Skoči na vsebino

Dnevne luči Mazda 6 2010


pob

Priporočeno sporočilo

Kaj pa to, da bi imel takrat, ko so pri?gane dnevne lu?i, ki so, ne vem zakaj, samo sprednje, pri?gane tudi zadnje? A se to da kako na?timat? Meni ni jasno,kateri cepec je dolo?il, da so za dnevne lu?i dovolj samo sprednje. Potem pa se ljudje vozijo skozi tunele in jim zadaj ni? ne sveti, pa kadar je de?, se zadaj ni? ne pri?ge... Ja, saj vem, pri?gi lu?i ro?no! Ampak pri dana?nji avtomatiki, je kup ljudi takih, ki na to pozabijo. Tudi meni se zgodi. ?e imam pa stikalo na ON, potem pa osvetlitev armature ni regulirana glede na zunanjo svetlobo, kar pa spet ni v redu, ko pa so v avtu samo LED zasloni.

LP

 

OOTBOXZY

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noben cepec... definicija dnevnih lu?i je to, saj so namenjene la zato, da se pribli?ajo?a vozila v sen?nih delih la?je opazijo. Predvsem je to dobro za cepce, ki sekajo ovinke ali pa tiste, ki izsiljujejo prednost iz stranskih poti. Zadaj gore?e lu?i sredi dneva nimajo nobene pametne razlage. To, da pa ljudje ne znajo pri?igat lu?i ob slabi vidljivost je pa to prej definicija cepcev. Taki imajo verjetno glavo samo zato, da jim klobuk gor stoji.

 

Po drugi strani se pa strinjam, da bi za DRL moral biti zakon, da je obvezna avtomatika in tudi bi moralo biti dolo?eno pri katerem nivoju svetlobe se morajo lu?i pri?gati in ja vse skupaj bi moralo biti vezano ?e na senzor za de?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To, da sredi dneva lu?i zadaj nimajo pametne razlage...s tem se ne strinjam...

?e zadaj nimajo, imajo ?e manj spredaj.

?e je ?lovek vsak dan v avtu, naredi 500+ km, ugotovi, da so zadaj pri?gane lu?i pametna stvar...in manj mote?a, kot spredaj dnevne LED lu?i...

Mestna vo?nja je eno, vo?nja, v kateri prehaja? iz sen?ne lege na son?no in nazaj, je pa druga stvar...

Nasproti voze?i avto ni na moji strani cesti??a..me ne moti, ?e nima lu?i...pa ?e ima ali nima lu?i, je trk neizogiben...in ni moja krivda...

?e pa dohitim avto na odseku ceste, ko mi sonce sveti v o?i, avto se pa z barvo zlije v okolico, je pa velika nevarnost, da ga spregleda?...sploh ?e se cjazi...

Ma...ogromnokrat je, ko avto ni viden, ?e mu zadaj lu?i ne gorijo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprosti ampak ti pa nisi glih za na cesto, ?e sredi belega dneva spregleda? cel avto, ker nima zadaj lu?k. ?e razlaga?, da ti sonce tako mo?no sveti tudi lu?i ne bo? opazil, zato je potrebno v takih primerih prilagoditi vo?njo in ne kot teli?ek s polnim gasom v stilu kar bo pa bo. ?e je omejitev 90km/h ?e vedno ne pomeni, da je treba tolk terat ampak je treba hitrost prilagoditi razmeram - ?e je to ble??anje sonca, poletni naliv, tornado al pa jata galebov pa? zmanj?a?, ker Zprcp to zelo lepo definira.

 

(1) Voznik mora hitrost in na?in vo?nje prilagoditi poteku, tehni?nim in drugim lastnostim ceste, stanju vozi??a, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozni?kim sposobnostim tako, da ves ?as vo?nje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoli??ine, lahko pri?akuje.

 

?e tega ne upo?teva? je kazen 300? in 3 kazenske to?ke.

 

Sicer si pa preberi tudi razlage prometnih strokovnjakov glede DRL in zakaj je pomembno, da gorijo spredaj, da ne bo izgledalo kot, da ti solim pamet.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spregledal...narobe sem se izrazil.

Mislil sem, da je manj viden.

Kar se strokovnjakov ti?e...so pa ve?inoma teoretiki in oh in sploh...

So pa nekateri novej?i avti ?e tako po?timani, da imajo dnevne led lu?i spredaj IN zadaj...

Me pa ?udi, da nisem za na cesto...pa so miljon?ki v km za mano...

Kar se zadnjih lu?i ti?e, ne bova pri?la skup, to je dejstvo...?eprav ti v ve?ini primerov dam prav na tvoje izjave na forumu.

Najenostavneje so kratke lu?i spredaj in zadaj. Brez elektronike, brez senzorjev, brez pozabljivosti...

Mazda6 letnik 08 ima super re?eno.

Senzorji so problem...se ?e pri parkirnih senzorjih ob?uti...

Nekateri dodatki v avtu so brez veze...ampak nujno zlo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff ?e dobro, ker to kar sem najprej bral me je kar malo prestra?ilo in ni bil namen, da te trolam.

 

Druga?e pa samo razlagam s kakimi argumenti so DRL spravili v zakonodajo. Pred tem se je podnevi vozilo brez lu?i, nakar so ugotovili, da se bi dalo, predvsem izogniti nehotnih izsiljevanj, ?e bi voze?a vozila imela pri?gane lu?i. Vse ?tudije so se osredoto?ala samo na sprednje lu?i in tudi v taki obliki so jih spravili v zakonodajo. Ker na za?etku te implementacije v razli?ne zakonodaje (najprej v skandinavske - vemo zakaj) konca osemdesetih so seveda najprej uporabljale alternativo - klasi?ne zasen?ne lu?i, kjer so seveda gorele lu?i spredaj in zadaj. Prvi avto, ki je to imel serijsko prave DRL lu?i je bil Volvo 240 in to so bile tiste bele nad ?migovci spredaj in takrat je prvi? gorelo samo spredaj.

 

V glavnem, razen ne pri?iganja zasen?nih lu?i v tunelih oziroma v slabi svetlobi se ?tudije gorenja zadnjih lu?i niso dotikale. Ampak predvsem je ta problem pozabljanja lu?i postal ?ele takrat, ko so tudi podnevi gorele lu?ke v ozadju armaturne plo??e, da so bili merilniki sploh vidni. Ko je zakonodaja nastajala podnevi ?tevci v avtomobilih niso bili osvetljeni in ?e si ?el v tunel je bilo tam vse temno in ti je takoj dalo vedeti, da so lu?i ugasnjene. Samo debil tega takrat ni zaznal, ?al pa so danes in?trumenti ves ?as osvetljeni ne glede ali zasen?ne lu?i delujejo ali ne pa je kar malo logi?no zakaj jih ljudje tolikokrat spregledajo. Zato bi morali zakonodajo pa? temu dopolniti - popolna avtomatika DRL.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni mi jasno, zakaj komplicirat z elektroniko in senzorji...

Pri?gane lu?i in fertik...led varjanta sam spredaj je brez veze...

Mene moti, ?e dohitim pacienta brez lu?i, ki je na mojem pasu...

?e se nasproti pelje brez lu?i, pa da ni na mojem pasu, me sploh ne moti...?e je pa na mojem pasu, mu pa tud reflektorji ne pomagajo, da se ne zabije v mene...

Kaj je ta DRL ne vem in me ne zanima...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DRL = "Daytime Runing Lamp" ali "Daytime Runing Light" ... ali po domace dnevne lu?i :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem proti dnevnim led luckam...men so motece...

Ti senzorji so brez veze...

Spredaj zasencene oziroma kratke, zadaj parkirne...

Ko se avto pri?ge gorijo, ko se ugasne, luci ugasnejo.

Trotlziher varjanta...

Na mazdi6 08 letnik je super zrihtan, kar se luci tice...edino priziganje in ugasanje armaturke se mi brez veze zdi...

Je res, v?asih kar malo pozno preklopi na no?ni na?in, in se ?tevci vidijo nekoliko slab?e. Je pa kul da vse ostalo pono?i manj sveti, da ni mote?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ko zadnje lu?i ne svetijo je tudi mo?nej?i kontrast za zavorne lu?i, ki os zaradi tega bolje vidne, ?e pa tudi zadaj vse sveti, pa v?asih ve? ne ve? ali zavira ali ne.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Se vozi? po AC, ko de?uje in se za vsakim avtomobilom dviguje oblak vode in takrat je avto res te?ko opazen, ?e vozi samo z dnevnimi lu?mi in mu zadnje ne gorijo... in takih herojev ni malo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Dnevne luči Mazda 6 2010

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • https://www.slovenskenovice.si/bulvar/tuji-traci/tito-sploh-ni-bil-tito/
    • Po mojem, najboljših 6 minut, porabljenih na Youtube. Kapo dol ustvarjalcem!    
    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.