Skoči na vsebino

Section control Trojane


Gustav

Priporočeno sporočilo

Sicer po eni strani podpiram uvedbo section control odseka, me pa vseen nekako moti da smo spet napol balkanci in zadeva ni urejena kot mora biti. Kje so table? Zakaj jih ni? Povsod po Evropi so na takih odsekih lepo postavljene table ki obve??ajo o kontroli. Smo spet bolj pape?ki od pape?a?

post-3203-0-07870800-1443767400_thumb.png

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj fajn ogulijo kakega prepotentneza, zlasti tujce, ki se izzivljajo na nasih cestah, goveda! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je tabla pred tunelom Trojane: "Meritev hitrosti v dol?ini 5 kilometrov". To ni dovolj?

 

Morda. Ampak jaz je nisem videl. Lahko da je tabla pred uvozom Trojane, kjer jaz pridem na AC. ?e je tabla prej je to vsekakor napa?no. ?e sem pa jaz slep, je pa tema brezpredmetna. Lahko da sem tako zaverovano iskal gornji znak da sem ostale spregledal.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morda. Ampak jaz je nisem videl. Lahko da je tabla pred uvozom Trojane, kjer jaz pridem na AC. ?e je tabla prej je to vsekakor napa?no. ?e sem pa jaz slep, je pa tema brezpredmetna. Lahko da sem tako zaverovano iskal gornji znak da sem ostale spregledal.

 

Ne, tabla je med uvozom in portalom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj fajn ogulijo kakega prepotentneza, zlasti tujce, ki se izzivljajo na nasih cestah, goveda! :P

To?no tako, meni je ?isto vseeno ?e so meritve, ker se ?ez trojanske tunele vedno vozim po omejitvi in tudi med njimi ne pospe?ujem. Upam ap da bodo resno obravnavali vse kr?itelje, ker sploh tisti s tujimi tablicami so izredno predrzni. Zadnji? je eden z DK na tablici ?vignil mimo skozi tunel, da sem za?util udar vetra - po moji oceni je moralo biti okoli 200km/h. In seveda zaradi takih in podobnih bebcev bodo lovili tiste, ki vozijo povpre?no 110km/h in s tem res ne ogro?ajo nikogar.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje na koliko bodo nastavili. Recimo tam pri nas skos stoji radar, kjer je omejitev 50. Pa kolikor vem slika le nad 66km/h. Kar je pa pomoje popolnoma dovolj velika toleranca. In taka kot bi morala biti. Naj se lovi in orenk kaznije one, ki so orenk prepotentni, ne pa nekokga, ki se spozabi za 5min, na cesti, ki bo jo lahko zvozil mi?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene bolj zanima ?e meri lo?eno tovorne in osebne - tak okot v Italiji....potem je upravi?en nakup, ?e pa samo osebne..........pol se naj pa ............

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Podoben primer je sedaj na Rijeki - 60 in 70 v dolo?enih tunelih na obvoznici. Namerno se to ne omenja javno (preve?), da se tranzit zmolze

 

Da dam primer prej?njega tedna v Franciji. jaz in trije sodelovci, nisem vozil, a ta ki je dal podatke na rent-a-caru je 30 sekund za tem, ko nas je pofle?al radar dobil na mejl kazen.....Ko smo vrnili avto je bila cena temu primerna......Za vsak slu?aj ko smo pri?li domov (ker je najem dal na svoje ime) je po 6h dneh od prekr?ka dobil ?e papirno na dom....

 

Nema trte mrte....

 

?e zanimivost Francija: 72 na 50 (68 so upo?tevali)

pla?a? 0-46 dni 90?

pla?a? 46-90 dni 175?

po 90 dneh 345?

 

po 120 dneh pa pi?e nekaj v franco??ini, kar ni primerno za zdravje.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej vemo kak bo ?lo v Sloveniji. Tisti najhuj?i divjaki bodo ?e naprej leteli, ker imajo verjetno kake odvetnike, veze in kolege pa bojo zrihtal da ne bo kazni.

Potem se bo narod malo puntal, v roku kakega leta pa bojo kamere itak crknile.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ?e na Lukovici sname? tablice dol? Pa naj se slikajo potem, kolikor se ho?ejo. Na Vranskem jih pa spet nazaj montira?.

 

 

Ti ne bo kaj veliko pomagalo, ker se meri v nasprotni smeri... ;)

 

Sicer so te debate, kako "prelisi?iti" ta sistem na?eloma zelo pateti?ne (kot da se je tako hudi?evo te?ko tam peljat pribli?no po omejitvi)... Ampak eno razmi?ljanje...kaj pa, ?e se mimo portalov pelje? po odstavnem pasu? Ena kamera na?eloma snema voznega, druga pa prehitevalni pas...katera pa snema odstavnega? :jezicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti ne bo kaj veliko pomagalo, ker se meri v nasprotni smeri... ;)

 

Sicer so te debate, kako "prelisi?iti" ta sistem na?eloma zelo pateti?ne (kot da se je tako hudi?evo te?ko tam peljat pribli?no po omejitvi)... 

 

Kolikor sem vozil tam ?ez, se je kar te?ko peljati pribli?no po omejitvi. Ker je tako presneto nizka...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor sem vozil tam ?ez, se je kar te?ko peljati pribli?no po omejitvi. Ker je tako presneto nizka...

 

Zanimivo. Nekateri se peljemo tam mimo skoraj vsak dan in skoraj vedno nam po nekem ?udnem naklju?ju uspe pribli?no po omejitvi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja 100km/h ni glih nizka omejitev na AC... razen, ?e imajo kaka popravila pa znajo v tunelih spustit tud na 60km/h. Tole omejitev pa priznam, da je na AC te?ko dr?at, ker ima? ob?utek, da stoji?. ?e bodo ?e to upo?teval pri meritvah pol pa znajo precej kazni pobrat, ker verjetno smo takrat vsi v prekr?ku.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo. Nekateri se peljemo tam mimo skoraj vsak dan in skoraj vedno nam po nekem ?udnem naklju?ju uspe pribli?no po omejitvi...

 

Kadar sem se vozil tam ?ez, je bila omejitev 60 km/h. Enkrat delo na cesti, enkrat mo?no de?evje, enkrat se je nekomu nekaj dvignilo... Ali pa mu je dol viselo... Kakorkoli, bila je omejitev na 60, mogo?e kdaj celo 80 (enkrat ali dvakrat). ?e smo ?isto po?teni, na avtocesti vozit tako po?asi je kar te?ko. Ne, da se ne da, ampak vseeno je nizka omejitev...

 

Je pa res, da se po tej cesti peljem mogo?e nekajkrat letno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od pomladi sem kar precejkrat imel relacijo proti Vranskim in nikoli nisem uporabljal avtoceste ker je bila stara cesta ?ez Trojane ve?inoma hitrej?a varianta.

 

Ko ?e nekdo omenja pobiranje kazni od tujcev, sli?al sem, da je to samo v primeru da ga zakasirajo preden se odpelje iz na?e dr?ave. ?e mu pride ra?un domov naknadno po po?ti, naj bi ?el denar v prora?un njihove dr?ave. A kdo ve a je to res?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko ?e nekdo omenja pobiranje kazni od tujcev, sli?al sem, da je to samo v primeru da ga zakasirajo preden se odpelje iz na?e dr?ave. ?e mu pride ra?un domov naknadno po po?ti, naj bi ?el denar v prora?un njihove dr?ave. A kdo ve a je to res?

Menda je res tako.. ampak samo, ce je kazen visja od 70?... In velja samo znotraj EU... Seveda velja tudi obratno... Torej, ce tebe dobijo recimo na radar v Avstriji... gre izterjana kazen v SLO proracun...

 

http://www.zurnal24.si/kazen-tujina-prometni-prekrsek-hitrost-parkiranje-sodice-postopek-izvrsba-direktiva-cezmejno-kaznovanje-zakon-clanek-255089

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
    • To se pa bere skoraj tako kot mantra LGBTIQ....+++ zakaj hočte bit 100% hetero, če ste pa lahko vsaj mal homo?
    • Ah, daj no, kot da je to kak poseben in zapleten proces...   Prevrneš zadnjo klop, vzameš ven dvigalko, podložiš pod amortizer in kmalu je guma v zraku. Dvomim, da traja pet minut... V bistvu je dlje trajalo, da sem prišel k sebi, ko sem videl, kaj je z ležajem, kot je pa trajalo, da sem avto dvignil... Če bi imel ustrezno podporo (kak klocen ali zidak prave dimenzije) bi bilo še hitreje, ker bi dvigalko postavil kar pod "šusplato" in dvignil cel sprednji del.   Ja, veš, BTjka je avto, ne pa načičkan zabaviščni park na štirih kolesih z bluetooth povezavo in plazmo sredi armature...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.