Skoči na vsebino

obnova sklopke in vztrajnika


Priporočeno sporočilo

Piska ti lahko zaradi indikatorjev obrabe, kar pri tebi nebi smel biti vzrok glede na to da so ploscice nove. Piska lahko tudi zato, ker mehanik ni dobro podmazal vodila, katera drzijo ploscico. Skratka neumno je govoriti, da je ploscica zanic in da je bolje kupiti neko levo znamko, saj je vse isti smorn. Treba je celjust odpreti in pogledati kaj je narobe. Ti lahko recimo kupis top shit ploscice in ce ti recimo celjust steka ti jih lahko neenakomerjo pobere v 5k km pa tukaj nima znamka ploscic in kvaliteta nic zraven. Jest lahko samo recem, da je ATE znamka obuctno boljsa od recimo zimmerman, delphi in ostale bolj poceni firme.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst mam z Zimmermanom dobre izku?nje na M3 jih mam in po prevo?enih 18.000km ni? ne cvili, zaviranje je dobro edino malo bolj zapra?ijo felne, je pa to verjetno zaradih luknjanih diskov ki bolj obrabljajo plo??ice.

Drga? sem pa mel na M3 ?e OEM in EBC zavorne plo??ice. Pri EBC plo??icah na OEM diskih so zavore cvilile prvih 500km, pol naslednjih 80.000km pa ne ve?. So pa imele tako gumijasto plast na povr?ini kao neka break in coating.

 

Drga? pa ATE je vredu firma, uporabljamo dosti na Mercedesih v slu?bi in nikoli nobenih problemov.

 

Je pa res da je dosti odvisno on same monta?e/vzdr?evanja zavor.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest imam isto zimmerman komplet diski in ploscice in nisem nekaj zadovoljen. Obcutek imam da bi bremze lahko malo bolj zagrabile. Je pa to ze prejsni lastnik montiral in sem jest samo naknadno zamenjal komplet zavorno olje in na novo prezracil komplet zavore. Za fotrovo sestko bom sedal narocil ferodo ploscice, da vidim kako se ta znamke obnese. Baje naj bi bile dobre. Jih je ze kdo imel ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zimmerman so glede prijemanja na ravni OEM plo??ic z sport diski malenkos bolje.

?e ho?e? da ti bolj?e grabijo vzami luknjane in narezane zavorne diske in EBC redstuff ali Ferodo DS2500 plo??ice.

Bo? pa za dobre plo??ice moral dat tud malo ve? ???, in ne bodo zdr?ale dost km.

Glede Ferodo navadne plo??ice ima kolega na golfu in niso ni? posebnega podobno kot oem.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To zej ja, ampak do sedaj sem vedno uporabljal polne diske, ker vsi pravijo da so naluknjani en bullshit in da so polni dost boljsi. Fora ni v temu da bi sedaj hotu upgradat zavore, da bi dobil maximalen zavorni ucinek. Pravim da zimmerman zavore ne primejo tako dobro, kot recimo ATE ali pa textar. Doma imamo seeno sestko z ATE zavorami in so ze kar lep cas gor in primejo obcutno boljse, kot recimo zimmerman na moji kjer so zavore gor slabih 30k km. Ne me narobe razumeti zavore seveda primejo in se lepo normalno ustavim brez kakrsnegakoli cvilenja ali tresenja, ampak z ATE zavorami bremze res zagrabijo. Na vseh ploscicah je se dovolj materiala in ravno tako sem preventivno zamenjal komplet zavorno olje in pa prezracil zavore in ni nic pomagalo. Bom ze prezivel dokler nebo cas za menjavo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a mi jih preveris in zrihtas za 120eur pa kavo ti prinesem in dixija da se bos lahko olajsal  :zvizga:  :jupiii: pa 3 dni ti pustim avto da bo za ziher narejeno...

Zato ker mojstru nisi privo??il kavice in marende,pa tudi z polnim mehurjem  ne more?  delat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.