Skoči na vsebino

Nakup Mazde 3 - Specifi?na vpra?anja


Vamo Tamo

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Zanimam se za nakup nove Mazde 3. Od nekdaj so mi bili v?e? Japonski avti in njihova filozofija.  Ker imam specifi?na vpra?anja sem odprl novo temo. Avto nameravam kupiti za dalj?e ?asovno obdobje. Natan?neje me torej zanima:

 

1. Koliko pribli?no so dra?ji servisi Mazde 3 v primerjavi z Ford Focusom, Renault Meganom, ipd. Kako je z ?lanstvom v mazda klubu, lahko dobim popuste tudi na uradne servise?

 

2. Bral sem, da imajo Mazde velike te?ave z lakom in rjavenjem. Zanima mej kaj to v praksi pomeni? Bom v parih letih moral avto na novo barvati? Mi bo v desetih letih zarjavelo podvozje? Nimam ogrevane gara?e ali kaj podobnega, le "kozolec", tako, da je pozimi avto vseeno "na udar".

 

3. Kako je z navigacijsko SD kartico kupljeno prek spleta, je to alternativa tisti zasoljeni 500 ? "navigaciji", ki naj bi bila v bistvu le ta kartica? Verjetno predobro, da bi bilo res ...

 

4. 74 ali 88 kW motor? Za slednjega sem sli?al, da je izvrsten, ampak me zanima koliko dra?je je zavarovanje 2.0 motorja v primerjavi z manj?im? (okvirno)

 

5. Je tole dobra alternativa novem, ali je kak?en hakeljc? 

 

6. So "klasi?ne" lu?i dovolj dobre? Je LED dobra alternativa? Kolik?na je razlika v samem delovanju, ceni in ob?utku? 

 

?e v naprej hvala za odgovore! 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Zanimam se za nakup nove Mazde 3. Od nekdaj so mi bili v?e? Japonski avti in njihova filozofija.  Ker imam specifi?na vpra?anja sem odprl novo temo. Avto nameravam kupiti za dalj?e ?asovno obdobje. Natan?neje me torej zanima:

 

1. Koliko pribli?no so dra?ji servisi Mazde 3 v primerjavi z Ford Focusom, Renault Meganom, ipd. Kako je z ?lanstvom v mazda klubu, lahko dobim popuste tudi na uradne servise?

 

2. Bral sem, da imajo Mazde velike te?ave z lakom in rjavenjem. Zanima mej kaj to v praksi pomeni? Bom v parih letih moral avto na novo barvati? Mi bo v desetih letih zarjavelo podvozje? Nimam ogrevane gara?e ali kaj podobnega, le "kozolec", tako, da je pozimi avto vseeno "na udar".

 

3. Kako je z navigacijsko SD kartico kupljeno prek spleta, je to alternativa tisti zasoljeni 500 ? "navigaciji", ki naj bi bila v bistvu le ta kartica? Verjetno predobro, da bi bilo res ...

 

4. 74 ali 88 kW motor? Za slednjega sem sli?al, da je izvrsten, ampak me zanima koliko dra?je je zavarovanje 2.0 motorja v primerjavi z manj?im? (okvirno)

 

5. Je tole dobra alternativa novem, ali je kak?en hakeljc? 

 

6. So "klasi?ne" lu?i dovolj dobre? Je LED dobra alternativa? Kolik?na je razlika v samem delovanju, ceni in ob?utku? 

 

?e v naprej hvala za odgovore! 

 

1. Ko kupujes avto, reci trgovcu, da ti sprinta cene servisov. Jaz sem to pri mazdi dobil za celoten cas trajanja garancije in ne dvomim, da bi to dobil tudi pri ostalih trgovcih, ce bi jim rekel. O popustih pri rednih servisih je bilo tudi ze marsikaj napisanega. Na kratko: cene niso vedno fiksne. :)

 

2. To ti bo bolje povedal kdo, ki ima mazdo vec kot par let. Kolega je kupil rabljeno in je sel najprej menjat blatnike - se v garanciji. Avto je bil pomoje star ene 8 let, ce se ne motim. Podvozje das lahko zascitit. Cena bo nekje 300-400 eur.

 

3. Tistih 500 eur gre za licence. Vec o teh "neuradnih" karticah lahko preberes po ostalih threadih. Ena stvar, na katero pazis je, da imas prave mape. :) Da ne kupis ameriskih npr.

 

4. Glede stroskov: https://www.amzs.si/storitve/pregledi-in-registracije/registracija-vozil/izracun-stroskov-registracije Letna dajatev za 1.5 je 96.00, za 2.0 je 153.00. Zavarovanje je vezano na moc, in je odvisno od zavarovalnice. Sta pa samo 1 razred narazen. Okvirne zneske vidis na AMZS.

Glede performans: 1.5 sem vozil samo testno (1 uro) in po ravnem nisem opazil nekih blaznih razlik. V klanec se je poznalo malo bolj, zato sem na koncu vzel 2.0. Imas vec navora. Ker sem takrat zivel na hribu, mi je bilo to pomembno.

 

5. To je vprasanje zate - ce te moti, da avto ni popolnoma nov. Mnenja so razlicna. Eni pravijo, da so testni zgonjeni, ker jih vsi terajo mrzle, drugi pravijo, da danes motorji zdrzijo precej vec in ga je tezko uniciti. Jaz sem kupil testno in edino, kar se je poznalo (razen prevozenih km), je bila ena rahlo opraskana feltna. Sodelavec je kupil testnega volvota in se ni pritozeval; prijatelj je kupil audija, in se tudi ne pritozuje. So pa testne mazde nekoliko manj znizane (po obcutku) kot ostale znamke.

 

6. Klasicne mislis halogenske? Jaz bi rekel, da ne. :) Imam raje xenon. LED pa se nisem vozil. HID (xenon) ti osvetli precej siroko vse pred vozilom, je pa rob osvetljenega in neosvetljenega precej oster in nekatere moti. Hkrati, ce imas bi-xenon so dolge le zasencene brez sencnika. Kar mene nekoliko moti pri tem je, da se snop osvetlive dvigne le direktno pred vozilom. Ko sem ponoci vozil v ovinkast klanec po gozdu, nisem videl v ovinek nic, pa ce sem vzgal dolge ali ne. Seat s klasicnimi halogenkami mi je osvetlil cesto precej bolje v tem primeru. So pa snopi odvisni od zasnove celotnega zarometa, ne le od tehnologije svetila.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3. Pri 500EUR opciji dobi? to?no to navigacijsko kartico. Se pa kartica po kakih 50-100km zaklene na vozilo in se je potem ve? ne da prestaviti v drug avto, tako da se pazi natega. Se mi pa zdi to najbolj?a opcija ?e ho?e? navigacijo.

 

4. Odvisno kje se vozi?, sam men 1.5L ni ?el nikamor po avtocesti in ga je bilo grozno voziti. Razlika v navoru je namre? zelo opazna (2.0L je v resnici 165KM ma?ina elektronsko omejena na 120KM in ima do cca 3000 obratov isti navor kot 165KM). 1.5L ti bo na magistralkah in po mestu verjetno pil precej manj.

 

6. Navadnih ?arnic ve? ne bi kupil - Xenonke/LED so pono?i bistveno svetlej?e in me?ejo snop precej dlje (varnost!), obnem pa LED lu?i tudi zgledajo bistveno lep?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ?tekam kaj ho?ete povedat v zvezi s popustom. ?e sta dva avta 30 jurjev pri enem dobi? 5 jurjev skonta, kaj je bolj?e? Za oba pla?uje? seveda isto registracijo...

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

Bolj je ponavadi fora da ma? Mazdo za 25 jurjev, Golfa pa za 27 in ti dajo popust tako da je Golf potem kao 24.500 :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ?tekam kaj ho?ete povedat v zvezi s popustom. ?e sta dva avta 30 jurjev pri enem dobi? 5 jurjev skonta, kaj je bolj?e? Za oba pla?uje? seveda isto registracijo...

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

 

Mogoce to, da so tisti, pri katerih prodajajo popuste, v osnovi precenjeni... Nekatere znamke imajo uradne cenike zgolj zaradi zavarovalnic... popust ti pa omenijo ze samo, ko stopis skozi vrata prodajnega salona  ... ker folk, ki kupuje take avtomobile, v bistvu ne kupuje avtomobila... ampak cimvisji odstotek popusta :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A OK, ja razumem. Se pravi, precenjen voz, dajo ti potem popust, da recimo je cena malce bolj realna, zavarovanje pa ?e vedno pla?uje? na 'precenjen' voz :-) Ok, that makes sense :D

 

 

Osnova za zavarovanje (predvsem kasko) je vedno cena, ki je v ceniku brez popustov ... Ko ti ga pa ukradejo, pa zavarovalnica za osnovo vzame trzno ceno... torej ceno s popustom - amortizacija :) ...  

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to kako specificen si, te samo opozorim,da je glavna lastnost mazde vozne lastnosti in handling, medtem ko je pri uporabniskih vmesnikih tudi kakemu materialu pa vcasih razocaranje.

 

Samo v opozorilo, marsikdo je zaradi prvega in tudi hudega dizajna pripravljen sprejeti kompromis druge zadeve

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa res da je recimo multimedijski sistem (kljub nekaj hro??em) precej pred crapom ko ga tla?ijo na ostale znamke.

Pa ravno ta je velikokrat kamen spotike uporabnikov

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ravno ta je velikokrat kamen spotike uporabnikov

 

Tocno en uproabnik je bil (ni vec, je sel na Opla :) ) ... ki je bil izredno nezadovoljen... Drugi pa ne jamrajo ravno prav prevec... noja... mogoce tisti, ki imajo skrekano navigacijo... ampak tam je lahko vzrok tudi to :) ... Sam imam sicer se multimedio s TomTom navigacijo in sem cisto zadovoljen ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fiasko z usbjem? Pa firmwareom, no mogoce je danes ok, so pa rabili vec kot leto da so ga k sebi spravili

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fiasko z usbjem? Pa firmwareom, no mogoce je danes ok, so pa rabili vec kot leto da so ga k sebi spravili

 

Problem z USBjem so odpravili... resda je trajalo... Glede firmware pa ne bi vedel, kaj imas v mislih ... Sicer pa... ce pravis, da so kitajci odlicni... nevem kaj te potem moti pri tej vgrajeni multimediji... Ce bi jaz imel tako kot v tvoji bivsi petki, bi jo ze zdavnaj ven vrgel :) ... Saj na prvi pogled izgleda fancy... samo se pa menda stalno "obesa" ... vsaj pri navigiranju ... nevem kako je pri ostalih zadevah... Pa traja celo vecnost, da se prizge :) ... Noja... malo denarja, malo muzike :) ... Meni originalna deluje cisto spodobno... Tisti "bug" z USBjem pa skorajda nisem opazil, ker skoraj nikoli ne poslusal glasbe iz USBja ... Vecinoma radio... ce pa tam ni nic pametnega... pa je poleg USBja se moznost predvajanja direktno iz telefona ali pa iz CDjev (glasbeni ali MP3) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S kak?nim USBjem? Pa firmwarom?

Na zacetku si ni zapomnil kje je koncl z muziko z usbja, vedno je sel od zacetka spet, za koncno stabilnost je bilo potrebno cca 2x do 3x nadgradit

Nihce ne primerja tukaj kitajcev z originalno mazdo. Clovek sprasuje o specificnih vprasanjih, torej je natancnez. Moja petka je takrat premogla zgolj cd predvajalnik brez mp3, ze takrat je konkurenca bila pred njo...

 

Se opravicujem ce sem si dovolil napisati kaj odkritega o mazdi.

 

Kakor vem tudi se vedno ne podpira tmc

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na zacetku si ni zapomnil kje je koncl z muziko z usbja, vedno je sel od zacetka spet, za koncno stabilnost je bilo potrebno cca 2x do 3x nadgradit

Nihce ne primerja tukaj kitajcev z originalno mazdo. Clovek sprasuje o specificnih vprasanjih, torej je natancnez. Moja petka je takrat premogla zgolj cd predvajalnik brez mp3, ze takrat je konkurenca bila pred njo...

 

Se opravicujem ce sem si dovolil napisati kaj odkritega o mazdi.

 

Kakor vem tudi se vedno ne podpira tmc

 

Noja.. meni so samo 1x zamenjali modul zaradi napake s predvajanjem USBja ... In sedaj zadeva deluje... 

 

Glede TMC pa so zadeve take, da ni enotnega standarda ... In pri Mazdi oz. bolje receno pri TomTom navigaciji recimo deluje TMC... samo zal ne v Sloveniji... 

 

Tudi sam ne skrivam nic... Ampak omenjati problemov, ki to vec niso oz. so odpravljeni... nima smisla... SPloh pa tega sistema, ki je imel ta problem, ne vgrajujejo vec, ker so se ocitno odlocili, da bodo vgrajevali drug sitem, ki je bolj "nadgradljiv" ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na zacetku si ni zapomnil kje je koncl z muziko z usbja, vedno je sel od zacetka spet, za koncno stabilnost je bilo potrebno cca 2x do 3x nadgradit

Nihce ne primerja tukaj kitajcev z originalno mazdo. Clovek sprasuje o specificnih vprasanjih, torej je natancnez. Moja petka je takrat premogla zgolj cd predvajalnik brez mp3, ze takrat je konkurenca bila pred njo...

 

Se opravicujem ce sem si dovolil napisati kaj odkritega o mazdi.

 

Kakor vem tudi se vedno ne podpira tmc

 

Jures, preve? si dovoli? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsaka stvar ima svoje prednosti in slabosti.

 

VW multi alles programiranje ima tudi slabosti za moje pojme:

- pri menjavi avtoradia potrebuje? strokovnjaka za spremembo kode v sistemu,

-pri menjavi ?tevcev potrebuje? strokovnjaka za spremembo kode v sistemu,

-pri slabem kontaktu pri radiu ima? te?ave z kompletno celotnim el sistemom v avtu,

-pri okvarjemen ?tevcu avta ve? ne v?ge?,

-pri okvarjeni klju?avnici (mikro stikalo) ne more? ve? zakleniti avta ni ve? lu?ke v avtu,...

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na zacetku si ni zapomnil kje je koncl z muziko z usbja, vedno je sel od zacetka spet, za koncno stabilnost je bilo potrebno cca 2x do 3x nadgradit

Nihce ne primerja tukaj kitajcev z originalno mazdo. Clovek sprasuje o specificnih vprasanjih, torej je natancnez. Moja petka je takrat premogla zgolj cd predvajalnik brez mp3, ze takrat je konkurenca bila pred njo...

 

Se opravicujem ce sem si dovolil napisati kaj odkritega o mazdi.

 

Kakor vem tudi se vedno ne podpira tmc

 

Pa?... ni? od tega se ne dogaja na mojem avtu in kolikor gledam zgodovino je bilo vse ?e zrihtano na frimwarih, ki so zdaj ?e stari ve? kot leto. Tako da ne vem kaj pomaga biti "natan?ne?" ?e razlaga? o stvareh ko ne dr?ijo ve? :/

 

Se pa strinjam, sistem ni dober. Je najmanj drekav od vseh, samo to pa? pomeni da so drugi (Kia, Renault, VAG na < Passat, Peugeot, Citroen od tistih kar sem jih v zadnjem ?asu probal) ?e huj?i. :/

 

Kot ITjevca me itak boli da ti kak Audi prodaja totalno govno ?e v avtu za 80 jurjev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V glavnem kupi mazdo... kot vidis je boljsa od kitajcev, kije, vw.....

Se strinjam :D:):P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.