Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6 (rabljene)


Dejan Mohar

Priporočeno sporočilo

Gledam nekej od 2014 naprej. Karavana.

Bi pa naredu 90% kilometre naredu po avtocesti.

Se pravi, veliko km, pa velika vecina po avtocesti

Obvezno dizel.?e ho?e? komplet LED lu?i glej od 2016 naprej.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj FL je bil 2015, ?e mislimo s FL prenovo kabine el. zavora in sli?no.

 

 

To keep the fires burning, the 2015 Mazda6 gets a bolder and more elegant expression while retaining KODO's sophisticated air and dramatic presence inspired by the movements of animals in the wild. Hence the stronger grille and a nose, evolved LED head- and taillight signatures, and redesigned high-gloss 19-inch wheels...

 

Mazda Proactive Safety offers various technologies to support the driver's cognition of the conditions on the road and judgment in dealing with them. i-ACTIVSENSE is what Mazda calls its advanced range of sensorbased active and pre-crash safety systems, which employ radar, laser and camera technology to detect hazards. The idea is not to seize control of the vehicle at every perception of danger, but rather help drivers help themselves, only taking autonomous action if an accident is imminent. These systems can thus help prevent one from happening or at least minimise the damage caused. And the philosophy is continually evolving, as demonstrated by the 2015 Mazda6. It gets all Mazda's latest offerings including Adaptive LED Headlights (ALH), Lane-keep Assist System (LAS), Blind Spot Monitoring (BSM) and Driver Attention Alert (DAA).

vir; inetrnetsi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj FL je bil 2015, ?e mislimo s FL prenovo kabine el. zavora in sli?no.

 

 

vir; inetrnetsi

Res je, a to ne velja za celo leto.Facelit je bil nekje februarja 2015.Led lu?i so pa bile na za?etku le v najvi?ji sport verziji oz. revolution,se mi zdi.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A nima ?e 6ica 2015 komplet led?

 

Mela je LED dnevne lu?i, glavne lu?i so Xenon. Men se razlika med Xenon in LED ne zdi vredna gledanja novej?ega modela - se pa spla?a pogledati da ne dobi? starega infotainmenta ?e ?eli? napol spodobno navigacijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja je 2015 letnik in ima ?e prilagodljive LED (glavne) lu?i. Verjetno zaradi vi?ega ranga opreme, kot je omenil Alex.

 

Je imel kdo od vas, ki imate LED ?e probleme z lu?mi? Kolik?na je ?ivljenska doba ... verjetno je treba za vsak defekt peljati na servis? ?e dobro da imam v opremi H-7 :vesel:. Bi moral imeti LED sijalko?

 

@Matick Od omenjenega dvigovanja obraza, se pravi za?etek 2015.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od katerga letnika naprej pa ma novi infotainment?

Predvidevam da podpore za android auto pa nima

 

Novi infotainment (MZD Connect) je po moje od FL 2015... 

 

Podporo za Android avto in Apple Carplay pa dobi menda letosnji FL sestice ... ki se zacne dobavljati nekje v avgustu letos ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od katerga letnika naprej pa ma novi infotainment?

Predvidevam da podpore za android auto pa nima

 

Mislim da je facelift v letu 2015 prvi, sam nisem prepri?an - notranjost mora zgledati takole: https://d1arsn5g9mfrlq.cloudfront.net/sites/default/files/2016-mazda-mazda6-grand-touring-parchment-interior-dashboard_720.jpg (z zaslonom ki ?trli iz armaturke), ne pa starej?a z zaslonom v armaturki: https://cars.usnews.com/static/images/Auto/izmo/i4814/2015_mazda_mazda6_dashboard.jpg

 

Uradne podpore za Android Auto nima, se ga pa da namestiti z nekaj hekanja ?e si za take podvige. Mazda nekaj obljublja da bo izdala nadgradnjo za Auto konc tega leta za vse CMU avtomobile... ampak jaz temu ne bi preve? verjel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja moja MAZDURINA CX5 benz .ja letnik 2015.junij in ima led ?aromete in novi ekran not izbolj?ans verzija CX5.L.2013.LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimam se za nakup Mazde6. Ker bi imel bencinarja, karavan model do 2017, 2018 (in ne novega 2018 modela,ker mi je starej?i noter lep?i) mi novi skoraj odpadejo (jih baje pri nas ni ve?). Rabljenih tudi skoraj ni videti (ne vem ali jih ej res tako malo v obtoku ali pa se noben no?e lo?it od svoje :) ). Dizla ne bi zaradi vpra?ljive prihodnosti dizlov na evropskem trgu ... 

 

A kdo pozna tole: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13104651  (o Avto Mo?nik sem na spletu zasledil par zaskrbljujo?ih tem zato spra?ujem).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimam se za nakup Mazde6. Ker bi imel bencinarja, karavan model do 2017, 2018 (in ne novega 2018 modela,ker mi je starej?i noter lep?i) mi novi skoraj odpadejo (jih baje pri nas ni ve?). Rabljenih tudi skoraj ni videti (ne vem ali jih ej res tako malo v obtoku ali pa se noben no?e lo?it od svoje :) ). Dizla ne bi zaradi vpra?ljive prihodnosti dizlov na evropskem trgu ... 

 

A kdo pozna tole: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13104651  (o Avto Mo?nik sem na spletu zasledil par zaskrbljujo?ih tem zato spra?ujem).

 

 

Tukaj se bolj upra?am, zakaj bi kdo prodajal avto po dobrih 6000km? Me pa tudi zanima, kolik?na je razlika med G145 in G165?  Okej, ima ve? konjev, navora imata isto (?e se ne motim), drugi podatki (kon?na hitrost,pospe?ki) je razlika zanemarljiva... Kaj so potem plusi G165??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj se bolj upra?am, zakaj bi kdo prodajal avto po dobrih 6000km? Me pa tudi zanima, kolik?na je razlika med G145 in G165?  Okej, ima ve? konjev, navora imata isto (?e se ne motim), drugi podatki (kon?na hitrost,pospe?ki) je razlika zanemarljiva... Kaj so potem plusi G165??

Ponavadi se prodajajo testna vozila toliko stara in s toliko kilometri.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj se bolj upra?am, zakaj bi kdo prodajal avto po dobrih 6000km? Me pa tudi zanima, kolik?na je razlika med G145 in G165?  Okej, ima ve? konjev, navora imata isto (?e se ne motim), drugi podatki (kon?na hitrost,pospe?ki) je razlika zanemarljiva... Kaj so potem plusi G165??

 

Precej kraj?i menjalnik pri G165, avto je posledi?no kljub "samo" 20 PS ve? precej posko?nej?i. Navora imata enako, kon?na pri mo?nej?i malenkost vi?ja, malenkost vi?ja poraba (mogo?e pol litra). Serijska G145 je nalo?ena zelo lena, ob strmih serpentinah se lahko zgodi, da mora? menjati v prvo prestavo (pod 30 km/h). Zadevo deloma re?i optimizacija motorne elektronike, saj se jo ?ipa na cca. 170 PS, ker je motor enak 165 verziji z izjemo drugega SW. V vi?jih obratih (nad 3500) opazneje bolje vle?e.

 

Glede LED vs. xenon: po izte?eni garancijski dobi avta je xenon prednost, balaste in ?arnice menja? posebej za relativno majhen denar, ?e odpovejo. Nov original LED ?aromet pride cca. 1300 EUR (ne more? menjati ?arnice posebej), kopij verjetno (?e) ni? Sicer naj bi bili LED lifetime, ampak...?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... Nov original LED ?aromet pride cca. 1300 EUR (ne more? menjati ?arnice posebej), ...

:o

 

Prekri?ani prsti, da ne gre ni? narobe ...

 

Kako je potem z obvezno opremo ?arnic? Je sploh ?e obvezna? Ker tista dva decilitra prtlja?nika lahko pametneje izkoristim, ave?kao.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LED diode torej, "?arnice" v narekovajih torej. Da ne bo kdo mislil, da so vgrajene china style ?arnice v LED ?arometih :)

 

https://de.aliexpress.com/item/TXVS08-H7-6000K-COB-LED-Car-Headlight-Kit-110W-2x4600LM-360-Degrees-White-Super-Bright-Auto/32780293609.html

 

Npr. avstrijski oglas za rabljeno: https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/mazda-6-led-scheinwerfer-links-251850525/

 

Cena nove je torej ?ez 1500 EUR (1 kos), pri nas verjetno zaradi vi?jega DDV ?e kak?en EUR ve?. Verjetno je vsem jasno, zakaj so zavarovalne premije iz leta v leto vi?je.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LED diode torej, "?arnice" v narekovajih torej. Da ne bo kdo mislil, da so vgrajene china style ?arnice v LED ?arometih :)

 

https://de.aliexpress.com/item/TXVS08-H7-6000K-COB-LED-Car-Headlight-Kit-110W-2x4600LM-360-Degrees-White-Super-Bright-Auto/32780293609.html

 

Npr. avstrijski oglas za rabljeno: https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/mazda-6-led-scheinwerfer-links-251850525/

 

Cena nove je torej ?ez 1500 EUR (1 kos), pri nas verjetno zaradi vi?jega DDV ?e kak?en EUR ve?. Verjetno je vsem jasno, zakaj so zavarovalne premije iz leta v leto vi?je.

Narobe si me razumel, led luci nimajo vec 'vlozkov' ala zarnice, gre za integrirano lu? v celoti, svetilni del je integriran v lu?, nima? kaj menjati

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.