Skoči na vsebino

Parking senzor


Priporočeno sporočilo

pred 10 minutami je robz napisal:

To mi je nekdo ze priporocal, mozno, da celo ti. Hvala, ampak mi je tale ekrancek na armaturi tako grd, da grem rajs senzorje vgradit :D idealno bi bilo, da se kamera poveze na vgrajen ekran, ce je to sploh mozno...

Saj ta ekran se verjetno z malo iznajdljivosti da montirat tudi kam drugam ne na armaturko. Kak bi se kamera povezala na vgrajen ekran ne vem , če pa hočeš samo senzorje z piskom je pa zelo simpl kablovje semlepo skrije pod gume ob vratih tako da se sploh ne vidi. Meni je na ženini M2 vzelo približno 3 urce časa ( je treba odbijač dol vzet). Senzorji so pa na mimovrste mislim da nekje 18€.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@robz jst sm na bivši šestki mel kamero montirano in brez dodatnih zaslonov ali projeciranja na obstoječ infotainment. Imel sem tole: 

 

To montiraš na vzvratno ogledalo in je to to. Hotu sem met tako, k ma samo del ogledala ekran, da lahko nemoteno uporabljaš še ogledalo.
Moral pa sem:
1. speljati kabel iz zadnjih vrat do vzvratnega ogledala (največji problem je biu dobit kabel čez tisto gibljivo gumo, ki je potegnena iz zadnjih vrat do karoserije)
2. prheftat tole "novo ogledalo" na starega, dobiš gumice zraven tak da noben problem
3. speljat kabel od vzvratnega ogledala do 12V napajanja (to sem speljal do sredinske konzole in tam mel vštekano)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je robz napisal:

 A je tezko montirat, kako povezes oz. kam skrijes kable od havbe do armaturke:)

 

Ni tezko, le cajt gre, ker je priporocljivo delati pocasi, da cesa ne potrgas. Lahko das kabel s signalom v tapeto pod strop, jaz sem se sicer odlocil peljati pod plastiko pod vrati in potem po prednjem stebricku do stropa in do ogledala.

 

Elektricno napajanje vezes na luc za vzvratno voznjo (da se takrat kamera vklopi) in to je to.

 

pred 19 urami je robz napisal:

 idealno bi bilo, da se kamera poveze na vgrajen ekran, ce je to sploh mozno...

 

Je mozno, samo prej preveri, da sta zadevi zdruzljivi. Pri avtomatikih je to lazje, ker je zelo verjetno, da je ze tovarnisko tako programiran radio, da gre pogledat video vhod, ce je tam signal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem raje vzami tole. Snema spredaj in zadaj. Slika je pa fenomenalna in se nisem videl boljse slike od aftermarket zadev. Sliko ti prikazuje cez cel enkran in se vidi odlicno tako podnevi, kot ponoci. Med voznjo lahko preklapljas med sprednjo ali zadnjo kamero. Lahko pa tudi ugasnes ekran in imas klasicno ogledalo. Seveda kamera dela v ozadju.

 

https://a.aliexpress.com/_mOfdFfq

 

 

received_199038798381288.jpeg

received_367916684486098.jpeg

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.