Skoči na vsebino

GarageOnNet - mobilna aplikacija za avtomobile


AljazGON

Priporočeno sporočilo

1d.png

GarageOnNet ? mobilna aplikacija za avtomobile

Pozdravljeni  :)

Na?a ekipa sedaj ?e leto dni razvija mobilno aplikacijo za avtomobilske navdu?ence. Trenutno imamo na Google Play objavljeno javno dostopno Beta verzijo, ki si jo lahko ?e snamete in potestirate. Ker je zadeva ?e sve?a, smo se sprva odlo?ili, da Beto predstavimo na slovenskih forumih, saj nas zanima va?e konstruktivno mnenje. Upam da je ta objava v skladu s pravili, saj trenutno ni?esar ne prodajamo, radi bi le izvedeli, kaj avtomobilska skupnost meni o na?i aplikaciji. Kaj vam je v?e?, kaj pogre?ate, kaj se vam zdi narobe.

Podrobnej?o predstavitev aplikacije najdete na na?i spletni stani v opisu na Google Play:
https://garageon.net
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.garageon.garageonnet

----> googleplayicon.png <--- KLIK

Hiter opis:
V mobilni aplikaciji GarageOnNet si ustvarite svojo virtualno gara?o v katero dodate svoja vozila. Vsako vozilo ima svoj profil, kjer so vam na voljo funkcije za vodenje evidence vozila, za predstavitev vozila in napredne funkcije, ki delujejo z na?o napravo GON+. Z digitalno servisno knjigo, ?tevcem prevo?enih kilometrov in bele?enjem polnjen z gorivom lahko ustvarite transparentno zgodovino vozila, ob enem pa si vodite lastno evidenco lastni?tva vozila skupaj z vsemi stro?ki.

managingmaintenance1.png

Tako imenovan na?in Show-Off omogo?a slikovito predstavitev vozila. Tukaj lahko drugim uporabnikom poka?ete zgodbo svojega vozila. V Timeline preprosto objavite kaj po?nete na svojem avtomobilu in shranite vsa svoja do?ivetja, enostavno, na licu mesta, s svojim pametnim telefonom. V Tehni?nih podatkih lahko predstavite vse predelave na avtomobilu, seveda pa je na voljo tudi Galerija slik.

garageonnet-show-off.png

Zdaj pa preidimo k najbolj zanimivemu delu. V kolikor svoj profil vozila pove?ete z na?o napravo GON+, lahko profil va?ega vozila na svojem telefonu pogleda vsak obiskovalec sre?anja, ko pride v bli?ino va?ega vozila (seveda ?e tega ne ?elite profil nastavite kot privaten). Naprava GON+ deluje preko iBeacon Bluetooth LE protokola, sicer trenutno ?e ni naprodaj, imamo pa prvo serijo delujo?ih prototipov. Tako boste lahko svoj avtomobil dali naprodaj tudi v realnem svetu, nekdo ki i??e tak avtomobil, pa bo dobil obvestilo, da je va? avto naprodaj, ko bo ?el mimo njega. ?e vam avtomobil ukradejo vozilu dolo?ite status Stolen in celotna GarageOnNet skupnost bo iskala va? avtomobil. Ko bo prvi uporabnik ?el mimo va?ega vozila, boste nemudoma prejeli obvestilo o njegovi trenutni lokaciji. ?e v tujini pogosto pozabite kje parkirate, pa si aktivirate funkcijo Find my car, ki bo avtomatsko zabele?ila lokacijo va?ega vozila, vsaki? ko ga zapustite. Doseg signala naprave GON+ zna?a do 70 metrov od vozila, odvisno od okoli?kih elementov.

how-it-works-gon.jpg

Tako to je ena hitra predstavitev na?ega projekta, na?a vizija je seveda ?e mnogo ve?ja, vendar vsega naenkrat ni mo?no razviti. Sedaj bomo pa zelo veseli va?ega mnenja.

?e ?elite redno spremljati na? napredek, nam lahko sledite  :)
untitled.jpg
FACEBOOK: https://www.facebook.com/GarageOnNetApp/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/garageonnet/
SNAPCHAT: GarageOnNet
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimiva zadevca :) V?e? mi je, da je zdru?eno ve? stvari (poraba goriva, servisi,...) kot raz?irjena servisna knjiga (sploh za tiste, ki je nimamo :P ), kasneje pa kot spomin na avto, ki si ga imel.

Edino deljenje informacij o stanju avta in njegovih predelavah je morda za premislit (seveda vsak posameznik za sebe), saj bodo druga?e lahko kasneje policisti samo hodili po parkiri??u in ?ekirali kaj ima kdo narejeno. Nekatere stvari pa? gredo mimo hmologacije :)

 

PS: Sem sprobal in je v?e?na aplikacija  :bravo:

mazda-323f-18-glx-98.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super stvar. Ravno tak app sem si nekak za?elel in je padel iz neba, hehe. Predvsem ciljam na prikaz stro?kov, ki jih imam z avtomobilom. :)

 

Kar tako naprej!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

izgleda vredu, bi pa imel nekaj komentarjev, lahko bi dodali slovenski jezik, glede na to da ste na?i. sedaj sem vnesel en nakup za avto in ker vozila nimam pri sebi sem vnesel okvirno kilometrino, ki pa je sedaj ne morem ve? popravljati. Odometer je zanimiva zadeva. Aplikacija bi lahko bila tudi na voljo kot online aplikacija, ker je za?etno vna?anje podatkov o avto vsekakor la?je preko ra?unalnika, sedaj mi na misel ne pride, da bi recimo vse podatke, ki jih imam na poraba.com ?el prepisovati preko telefona v aplikacijo, prepisoval bi mogo?e preko ra?unalnika, tako ,bom pa sedaj moral uporabljati dve aplikaciji, drivvo, bom pa potem opustil.

 

Dalje pa se javim, ko mi kaj nebo v?e?. 

Pa ?e vpra?anje, ?e se na drugem telefonu prijavim z istim userjem pridem v isti profil verjetno? Kar bi pomenilo, da lahko ve? uporabnikov vna?a direktno za isti avto.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za konstruktivne komentarje, nas veseli da se vam zadeva v osnovi dopade.

 

Zanimiva zadevca :) V?e? mi je, da je zdru?eno ve? stvari (poraba goriva, servisi,...) kot raz?irjena servisna knjiga (sploh za tiste, ki je nimamo :P ), kasneje pa kot spomin na avto, ki si ga imel.

Edino deljenje informacij o stanju avta in njegovih predelavah je morda za premislit (seveda vsak posameznik za sebe), saj bodo druga?e lahko kasneje policisti samo hodili po parkiri??u in ?ekirali kaj ima kdo narejeno. Nekatere stvari pa? gredo mimo hmologacije :)

 

PS: Sem sprobal in je v?e?na aplikacija  :bravo:

 

Trenutno lahko v Vehicle settings nastavi? svoj avto kot "Private". V tem primeru bo viden samo tebi. ?e ga ?eli? pokazati na kak?nem sre?anju, pa preklopi? ta?as v "Show-Off" mode. V prihodnosti bo mogo?e skriti tudi posamezne sklope, recimo samo Technical Data.

 

 

 

izgleda vredu, bi pa imel nekaj komentarjev, lahko bi dodali slovenski jezik, glede na to da ste na?i. sedaj sem vnesel en nakup za avto in ker vozila nimam pri sebi sem vnesel okvirno kilometrino, ki pa je sedaj ne morem ve? popravljati. Odometer je zanimiva zadeva. Aplikacija bi lahko bila tudi na voljo kot online aplikacija, ker je za?etno vna?anje podatkov o avto vsekakor la?je preko ra?unalnika, sedaj mi na misel ne pride, da bi recimo vse podatke, ki jih imam na poraba.com ?el prepisovati preko telefona v aplikacijo, prepisoval bi mogo?e preko ra?unalnika, tako ,bom pa sedaj moral uporabljati dve aplikaciji, drivvo, bom pa potem opustil.

 

Dalje pa se javim, ko mi kaj nebo v?e?. 

Pa ?e vpra?anje, ?e se na drugem telefonu prijavim z istim userjem pridem v isti profil verjetno? Kar bi pomenilo, da lahko ve? uporabnikov vna?a direktno za isti avto.

 

Prav vse je pripravljeno tako, da bo mogo?e izvesti enostavne prevode. V to pa se zaenkrat ?e nismo spu??ali, saj trenutno prioriteto namenjamo drugim zadevam. Odometer se ne da popravljati, saj ne ?elimo da bi kdo prirejal kilometre rabljenim vozilom. Desktop vnosi so v planu.

 

Da, lahko si z ve?ih naprav hkrati prijavljen v isti uporabni?ki profil.

 

 

Zadeva je v oblaku al je samo lokalno-na telefonu ?

 

Zadeva je samo v oblaku. Lokalno na telefonu so samo zadnje informacije iz predpomnilnika - "cache". Isto kot da bi v Gmail app dostopal brez internetne povezave.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ena mala opomba... v kategoriji Service book bi prav pri?la mo?nost izbire razvr??anja vpisov glede na datum/prevo?ene km/stro?ek... Vem, bi morali prevo?eni km in datumi podati enako razvrstitev, ampak tako kot v mojem primeru, ko si vse stvari zapi?em s kilometri, mi sedaj datumska razvrtitev ne ugaja.

 

LP

mazda-323f-18-glx-98.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bo na voljo samo za android?

 

Tudi iOS je v razvoju, ampak poteka po?asneje, zato raje ne navajamo datuma prihoda.

 

 

kaj pa WP?

 

Tudi web vmesnik je v razvoju :-)

 

Ena mala opomba... v kategoriji Service book bi prav pri?la mo?nost izbire razvr??anja vpisov glede na datum/prevo?ene km/stro?ek... Vem, bi morali prevo?eni km in datumi podati enako razvrstitev, ampak tako kot v mojem primeru, ko si vse stvari zapi?em s kilometri, mi sedaj datumska razvrtitev ne ugaja.

 

LP

 

Nam zaupa? kako si bele?i? svoje vnose? Datum si lahko poljubno izbere? pri servisnem vnosu. Razvr??anja nismo uvajali, saj se bi naj na?eloma z ve?anjem datuma ve?ali tudi prevo?eni kilometri.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za?el sem vna?ati porabo in je nadle?no to, da si moram stalno prera?unati koliko km sem prevozil za vnos v apk. Druge aplikacije same prera?unavajo iz podatka o trenutnem stanju ?tevca za prevo?ene kilometre. 

 

Ko sem vnesel podatek, je sedaj nemogo?e popraviti kje sem tankal, vse ostaja Ptuj

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Za?el sem vna?ati porabo in je nadle?no to, da si moram stalno prera?unati koliko km sem prevozil za vnos v apk. Druge aplikacije same prera?unavajo iz podatka o trenutnem stanju ?tevca za prevo?ene kilometre. 

 

Ko sem vnesel podatek, je sedaj nemogo?e popraviti kje sem tankal, vse ostaja Ptuj

 

Hvala za opisano. Da, pri porabi je trenutno potrebno vnesti prevo?eno razdaljo. Trenutno je zadeva tak?na, saj je najbolj buletproof in ne more priti do napak. Ko bomo si lahko privo??ili ?iritev ekipe, bomo pa nagradili porabo tudi z opcijo, ki ra?una glede na ?tevec prevo?enih kilometrov.

 

Longpress na porabo ti odpre Delete / Edit. Edit trenutno ?e ni implementiran, lahko pa vnos izbri?e? in ga znova vnese? in tako popravi? vpis.

Ekipa GarageOnNet vam ?eli vesele praznike!

 

V prihodnjem letu pa vas bomo razveselili z nekaj novostmi.

 

christmas3a.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Redno uporabljam aplikacijo in pod tehni?nimi podatki pogre?am pri segmentu pnevmatik, da bi lahko dodal ve? velikosti pnevmatik in ne samo prednje in zadnje. Recimo jaz imam letne gume druga?ne dimenzije kot zimske.

Nekako sem zadevo "re?il", da sem pod prednje napisal letne, pod zadnje pa zimske... Pa vendar bi morda bilo vredno premisliti, da lahko doda? ve? velikosti gum.

 

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...
  • Jest je spremenil naslov v GarageOnNet - mobilna aplikacija za avtomobile

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.