Skoči na vsebino

Dnevne luči Mazda 6 2010


pob

Priporočeno sporočilo

Ko sem kupil avto pol leta nazaj sem se s prva vozil naokoli s takozvanimi dnevnimi lu?mi (na ro?ici za vklop je pisalo AUTO).

Vse dokler mi niso za?eli ljudje blendat po parkrat na vo?njo in sem ugotovil, da o?itno to niso dnevne lu?i kot sem si jih zamislil in se od takrat dalje vozim z normalnimi lu?mi. :)

 

Sedaj me zanima, ali se da iz tega vraga kaj narediti, da bi se obna?al tako kot mora? Pa?, da se da iz AUTO opcije naredit dnevne lu?i?

 

Hvala za nasvete.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem kupil avto pol leta nazaj sem se s prva vozil naokoli s takozvanimi dnevnimi lu?mi (na ro?ici za vklop je pisalo AUTO).

Vse dokler mi niso za?eli ljudje blendat po parkrat na vo?njo in sem ugotovil, da o?itno to niso dnevne lu?i kot sem si jih zamislil in se od takrat dalje vozim z normalnimi lu?mi. :)

 

Sedaj me zanima, ali se da iz tega vraga kaj narediti, da bi se obna?al tako kot mora? Pa?, da se da iz AUTO opcije naredit dnevne lu?i?

 

Hvala za nasvete.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

 

 

Pri prejsnji sestici (2008 letnik) je bilo tako, da so kratke luci gorele vedno (ni imela dodatnih LED dnevnih luci)... ko si obrnil kljuc... ce je bila rocica v polozaju AUTO pa se je prilagajalo tudi osvetlitev armature... da je ponoci svetilo z zmanjsano svetilnostjo ... Vsaj tako nekako imam v spominu ... Je bilo pa treba nek modul zamenjat, ce si hotel imeti v polozaju OFF in da niso gorele luci... Verjetno imas mazdo iz uvoza, kjer modul za dnevne luci ni bil vgrajen... 

 

Kako pa se pri tebi obnasajo? Imas dodatne LED dnevne luci?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

auto pri letniku 2010 pomeni, da ti prizge luci, ko je temno

v nasprotnem ti ne gori nobena luc (moja letnik 2011 je taksna)

 

auto pri starejsih pa kot je jest napisal (moja letnik 2009)

Sepravi pri letniku 2008 kolikor jest vem luci sploh nisi mogu ugasnt in so vedno gorele ko si dal kontakt (tako kot je jest rekel). Ce si imel stikalo na auto se je potem samo svetilnost armature prilagajala ?

A od letnika 2010 naprej naj bi pa zadeva tako delovala, da ce si imel stikalo na auto so se kratke luci prizgale samo takrat ko se je stemnilo oz. takrat, ko je senzor to zaznal ? To je spet mal skregan z logiko, saj si potem podnevi rocno moral vklapljati luci (saj je tako zakonsko predpisano) in je funkcija AUTO brespomenska...

 

@Jest A je imela mazda 6 druge generacije mar vgrajen modul za dnevne luci ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

@Jest A je imela mazda 6 druge generacije mar vgrajen modul za dnevne luci ?

Ja... saj to je to, kar pises... da so pac luci bile vedno prizgane, ko je bil kontakt... in se jih ni dalo ugasnit... nikoli ni bilo problema, da bi bil ob mraku ali hudem nalivu neosvetljen... tako spredaj kot zadaj... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri prejsnji sestici (2008 letnik) je bilo tako, da so kratke luci gorele vedno (ni imela dodatnih LED dnevnih luci)... ko si obrnil kljuc... ce je bila rocica v polozaju AUTO pa se je prilagajalo tudi osvetlitev armature... da je ponoci svetilo z zmanjsano svetilnostjo ... Vsaj tako nekako imam v spominu ... Je bilo pa treba nek modul zamenjat, ce si hotel imeti v polozaju OFF in da niso gorele luci... Verjetno imas mazdo iz uvoza, kjer modul za dnevne luci ni bil vgrajen... 

 

Kako pa se pri tebi obnasajo? Imas dodatne LED dnevne luci?

 

pri meni je tako, da ?e je OFF lu?i ne gorijo, ?e je AUTO je pa tako, da po son?nem vremenu o?itno ne gorijo, ko pa zazna mrak ali obla?no vreme, pa se pri?gejo (govorim v primeru kontakta, ker ?e ga ni, lu?i ne gorijo, tako da je lahko ro?ka skos na AUTO, tudi ko gre? vn iz avta).

 

nimam pa nobenih LED lu?i na tem avtu. :D

 

res bi blo dobro, da obstaja kaka fora, da se to da zrihtat. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja... saj to je to, kar pises... da so pac luci bile vedno prizgane, ko je bil kontakt... in se jih ni dalo ugasnit... nikoli ni bilo problema, da bi bil ob mraku ali hudem nalivu neosvetljen... tako spredaj kot zadaj... ;)

Aha razumem, ceprav je to cisto mimo od pomena DRL :D. Sepravi s priklopom na AUTO fukncijo, avto nic drugega ne naredi, kot pa da osvetlitev armaturne varira...

 

pri meni je tako, da ?e je OFF lu?i ne gorijo, ?e je AUTO je pa tako, da po son?nem vremenu o?itno ne gorijo, ko pa zazna mrak ali obla?no vreme, pa se pri?gejo (govorim v primeru kontakta, ker ?e ga ni, lu?i ne gorijo, tako da je lahko ro?ka skos na AUTO, tudi ko gre? vn iz avta).

 

nimam pa nobenih LED lu?i na tem avtu. :D

 

res bi blo dobro, da obstaja kaka fora, da se to da zrihtat. :)

Sepravi ti na funkciji auto gorijo kratke luci, ce je seveda dovolj temno ? Zakaj so ti pa potem "blendali"?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Sepravi ti na funkciji auto gorijo kratke luci, ce je seveda dovolj temno ? Zakaj so ti pa potem "blendali"?

 

 

Blendali so mu verjetno podnevi, ker ni imel luci prizganih :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne vem kaj toliko komplicirate s temi luci, pac jih prizges in to je to

 

al tud to je ratalo tezko?

 

ma ne kompliciram, samo funkcijo AUTO bi rad izkoristil, ?e se le da, hehe. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti samo spredaj zmontiraj DRL Led lu?i in ti bo AVTO delal tako kot mora.

 

to je mi?ljeno kot kej takega, ane?

 

http://www.ebay.com/itm/For-mazda-6-atenza-mazda6-2006-2010-2x-LED-Daytime-Running-Fog-Lights-Lamp-DRL-/252455381107

 

pa je to po predpisih? no?em, da me kje kaki policaji ganjajo. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma ne kompliciram, samo funkcijo AUTO bi rad izkoristil, ?e se le da, hehe. :)

 

 

Saj jo lahko... samo ne v Sloveniji... Verjetno imas avto iz uvoza, ki je bil narejen za drug trg, kjer niso obvezne prizgane luci podnevi ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je predlagal nekdo zgoraj, monta?a DRL led lu?i, ki so vezane na senzor svetlobe in zadeva lepo deluje. Je pa treba zadevo homologirati, razen ?e je v zadnjem ?asu to podro?je druga?e urejeno.

Druga mo?nost pa je tudi ta:

http://www.tpe-elektronika.com/avtomobilska-elektronika-lucko.php

 

Jaz imam kar tretjo mo?nost, ki jo je predlagal Labi, pri?gem ro?no lu?i in se peljem.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni treba, da je iz uvoza, facelift druge 6-ke ima tako kot sem opisal

 

 

Pa je tvoja s SLO poreklom? Ker kolikor vem, so imele tiste, ki so se prodajale pri nas, ta modul za "dnevne luci" vgrajen serijsko ... in si moral placati nekje okoli 150?, da so zamenjali modul s takim, ki potem deluje tako, kot je napisano (da se luci prizgejo samo ko je premalo svetlobe - torej ob mraku ali ponoci in v tunelu,...) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

stari kaj si pil za zajtrk :P

 

govorimo o faceliftu druge sestke

 

Pa je tvoja s SLO poreklom? Ker kolikor vem, so imele tiste, ki so se prodajale pri nas, ta modul za "dnevne luci" vgrajen serijsko ... in si moral placati nekje okoli 150?, da so zamenjali modul s takim, ki potem deluje tako, kot je napisano (da se luci prizgejo samo ko je premalo svetlobe - torej ob mraku ali ponoci in v tunelu,...) 

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

stari kaj si pil za zajtrk :P

 

govorimo o faceliftu druge sestke

 

Belo kavo... pa toast z marmelado sem jedel :) ... 

 

Vem da je govora o FL druge sestice... zato mi je cudno... ker je ze pri neFL bilo tako... in se mi zdi cudno, da bi pri pri FL to izpustili... sploh ker je bila od 2011 EU direktiva, da morajo vsi novi avti imeti dnevne luci ... >> http://ec.europa.eu/transport/road_safety/topics/vehicles/daytime_running_lights_sl

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest mislim, da ce kupis dnevne luci, da neke hude znanosti nebi smelo biti, da ti jih zveze na auto funkcijo. Govorim za doticni model, k ti auto funkcija dejansko deluje in ti preko svetlobnega senzorja prilagaja luci :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Amak a se vam ne vzgejo xenonke ze s kontaktom? Tako je bilo na moji cx7 in ce je tako ni nobenega modula niti ti ne pomagajo dnevne ker xenonke gorijo non stop razen na park poziciji.

 

Jaz sem na svojo roko razkopal avto da sem prisel do bmcja za luci in ga predelal. Tako sem dobil normalno osvetlitev:

O = brez kakrsnekoli luci ob kontaktu

P = PARKING ne glede na kontakt

Auto = xenonke se same prizgejo v mraku

On = xenonke stalno prizgane

 

 

S tem se je dalo led potem dodati

Ce pa nimas nic ob vklopu in svetlobi pa samo ob temi potem pa lahko dodas. Ampak ne pomnim da bi mazda ponujala modul

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je pa potem fora da imajo mazde od letnika 2010 naprej ze serijsko tako nastimano, kot si ti moral sam predelati?

Je samo drugace zvezano ali je dejansko nek drug vmesnik/modul. Kok zakompliciran pa je ta poseg, katerega si se sam lotil ? :).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj je jures opisal predelavo modula >> http://www.mazda-si.net/topic/6029-delovanje-stikala-auto-za-lu?i/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, vsi govorite o dodatnih dnevnih lu?eh...

 

A da bi pa samo preprogramiral ro?ko AUTO, da kratke lu?i gorijo, ko je kontakt in ugasnejo, ko ni kontakta, pa ni mo?no? Vse kar bi se spremenilo je to, da se ne bi regulirale glede na zunanjo svetlobo (da se ne ugasnejo pri son?nem vremenu). To se mi zdi ?e nekam najbolj?a re?itev.

 

Hvala.

 

PS: pa sori, ?e je kdo to ?e napisal, sem morda spregledal. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, vsi govorite o dodatnih dnevnih lu?eh...

 

A da bi pa samo preprogramiral ro?ko AUTO, da kratke lu?i gorijo, ko je kontakt in ugasnejo, ko ni kontakta, pa ni mo?no? Vse kar bi se spremenilo je to, da se ne bi regulirale glede na zunanjo svetlobo (da se ne ugasnejo pri son?nem vremenu). To se mi zdi ?e nekam najbolj?a re?itev.

 

Hvala.

 

PS: pa sori, ?e je kdo to ?e napisal, sem morda spregledal. :)

ja ?lovek potem jih da? na ON in je to to...............in delajo stalno, kaj bi rad? Kar no?e? na AUTO funkciji je ravno AUTO funkcija da jih regulira svetloba.......... :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • https://www.slovenskenovice.si/bulvar/tuji-traci/tito-sploh-ni-bil-tito/
    • Po mojem, najboljših 6 minut, porabljenih na Youtube. Kapo dol ustvarjalcem!    
    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.