Skoči na vsebino

menjava wankla


mirchy07

Priporočeno sporočilo

Aja zanimiv, js pa nism n? opazu, da bi kaj dodatnega svetilo glede na obrate, edin piskal je pa skos neki  :zvizga:

 

Lahko pa da je lu?ka sam pri kak?ni visoki dodatni opremi.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja zanimiv, js pa nism n? opazu, da bi kaj dodatnega svetilo glede na obrate, edin piskal je pa skos neki  :zvizga:

 

Lahko pa da je lu?ka sam pri kak?ni visoki dodatni opremi.

ali pa celo kakih poznej?ih modelih, ker je prihajalo do te?av, to pa ne vem, sicer pa v navodilih lepo pi?e, da ?e tudi samo premakne? avto je OBVEZNO avto treba imeti pri?gan vsaj 5 min. in pred uga?anjem vsaj 10x pritisniti nad 3000rpm!

 

Kdo to dela? verjetno je 0,1% teh ki poznajo ta motor in berejo navodila

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok ti ze ves...

Seveda vem :D sploh pa to niti ni nevem kak?na skrivnost pa? pa je dokaj splo?no znano

 

Glede lu?ke pa res nevem kaj misli?, kje se je pa lu?ka nahajala, katera verzija avta je bila?

 

ali pa celo kakih poznej?ih modelih, ker je prihajalo do te?av, to pa ne vem, sicer pa v navodilih lepo pi?e, da ?e tudi samo premakne? avto je OBVEZNO avto treba imeti pri?gan vsaj 5 min. in pred uga?anjem vsaj 10x pritisniti nad 3000rpm!

 

Kdo to dela? verjetno je 0,1% teh ki poznajo ta motor in berejo navodila

To je pa proces za uga?anje hladnega motorja. Namen je da iz motorja izme?e ostanke bencina in tako prepre?i zalitje motorja. Pa ni to?no tak kot si ga ti opisal, pa? pa ?e je motor mrzel pohodi? v obrate, potem pa ugasne? avto. Tako se bati do konca odvrtijo in izme?ejo vi?ek goriva iz motorja.

 

A spet tudi ta proces ni tako zelo obvezen, so tudi ljudje ki so uga?ali mrzle motorje brez te?av z zalitjem. Po drugi strani so se pa tisti ki jim je motor ?e kdaj zalil sigurno nau?ili uporabljati ta na?in, tako da je % veliko ve?ji od 0,1 ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se motorja ti?e, je nekdo pred ?asom tule na forumu prodajal NOV motor za 2500?, tako da ti mogo?e uspe najt kak?no tak?no super ugodno varianto, ?e bo ?e treba menjat.

 

Sicer pa, ?e sta karosersija in podvozje okej, potem bi verjetno bila za kupit.  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da je pri menjavi edini problem papirologija, ker rabi? potrdilo o profesionalni vgradnji, ?eprav glede na to da je enak motor mislim da skoraj nih?e ne bi opazil da je bil zamenjan.

 

Motorja pa ni problem dobiti. Najprej mi na pamet pride specializirana trgovina http://www.mazdarotaryparts.com/enter-the--rx-8-parts-store-302-c.asp druga?e ima? pa ?e ebay, in pa kar nekaj ponudnikov menjav, ki bi ti verjetno lahko zrihtali kak?no cenej?o varjanto kot je recimo ?e obnovljen motor, ali pa popust ?e jim da? svoj blok motorja (?e je v dobrem stanju). Lahko pa ima? sre?o pa dobi? motor od opu??enega projekta tako kot je zgoraj napisal ZMAJ, tako da malce pogooglaj pa bo? sigurno na?el ugodno ponudbo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

takole fantje,dobivam motor od mazde 2,5 V6 ni turbo,navadn je,po mojem mnenju je da mi nepase v mazdo RX8,ker je taj motor od mazde z prednim pogonom,zanima me ta verzija od mercedesa SLK 2.3 kompresor,ce bi se dalo to ugradit,in kdo bi mi to lahko naredu,da vidim koliko bi me kej dnarja prislo,hvala ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

takole fantje,dobivam motor od mazde 2,5 V6 ni turbo,navadn je,po mojem mnenju je da mi nepase v mazdo RX8,ker je taj motor od mazde z prednim pogonom,zanima me ta verzija od mercedesa SLK 2.3 kompresor,ce bi se dalo to ugradit,in kdo bi mi to lahko naredu,da vidim koliko bi me kej dnarja prislo,hvala ;)

da se! Motor se postavi not vzdolzno, menjalnik ostane od RX-8, je pa treba neki stvari predelat! ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

KL motor se vgrajuje v RX8 v MB in en na primorskem, se v eno se pa vgrajuje fordov motor. Ce se ti ne mudi, pocakaj pa bos videl kolk je stroskov ;)

Pa bo to potem legalno ali pa? za na pisto?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa bo to potem legalno ali pa? za na pisto?

pomoje bi se moglo brez problema dat homologirat zadevo, sej konc kocev je mo? na 2.5 V6 manj?a kot pri wanklu :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pomoje bi se moglo brez problema dat homologirat zadevo, sej konc kocev je mo? na 2.5 V6 manj?a kot pri wanklu :)

Brez problemov kot tvoja ?asja.

 

Vsaka ?ast tistemu, ki bo uspel to skozi spravit pri nas. Ker od ?asov, ko se je to normalno dalo skozi speljat ?e nisem sli?al, da bi kdo uspel.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez problemov kot tvoja ?asja.

 

Vsaka ?ast tistemu, ki bo uspel to skozi spravit pri nas. Ker od ?asov, ko se je to normalno dalo skozi speljat ?e nisem sli?al, da bi kdo uspel.

tu je blo mal druga?e, ker se med 1.5 in GT ?e na tablici nosilna te?a razlikuje in ne za malo. Tu pa gre dejansko not motor celo z manj?o mo?jo ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj prvavim, ?e Mitji uspe :rispekt:  bo to super avto za pogledat in poslu?at, za vozit bomo ?e pa videli. In takega bi takoj imel. :danzoman:

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za rx8 s fordovim motorjem in kompresorjem vem da ne bo legalna. 

 

Po moje pa ne bo to tako z lahkoto ?lo skozi. Mislim da se za legalizacijo taki posegov dela a-test celotnega vozila? La?je gre skozi tako kot je bilo pri moji ko je skoraj identi?en motor.

 

V bistvu pa dvomim da bo kdo homologiral saj bo pri vsaki neko puhalo zraven :)

mazda-323f-18-glx-98.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf to bo zanimivo videt (in sli?at) te predelane stroje.  :wub:

 

Ja, se strinjam  :danzoman: in vedno ve? bo tega, samo prvi najpogumnej?i morajo prebiti led. Tudi ?e od?tejemo motor je avto s svojimi lastnosmi zastonj (?e seveda pride kak?na na a.net :P ). Upam da bom smel spremljat projekt od mitja povsem od blizu, da me ?e kaj nau?i, ker je res mojster :)

mazda-323f-18-glx-98.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kako dale? je projekt?

Sem zadnji? bil tam pa Mitje ni bilo in sem samo pustil dele za Dejana in ?el dalje.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A si kupu La Sportiva, al pa Scarpa, La Scarpa pa sigurno ne 😁 Je pa oboje pro liga in nisi mogu nič zajebat.     Vibram je kar v vrhu, če ne vodilni kar se tiče te scene, imaš pa različne Vibram podplate, glede na lastnosti oz. potrebe uporabnika. Sam imam dvoje La Sportiva plezalke in ene imajo Vibram Grip, to je zelo mehak podplat, ki se hitro obrabi, se precej upogiba in je bolj primeren za kake gladke skale, plate, medtem, ko imam druge plezalke z Vibram Edge podplatom, ki je precej trši in posledično tud cela plezalka je tko narjena, da ma trdi in oster rob in je precej neudobna, to maš pa potem za stopat na mikro špičke, robove in reže v skali. Pojasnilo Alpine glede degradacije ali hidrolize materiala je ubistvu na nek način zelo na mestu, to se dogaja tudi drugje. Ne poznam pa Alpininega načina/kvalitete proizvodnje. To je vse na nek način performance obutev in da vam bo držala 15 let nikol ni bil njen glavni namen. Ni problem v podplatu, pač pa materialu ''midsole-a'', tistga dela med podplatom in samim čevljem in pa tudi vrste lepila. Kot ljubitelj in zbiratelj, sem to vidu tut pri supergah, ko ima nekdo v kolekciji kak starejši nenošen par, na polički ali v vitrini, po možnosti še mal sonček gor posije dnevno... Na pogled zgleda čist ok superga, ampak midsole rata kot biskvit in razpade, če začneš karkol prčkati po njem, ali nosit. Zgleda pa nekako tkole. Jordan 4 Crumbling | Just enjoy your sneakers! 📸 by IG:... WWW.FACEBOOK.COM Just enjoy your sneakers! 📸 by IG: paging_dr.sole Isto je z vašimi pohodnimi čevlji, če jih ne nosite in ležijo nekje v kaki rahlo vlažni garaži, kleti 10 let... Tuki podplat ni kriv nič, konc koncev podplat ne razpade, ampak odpade.
    • Itak. Za vse kar gre na slabše je kriv Robi, za vse, kar gre na boljše je zaslužen Ivan. Ali je mogoče kaj vmes?   Moje mnenje je, da je velika težava tudi in predvsem v nas samih, naši balkanski mentaliteti, dvojnih merilih. Kdo od "normalnih" bi recimo kljub jasnim pravilom odrezal DPF filter in zaradi nekaj 100 € koristi ogrožal zdravje drugih udeležencev v prometu? Danec, Šved, ... ?   Mimogrede, v četrtek sem v Sevnici videl premijsko rdečo Mazdo s KP tablico ...
    • Aja, pa tudi inflacijo imamo trenutno med najvišjimi v evro območju. Slučaj? Ne - golobnjakova druščina  na delu oziroma nedelu. 😉
    • Ne razumem...  V čem je poanta, da mora met avto 200 konjev in več? Zakaj jih rabiš? Za normalno vožnjo iz Hrastnika čez Litijo v Ljubljano? Za 130 po AC? Oziroma za vožnjo v koloni in v zastojih? Za prehitevanje? Koga boš prehitel? Kolesarja? Kosilnico? Tipičen primer nestrpnosti. Za vožnjo po omejitvah imajo vsi avti dovolj konjev. Kaj bi pol lahko rekli vozniki tovornjakov? Od 410 do 780 konjev za isto skupno težo... Zakaj že? Zaradi prestiža... Ja... Imam toliko konjev, pa čeprav je samo napis gor.  To je MOJE mnenje. 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.