočilo

En ma prevec cajta.....

 

Nekdo ima preve? ?asa ...

 

Niti ne. Nekdo ima ?olarko doma, ki ji ni jasno, zakaj novinarji na TV in radiju lahko govorijo tako, ona pa dobi slabo oceno v ?oli ...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Aja(beseda "aja" sicer ni slovni?no pravilna, je pa njena uporaba dovoljena v "pogovornem", forumskem pisanju) druga?e pa nasplo?no (na splo?no - pi?e se narazen) Gorenjci najbolj pravilno nagla?ujemo. Sem ?tudirala na Obali in sem na predavanjih pri sloven??ini (iz sloven??ine) vedno jaz morala brati, ker Primorkam pa? nikakor ni ?lo:) Aja, pa se opravi?ujem (opravi?ujem se), ker tudi moja slovnica ni nevem (ne vem - pi?e se narazen) kaj ... med besedo in tremi pikami je presledek ...

 

 

 

Moje mnenje je, da si to lahko sli?al samo od Celjana - nih?e drug nikoli ne bi rekel, da Celjani govorijo vsaj pribli?no slovni?no sloven??ino. Najlep?o sloven??ino govorijo "neslovenci", ki se je nau?ijo iz knjig. Vse ostalo je tako ali druga?e popa?eno. Seveda govorim o tistih "neslovencih", ki se res ho?ejo nau?iti slovensko in ne "oni na?i ro?eni Slovenci", ki po ?tiridesetih in ve? letih v Sloveniji ne znajo po slovensko niti pozdraviti ...

 

taki kot jaz in LabiGT, ?eprav Labija mal naglas izdaja.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kdo pa sploh govori slovni?no sloven??ino? :huh:

Moj otrok, pa ?e ona kak?no x slengovsko potem noter vr?e.  :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf... :) mamica kaj ti si res prof. sloven??ine al samo tako obvlada??

Sumim, da ji pri?epetava g. Slivka, ki se ve?krat prika?e z besedami: "sem pa? kmet in s hribu doma", v resnici pa inteligenten mo?akar in ponosen lastnik zloglasne lopate.  :hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj otrok, pa ?e ona kak?no x slengovsko potem noter vr?e.  :P

 

ja, ker druga? usi govorimo pogovorno sloven??ino :)

 

Uf... :) mamica kaj ti si res prof. sloven??ine al samo tako obvlada??

 

sej to so pa ja osnove, ki smo se jih vsi u?il. Eni si jih manj zapomnimo, drugi pa pa? manj :) K mene kdo na ?ihtu al pa kej vpra?a za nasvet, ?e je kej pravilno napisan in tko, pa mu povem zakaj in blabla, pa sam ?udn gledajo.. Pa smo se vsi u?il te osnove

 

kar se ti?e forumov verjetno ni nikjer zapisano, da naj bi se pisalo slovni?no, verjetno samo tako, da vsi razumejo (pa ?e to ne vedno!) :D

 

 

Nekdo ima preve? ?asa ...

 

Niti ne. Nekdo ima ?olarko doma, ki ji ni jasno, zakaj novinarji na TV in radiju lahko govorijo tako, ona pa dobi slabo oceno v ?oli ...

 

 

Ob raznoraznih novinarskih, radijskih, televizijskih, ?asopisnih spodrsljajih pa tud mene na wc prime  :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sumim, da ji pri?epetava g. Slivka, ki se ve?krat prika?e z besedami: "sem pa? kmet in s hribu doma", v resnici pa inteligenten mo?akar in ponosen lastnik zloglasne lopate.  :hohoho:

 

Ni? ji ne pri?epetavam pa? pa ona meni "malo glasneje pri?epetava". Pa ne samo glede pravilne rabe slovnice...

 

In ?e se bo? norcal iz lopate, bodi malo pozoren, kdo hodi za teboj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Lava, ?e najmanj smo verjetno razumeli tistega Nubirinega "frizerja", ki je iz nje naredil dobesedno raketo, no vsaj po njegovih besedah.  :ninja:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo delo za vas prevajalce brez lajfa :D

 

 

Ma nwm jst ka sm uni gumb vklopu za odrosenje zadnje sipe mi je sam sipo odmrznilo speglu pa ne :ne vem: no sej lahko da imajo ogrevane sam jst nisem bil pozoren samo kar se spomnem mi jih ni odmrznilo pac tm ko je bil mraz.. No ce kdo rabi jst sm zdej te tanove ka sm jih ze narocil in so ze v karbon folji tko da une ka so zdej gore jih bom dal pa v skatlo ..

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sme?no je bilo tud videt, ko je imel kolega v Gr?iji najetega skuterja in spravlja zadeve v prostor pod sede?, pa pri tem komentira: "?uj mona, to mi ne stoji"  :hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slovni?ni obvlada?i, imam eno vpra?anje za vas, ker ravno po?iljam nek dopis.

 

Kako se pravilno napi?e cesta mar?ala tita (na Jesenicah sicer).

 

Nameravam vse 3 besede napisati z veliko za?etnico, ali je mogo?e mar?al z malo?  :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slu?ajno vem, ker je nekaj ?lahte tam.

 

Cesta mar?ala Tita.

 

?e pa je to sredi stavka, je pa cesta mar?ala Tita.

 

?e ne verjame?, pa vpra?aj Katjoo, ki je tam doma. Ali pa mojo ?eno, ki se tudi spozna na te stvari...

 

Konec koncev, tako velik pa spet ni bil, da bi kar vse z veliko pisal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Okej, hvala.

 

?e eno vpra?anje, kako se vam zdi bolj pravilno oz. manj narobe: H?ERKA ali H?I?  :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Okej, hvala.

 

?e eno vpra?anje, kako se vam zdi bolj pravilno oz. manj narobe: H?ERKA ali H?I? :aaaaa:

Js bi reku, da je bolj prov hci :)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojem mnenju je pa oboje pravilno, ampak se verjetno uporablja v razli?nih kontekstih. No, bodo mojstri povedali.  :danzoman:

 

Malo prej sem videl, da je pri?la ven nova bukva, imenovana SSKJ2.  :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.