Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

A je to HERE od Nokie slu?ajno? :)

 

 

Here je bil od Nokie... ampak so zadevo lani prodali konzorciju nemskih proizvajalcev avtomobilov Audi, BMW in Daimler ... 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Here_(company)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Here je bil od Nokie... ampak so zadevo lani prodali konzorciju nemskih proizvajalcev avtomobilov Audi, BMW in Daimler ... 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Here_(company)

 

Ja seveda, sam spra?ujem ?e slu?ajno on ni zame?al, ker tisto kar je "Here" na smartphonih je Nokiina biv?a navigacija, ne pa preimenovani Navteq :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce se prav spomnim, je Nokia, ko je bila se lastnik Here, kupila Navteq ... Takrat se je storitev imenovala Nokia Maps... kasneje so jo preimonvali v Ovi Maps... in se kasneje v Here Maps :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je to HERE od Nokie slu?ajno? :)

Ne Igo navigacija z Here maps (ali tomtom) - na androidih, kar imam v avtu lahko sam izberes zemljevide in posodabljas, na kupljenem iphone appu pa imajo Here maps in dela.

 

Vse je samo stvar licence. Za androida iz avta sem ze limal tukaj slike kako lepo dela in ponuja tudi obvoze (ce imas to seveda vklopjeno, jaz imam ce obvoz prispara vsaj 10 min mi ga ponudi)

Ce se prav spomnim, je Nokia, ko je bila se lastnik Here, kupila Navteq ... Takrat se je storitev imenovala Nokia Maps... kasneje so jo preimonvali v Ovi Maps... in se kasneje v Here Maps :) ...

Samo danes imas lastno Here maps aplikacijo, ki je bolj za en shit, in ostale navigacijske appe ki uporabljajo te mape.

 

Po informacijah jancha na partisu here maps razvijajo lokalni provajderji, tako kot poprej topmaps. Janch jenen izmed njih (monolit)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne Igo navigacija z Here maps (ali tomtom) - na androidih, kar imam v avtu lahko sam izberes zemljevide in posodabljas, na kupljenem iphone appu pa imajo Here maps in dela.

 

Vse je samo stvar licence. Za androida iz avta sem ze limal tukaj slike kako lepo dela in ponuja tudi obvoze (ce imas to seveda vklopjeno, jaz imam ce obvoz prispara vsaj 10 min mi ga ponudi)

Samo danes imas lastno Here maps aplikacijo, ki je bolj za en shit, in ostale navigacijske appe ki uporabljajo te mape.

 

Po informacijah jancha na partisu here maps razvijajo lokalni provajderji, tako kot poprej topmaps. Janch jenen izmed njih (monolit)

Jap, saj navigacije na telefonih so na?eloma novej?e. Osebno se mi pa zdi da ma vgrajena navigacija vseeno bolj?i vmesnik za vo?njo (dodajanje obvozov, novih ciljev, etc.) in ti ne kuri baterije na telefonu. Integracija v ADD dela vo?njo tudi precej bolj udobno, tako da kljub licenci za Sygic ter GMaps na telefonu mi je vseeno ljub?e voziti z Mazda navigacijo.

 

Ce se prav spomnim, je Nokia, ko je bila se lastnik Here, kupila Navteq ... Takrat se je storitev imenovala Nokia Maps... kasneje so jo preimonvali v Ovi Maps... in se kasneje v Here Maps :) ... 

 

A. No ta del mi je manjkal :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Meni je Here ?isto zadosti dela tudi offline za v tujino karte nalo?i? katere rabi? in kar je najbolj pomembno pa je da je zanesljiva...

 

Poslano z mojega SM-G925F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se povsem strinjam s tabo in res ni potrebe po temu, da bi pla?eval 500 EUR za navigacijo, katera ne prina?a rednih posodobitev, tako kot je obljubljeno.

 

?e pri Garmin napravah prejema? redne posodobitve in to lifetime. Povsem brezpla?no (oziroma je v?teto v ceno Garmin naprave, za katero od?teje? 80 EUR).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se povsem strinjam s tabo in res ni potrebe po temu, da bi pla?eval 500 EUR za navigacijo, katera ne prina?a rednih posodobitev, tako kot je obljubljeno.

 

?e pri Garmin napravah prejema? redne posodobitve in to lifetime. Povsem brezpla?no (oziroma je v?teto v ceno Garmin naprave, za katero od?teje? 80 EUR).

 

 

Tole z Garminom NE drzi.... oz. drzi le pri tistih, ki imajo vkljuceno Lifetime posodabljanje (oznaka LM, LT ali LMT)... Tiste za 80? tega niso imele... Sedaj kot vidim, imajo res vse LT v paketu... ampak so cene od 169? dalje :)

 

https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/cestna-navigacija/avto/garmin-drive-40lmt/prod531793.html

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, pol pa od 169 EUR dalje.

 

Ima? pa razne ostale naprave, ki so cenej?e od 100 EUR, pa ima? pravtako do?ivljensko brezpla?no posodabljanje zemljevidov. Ali pa ?e bolje - razne aplikacije za pametne telefone, katere stanejo nekaj 10 EUR.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Kako misli? ni ?lo? Vtakne? SD kartico v ra?unalnik, po?ene? Mazda Toolbox in ti pobere zadnje karte. Kje se ti zalomi?

 

 

Verjetno nima uradno kupljene navigacije :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja dobro predvidevate :)

kot ste sami ugotovili se sedaj za mazdo 3 skyactive dobi odklenjena verzija navigacije-BREZPLA?NO.

Tako mi je kolega ki je to odklenil in na njegovem avtu (M3) kjer  dela, ?e posodil meni.

S tem da je potrebno dodatna povezava z PC na avto itd. (jaz se ?isto ne spozna na zadeve. mi je pomagal en strokovnjak.

Postopek ki ga je naredil na M3 je ponovil ?e pri Moji M6 skyactive vendar ni ?lo.

Spremenilo je napisni logo ampak nadgradnja ni uspela.

Seveda sem tudi upo?teval hitrost kartice 10-

Zato me zanima ?e je kdo ki ima novo M6  ?e nadgradil neuradno Navigacijo

Piratske kopije- potrebna je ne samo kartica ampak tudi posek v CPU preko WiFi ( vendar to ni problem) lahko nato naredi? ?e kak?ne popravke(npr. koliko ?asa je ko pri?ge? avto napisni logo na ekranu-da je ga skraj?at itd.pa? ve? mo?nosti)

 

hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa? skrekati mora? navigacijo na CMUju da neha preverjati licenco na SD kartici (kar se ti spla?a paziti, nekateri drugi hacki kot AA so bricknili CMU vsem ki so poskusili narediti factory reset).

 

Postopek je dost jasen ?e zna? uporabljati SSH, ne bi pa po tistem ve? posodabljal CMU softwara ali vtikal kartice v ra?unalnik za posodobitev. ?e tega ne zna? sam, daj poi??i nekoga ko se zna s SSH priklopiti na CMU preko Wifija ali USB mre?nega adapterja.

 

(Ti je pa verjetno bolje na Androidu/iOSu pla?ati 30EUR za Sygic navigacijo, ki ima novej?e karte, se hitreje posodablja in ti je ni treba piratizirati.)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ima se kdo tezave z odzivnostjo MZD Connect Infotainment sistema, ko ima vstavljeno SD kartico z navigacijskimi mapami, je tule resitev:

 

Ce dobro pogledamo kartico lahko na zadnji strani vidimo oznako, da je kartica samo Class 4, kar pomeni hitrost branja max. 4MB/s.

 

Nabavil sem drugo kvalitetnejso kartico z oznako Class 10, skopiral vsebino iz original kartice na novo, preveril v Mazda Tool-u ce jo sistem prepozna.

Ker je bilo vse ok sem poizkusil se v avtu. Sistem je sedaj popolnoma enako odziven, kot takrat, ce kartica ni vstavljena. Sedaj je poezija uporabljati sistem, ko clovek po kliku ne rabi cakati, da klik "prime".

 

Upam, da sem lahko komu pomagal.

 

O?itno to ne deluje ve?. Sam sem ?elel prav tako prenesti vsebino na hitrej?o kartico, ker sem pri?akoval hitrej?e nalaganje ob v?igu. Kopiral vsebino na drugo kartico, prav tako preveril v mazda toolbox, ?e je vse ok, tam mi tudi kartico lepo prepozna in potrdi da je vse ok. Ko uporabim kopijo v avtu mi jo zavrne...(invalid SD card).

Se je mogo?e ?e kdo ukvarjal s tem in e?il problem? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si skopiral vse datoteke in jo sformatiral v FAT32? (Ne pozabi vklopit prikaz skritih datotek, ene licence so mal poskrite). Vedeti je treba tudi da to dela samo po tem ko se ti je kartica zaklenila na tvoj avto (po pribl. 50km prevo?enih se na kartico skopira licenca ki jo ve?e na tvojo vozilo).

 

Meni namre? dela bp na najnovej?em EU firmwaru. Le Mazda Toolbox zahteva da vstavim original za update.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.