Skoči na vsebino

Nova Mazda 6 (2018)

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Hmm, jaz sem mel s tem probleme samo pozimi ko se je zapacal radar in se je ugasnil cel sistem - tedaj tudi v navadnem na?inu ni hotel delati.

 

Druga?e pa kolikor gledam navodila za Mazdo 6 2018, se da vklopiti samo "navaden" tempomat tudi.

Napisano

Glede na to, da je razlika v porabi minimalna (dejansko manj kot liter) + adblue stro?ek, se ekonomsko gledano skoraj nikomur (razen takim ki delajo 40k in ve? letno) ne izpla?a novega dizla. Cca 2000 EUR je namre? dopla?ila, rabljeni bencinci pa bolje dr?ijo ceno. Zgodba je druga?na pri rabljenih, saj je dizel zaradi bistveno ve?je ponudbe hitro ugodnej?i. Kupiti rabljenega dizla pa je ve?ji riziko, ?eprav nekateri tu pravijo, da to nikakor ne dr?i.

 

Odvisno kako se vozi?. Za mesto in lagodno vo?njo razlike morda res ni veliko. A toliko kilometrov se ne dala s 110km/h po AC. In pri 140-150 je razlika 2 litra in ve?.

Rabljeni bencinci, da bolje dr?ijo ceno od bencincev? Ja, mogo?e atmosferski (torej Mazdini); pri turbo bencincih pa razlike do turbo dizlov ne ve? prav veliko.

AbBlue je res gromozanski stro?ek: 1-2 EUR/1000 km - ?e je to odlo?ilno, tudi prav.

 

 

Na to da ima vedno ve? mest eko takse oz. nalepke, ki so za dizle manj ugodne ter srednjero?no planiranje EU za zmanj?anje ?tevila dizlov. Tudi zgornji point je zanimiv - vpra?anje kako dolgo bo Slovenija ?e anomalija z ve?jo dr?avno subvencijo (oz. ni?jimi tro?arinami) na dizel. Tudi zavarovanje je recimo cenej?e zaradi manj izpustov na moji trenutni lokaciji.

 

Saj pravim: eko-histerija. Kar se ti?e ekonomi?nosti in prakti?nosti je dizl ?e vedno zakon.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Napisano

Linke spritmonitorja (torej realni podatki, papir namre? prenese vse) sem ?e lepil, ne da se mi jih ve?. Razlike v porabi je po spominu 0,7 do 0,8 l/100 km. Vseeno ?e primerja? G145 MT in CD150 MT ali pa G192 AT in CD 175 AT, razlika je enaka.

 

Vsaj 2 litra razlike je bilo v prid dizla do GH generacije, po uvedbi direktnega vbrizga pa sta motorja po porabi zelo blizu.

 

Edino navor je tisti, zaradi katerega bi sam razmi?ljal o nakupu dizla, ?e bi ga potreboval za vleko prikolice recimo. Prehitevanja, kolesa na strehi itd. pa tudi bencinar zmore.

Napisano

Glede na to, da je razlika v porabi minimalna (dejansko manj kot liter) + adblue stro?ek, se ekonomsko gledano skoraj nikomur (razen takim ki delajo 40k in ve? letno) ne izpla?a novega dizla. Cca 2000 EUR je namre? dopla?ila, rabljeni bencinci pa bolje dr?ijo ceno. Zgodba je druga?na pri rabljenih, saj je dizel zaradi bistveno ve?je ponudbe hitro ugodnej?i. Kupiti rabljenega dizla pa je ve?ji riziko, ?eprav nekateri tu pravijo, da to nikakor ne dr?i.

Ta razlika 1 liter je na papirju. V realnem svetu je razlika z isto vo?njo, isti voznik, ista relacija nekje 2 litr?ka.Poglej si moja testiranja!

Da ne govorimo o sami vo?nji.Ko se je Gelipter usedel v mojo samo 136 konsko, po vo?nji z njegovo 165 benzinarko, je rekel, sedaj mi je jasno, zakaj ima? raje dizla.:)

 

 

Napisano

Jaz sem imel prej dizelsko sestico 2.2, 175 KS, avtomatik ... in je bila povprecna poraba v cca. petih letih po prevozenih skoraj 100.000 km 7,36 l/100 km ... Sedaj imam bencinsko CX-5, 2.5, 194 KS, avtomatik AWD in imam sedaj po prevozenih cca 10.000 km povprecno porabo okoli 8,50 l/100 km ... torej imam pri podobnem nacinu voznje dober liter vecjo porabo, s tem, da je CX-5 visja in ima stirikolesni pogon ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Alex: poglej si sprintmonitor, v RL je razlike v porabi 7-8 deci na sto. Na papirju verjetno ve?.

 

Dvomim, da bi mi CD kurila 4,5 nepo?asne vo?nje. :)

 

2.5 T bi sicer bil super motor za 6ko, saj mi je tudi 2.5 AT delovala anemi?no. Ko 2.0 ro?ni pelje? ?like U stole it? in menja? prestave, kot se spodobi, je u?itka v vo?nji ve?. Za vsak dan pa itak AT.

Napisano

Se

Alex: poglej si sprintmonitor, v RL je razlike v porabi 7-8 deci na sto. Na papirju verjetno ve?.

Dvomim, da bi mi CD kurila 4,5 nepo?asne vo?nje. :)

2.5 T bi sicer bil super motor za 6ko, saj mi je tudi 2.5 AT delovala anemi?no. Ko 2.0 ro?ni pelje? ?like U stole it? in menja? prestave, kot se spodobi, je u?itka v vo?nji ve?. Za vsak dan pa itak AT.

Tisto meni ne pomeni ni?. Tudi za prvo serijo imajo nekateri gor povpre?no 5,20/100. Ne vem, verjetno vozijo vedno 80 na uro magistralke in niti km mesta in avtoceste.Bolj realno je tam nekje 7/100,?e si priden. Po mestu z lahkoto tudi 8 litr?kov.Tako je tudi pri ta novih.

Na italijanskem forumu imajo nekateri povpre?no porabo z 165 benzinarkami tudi 9 l/100.Tako,da je o neki povpre?ni porabi te?ko govoriti.Kot sem napisal, jaz sem probal obe z istim stilom vo?nje in razlika je bila skoraj 2 litra v korist 150 dizelske.175 avtomatik pa je porabila skoraj liter ve? kot 150 ro?ni menjalnik.

 

 

Napisano

Ej ..Alex res jeeee.res pa je da moja Mazdurina CX5 benzin 165.k.je te?ja in vi?ja od tvoje M6.in razli?.motorji..meni je ok...res pa je da menjalnik igra . tu veliko vlogo z oceno 10.super.mene bolj zanima novi motor skayactive X Benzin.16:1 k.razmerje +kopresor .glede na testiranju ki so jih imeli na Portugalskem ...zelo dobro . .dober navor ter 30% manj?a poraba .po trebeba testirat ko pride v SLO...lp

Napisano

Alex: poglej si sprintmonitor, v RL je razlike v porabi 7-8 deci na sto. Na papirju verjetno ve?.

 

Dvomim, da bi mi CD kurila 4,5 nepo?asne vo?nje. :)

 

2.5 T bi sicer bil super motor za 6ko, saj mi je tudi 2.5 AT delovala anemi?no. Ko 2.0 ro?ni pelje? ?like U stole it? in menja? prestave, kot se spodobi, je u?itka v vo?nji ve?. Za vsak dan pa itak AT.

 

Na sprint monitorju mora? ?e kak?en filter vklu?iti. Gledal sem M6 od 2013 naprej s samodejnim menjalnikom (ne glede na obliko). Na prvi pogled je tako, kot pravi?; nato sem vklju?il filter "vsaj 75.000" - razlika je ve? kot en liter.

 

Pri AT obstaja kick down, ki lepo zavrti motor

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Napisano

jaz imam obe dizelco in bencinarko, prejsnja generacija

ena je 2.2 cd129 5vratna, druga pa 2.0 147km karavan...

dizelca se vozi samo na dolgih razdaljah, povprecje po bcju je 5.8 (zadnji reset narejen vec kot 120.000km nazaj)

bencinarka se vozi po mestu ali pa po avtocesti s kolesi na strehi, povrecje po bcju 8.5 (zadnji reset narejen 60.000km nazaj)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Napisano

Pri bencinarjih so dejansko dodali direkten vbrizg in vsaj pri G145 prestavna razmerja podalj?ali. Marketing je i-eloop, saj recimo G145 porabi pol litra manj kot G165, kljub temu, da G165 (vse opremske razli?ice?) imajo i-eloop, G145 pa ga nima, ima pa zato dalj?a prestavna razmerja. Ampak i-eloop naj bi prihranil do 10% goriva. Poudarek je o?itno na "do". Enako velja za D150 vs D175, tudi tu ima ?ibkej?a verzija "dalj?i" menjalnik.

 

Pri dizlu pa gre pri skyacive za ?isti marketing in dejansko ni razlike v primerjavi z GH dizli.

 

Kar se filtrov pri spritmonitorju ti?e, sem ga seveda dodal, upo?teval sem uporabnike z vsaj 5.000 km vnosov. Prav tako sem primerjal jabolka z jabolki, torej: G145 vs. D150 MT in G192 AT vs. D175 AT. Prav tako je treba seveda ignorirati podatke uporabnikov, ki jim bencinar kuri 5, rav tako tiste, ki jim dizel kuri 8.

 

G145 porabi v povpre?ju 6,9, D175 AT pa nekih 7,2. Zato ?e ne trdim, da dizel porabi ve? kot bencinar. :)

 

Kakorkoli, zelo o?itno je, da ima dizel tu mo?nej?e zagovornike, ki ne priznavajo podatkov realnih uporabnikov, primerjajo CX-5 G165 s CD150 mazdo 6 in pravijo, da G165 nikamor ne gre (ki ima sekundo in pol slab?i pospe?ek do 100 zaradi ve?je mase in ?elne povr?ine napram G165 6ki, od 100 naprej je seveda razlika ?e ve?ja).

 

Ah, ne da se mi ve?....

Napisano

Najboljsa primerjava je lastna... da primerjas tisto, kar sam vozis... ker stil voznje je v tem primeru ponavadi podoben... sploh na daljse casovno obdobje ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Jaz mislim da bi tudi mazda morala razmisliti o malem elektricnem dodatku v bencinarje tako kot toyota.

To bi pa pomenilo ogromno razliko. Tale skyactive je zgolj marketing. Nic drugega.

Potiho so ze v dizla dali scavnico in s tem priznali da je konkurenca delala v pravo smer ze vec kot 5 let prej.

 

Mazda je pri dizlih z nizko stopnjo kompresije dosegla EURO6 brez katalizatorja; glede na konkurenco so veliko privar?evali.

Z zaostritvijo koli?ine emisij EURO6d nizka stopnja kompresije ne zado??a ve? in vgradnja SRC katalizatorja je bila neizbe?na. Posledi?no so dvignili kompresijo na 14,5 in s tem mo? motorja.

Kot zanimivost: Mazda dizl ?estice v ZDA ni prodajala, ker je glede NOx presegala emisije, katalizatorja pa samo zaradi ZDA ni hotela vgraditi; kako bo/je sedaj, ne vem.

 

Skratka, nimam ob?utka, da bi ?li v napa?no smer. Brez AdBlue in SRC katalizatorja so dosegli standarde izpustov NOx, pa ?e goljufati jim ni bilo treba.

Pri bencinarjih so dejansko dodali direkten vbrizg in vsaj pri G145 prestavna razmerja podalj?ali. Marketing je i-eloop, saj recimo G145 porabi pol litra manj kot G165, kljub temu, da G165 (vse opremske razli?ice?) imajo i-eloop, G145 pa ga nima, ima pa zato dalj?a prestavna razmerja. Ampak i-eloop naj bi prihranil do 10% goriva. Poudarek je o?itno na "do". Enako velja za D150 vs D175, tudi tu ima ?ibkej?a verzija "dalj?i" menjalnik.

 

Pri dizlu pa gre pri skyacive za ?isti marketing in dejansko ni razlike v primerjavi z GH dizli.

 

Kar se filtrov pri spritmonitorju ti?e, sem ga seveda dodal, upo?teval sem uporabnike z vsaj 5.000 km vnosov. Prav tako sem primerjal jabolka z jabolki, torej: G145 vs. D150 MT in G192 AT vs. D175 AT. Prav tako je treba seveda ignorirati podatke uporabnikov, ki jim bencinar kuri 5, rav tako tiste, ki jim dizel kuri 8.

 

G145 porabi v povpre?ju 6,9, D175 AT pa nekih 7,2. Zato ?e ne trdim, da dizel porabi ve? kot bencinar. :)

 

Kakorkoli, zelo o?itno je, da ima dizel tu mo?nej?e zagovornike, ki ne priznavajo podatkov realnih uporabnikov, primerjajo CX-5 G165 s CD150 mazdo 6 in pravijo, da G165 nikamor ne gre (ki ima sekundo in pol slab?i pospe?ek do 100 zaradi ve?je mase in ?elne povr?ine napram G165 6ki, od 100 naprej je seveda razlika ?e ve?ja).

 

Ah, ne da se mi ve?....

 

Zato pa sem napisal, da daj vsaj 75.000 prevo?enih kilometrov. ?tevilo Mazd z bencinskim motorjem se zmanj?a, poraba pa naraste. Ker ti se zares vozijo...

 

PS: ve?ja ?elna povr?ina ima na ?as pospe?evanja do 100km/h prakti?no zanemarljiv vpliv.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Napisano

Filter si lahko nastavi? tako, kakor ti pa?e, da lahko potem po svoje interpretira? zadeve. :) Meni je recimo ?e mojih do danes prevo?enih 8k kilometrov reprezentativnih. Povpre?je 6,5 (od 5,9 do 7,2).

 

Za primerjavo lifetime poraba prej?njih treh bencinarjev: volvo v70 2.4 AT 125kW 9,6 l/100, grand scenic 1.4 tce 96 kW 8,9 l/100, megane grandtour 1.2 tce 97 kW 6,9 l/100. ?e en dizel je bil vmes: scenic 1.5 dci s povpre?jem 5,9.

 

?elna povr?ina ima do 100 km/h bistveno manj?o vlogo kot masa, a se od 80 km/h zra?ni upor ?e lepo pozna. Pelji se enkrat z motorjem: do cca. 70 km/h ne ?uti? upora, pri 80 malce, pri 100 pa ?e pa konketno. Verjetno je skoraj sekundo in pol slab?i pospe?ek do 100 pri cx-5 vs. 6 nekje 2/3 po krivdi mase in 1/3 zaradi slab?ega koli?nika upora.

Napisano

508 je vredu, ampak pomanjkanje kakr?nekoli odlagalne povr?ine v notranjosti (kam naj dam telefon ali denarnico?!?!) in resni?no grozen infotainment me je ob kupovanju avta precej odbil. Pa ?e avtomatski menjalnik je bil najbolj ?uden od vseh preizku?enih (to govorim za model 2017, ne vem ?e je bil kak update medtem).

Napisano
Mogo?e na sliki pod tem kotom... v ?ivo je spredaj bolj boga in pusta za videti. V veliki ve?ini te variante fejst-lifti ne uspejo glih najbolj.

Sicer pa, saj tudi nekaterim "damam" fejs lift ne uspe najbolj.

 

 

  • 2 meseca kasneje...
Napisano

Danes sem nekaj ?asa vozil za limuzino, res neverjetno lepo so uspeli popravki. Zadnje lu?i so vse led, vklju?no s smerniki, osvetlitvijo tablice. Novi zaklju?ki izpuha so bistveno elegantnej?i, prav tako povsem lakiran odbija? in krom letev med lu?mi. ?koda, da je karavan zadaj ostal skoraj enak.

post-5919-0-06017900-1542310011_thumb.jpg

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • F-150 XLT. 298 kW. 556 Nm. 5 litrski osemvaljni motor.   Skoraj vse so napisali. Česar niso, ti napišem pa jaz: Prazen v idealnih pogojih porabi 13 litrov 95 oktanca na 100 kilometrov. V mestu poraba naraste kar tja proti 16 litrov na 100 km. Če ga pa obremeniš, je pa poraba preko 20 litrov na 100 km, nekateri omenjajo celo preko 25 litrov na 100 km.   Naslednja stvar, ki je niso napisali: največja nosilnost tega kolosa je 800 kg. Za primerjavo: 16 let stara Mazda BT-50 z 2,5 litrskim turbo dizlom in 105 kW ima nosilnost 1.030 kg. Edino pri vleki prikolice je malo "močnejši": medtem, ko BTjc lahko vleče 3.000 kg težko prikolico, lahko on vleče 3.500 kg težko prikolico. Ja, v skupnem seštevku lahko pelje 300 kg več tovora - ob 10 litrov večji porabi...   Cena servisa? Ta motor "pogoltne" 8 litrov motornega olja 5W20. Samo olje je tja proti 150€... Na vsakih 100.000 km pa se menja še olje v avtomatskem menjalniku. Ker ima 10 prestav, je najbrž jasno, da gre notri malo več olja. Koliko točno ne vem, vem pa, da 10 litrov ni zadosti... Ja, pa takrat se menja še olje v obeh diferencialih (4 litre).   Je pa s svojimi 5,9 metri dolžine in 2,4 metri širine (skupaj z ogledali) in višine skoraj 2 metra prav fascinanten za videti. In res bi si želel videti nekoga, ki bi to poskušal bočno parkirati nekje v mestu ali pa normalno parkirati kje pred nakupovalnim centrom. Še raje pa bi videl mojstra, ki bi to reč parkiral v kakšno parkirno hišo, recimo v parkirno hišo na Trdinovi. To bi bilo vredno časa in tekanja za njim, samo da bi si lahko ogledal eno tako parkiravanje... Tudi niso napisali, da je obračalni krog primerljiv s tankerjem: 16 metrov. Za primerjavo: en karavan, recimo Honda Accord, ima krog obračanja 11 metrov. No, pa tudi na gozdnih vlakah bi ga bilo fascinantno videti. Še posebej tisto, kar bi nato od njega ostalo. Samo kaj, ko nihče, ki bo zanj dal najmanj 75.000€, ga ne bo peljal po teh naših vlakah...   @sportman333, praviš, da zdaj pa bo izbira? Česa? Oziroma kdo bo lahko izbiral? Kvečjemu kakšni prepotentneži, da se bodo pederisal naokoli. Tisti, ki potrebujejo poceni, trpežen, robusten in zanesljiv delovni stroj (kar naj bi "pick-up" bili), so pa še naprej "bosi"... In na koncu pridejo bolje skozi, če kupijo enega karavana, kot je, na primer že prej omenjena Honda, le da v dizel izvedbi, pa dobijo 450 kg nosilnosti in še 1.700 kg prikolico lahko pripnejo zadaj. Sicer morajo peljati dvakrat, da prepeljejo to, kar F-150 XLT enkrat, ampak porabijo pa 3 krat manj goriva kot F-150. Pa ko je treba zamenjat pnevmatike in opravit servis, ni treba prodati jetra in ledvica in še ritno luknjo nastavit, ker gume za Hondo (205/55R16) so okoli 300€. Za F-150 (265/70R17) pa okoli 600€. Cene servisa pa lahko na grobo zračunaš, saj sem že zgoraj omenil. A pogledamo še strošek cestne takse in zavarovanja? Mah, pustmo stat, itak ne ti ne jaz nimava denarja, da ga kupiva, torej se je brez veze še s tem ukvarjat - in ravno to je problem: to je zlato kladivo. Je orodje, ampak tako drago in tako občutljivo, da si ga tisti, ki delajo, ne morejo privoščiti. Tisti, ki si ga pa lahko, ga pa ne kupijo za delo ampak za prestiž... Torej, na koncu pridemo do tega, da ni izbire...
    • Ni nujno čisto tako. Poenostavljeno rečeno mogoče. Drugače so pa naračunane izgube maksimalne in jih v realnosti skoraj ni, ker je upoštevana projektna temperatura zunaj, ki je (odvisno od lokacije) dosti nižja od povprečne čez zimo.   Sicer je odvisno od naprave same in tipa TČ (zrak-voda, zemlja-voda, voda-voda) ampak lahko super zvoziš s šibkejšo in imaš za špice v TČ električne grelce, ki se vklopijo v primeru izredno nizkih temperatur. Ali pa kamin in pomagaš dogrevati, ko je res mrzlo. Oboje - grelci in kamin pridejo prav, če na TČ kaj odpove, da nisi brez ogrevanja.
    • Lahko, da se ti je zamašila cev, na katero je pritrjen ta senzor. To se dogaja, najlažje pa ugotoviš ali je res temu tako na način, da spremljaš tlak izpušnih plinov, ko dodaš gas (kako hitro naraščajo in padajo vrednosti). Nekateri očistijo to cevko tako, da jo močno segrejejo (z gorilnikom do žareče) in nato prepihajo s kompresorjem. 
    • Če je zračna vlaga visoka, potem pri višjih temperaturah švic ne hlapi dobro iz kože in izgubiš funkcijo hlajenja s fazno spremembo medija, ker je okoliški zrak že toliko nasičen z vlago. Zato je vročina v tropskih krajih nevzdržna, v puščavi pa ne tako.     Dobro no, to je osnova. O tem se sploh ne bi pogovarjal. Se pa strinjam, da ljudje to neradi slišijo, ker potegne za sabo malo več dela, kot pa samo šminko nalepiti na fasado, kot jih večina naredi.   Drug problem je, da je napake tu izredno težko kasneje popravljati, pa delo samo sploh ni zahtevno, če ga pravilno opraviš, ko je čas za to. Brat je živel v bloku v pritličnem stanovanju, kjer so med gradnjo zavozili hidroizolacijo. Nikoli niso morali pravilno popraviti. Potem je stanovanje prodal in se preselil, tako da ne vem kaj se bo v prihodnosti dogajalo. Verjetno nič, ker tiste od prvega štuka naprej ne briga za tiste v pritličju čisto nič.   Ne vidim, kje si omenil hidroizolacijo pod zidovi, ki prekine kapilarni vlek vlage v stene? Tista na stenah je že ok, samo če ni horizontalne hidroizolacije, ki je pravilno spojena z vertikalno, potem je vse skupaj bolj slabo.
    • Moč toplotne črpalke mora ustrezati toplotnim izgubam hiše pri najnižji zunanji projektni temperaturi in se ne izbira npr. po kvadraturi hiše ali kako drugače na pamet, ker drugače ne bo v redu ... Se pravi ti mora najprej projektant izračunati kakšne imaš dejansko toplotne izgube hiše in šele potem izbereš ustrezno moč črpalke.  Se pravi, če imaš npr. izračunane toplotne izgube hiše 8 kW, izbereš toplotno črpalko moči 8 kW ali 9 kW.    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.