Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

Prevdievam, da so problem tudi licencnine... to pomeni, da morajo proizvajalci placati nekaj za to, da lahko vgradijo podporo tem standardom... In 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer pa ravno nekega navdusenja nad CarPlay/Android Auto  ne vidim v prispevku kolegov iz Dela :) ... 

 

A ve?, zakaj jima verjetno ostali Android telefoni niso delali in jim je delal sam Samsung Galaxy S6? Ker ima samo S6 sistem 5.0, ostali pa starej?ega (4.4.2, 4.4.4...) in mirrorlink ter Android auto zahtevata vsaj 5.0 sistem, da je omogo?ena uporaba. Verjetno niti sama ne vesta tega, zato nista bila ravno "navdu?ena", ker jima ni delalo z vsemi priklopljenimi telefoni. Pa tudi zato, ker je trenutno bolj malo takih aplikacij, ki delujejo prek mirrolink-a in se tu tudi jaz strinjam, da ?e ni to to.

 

Ko in ?e bo ve? uporabnih aplikacij, bo zadeva res fajn :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ve?, zakaj jima verjetno ostali Android telefoni niso delali in jim je delal sam Samsung Galaxy S6? Ker ima samo S6 sistem 5.0, ostali pa starej?ega (4.4.2, 4.4.4...) in mirrorlink ter Android auto zahtevata vsaj 5.0 sistem, da je omogo?ena uporaba. Verjetno niti sama ne vesta tega, zato nista bila ravno "navdu?ena", ker jima ni delalo z vsemi priklopljenimi telefoni. Pa tudi zato, ker je trenutno bolj malo takih aplikacij, ki delujejo prek mirrolink-a in se tu tudi jaz strinjam, da ?e ni to to.

 

Ko in ?e bo ve? uporabnih aplikacij, bo zadeva res fajn :)

 

 

Brez skrbi, da dobro poznata to "sceno" ... :P 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno...

 

Sicer pa ni problem v temu, da ne znamo brez navigacije kam pridet.

 

Problem je ta, da ti proizvajalec proda zelo drago navigacijo in rece: Tu imas navigacijo integrirano v vozilu, katera te bo pripeljala do cilja. Ne rabis vec skrbeti, da do cilja ne bos prisel oz da se bos kje "zgubil". Ne rabis vec tistih Garmin napravic imeti na sipi, ker zgleda res ?e?ko :)

 

V praksi pa je malo drugace.

 

Dejstvo je tudi to, da si nekateri zelimo imeti vso to multimedijo v vozilu, ki se danes prodaja in ki je dejansko prihodnost.

 

Tudi tu bom napisal: kupi si nov klavir in od 88 tipk ti jih dela samo 60. Na servisu ti ne morejo pomagat, ker tipke delujejo na osnovi SW, ki pa je "bugast". Bos zadovoljen? Bos zahteval nov klavir ceprav ves, da bo pri novem delalo morda 65 tipk?

 

Vem, bedna primerjava, ampak vseeno odgovori, ce znas?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se sploh zna ?e kdo brez navigacije kam peljat?

Ne... Zakaj vprasas? :D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 Ne rabis vec tistih Garmin napravic imeti na sipi, ker zgleda res ?e?ko :)

?e?ka gor, ?e?ka dol... vsaj deluje 100%. Kaj ti pomaga fensi ?mensi zadeva, ?e ne funkcionira? 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V avtobusih in tovornjakih so originalno vgrajene navigacije, pa dvomim, da jih kdo uporablja...(jaz jih ne, imam svojo na telefonu, ?e jo rabim)... So pla?ljive, treba jih nalagat in obnavljat samo pri poobla??encih...so neto?ne...

 

Kje so stari trotlziher avti, ki so nudili stvari, ki so bile potrebne za vo?njo...

 

Brezvezni dodatki so za moje pojme...

 

elektri?na ro?na zavora...sprednje led lu?i, ?e zadnje zraven ne gorijo... Ma, ne da se mi na?tevat...

Stara klasika...Yugo in stoenka, pejek in fi?o...TO JE KLASIKA...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V avtobusih in tovornjakih so originalno vgrajene navigacije, pa dvomim, da jih kdo uporablja...(jaz jih ne, imam svojo na telefonu, ?e jo rabim)... So pla?ljive, treba jih nalagat in obnavljat samo pri poobla??encih...so neto?ne...

 

Kje so stari trotlziher avti, ki so nudili stvari, ki so bile potrebne za vo?njo...

 

Brezvezni dodatki so za moje pojme...

 

elektri?na ro?na zavora...sprednje led lu?i, ?e zadnje zraven ne gorijo... Ma, ne da se mi na?tevat...

Stara klasika...Yugo in stoenka, pejek in fi?o...TO JE KLASIKA...

 

 

Jest imam na telefonu namescene ene tri ali stiri razlicne navigacije... pa v avtu, ce rabim, ponavadi uporabim tisto vgrajeno... ker je se najbolj integrirana... in najmanj moti med samo voznjo... Imam pa to sreco, da je vgrajena TomTom-ova navigacija, ki je OK in jo lahko uporabnik sam  posodablja... Poleg tega bere pozicijo ne samo preko GPS... ampak ocitno tudi glede na pozicijo volana in hitrost vozila ... tako da tudi v predorih prikazuje pravo hitrost in ce je slucajno kaksen odcep v predoru ali takoj za predorom ali v taksnih okoljih, kjer je motem sprejem signala s satelitov, to tudi zna tocno napovedati... 

 

Za tiste, ki ne marajo teh "novodobnih" pripomockov so pac se vedno na voljo modeli, ki so bolj oskubljeni... Nekaterim je pa vsec to, da so taki pripomocki na voljo... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za vse, ki vas zanima, vam sporo?am 2 veseli novi?ki :)

 

1. Vsi MZD bodo nekje maja 2016 prejeli posodobitev, katera prina?a brezpla?en TMC tudi v Sloveniji (nekaterim bo zaradi ?e name??enega novej?ega SW na MZD TMC v Sloveniji delal tudi brez posodobitve, saj je uradni start brezpla?nega TMC servisa v Sloveniji nakazan marca 2016 - http://www.zurnal24.si/javni-tmc-rds-radio-promet-informacije-dars-drsc-servis-zastoji-informacije-clanek-262146)

 

2. Vsi MZD bodo leto sprejeli posodobitev, v kateri bo omogo?en tudi Apple Car Play (za Android Auto se ?e ne ve to?no)

 

To dvoje sem/smo na e-mail prejel/i potrjeno s strani Mazda support EU (za TMC) in ZDA (za Car Play).

 

 

In pa ?e ena malo "slab?a" - posodobitve za MZD bodo po novem izdane le 1x letno in ne ve? 2x do 3x, kot smo tega bili vajeni do sedaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S strani Mazda support EU so mi se dodatno odpisali:

 

Provided the TMC is launched for free, it should work with the MZD Connect system.

 

Furthermore, it should work without updating the system. It will work only via FM and RDS, but not via Wi-Fi.

 

Kar pomeni, da bo vsem, ki imamo navigacijo na MZD, avtomaticno sam od sebe zacel prejemat TMC prometna obvestila prek RDS FM radijskega sprejemnika. Mislim, da bo potrebno imeti "v ozadju" vedno nastavljen radijski program SLO1, da bomo lahko prejemali obvestila TMC. Morda se motim - bomo videli v praksi.

 

Torej ne bo potrebe po nadgradnji SW, da bi pridobili TMC v Sloveniji, saj ocitno ze sama navigacija vsebuje vse potrebne licence za brezplacni TMC v Sloveniji.

 

Me pa prav zanima, kako bodo ta TMC obvestila v praksi delala na navigaciji.

 

Namrec nekje na tujih forumih sem prebral, da ta brezplacni TMC, ki ga navigacija prejme prek RDS FM radija, ne dela pravilno oziroma navigacija "ne zna" upostevat teh obvestil v sami ruti in so v takem primeru vsa TMC obvestila nekoristna.

 

Navigacija brez tezav uposteva Traffic online obvestila prejeta prek Wifi, kar pa za Slovenijo ne pride v postev, saj bo zaenkrat na voljo le ta brezplacni TMC prek RDS.

 

Ce bo temu res tako - potem je ta navigacija dobesedno "polizdelek" :(

Ljudje so na Mazda3Revolution forumu tudi v EU dobili odgovor s supporta da bo CarPlay in Android Auto pri?el na modele 2014+ (ja, odgovori so bili za oba). Vpra?anje pa je kdaj.

Sedaj so prisli se do ene ugotovitve in sicer te, da bo Android Audo aktiviran s samim SW update, medtem ko pa bo za aktivacijo Apple Car Play potrebno dokupit dodaten HW za MZD.

 

Napisanemu na nek nacin verjamem in komaj cakam maja, da vidim, kaj prinasa nova posodobitev (Android Auto in Car Play ali samo Android Audo ali pa nic od tega) :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce bo temu res tako - potem je ta navigacija dobesedno "polizdelek" :(

 

 

V bistvu ni "polizdelek"... Saj navigiranje deluje tudi brez TMC. In ob nakupu ti verjetno nihce ni rekel, da TMC deluje z vgrajeno navigacijo ... 

 

Ce pa isces funkcionalnosti, ki jo drugi imajo, potem pa bo verjetno vedno "polizdelek", ker nikoli ne bodo vse resitve ponujale vse moznosti ...  :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S strani Mazda support EU so mi se dodatno odpisali:

 

Provided the TMC is launched for free, it should work with the MZD Connect system.

 

Furthermore, it should work without updating the system. It will work only via FM and RDS, but not via Wi-Fi.

 

Kar pomeni, da bo vsem, ki imamo navigacijo na MZD, avtomaticno sam od sebe zacel prejemat TMC prometna obvestila prek RDS FM radijskega sprejemnika. Mislim, da bo potrebno imeti "v ozadju" vedno nastavljen radijski program SLO1, da bomo lahko prejemali obvestila TMC. Morda se motim - bomo videli v praksi.

 

Torej ne bo potrebe po nadgradnji SW, da bi pridobili TMC v Sloveniji, saj ocitno ze sama navigacija vsebuje vse potrebne licence za brezplacni TMC v Sloveniji.

 

Me pa prav zanima, kako bodo ta TMC obvestila v praksi delala na navigaciji.

 

Namrec nekje na tujih forumih sem prebral, da ta brezplacni TMC, ki ga navigacija prejme prek RDS FM radija, ne dela pravilno oziroma navigacija "ne zna" upostevat teh obvestil v sami ruti in so v takem primeru vsa TMC obvestila nekoristna.

 

Navigacija brez tezav uposteva Traffic online obvestila prejeta prek Wifi, kar pa za Slovenijo ne pride v postev, saj bo zaenkrat na voljo le ta brezplacni TMC prek RDS.

 

Ce bo temu res tako - potem je ta navigacija dobesedno "polizdelek" :(

 

Sedaj so prisli se do ene ugotovitve in sicer te, da bo Android Audo aktiviran s samim SW update, medtem ko pa bo za aktivacijo Apple Car Play potrebno dokupit dodaten HW za MZD.

 

Napisanemu na nek nacin verjamem in komaj cakam maja, da vidim, kaj prinasa nova posodobitev (Android Auto in Car Play ali samo Android Audo ali pa nic od tega) :)

A ti delas diplomsko 'zakaj sem kupul mazdo?'

 

:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest - ima da dela ta TMC sicer vrzem ven ta MZD in bom srecen :)

Pri diplomski bi se se veliko bolj potrudil :P

Si kupil Mazdo samo zaradi TMCja, ki bo mogoce (napisal sem mogoce, ker ti roki oz. obljube se ponavadi zavlecejo za kaksno leto ali dve in ne verjamem vec dokler ni tako dalec) delovalo nekoc...?

 

Sem pred leti probal to na Garminu. Velikokrat se je zgodilo, da ceorav smo stali v koloni, navigacija ni javila nobene motnje... Ali pa obratno... Da je javljajo zastoj, ceprav je bil promet cisto normalen... Ce pa se zgodi kaj takega, kot v soboto na primorki je pa itak v 10 minutah zabasano vse naokoli... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, nisem kupil avta samo zaradi TMC :) pol bi si raje Garmina omislil in ga nalimal na prej?nje ali ?e predprej?nje vozilo.

 

Saj verjamem, da ta TMC spet ni 100% zanesljiv.... oziroma iz tvojega napisanega niti 1% zanesljiv :) ampak saj ve? - vsakega dodatka, katerega bi lahko koristil vsak dan, smo veseli. Osebno sem kar precej na poti in me vsaka taka funkcionalnost zanima. ?e pa ne dela pravilno pa sploh  :P

 

Bomo videli kako bo v praksi.

 

Glede na to, da bo tokrat DARS oddajal TMC predvidevam in upam, da bodo podatki bolj a?urni kot tisti, ki ga oddaja Traffic Nav za Slovenijo  :macek2:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, nisem kupil avta samo zaradi TMC :) pol bi si raje Garmina omislil in ga nalimal na prej?nje ali ?e predprej?nje vozilo.

 

Saj verjamem, da ta TMC spet ni 100% zanesljiv.... oziroma iz tvojega napisanega niti 1% zanesljiv :) ampak saj ve? - vsakega dodatka, katerega bi lahko koristil vsak dan, smo veseli. Osebno sem kar precej na poti in me vsaka taka funkcionalnost zanima. ?e pa ne dela pravilno pa sploh  :P

 

Bomo videli kako bo v praksi.

 

Glede na to, da bo tokrat DARS oddajal TMC predvidevam in upam, da bodo podatki bolj a?urni kot tisti, ki ga oddaja Traffic Nav za Slovenijo  :macek2:

 

Na telefon si namestis aplikacijo Radar Alarm ... in dobis vsa obvestila, ki jih slisis po radiju... sicer najvec za radarje, so pa vmes tudi razni zastoji in prometne nesrece... pac kar folk poklice in sporoci na radio ...   :) ... Dobis jih pa tako, da ti prekine predvajanje glasbe in sporoci... podobno kot prometna obvestila, ce imas vkljuceno TP na radijskem sprejemniku... oz. izgleda podobno kot ce bi nekdo klical in se predvaja preko zvocnikov ... Aplikacije ni treba imeti zagnane... Ko imas enkrat namesceno (in seveda nastavljeno tako, da deluje v ozadju) te obvesti  o dogodkih na cesti... Je pa priporocljivo, da imas telefon v avtu na polnilcu, ker seveda zre baterijo... zaznava pa sam gibanje in lokacijske storitve delujejo le takrat, ko zazna, da se vozis (verjetno ko se gibljes hitreje od neke dolocene hitrosti ... ). 

 

IMG_8575-20160201-082713.jpg IMG_8576-20160201-082759.jpg

 

 

 

Prenesi Radar Alarm

- za iOS (iPhone): http://tinyurl.com/o89ej5q

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Btw, ne vem ?e je ?e bilo tu napisano - originalna navigacija pride na crappy class 4 SD kartici ki je bolano po?asna. ?e kupi? eno hitro class 10 za 10EUR v trgovini in skopira? ?ez, se navigacija bistveno hitreje pobere in i??e po krajih :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

 

Na telefon si namestis aplikacijo Radar Alarm ... in dobis vsa obvestila, ki jih slisis po radiju... sicer najvec za radarje, so pa vmes tudi razni zastoji in prometne nesrece... pac kar folk poklice in sporoci na radio ...   :) ... Dobis jih pa tako, da ti prekine predvajanje glasbe in sporoci... podobno kot prometna obvestila, ce imas vkljuceno TP na radijskem sprejemniku... oz. izgleda podobno kot ce bi nekdo klical in se predvaja preko zvocnikov ... Aplikacije ni treba imeti zagnane... Ko imas enkrat namesceno (in seveda nastavljeno tako, da deluje v ozadju) te obvesti  o dogodkih na cesti... Je pa priporocljivo, da imas telefon v avtu na polnilcu, ker seveda zre baterijo... zaznava pa sam gibanje in lokacijske storitve delujejo le takrat, ko zazna, da se vozis (verjetno ko se gibljes hitreje od neke dolocene hitrosti ... ). 

 

IMG_8575-20160201-082713.jpg IMG_8576-20160201-082759.jpg

 

 

 

Prenesi Radar Alarm

- za iOS (iPhone): http://tinyurl.com/o89ej5q

 

za Mazde ne vem za passata je neuporabna ker ko ti javi alarm ti dr?i signal in ima? radio skoz na tiho. Uporabna bi bila ?e nisi skonektan z avtom!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za Mazde ne vem za passata je neuporabna ker ko ti javi alarm ti dr?i signal in ima? radio skoz na tiho. Uporabna bi bila ?e nisi skonektan z avtom!

 

 

Meni samo med obvestilom "prevzame" ozvocenje... potem pa spet dalje spial radijo ... Videti je, kot ce bi dobil telefonski klic... izpisana pa je moja stevilka... torej kot ce bi sam sebe klical :) .. 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.