Skoči na vsebino

MAZDA 5 cd 143 - cukanje (1100-1500rpm) - pomoc


Priporočeno sporočilo

no pa se javljam in poro?am:

Zadeva je bila slede?a, nalo?ili original program, menjali lambda sondo izvedli prisilne regeneracije ampak zopet se pojavlja isti problem. Prej?nji? sem se peljal 100km  z vrtljaji 3200min in upal da bo bolje??!!!

Rezultat je bil da je cukal nenormalno na 1000 - 1500!!!

 

Sedaj sem si naro?il elm327 in downloadav forscan in preverim vse parametre SAM - z va?o pomo?jo.

Nisem pa opazil nikakr?ne regeneracije med vo?njo, ?eprev sem naredil po posegu ?e kr nekaj km-jev???

 

Ne vem ve? kaj naj naredim - tako sem ?e zmeden da vec ne vem kako mora vato potegniti, ta softvera? mi je rekel da je avto v limp modu, ampak jaz nisem opazil nobene razlike ?eprev je pred menjavo sonde svetile lu?ke za motor, protizdrsavanju in ?e dpf se je v?aish vklopla ?????

Sedaj ni? ve? ne sveti in ne vem al so izklopli ali kaj druga s?arali????

Nisem bil prisoten pri posegu!!!  :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A so ti nosilce motorja in ?obe preverili?

Sicer pa a je to cukanje mocno? Ker namrec ta masina vedno rahlo cuka na leta

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e stoji? na mestu v neutralu in po?asi dodaja? plin za?ne med 1000 in 1500 cukat; ampak v?asih bolj, v?asih manj.

Nosilce ne vem ?e so preverili bomo pogledli oz. ali lahko sam brez dvigala????

?obe bi naj normalno funkcionirale - dodali ?e antg...25,  nismo pa jih vzeli ven.

Ali agr ?e je napaka se kje vidi oz. pri?ge kak?na lu?ka???

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za agr/egr pri mazdi nevem ce si prizge kaka lucka, pri fordu se prizge lucka za motor.

Najbolje je preverit delovanje egrja z testerjem. Kolikor sem bral tvoj post je bil egr blindiran in izbrisan iz softwara, se pravi je bil to verjetno z namenom-pokvarjen egr?!

Najlazje je s testerjem pregledat ce egr odpira in zapira, pol mas opcijo da ga odmontiras in pregledas fizicno ce se premika loputa, pa z multimetrom se da zmerit vrednosti, sam bi blo treba pogledat v knjigo kake vrednosti morajo bit.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko pla?a? take posege, pri katerih nisi zraven, pa naro?i? raznorazne stvari, pa pre?ivi? ure in ure v avtu in ugiba?, kaj bi lahko bilo, na koncu ugotovi?, da bi te pri?lo bistveno ceneje, ?e bi ubral najdra?jo verzijo: peljal avto na poobla??eni servis, recimo v BTC...

 

Tam so na?eloma v redu, ?e ne naleti? na gospoda Bizgeca, kar pa je malo verjetno, ker je on ened od "vi?jih ?efov". Tako lahko v BTCju pride? kve?jemu do Majesa, ki pa je mojter svojega poklica in bo hitro vedel, o ?em se gre...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za egr se pri?ge lu?ka za motor. Ni pa nujno da je egr napaka. Meni je po menjavi ?arnice za tretjo zavorno lu? nehal te?it z egr napako. Druga?e se pa egr lahko proba tako da na vakumski del da? vakum pumpico, zalavfa? motor, s pumpico ustvari? vakum in avto mora ugasnit ?e je membrana ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.