Skoči na vsebino

Xenon luči slabo svetijo


Priporočeno sporočilo

Nadomestna stekla se poceni dobijo na Alix.

Pravtako se dobi namenski tesnilni kit v kaki specializirani trgovini za avtolicarstvo/kleparstvo.

#Aliexpress ? 23,12 27%OFF | Car Headlight Lens Glass Lampshade Headlight Cover Headlight Protection Case For Mazda 6 2003-2008

https://a.aliexpress.com/_rukXOs

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e predelav v sami notranjosti lu?i je slede?e; potegnit mora? 2 ?ici iz dolgih lu?i na tuljavo lopute za za dolge lu?i, ?e to so mi hotli prodat kabel z priklju?ki za 10?, enostavno se mi je zdelo brez veze.  Imam namre? bi-xenon le?e. Ostalo so konektorji plug&play. Kupil sem tudi posebej napeljavo z releji, katera dejansko filata lu?i, signal iz OEM lu?i pa je speljan na tuljavo relejev.Na avtu nimam avtomatskega niveliranja.


Sicer je zelo te?ko slikat, ampak parabola je na eni strani pregreta, posledi?no uni?ena. Pa tudi le?a je bila zelo umazana in zamegljena, malo tudi zunanja stekla in posledica da pono?i nisem ve? vozil varno brez meglenk.

Je pa zdaj razlika  :jupiii:

post-6207-0-76225400-1580029194_thumb.jpg

post-6207-0-78940800-1580029202_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekje sem bral, da se da le?o o?istiti, da je kot nova. Seveda mora? lu? odpreti, demontirati projektor, sneti dol le?o, jo oprati z toplo vodo z dodatkom sredstva za pranje posode, namontirati nazaj gor, ?e prej pobrisati nesnago v sami lu?i, zamenjati zunanjo prozorno plastiko lu?i in naj bi svetila kot nova. Po mo?nosti z novimi xenon ?arnicami. Bi bilo za probat to naredit.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Huh, imas prav. Nevem zakaj sem jaz mislil, da je bistveno ceneje :)

Ko bo malo topleje se bom lotil tega pa bomo videli, kako bo izpadlo. Moram samo naro?iti zunanjo prozorno plastiko.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na tehni?nem so mi rekli da naj uredim ?aromete pod nujno, ?e ne,tako za ?tos se ne bi ?el teh igric..

Sej moje so tudi kot ene sve?e. Ko se vsedem vanj vedno preverjam, ?e so lu?i sploh pri?gane. Polom totalen.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je razvidno iz slike ni bil samo problem v le?i ampak tudi v paraboli,katera je bila z ene strani kar skurjena.

Mazdaman:

Dolge lu?i so zdaj dvojne, bixenon + dolge standardne.

Namesto standardne dolge bi pa lahko sedaj tam dal noter dnevne LED lu?i.

 

Se strinjam z vsem napisanim,ampak ?e ho?em kvaliteten ?aromet ali OEM je kos cca 500?,

v primerjavi 300? za oba, s tem da neprimerno bolj?e svetijo? Dobi? tudi za 90? ?e ho?e?

Kje pa jih dobi? za 90?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mislil sem na vrtalne/vijačnike. Pa glede na navor, bom vzel LTX, ko bo Bosch crknil. Če vzamem LT-ja, je to isti nivo Bosch-a in imam 2 podobni mašini. Seveda je bolj kvalitetna roba. Samo če bo Bosch še delal 4 leta, pa pol nekaj na nivoju LTX-a ali Milwaukee-ja,....   Hvala za izčrpen info.   Tak kot si rekel, Povše 230€ s kufrom in 55€ za polnilec. Baterijo pa dajo gratis.... 🙂
    • Tudi jaz mislim, da je to bolj placebo kot kaj drugega. Drugic cakaj v zasedi, da vidis, katera cisterna pripelje gorivo. Ni hudic, da bo Petrolova. 😃
    • Kako pa si to občutil. Jaz tankam na MOLu, Petrolu in Shellu, pa ne opazim nobene razlike. Mogoce si bom pa vzel čas pa spremljal porabo različnih ponudnikov.
    • Just a moment... ROZETKA.COM.UA Da ne bo kdo rekel,da lažem-kovinsko ohišje menjalnika pri LTju. Tega v cenovni klasi  Akumulatorski vijačnik BS 18 LT BL SE - 602367840 | Elektroservis in trgovina Povše WWW.ELEKTROSERVIS-POVSE.COM Akumulatorski vijačnik BS 18 LT BL SE - 602367840   ...ne boš dobil nikjer🙄 Aja...če gledaš udarni vijačnik-zunaj ne rabiš gledati pri nas 220€-TOP👍
    • A misliš udarni vijačnik ali vrtalnik.   Drugače pri Metabu velja: L/Li-hobi uporaba LT-že za domače entuziaste in profesionalce,obrtnike LTX-obrt in industrija...in za takšnje usekane kot sem jaz.   Še razlaga kratic pri vrtalnikih...in tudi drugem orodju...sicer na prvi pogled izgleda zelo komplicirano,a je ravno nasprotno. Prva kratica zmeraj pomeni vrsta orodja: BS-bohrschrauber SB-schlagbohrer KS-kreissege...itd   Drua kratica-številka-pomeni napetilost akumulatorja/orodja pri batwrijskih orodjih...   Zactem pa pride lahko ena ali več kratic: BL-brushless Q-quick (hitro snemljiva glava) i-t.i. impuls funkcija-super za odvijačenje vijakov z poškodovanim nastavkom na glavi vijaka,za začetek vrtanja brez točkanja v okrogle cevi in ostalo kovino ter keramiko (za predrtje glazure) brez da ti sveder pobegne. Super je tudi za zarustane vijake...a pazljivo,ker se le ti kljub temu radi odlomijo. SE-Special Edition (black)   Ne smeš pa gledati mojega starega LT-ja,ki se praktično ne razlikuje od takratnega LTXa...takrat je bil LTX identičen z razliko pri motorju...mislim da je tam bil 4- polni motor...veliko močnejši.   Tudi aktualni LT vrtalniki nimajo impuls funkcije,nimajo kovinski vrat z ohišjem menjalnika (LT vseeno znotraj ima kovinsko ohišje menjalnika,vratu pa nima), in tudi. dve LED lučku,elektronska omejitev navora,zaščitna "antikickback" funkcija so rezervirani le za LTX.   Seveda pa se vse pri denarju ustavi...če vse to daš "na kup" in pretehtaš šele vidiš kakšna killer mašina za cvenk je tisti moj tazadnji LTX,k si napisal "za prste pilizati"...tobje razlog,za kaj sem vseeno "čapnil" najprej LTXa,in šele sedaj LTja😁. In sedaj je mogoče malce bolj jasno,za kaj mi je prastari LT tako pri srcu,da mi ni žal cvenka,samo da ne škripne...elekteonski navor,impuls,aluminija k dreka,in še perfektni stroj za levorokega uporabnika...   Zunal so dobri Baumarkteu.de,Lefeld,Gotools,Rubart...pri vseh teh sem že kupoval in vsi so OK...pač samo razlika,kaj imajo,in kaj ne,in seveda PTT Baumarkteu in Rubart imata super PTT ostali slabše...preračunaj. Drugače pa pri nas...odvisno kaj iščeš-Vsegrad in Povše sta zakon.   Če imaš še kako vprašanje-ni problem😉
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.