Skoči na vsebino

MX8 z 1JZ Gte motorjem


Tjaž Plohl

Priporočeno sporočilo

Kupujem mazdo rx8 ker se ji ne morem upreti. Ni me navdu?il njihov motor zato bi si dal not 1jz jdm VVT-i  Prilagam linka: nekaj takega http://www.ebay.de/itm/JDM-Toyota-Supra-Chaser-Turbo-Engine-1JZ-VVTi-1JZ-GTE-1JZGTE-VVTI-Engine-/252675336163?hash=item3ad49fa7e3:g:VRYAAOSw~OdVfu0U

Kaj pravite? Ima kdo kaksne podobne izkusnje? Predloge?  anything... :ne vem:  :jezicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ne vem,zakaj niso v 8 vtaknil 2.3 turbo,to bi letelo kot prasica.

Ker ima v imenu R kot rotary :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj ne kup? kr kompletne Supre? Da ne bo? zdej reku ''zarad volana na desni''...

Ker je mi oblika mazde rx8 ena in edina.

In kje si ti mislo da bom dobo supro? Uvoz me pride vec kot mazda cela

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za 4-5k, kokr bo? recimo dal za Mazdo + 2k za motor+300 za po?tnino+1000 in ve? za celotno predelavo nasploh, dobi? marsikater avto z 200+ konji... Vsaka oblika je ena in edina ampak recimo, da te razumem kaj ?eli? povedat, samo tej Rx8 bo? ubistvu pobral cel bistvo/pomen avta, nekateri bi rekli du?o, nevem no...

Pazi, da ne bo? imel v gara?i nedokon?an projekt na koncu in vso sre?o.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa pravim,da ?e ima? tak?no ?eljo,pojdi obvezno v projekt in ne poslu?at drugih.

Ne vem,kje je problem,?e vgradi noter bolj?i motor.Saj to ni nek vintage avto,ki bi izgubil na vrednosti,kve?jemu la?je se bo pozneje prodala.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za 4-5k, kokr bo? recimo dal za Mazdo + 2k za motor+300 za po?tnino+1000 in ve? za celotno predelavo nasploh, dobi? marsikater avto z 200+ konji... Vsaka oblika je ena in edina ampak recimo, da te razumem kaj ?eli? povedat, samo tej Rx8 bo? ubistvu pobral cel bistvo/pomen avta, nekateri bi rekli du?o, nevem no...

Pazi, da ne bo? imel v gara?i nedokon?an projekt na koncu in vso sre?o.

Upam da dobim za manj oz. z napako motorja za 2000+2400 za motor + 1800 predelavo. Te razumem, ampak ne ?elim tvegat ( ima kolega novej?i letnik mu je ?la 90000 in adijo) Ljudje ne vejo prav ravnati z tem avtom, ti vzame tudi veliko ?asa. Vem da bo avto izgubil pomen ampak mi je res vseeno ;)

Jaz pa pravim,da ?e ima? tak?no ?eljo,pojdi obvezno v projekt in ne poslu?at drugih.

Ne vem,kje je problem,?e vgradi noter bolj?i motor.Saj to ni nek vintage avto,ki bi izgubil na vrednosti,kve?jemu la?je se bo pozneje prodala.

 

Tako :P 

 

Danes so dovoljene sanje... :hudicek:

uhhhh kje so se sanje dalec dalec haha..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poskusi ?e pri JDMDistro, imajo ponavad dobre cene rabljenih motorjev.
b993b7420b2f56fb8b471579ce58e99d.jpg

Najbr? se tega ne bi po?el z avtomatskim menjalnikom, tako da bo treba najti ?e ro?ni 1/2JZ menjalnik, kar pride ?e cca 1500?. Baje je to zmer bol iskana roba. Aja pa dobro je tud ?e zna? ?vasati in ima? dost opreme doma..?e ne, nara?unaj ?e kak?nega tiso?aka za celoten izpuh in kak?no 'malenkost' ki jo je treba naredit po meri. Tud kompletna napeljava ki bi nekako funkcionirala z rx8 bi bla za naredit po meri. ?e najbol enostavna in hkrati za dodatno mo?, bi bla varjanta z aftermarket ecujem, tako da se ?e tam hitro najde tiso?ak ali dva.

Od oka bi rekel, da se nabere za cca 10k? materiala in dela skupaj. Z nabavno ceno avta je to potem 15.000? ali ve?, odvisno kaj bi ?e dodatnega predelal in koliko se sam znajde? naredit. Bi bla pa seveda to dost unikatna zadeva v tem koncu evrope.


Sej dale? od tega da bi te odvra?al, tud mene veselijo take ideje, samo da se bo pribli?no dobil ob?utek kaj vse potegne za sabo tak swap. Ni ravno tko kot zamenjat ?arnico :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tak evo informativno me zanima koliko bi pri?lo vse to iz videja. sem malo pobrskal in videl da so delali ?e kr nekaj tak?nih swapov. Zanima me va?e mnenje ?e ra?una? z delom in brez dela. Ker sem pri?el v dvome malo, bom najbrs prestavil projekt.


prilagam se nekaj videjov :))



Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Huh sem ?isto pozabil, ja RX8 ima kar "neprijazno" elektroniko za swape delat, je vsa elektronika povezana in ti na koncu niti ?tevci ne delajo. Tako, da ja, rabi? standalone, ki podpira RX8 canbus. Ni to tako enostavno, ti je baby viper kar lepo ocenil stro?ke. Tudi, ?E bi sam obvladal ?vasanje in elektroniko ni se nabralo takoj par dodatnih tiso?akov, ni samo motor tule..

 

Glede uvoza motorja iz Japonske bom pa upam da ?e ?ez kak mesec vedel povedati izku?nje. Moja ma?ina bi trenutno mogla potovati v kontejnerju nekje po indijskem oceanu proti nam. B)  http://www.jdm-import.com/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbol to?ne ?tevilke bo? dobil, ?e zbrska? kak?ne part liste teh buildov ki so v posnetkih. Potem pa vsak del posebej zgoogla? koliko pride, so pa taki swapi pove?ini bol popularni v ameriki in ?e se ?e dobijo iz tam kak?ni uporabni deli, je treba upo?tevati ?e nekaj malega carine in na skupno ?tevilko vrednosti, po?tnine in carine potem ?e 22% DDVja.

 

Skratka, ne prehitro obupat ali karkoli nabavlat..za za?etek bi si blo dobro vzeti nekaj ?asa za raziskavo ?e po tujih forumih, kaj to?no so ostali pri takih projektih mogli it skoz. Ni sicer raketna znanost, se je pa pametno ?imbol informirat in pol odlo?it, ?e je ?elja po vsem tem ?e vedno dovolj mo?na :prstgor:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Si ?e zamenjal? :) V ?etrtek so dobili nov kontejner robe iz Japonske, sem ?el danes po svojo. Imajo tudi par 1JZ in 2JZ ma?in na zalogi, so mi malo pokazali, za ceno pa res nisem spra?eval. Je pa naprimer 4age 20v 2k?, kar se mi je zdelo kar ugodno glede na to, da gre za izjemno za?elen in redek motor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.