Skoči na vsebino

Nakup Mazda 6 - nov model


Deluxe

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni foruma?i,

 

moja mazda bo letos 7 let pri hi?i, vse ?tima, avto je super, sem kupil novo, vendar sem po?asi za?el razmi?ljat o zamenjavi. Pri novih ?esticah opa?am, da obstajata dva tipa armature. 

1. tip:

mazda-mazda6-interior-3.jpg

 

 

 

2. tip:

skitched-20160612-190829.jpg

Prvi tip sklepam, da je starej?i, ?eprav imajo v Acosmosu ravno tak?no razstavljeno in mi ni preve? v?e?...

 

Od kdaj torej je ta drugi tip armature?

Sicer sem malo pogledoval po drugih znamkah, vendar po Mazdi 6 je te?ko najti avto podobnih velikosti, ki bo v podobnem cenovnem rangu, dovolj dobra, oziroma bolj?a alternativa. BMW-ji so dra?ji, poleg tega pa menda potrebujejo precej popravil in to dragih (ketne, roke, bla?ilci...). Lexus IS premajhen, GS predrag...

Na avto netu je ena ful lepa nova bela: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=10795910&display=Mazda%20Mazda6%20REVOLUTION%20TOP%20CD175%20AT,

vendar je ful draga (35K). Bi bilo treba po?akat 1 leto, da cena pade v pravi budget.  :lol:

Torej ima kdo to najnovej?o mazdo? Zanima me, ?e se pozna kaj preskok v vi?jo kvalitetno raven armaturne, ali pa? ni? bistvene razlike od prej?nje, torej moje GH?

 

Lep pozdrav vsem.  :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se prav spomnim je nov design bil predstavljen enkrat sredi leta 2015, prepozna? ga pa po novih prednjih LED lu?eh: http://i.auto-bild.de/ir_img/1/2/5/7/8/4/8/Mazda6-Kombi-Facelift-2015-Fahrbericht-1200x800-05f79502b1e433c3.jpg

 

Kar se mene ti?e je razlika v notranjosti ogormna - ima nov CMU infotainment sistem ki je (kljub ob?asnim hro??em) bistveno bolj?i od starega sistema s TomTom navigacijo. Prav tako je armaturka precej manj nametana in bolj "upscale".

 

Druga?e pa tudi sam pri iskanju za budged 35k nisem na?el bolj?ega avta, BMWji in podobne stvari so za tak dnar oskubljene ko?are bolj ali manj, medtem ko se M6 vozi skoraj sama :)

 

Mi je pa ?udno to pri A-Cosmosu, saj sem jaz pri BTC izpostavi vozil testno (belo) ?estko z Revolution Top opremo in novo notranjostjo. Vpra?aj ?e jo ?e majo (in ?e ti jo lahko clo natankajo malo pred vo?njo :P )? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Druge slike se ne vidi... verjetno pa imas v mislis tole faceliftano:

 

http://www.mazda.si/salon/mazda6-sedan/features/interior/

 

03-interior-sedan-lhd-hero.jpg

 

FL je v prodaji nekje od spomladi 2015 ... >> http://www.mazda-si.net/topic/12503-mazda-6-facelift-2015/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se prav spomnim je nov design bil predstavljen enkrat sredi leta 2015, prepozna? ga pa po novih prednjih LED lu?eh: http://i.auto-bild.de/ir_img/1/2/5/7/8/4/8/Mazda6-Kombi-Facelift-2015-Fahrbericht-1200x800-05f79502b1e433c3.jpg

 

Kar se mene ti?e je razlika v notranjosti ogormna - ima nov CMU infotainment sistem ki je (kljub ob?asnim hro??em) bistveno bolj?i od starega sistema s TomTom navigacijo. Prav tako je armaturka precej manj nametana in bolj "upscale".

 

Druga?e pa tudi sam pri iskanju za budged 35k nisem na?el bolj?ega avta, BMWji in podobne stvari so za tak dnar oskubljene ko?are bolj ali manj, medtem ko se M6 vozi skoraj sama :)

 

Mi je pa ?udno to pri A-Cosmosu, saj sem jaz pri BTC izpostavi vozil testno (belo) ?estko z Revolution Top opremo in novo notranjostjo. Vpra?aj ?e jo ?e majo (in ?e ti jo lahko clo natankajo malo pred vo?njo :P )? :)

 

Povej kako je bilo na testni vo?nji...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ?kodo se da dobit tudi Superb s ful opreme za 27K. Ampak mi VAG-i ne potegnejo.

 

Sicer pa bi me v nadaljevanju z novo Mazdo 6 zanimalo kater motor vzet, skoraj sigurno 2.2 dizel?

Gledam na mobile.de 2,5 bencin z 192 konji, vendar to bo pilo kar precej verjetno...

 

?e si dam DMV izra?un pravi za uvoz bencina 900?, za dizel 450?...mogo?e se pa spla?a kak uvoz.... :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a se ?e ne vidi drugi tip, ki sem ga pripopal? Jaz vidim... :blink:

 

 

Meni prikaze takole:

 

skitched-20160612-190613.jpg

 

Verjetno stran ne dovoli hotlinkanja slik... tebi pa jo vlece iz predpomnilnika (cache) ker si stran prej obiskal ... 

 

 

Sem pa na tisti strani posikal in verjetno gre za tole sliko :) 

 

skitched-20160612-190829.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Deluxe, v prvem postu si prilepil link nove Mazde6, ki pa pravi? da ni v tvojem budgetu... Sedaj pa vpra?am, a mora biti najmo?nej?i motor z najbolj?o opremo? V kolikor je odgovor negativen, se da dobiti novo Mazdo 6 ?e za 22.000? (sicer malo boga oprema), verjamem pa da se da skonfigurirati pravo kombinacijo za dosti manj kot 30.000?.

Primerjava z Octavijo ni na mestu, s Superbom pa ?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Deluxe, v prvem postu si prilepil link nove Mazde6, ki pa pravi? da ni v tvojem budgetu... Sedaj pa vpra?am, a mora biti najmo?nej?i motor z najbolj?o opremo? V kolikor je odgovor negativen, se da dobiti novo Mazdo 6 ?e za 22.000? (sicer malo boga oprema), verjamem pa da se da skonfigurirati pravo kombinacijo za dosti manj kot 30.000?.

Primerjava z Octavijo ni na mestu, s Superbom pa ?e.

 

Ja, ?e zdaj imam mazdo, ki je dobra, me pa ena stvar precej moti in sicer, da je malce ?voh. Nebi rad imel nov avto z recimo LE 30KM ve?. Tudi opremo bi rad bogato, vse, razen usnja...Vse to pri kak?ni, eno leto stari, mislim da bo mo?no...Sploh pa ?e ta najdra?ja gre za novo leto 5K dol...Moja je tudi bila 25K, za novo leto pa 'le' ?e 20K. Kaj predlaga?? :rolleyes:

Vsekakor si bom za za?etek zrihtal testno vo?no. A majo v BTC-ju testno z avtomatskim menjalnikom? Verjetno ne...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jest, sem kar prilepil link do tvoje slike, a dela zdaj?  :D

:bravo:

 

 

 

Ja, ?e zdaj imam mazdo, ki je dobra, me pa ena stvar precej moti in sicer, da je malce ?voh. Nebi rad imel nov avto z recimo LE 30KM ve?. Tudi opremo bi rad bogato, vse, razen usnja...Vse to pri kak?ni, eno leto stari, mislim da bo mo?no...Sploh pa ?e ta najdra?ja gre za novo leto 5K dol...Moja je tudi bila 25K, za novo leto pa 'le' ?e 20K. Kaj predlaga??  :rolleyes:

Vsekakor si bom za za?etek zrihtal testno vo?no. A majo v BTC-ju testno z avtomatskim menjalnikom? Verjetno ne...

 

 

Vse razen usnja ne bo slo... Pri Mazdi je tako, da so na voljo pet paketov opreme (Emotion, Challenge, Attraction, Revolution in Revolution Top) ... Pri najvisjem paketu opreme (Revolution Top) je kolikor vem mozno izbirati le usnje ... Ce pa izberes eno stopnicko nizje (Revolution) pa se bos moral odpovedati radarskemu tempomatu in se parimi bonboncki ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Elektri?nih sede?ev s spominom nima (uporabno ?e vozi ?e kdo drug), radarski tempomat (fi?r brez katerega jaz ne bi ve? avta kupoval), ogrevanje zadnjih sede?ev ter se mi zdi da aktivno dr?anje pasu (volan sam zavija ko pride? na ?rto).

 

Meni je bilo jo voziti super, sam pa nisem glih hotel vre? 35k za avto - zato sem pa? vzel trojko s top opremo. :)

 

Octavia z opremo primerljivo z Revolution Top je nova tudi preko 30k, Superb pa preko 40.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
    • Takole bo bolj prav z novo temo, ne vem zakaj bi mešali Forda in še vse druga v temo CX-30..... 🤔  Kar se pa tiče izbire se pa tako ve cx-30 🤗😉 Lahko pa mu še Fordaši kaj svetujejo.... 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.