Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

Tisti, ki imate MZD Connect system in 7" ekran, nimate pa navigacije imam eno vpra?anje :)

 

Koliko najve? ste pripravljeni pla?at za SD kartico, katera pri Mazdi stane 500 EUR in s katero dobite navigacijo na va? ekran?

 

Namre? delam eno manj?o raziskavo pri takih uporabnikih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti, ki imate MZD Connect system in 7" ekran, nimate pa navigacije imam eno vpra?anje :)

 

Koliko najve? ste pripravljeni pla?at za SD kartico, katera pri Mazdi stane 500 EUR in s katero dobite navigacijo na va? ekran?

 

Namre? delam eno manj?o raziskavo pri takih uporabnikih.

Torej se nekaj dela na tem :jezicek:

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti, ki imate MZD Connect system in 7" ekran, nimate pa navigacije imam eno vpra?anje :)

 

Koliko najve? ste pripravljeni pla?at za SD kartico, katera pri Mazdi stane 500 EUR in s katero dobite navigacijo na va? ekran?

 

Namre? delam eno manj?o raziskavo pri takih uporabnikih.

Glede na to, da se za navigacijo uporablja iGo , ki stane okoli 75$, bi rekel  da je zgornja meja 100?. Pa ?e to bi malo premislil, ker navigacije ne uporabljam ravno dnevno. Vse kar je ve? se mi zdi ?isto nategovanje :/ 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da se za navigacijo uporablja iGo , ki stane okoli 75$, bi rekel  da je zgornja meja 100?. Pa ?e to bi malo premislil, ker navigacije ne uporabljam ravno dnevno. Vse kar je ve? se mi zdi ?isto nategovanje :/ 

 

Tisti, ki imate MZD Connect system in 7" ekran, nimate pa navigacije imam eno vpra?anje :)

 

Koliko najve? ste pripravljeni pla?at za SD kartico, katera pri Mazdi stane 500 EUR in s katero dobite navigacijo na va? ekran?

 

Namre? delam eno manj?o raziskavo pri takih uporabnikih.

150 EUR MAX, druga?e uporabljam itak Sigyc na smartphonu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da se za navigacijo uporablja iGo , ki stane okoli 75$, bi rekel  da je zgornja meja 100?. Pa ?e to bi malo premislil, ker navigacije ne uporabljam ravno dnevno. Vse kar je ve? se mi zdi ?isto nategovanje :/

 

Moj odgovor je enak tvojemu :) Imam ?isto isto mnenje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

iGo sploh ni vec na voljo za koncne kupce... ampak samo se za podjetja... verjetno predvsem za nadaljno prodajo >> http://www.igonavigation.com/support

 

Kot kaze je na voljo samo se plascljiva verzija za iOS 

 

skitched-20150414-134724.jpg

 

Je bilo izgleda prevec piratiziranja :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dobr ljudje, ko govorimo o free govorimo o torrentih a ne, jaz mam vsaj 4 verzije za androida in 3 za CE. Verzij na voljo je pa prejo 30, ker prime vsak program (izrael, america, eu....) ker program je isti samo language pa voice pa mape in poi rabis. In mapa je bistvo, lahko je 3 leta star program z zadnjo mapo pa te bo vodil kot mora, obratno pa............

Mape sem pa vceraj posodobil, ker so iste tako za ce in androida.

Aja  :mellow:  Kaj to, kak?na stara "gusarska" verzija?

Ker kakor gledam, na njihovi strani, se za androida sploh ne dobi ve?... edino za iphone, ta pa stane 75$.

?e se pa motim, pa prosim za link  :lol:

Glede tega, ta za 75$ ima ?e vedno mape za eu iz 2013 in za vzhodno eu iz 2012! Imam na jabuku.....katastrofa od podpore, pa ?e te mape so pri?le (zadnji update) sep 2014, medtem ko sem v avtu na CE ro?no posodobil na 2014.Q3 - na primer je gor ?e avtocesta do crikvenice, medtem ko supa dupa pla?ljiv ajfon je nima


Tako da ?e kdo rabi mape za androida in Win CE v avtu:

 

http://android-zone.ws/topic/16177-igo-r3-here-navteq-europe-2014q2-full-fbl-fda-fpa-fsp-ftr-hnr-3dl-3dc-poi-torrent/

post-2637-0-46978400-1429013838_thumb.png

post-2637-0-04194300-1429013852_thumb.png

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sodelavec ima iPhone 5 in kupljen iGO Primo EU, za katerega je potrebno pla?at okoli 80 EUR za celo EU.

 

Zadnja posodobitev, tako kot je nekdo ?e napisal, je bila septembra 2014, zemljevidi pa so ?e iz leta 2013!! :glare:

 

Obljubljali so 2x letno posodobitev zemljevidov a od tega ne duha ne sluha ve?..... iGO Primo za Apple platformo propada in to ni fer do tistih, ki so kupili aplikacijo :closedeyes:

 

Je pa verjetno razlog v temu, kar je JEST napisal, da se iGO po?asi umika za kon?ne userje in se bo osredoto?il na prodajo samo za podjetja (avtomobilska industrija - original name??ena iGO Primo navigacija v vozilu - proizvajalec tudi poskrbi za ustrezno za??ito pred piratstvom, s tem je ve?ji zalu?ek prodaje navigacije in iGO si s tem zagotovi bolj sigurno finan?no "pot") :policaj:

 

iGO za vsako vozilo in proizvajalca posebej razvije software, zemljevide pa se uporablja od HERE (?eprav bi se naj po novem tudi podjetje HERE prodajalo) - http://www.racunalniske-novice.com/novice/mobilna-telefonija/nokia/nokia-here-naprodaj.html

 

 

?e naredimo primerjavo med Garminom, Mazdo in vozila PSA:

- kupim Garmin napravo za okoli 100 EUR in dobim tako napravo kot tudi LIFETIME posodabljanje zemljevidov (podatki so novi in sve?i - stari nekaj mesecev)

- kupim SD kartico za MZD za 500 EUR (kar je 5x dra?je) in dobim samo 3 letno posodobitev zemljevidov (poleg tega so podatki zelo stari - vedno 1 leto stari podatki)

- imam vozilo druge blagovne znamke (PSA vozila, Volvo, Audi, BMW, VW....) z vgrajeno navigacijsko napravo in stro?ek 1x posodobitve zna?a 160 EUR, posodobitev pa pride 2x letno (torej je letni stro?ek 320 EUR za posodobitve zemljevidov, kateri so tudi 1 leto stari)

 

Torej:

- Garmin (100 EUR za "lifetime" posodobitev)

- Mazda (500 EUR za 3 leta)

- ostala vozila (960 EUR za 3 leta)

- za nekatera vozila je posodobitev celo 199 EUR (torej 400 EUR na leto, kar pomeni 1200 EUR za 3 leta)

 

Torej Mazda spet nima tako drage navigacije, ?e nardimo primerjavo z ostalimi vozili s serijsko vgrajeno navigacijo :vesel:

 

Sicer pa nekateri ne marajo imeti na ?ipi ali armaturni plo??i zalepljeno navigacijsko napravo, jo vedno skrivat ko zapustijo vozilo, imeti kable speljane od 12V vti?a itd..... lep?e je imeti vse v 1 napravi vgrajeno in zato je verjetno tako visoka cena, zaradi same "komoditete" :)

 

No, morda pa bo ta SD kartica za navigacijo za MZD ?ez nekaj ?asa kaj ceneje :P

 

Sicer pa se zadeve glede navigacije vedno bolj pomikajo na "online" na?in kar pomeni, da bomo v prihodnosti imeli ?e vse vgrajeno, samo mese?no naro?nino bomo pla?evali in zemljevidi se bodo prek prenosa podatkov prena?ali "v ?ivo" na na?o napravo v vozilu. To imajo ?e nekatera vozila danes (mislim da Tesla S).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, tako kot sva napisala, problem pa je da se zemljevidi posodabljajo z aplikacijo, ki se sploh ne posodablja.....zadnja posodobitev sep 2014 so bili zgolj popravki zaradi ios8 ne zaradi zemljevidov.

 

Seveda treba jailbrakeat da sam posodobi?, ampak to ni namen pla?ljive aplikacije! Glede na to da ga nujno rabim na motorju po vukojebinah mi je to pomembno, zato sem jo pla?al. Nazadnje bom pa moral imeti ?e en cheap android da bo mir al kaj.

 

Omenil sem avtocesto Rijeka - Crikvenica, odprte 2013 ?e se ne motim, ker sem reden gost Magistrale, in kar na enkrat je remaining 3:00 padlo na 2:10, pa ?e ?e ne bi poznal ceste bi zavil dol proti bakarju in se jeb....kaj ?ele v Evropi kjer hodim zgolj po stranskih prelazih itd

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem je kot kaze TomTom v "prefacelift" zadnje sestice (in CX-5) boljsa izbira kot tale MZD Connect ... Pri TomTomu so dejansko 4 nadgradnje na leto ...

 

skitched-20150414-165552.jpg

 

Katere so pa dejanske verzije zemljevidov bi moral pa poiskati v sami napravi ... 

 

Vgrajena navigacija je meni osebno bolj uproabna, ker je integrirana v avto... in polozaja ne meri zgolj na podlagi signala oz. polozaja, ii ga pridobi iz satelitov ampak tudi sledi preko polozaja volana, hitrosti,... in tudi takrat, ko se recimo peljes po obmocju, kjer je sprejem polozaja s satelitov oslabljen ali onemogocen (recimo pri voznji skozi tunele) prikazuje pravilen polozaj na zemljevidu ... Poleg tega je manj zanimiva za morebitne dolgoprstneze... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tuneli so sedaj ze avtomatsko podprti v vseh napravah - vzame zadnjo hitrost prek satelitov in jo drzi. Cez tunele tezko da spreminjas (naj ne bi) hitrost

 

Meni je pa ravno mobi boljsi ker mam vse waypointe not, pa em loh na biciklu, mopedu, mojmu, sluzbenem, zeninem avtu...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tuneli so sedaj ze avtomatsko podprti v vseh napravah - vzame zadnjo hitrost prek satelitov in jo drzi. Cez tunele tezko da spreminjas (naj ne bi) hitrost

 

Meni je pa ravno mobi boljsi ker mam vse waypointe not, pa em loh na biciklu, mopedu, mojmu, sluzbenem, zeninem avtu...

 

 

To ne drzi vedno... recimo tunel pod Grazem je ze tak, da ima razcepe... pa veliko mest ima kaksne pokrite vkope ali tunele lkjer se GPS signal izgubi ... in znotraj njih odcep... V takih primerih to pride zelo prav... V ravnem tunel z enim vhodom in enim izhodom je itak vseeno, tudi ce navigacija nima pravega polozaja, ker v takem tunel ne mores zalutati :) ... Meni osebno pa je navigacija na mobilniku bolj zasilna varianta... Mobilnik se med navigacijo ponavadi precej greje... marsikateri je celo tak, da ce imas presvoh polnilec, se kljub temu, da je prikljucen na napajanje, med navigiranjem vseeno prazni... ker mu polnilec ne zmore dovajati dovolj stroma ... Ima pa seveda tak nacin tudi svoje prednosti... vendar bi to recimo v primeru online navigacije bilo mozno resiti s sinhronizacijo med razlicnimi napravami ...

 

Pri fiksni ni kablov, ki bi opletali okoli... ni prisesanih nosilcev na sipi (ali kjerkoli pac imas namescen mobilnik) ... Pa se zadeva je lahko integrirana z recimo HUDom (v novejsih vozilih) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No dobro so izjeme, ampak tam noben gps ne ve kje in kako, zgolj predvideva. Drugace pa naceloma ni problemov, vsaj nova generacija mobijev folga vse skupaj.

 

Mene je najbolj skrbela baterina ko sem sel na standard firme (jabuk) pa moram priznat da sem presenecen, bt stalnonon, gps stalno on, lte, ekran...lavfa skozi pa drzi dan in pol

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No dobro so izjeme, ampak tam noben gps ne ve kje in kako, zgolj predvideva. Drugace pa naceloma ni problemov, vsaj nova generacija mobijev folga vse skupaj.

 

Mene je najbolj skrbela baterina ko sem sel na standard firme (jabuk) pa moram priznat da sem presenecen, bt stalnonon, gps stalno on, lte, ekran...lavfa skozi pa drzi dan in pol

 

 

 

Ko bos potreboval aktivno navigacijo (tako kot recimo je navigacija v avtu, da je stalno prizgana)... ti ne bo zdrzal dan in pol... ampak samo nekaj ur :) ... pa telefon se precej segreje :) ... sploh poleti, ko pravis, da imas ze tako probleme ohladiti avto :) ... Tako da nekajurna navigacija brez priklopa na polnilec ne bo mozna :) ... 

 

To, da imas GPS prizgan pomeni samo to, da so aktivne lokacijske storitve... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko grem na primer v zg pa nazaj ali rovinj pa nazaj - 5 ur pa ni ne vem kakega drasticnega upada.

Je pa res da se na motorju fila skoz, sigurno da je vgrajena naprava komoditeta

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede da vozim ve? razli?nih avtov je pri meni edina logi?na re?itev Garmin, ?e govorimo o namenski napravi. Telefon je jeba ker v trenutku klica je navigacije konec.

 

Ker ve?ino ?asa niti ne rabim navigacije odpadejo ?e zadnje prednosti vgrajene navigacije saj je dejansko najbolj pomembno to, da je navigacija ?imbolj s sve?imi mapami in posodobitvami.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede da vozim ve? razli?nih avtov je pri meni edina logi?na re?itev Garmin, ?e govorimo o namenski napravi. Telefon je jeba ker v trenutku klica je navigacije konec.

 

Ker ve?ino ?asa niti ne rabim navigacije odpadejo ?e zadnje prednosti vgrajene navigacije saj je dejansko najbolj pomembno to, da je navigacija ?imbolj s sve?imi mapami in posodobitvami.

 

Glede tega, da je med klicem navigacije konec ne drzi... Navigacija deluje naprej v ozadju... ko koncas pogovor pa deluje naprej... Vsaj na iPhone-u je tako ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je res ampak po moje Boss misli da ti takrat ekran zgine

 

 

Jaz bi prej rekel, da je mogoce to probal kdaj pred casom na kaksnem starejsem smartphonu, kjer se je res apliakcija zakljucila... recimo pri Symbianih... :P ... Sicer pa tudi med pogovorom delujejo govorna navodila... po potrebi pa lahko tudi preklopis na navigacijo med pogovorom ... Vsaj na japki je tako ... 

 

 

P.S.: Sem sporocila premaknil v novo temo, ker smo ze prevec zasmetili tisto o Mazdi 3... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi bil pripravljen dati tudi do 200?, kar sem tudi hotel namesto popusta pri nakupu mazde, ampak ni ?lo.. 500? pa ne dam iz principa, ?eprav je vseeno ceneje kot pri drugih znamkah.. na koncu koncev ne potrebujem navigacije ve? kot parkrat letno, tako da bo v tem primeru telefon zado??al..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem zakaj bi kompliciral in deval 500? za kartico. Res je, da je fajn vse skupaj met na MZD Connect, ampak povejte po pravici kolk dejansko uporabljate navigacijo? Verjamem da nekateri dosti, sam pa le ob?asno. Na prej?njem avtu sem zato kupil Garmina z lifetime pododobitvami (mislim da je zdaj cena okol 150? in ima? mir ?e za naslednje avtomobile) in si lepo namestil vakuumski nosilec malce pod vzvratno ogledalo. Avtoelektri?ar mi je kabel lepo skril pod tapecirunge, speljal in zvezal na 12V vti?nico. Ko sem Garmina rabil sem ga lepo kliknil na nosilec in je bil fino skoz pod napetostjo, tako da ni bilo problemov z polnenjem. Nosilec pod ogledalom, kadar ga nisem rabil, sploh ni bil mote?, kabli niso bli vidni, elektri?arju sem pa dal zato 15 ?. Mislim, da je taka re?itev za tiste ki navigacijo uporabljate ob?asno, najbolj?a in najcenej?a re?itev. Za Garmina je pa itak vedno dovolj prostora v predalu al, pa v kak?ni ?enski torbici, da ni glih ravno na o?eh morebitnim dolgoprstne?em.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.