Skoči na vsebino

Ustanovitev SP


qwerty

Priporočeno sporočilo

Evo mam konkreten problem... In prosim naj se javi kdo ki ima lastne izkusnje... ne mi linkov lepit ker sm prebral vse pa mi se vseeno ni jasn ker malo prikrivajo vse skup...

 

Rad bi odprl SP in sicer taksnega da NISEM zavezanec za ddv... Vse lepo prav prvo leto placujem 220?, drugo 260? in tretje normalno 320? prispevkov skos naprej... Mesecni prispevki so mi jasni ker sem upravicen do subvencije ker nisem se nikoli odprl...

 

Drugo pa me zanima... DOHODNINA... Kako to racunajo in nad koliko letnega dobicka se jo placa??

 

V preprostem bi lahko fakturiral sefu za delo na firmi pa teoreticno se doma delal elektroniko brez skrbi po inspekciji...

 

Kako pol davek konec leta z bilanco racunovodja preracuna? In ja vem z potnimi nalogi, racuni na firmo si znizujem cistaka na koncu leta... predvsem me to zanima da ne bom gledal debelo ko bo prislo za placat se kaj poleg prispevkov...

 

Kje je se kaksna zanka poleg tega da placujes prispevke? In seveda da ne prekoracis 50.000 letnega kar itak ne bom..

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?en s.p. odpre?, se sam odlo?i?, ko ga odpira? na VEM to?ki. Pri odpiranju mor? tud za prvo leto napovedat ali bo dobi?ek in koliko ga bo, na podlagi tega pa se ti izra?una akontacija dohodnine. Za drugo leto in vse naprej pa se uporablja software Silvester Fineus oz. ti bo to zrihtal ra?unovodski servis, ?e ga bo? imel.

 

Preden odpre? ti priporo?am, da se udele?i? k?nga brezpla?nega seminarja/predavanja glede s.p.jev in bo? zvedu marsikatero drugo informacijo, ki jo vidim da kar krvavo potrebuje?.

 

 

Zaletet se v to s premal informacijami se lahko slabo kon?a, predvsem za ?ivce in denarnico :)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pri nas na ?ihtu jih recimo veliko dela "preko SP-ja", pa imajo vseeno vse te ra?unice koliko lahko zaslu?ijo itd., s tem, da jim firma organizira vse kar se ti?e financ (pa? enostavno ra?unovodstvo), morajo pa sami pla?evati razne prispevke in drugo..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadeva je taka... jaz bi si prenakazoval na s.p. samo zato bi ga imel thats it... Za nobene stranke ne nic...

Kaj je fora da lasten denar prenakazuje? na sp?????????????????????? Razen to, da to kar so ti ?e obdav?ili pri pla?i ?e dodatno pla?a? kot nefizi?na?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbr? (vsaj upam), da je mislu lih obratno, ?e ne bi to res bil pravi tajkunski biznismen  :aaaaa:

 

?e vedno sm mnenja, da bi si blo pametno kak?en dan vzet pa obiskat predavanje na to temo, brskat kak?en dan po internetu in izvedet vse potrebne informacije, ker SE DOBIJO in jih bo? tud rabil. V?asih so imel trodnevne delavnice preko zavoda, ki so ble kar dobre, sam mislm da je bilo pol ukinjeno.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam, da se registrira? na forumu Mladi podjetnik, tam bo? na?el marsikateri odgovor, ki ti bo znatno olaj?al odlo?itve glede morebitne samostojne poti.  ;)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem s.p. ?e od 2008, mese?no prispevkov vklju?no z ra?unovodjo blizu 500 ?, sedaj uveljavljam otroka do 3 leta in imam polovi?ne prispevke (juhuhu socialna dr?ava). Noben bavbav ni, ?e ima? dobrega ra?unovodjo. Davek pla?a? na 4 mesece in je odvisen od dobi?ka. Jaz sem pla?al za celo leto akontacije 4x po 15 ?, prej?nje leto ni?, ?e prej?nje tudi nekaj podobnega... ?e dobro dela? naj ti ra?une in bilanco dela ra?unovodja, zato se ga pla?uje okrog 55 ?/mesec, itak je pa vse v ra?unalnikih, ?e moj zaslu?ek pri odmeri o?etovskega dopusta so socialci sami poiskali na dav?ni. Me pa zanima, kak?na bo penzija enkrat, ko ne bom mogel ve? delat. Je treba  ?e sedaj vsak mesec nekaj skriti za poznej?e ?ase.  Ker ne kadim to sploh ni problem. In ko tako ?tudiram to na?o ljubo dr?avo od kje bodo dobili denar za penzije, ?e se pla?uje toliko kot se, delavcev skoz manj, upokojencev skoz ve?, po?eruhov v dr?avnem aparatu tudi skoz ve?... Ko si enkrat privat dobi? druga?en pogled na delo kot takrat, ko dela? za pla?o in pizdi? na delodajalca, da je premajhna pla?a. Vsak pa lahko poizkusi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 let kasneje...

Eno vpra?anje, pa da ne odpiram nove teme, bom prilepil kar tule. 

 

Za za?etek, prosim, naj se javi kdo, ki ima lastne izku?nje... Ne mi linkov lepit, ker sem prebral vse, pa mi ?e vseeno ni jasno ker malo prikrivajo vse skupaj...

 

Kako je s pla?ilom davkov in prispevkov, ?e dobim avtorski honorar iz tujine? Gre pa za dohodke iz Avstralije. Podjetje iz Avstralije je ?e v pogodbo zapisalo, da oni ne bodo pla?evali nobenih davkov in prispevkov in da sem za to odgovoren sam. Kaj torej moram pla?at in koliko mi na koncu ostane? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A bo? odprl s.p.?

 

Predvidevam, da ne bo? zavezanec za DDV.

 

A za poslovanje z tujimi podjetji, mora? postati Atipi?ni zavezanec za DDV....

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • https://www.slovenskenovice.si/bulvar/tuji-traci/tito-sploh-ni-bil-tito/
    • Po mojem, najboljših 6 minut, porabljenih na Youtube. Kapo dol ustvarjalcem!    
    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.