Skoči na vsebino

Parking senzor


Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav.

 

Nedavno je vec kot ocitno pobesnel eden od parkirnih senzorjev zadaj na M6 Kombi (2012). Senzorji so serijski, originalni. Piska nekontrolirano prevec, tudi ko ovire zadaj ni. Je kdo imel podobno izkusnjo?

Kontakt?

Menjava enega senzorja? Vseh?

DIY?

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi samo zdi, ali je odgovor malo "sarkasticen"?  :ph34r:

 

Jaz lahko napisem samo to, kaj bi jaz naredil v takem primeru. Najprej bi se obrnil na pooblasceni servis... Velikokrat se namrec zgodi, da se zadeve na tak nacin resijo najhitreje... in niso vedno najdrazje ... Vcasih znajo tudi presenetiti... sploh ce redno servisiras pri njih ...  :zvizga:

 

Ja... saj vem... moj odgocor verjetno ni ravno v veliko pomoc... ampak ce se ze zahvaljujes za kaksresnkoli odgovor  :bravo:  :cheers:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav.

 

Nedavno je vec kot ocitno pobesnel eden od parkirnih senzorjev zadaj na M6 Kombi (2012). Senzorji so serijski, originalni. Piska nekontrolirano prevec, tudi ko ovire zadaj ni. Je kdo imel podobno izkusnjo?

Kontakt?

Menjava enega senzorja? Vseh?

DIY?

 

lp

 

Si pa preveril da ni kak?na umazanija se prilepla na senzor?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej iz teksta sklepam da te jezijo senzorji zadaj. Js sm na tak na?in re?il te?avo pri svoji M6 tako, da sem avto dvignil na dvigalko, o?istil umazanijo in pesek ki se je nabiral znotraj odbija?a, pre?latal kable, malo premaknil senzorje in zadeva deluje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

?e se prav spomnim, je odgovor oboji.

 

?e smo ?e pri tej temi; zakaj pri mazdi ni tako, da bi se prednji senzorji aktivirali sami pri po?asni vo?nji? Recimo upo?asnjevanje in samodejna aktivacija pri recimo 8 al 5 km/h. Ostale znamke imajo to lepo re?eno, tudi ?e bolj proletarske (renault, opel). Mojo bolj?o polovico je to stalo udrtine na prednjem odbija?u, ker avta ?e ni bila navajena in si je mislila "saj bo za?elo piskat". Pa seveda ni, ker ni pritisnila gumba.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je tako, da se prednji senzorji aktivirajo samodejno, ko se vozilo upocasni...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so pednji senzorji vedno aktivni, lahko jih pa izklopim na tipko...se pa ob vnovi?nem zagonu avta avtomatsko vklopijo...lahko jih pa tudi s tipko nazaj vklopim...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Omg, pa kaj je to z Mazdo??

Nekaj naredijo dobro in pol to ukinejo ali spremenijo.

Pri moji 2gen M6 so sprednji senzorji vedno aktivni, lahko pa jih izklopim s tipko.

In zakaj za vraga so se pri 3.gen odlo?ili glih kontra narest??? Sva?ta no

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj tipka za izklop ima smisel, ce je kaka ocitna ovira, drugace morajo delati non stop. Potem bo marsikdo najprej ruknil nekam potem pa bo spoznal, da bi moral vkljuciti senzorje.

 

Svasta.

 

EDIT - berem nazaj pa vidim da se je ravno to zgodilo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Jaz sem pred leti v Saaba 9-3 montiral kamero in sliko povezal na novo vzvratno ogledalo z integriranim LCD-jem. Ena boljših pogruntavščin. Materiala je bilo za manj kot 50 evrov s Kitajske.

 

Je pa res, da če si vajen piskanja, potem raje senzorje. Čeprav večina "aftermarket" senzorjev ni prav blazno natančnih.

 

Sicer pa ima kar veliko japonskih vozil zadnjih let le kamero za rikverc (brez senzorjev) - sploh na "ne-EU" trgih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Jaz sem pred leti v Saaba 9-3 montiral kamero in sliko povezal na novo vzvratno ogledalo z integriranim LCD-jem. Ena boljših pogruntavščin. Materiala je bilo za manj kot 50 evrov s Kitajske.

 

Je pa res, da če si vajen piskanja, potem raje senzorje. Čeprav večina "aftermarket" senzorjev ni prav blazno natančnih.

 

Sicer pa ima kar veliko japonskih vozil zadnjih let le kamero za rikverc (brez senzorjev) - sploh na "ne-EU" trgih.

 A je tezko montirat, kako povezes oz. kam skrijes kable od havbe do armaturke:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je robz napisal:

 A je tezko montirat, kako povezes oz. kam skrijes kable od havbe do armaturke:)

Je že enkrat bilo napisano nekje pri navodilih za montažo kamere,da so kabli že tovarniško speljani nazaj😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je robz napisal:

A je kdo naknadno montiral park senzorje? Našel sem tole spletno stran in se mi zdi 500eur kar drago za spredaj in zadaj. Nekdo mi je predlagal, da montiram kamero.. Imate kaksne izkusnje oz. priporočila?

Če ne potrebuješ sprednjih, za zadaj je to rešitev 

Tracer RVIEW S1 vzvratna kamera za avto, brezžična, komplet | mimovrste=)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je robertk6 napisal:

Če ne potrebuješ sprednjih, za zadaj je to rešitev 

Tracer RVIEW S1 vzvratna kamera za avto, brezžična, komplet | mimovrste=)

To mi je nekdo ze priporocal, mozno, da celo ti. Hvala, ampak mi je tale ekrancek na armaturi tako grd, da grem rajs senzorje vgradit :D idealno bi bilo, da se kamera poveze na vgrajen ekran, ce je to sploh mozno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.