Skoči na vsebino

Carplay, Android auto,... telefoniranje med vožnjo ...


jures

Priporočeno sporočilo

Sam se vedno 250?. A ni to v konkurenci zastonj? Oz del opreme...?

 

Odvisno od znamke. VAG ho?e za "SmartLink" 150-250EUR dopla?ila, drugi zahtevajo da kupi? "ve?ji zaslon". 

 

Kolikor vem bodo imele vse Mazde po novem to kot del serijske opreme, problem so samo modeli pred 2018, ki zahtevajo menjavo strojne opreme. Da bi zastonj menjavali AUX modul vsem lastnikom se mi zdi vseeno nekoliko optimisti?no :)

Nvm zakaj se proizvajalci ne odlocijo za pravi android sistem, je v bistvu ze vse nareto in laufa vrhunsko.

Jst sem se tak navadil na ta pravi android da mi v drugih avtih prav nekaj manjka.

 

Zato ker ti to ne re?i tega, da ti proizvajalec ve? nikoli ne bo posodobil firmwara v avtu in bo? zataknjen na starem firmwaru brez funkcionalnosti. Razlog zakaj ljudje ho?ejo AA/CarPlay je v to, da se funkcionalnost posodablja s telefonom, ne pa z avtom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Zato ker ti to ne re?i tega, da ti proizvajalec ve? nikoli ne bo posodobil firmwara v avtu in bo? zataknjen na starem firmwaru brez funkcionalnosti. Razlog zakaj ljudje ho?ejo AA/CarPlay je v to, da se funkcionalnost posodablja s telefonom, ne pa z avtom.

 

Hmh, no ja ?e pogledam na mojo staro tablico z androidom 4.2.2, ni izgubila nobene funkcijonalnosti do androida 7.1.2, plus tega ?e ostanejo alternative uradnemu androidu, in se lahko namesti najnovej?i android tudi na starej?e naprave.

Nvm no meni osebno se zdi brezvezno kompliciranje z svojimi sistemi proizvajalcev in pol neko povezovanje tega sistema z android sistemom. vrzes v startu android in se povezujes z vsem. Edino ce proizvajalce skrbi da je android preve? odprt.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam se vedno 250?. A ni to v konkurenci zastonj? Oz del opreme...?

Saj je tukaj tudi... nova sFL estica, ki se Zacne prodajati avgusta, bo ze imela menda tak infotainment... dvomim, pa, da je konkurenca ponjdila brezplacen upgrade... pri nekaterih se mi zdi, da BMW) je treba menda placevati celo neko letno licencnino za uporabo takega sistema...

 

Edit: nasel... >> https://www.engadget.com/2018/01/20/bmw-to-switch-apple-carplay-to-subscription-service/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj to sem mislil, v novih avtih ne glede na znamko je to vec ali manj standard, stari morajo pa doplacat...(pa verjetno gre samo za SW upgrade)

Je pa res da s carplayom ne rabis vec navigacije, se posebej ce bo ios12 res google maps podpiral

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj to sem mislil, v novih avtih ne glede na znamko je to vec ali manj standard, stari morajo pa doplacat...(pa verjetno gre samo za SW upgrade)

Ne... gre ua HW upgrade... nek modul... pa mocnejsi USB...

 

Sicer pa je tudi pri nekaterih konkurentih tak sistem pri nekaterih le za doplacilo... oz. na voljo v visjih paketih opreme...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj to sem mislil, v novih avtih ne glede na znamko je to vec ali manj standard, stari morajo pa doplacat...(pa verjetno gre samo za SW upgrade)

Je pa res da s carplayom ne rabis vec navigacije, se posebej ce bo ios12 res google maps podpiral

 

Pa? odvisno na kak?no kvaliteto si navajen. Recimo ?e ima? modernega Audija, dobi? navigacijo lepo med ?tevci pred voznikom, projekcijo na vetrobran in sinhronizacijo z radarskim tempomatom. CarPlay in AA ti ne pustita ni? od tega - fa?e? ?rn ekran z napisom "glej na sredo" in potem gleda? zemljevid v kvadratku.

 

Je pa res da je za ve?ino avtomobilov CP/AA precej?nja nadgradnja, ker so vgrajene navigacije ve?inoma dost crap in vgrajeni infotainment sistemi nekje na nivoju kvalitete eDavkov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vceraj sem peljal starse na morje s C3, carplay, android auto je v osnovi notri

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda je izdala uradni press release tudi v nem?iji - https://www.mazda-press.com/de/news/2018/mazda-bietet-apple-carplay-und-android-auto-fur-alle-fahrzeuge-mit-mzd-connect/

 

Zanimiv del je:

 

Die Kosten der Smartphone-Integration belaufen sich als Option f?r Neufahrzeuge auf 300 Euro und als Nachr?st-Kit* auf 220 Euro zzgl. Einbaukosten. Ab Ende Juli sind beide Varianten bestellbar.

 

Torej - 220EUR za dele + delo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Jest a kaj ves kdaj pride ios12

 

Koncno google maps in waze

 

9]

 

CarPlay Edit

CarPlay now features the ability to run third party navigation applications.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest a kaj ves kdaj pride ios12

Koncno google maps in waze

9]

CarPlay Edit

CarPlay now features the ability to run third party navigation applications.

Verjetno nekje v drugi polovici septembra... Trenutno je zunaj beta 4... samo nevem, ce ze deluejo te zadeve... nimam moznosti probat...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://www.ebay.com/itm/12V-Carplay-Box-USB-Dongle-Device-For-iPhone-4-2-Above-Android-Headunit-WinCE/292495270889?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

za vse ki imate android ali CE naprave. Naprava za carplay priklop. En enostaven usb dongle in deluje!

 

tale ga ima in deluje (video je za ios12 beta, kjer se ne deluje vse) druga?e pa deluje v celoti

https://www.youtube.com/watch?v=APM6q9PUGzA

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem bil pred kratkim na servisu (acosmos, celov?ka). Sem povpra?al trgovca kdaj dobijo upgrade za radio za carplay/android auto, pa ni vedel ni? o tem. Mi je za?el pravit nej samo software updatam in ?e ne znam, da mi bodo oni. Mogo?e sem mu pa jaz slabo razlo?il kaj ?elim  :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojih izku?njah je ultra optimisti?no pri?akovati, da bodo serviserji in prodajalci v salonih karkoli vedeli o softwarskem delu avta. Ustavi se ve?inoma nekje pri litih feltnah in barvi, poznavanje modernih varnostnih in pomagalnih sistemov je pa ?e preve?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima kdo izku?nje z naknadno vgrajenimi radii in Android Auto? En kup je kitajcev, ampak ko pride do elektronike za par 100 eur ne bi ravno v temo brcal. Sem pa gledal v smeri "recikla?e" odslu?ene tablice za Android Auto funkcionalnost.

 

...prodajalci v salonih...

 

Ve?je katastrofe od kadra kot prodajalcev vozil v salonih pa ?e nisem videl (razen mogo?e kak T-2 helpdesk). Dobro, nisem ravno povpre?en potro?nik, ampak ?e ?e nima? zanimanja in strasti za svoje delo pa bi lahko bil vsaj malo vi?ji nivo znanja zahtevan od osebja.

 

Moja mati prodaja ?ensko spodnje perilo in ne boste verjeli da dejansko hodijo na izobra?evanja, pa na 2 metra lahko ?e tako zadekani babnici pove kak?en modrc rabi.

olQpsQr.jpg

Casual Gearheads
: Drones, Trikes and Automobiles / General Youtube Shenanigans

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja mati prodaja ?ensko spodnje perilo in ne boste verjeli da dejansko hodijo na izobra?evanja, pa na 2 metra lahko ?e tako zadekani babnici pove kak?en modrc rabi.

 

Jaz bi brez tipanja te?ko ocenil :rolleyes:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima kdo izku?nje z naknadno vgrajenimi radii in Android Auto? En kup je kitajcev, ampak ko pride do elektronike za par 100 eur ne bi ravno v temo brcal. Sem pa gledal v smeri "recikla?e" odslu?ene tablice

Jst mam naknadno vgrajen android radio in deluje super, imas gor vse kot na telefonu/tablici...radio, kamera, slovensko vodenje navigacije z najnovesimi kartami, internet, dvd, obd2 podatki od avta, ...ni da ni. Za mene dale? najbolj?a nalo?ba glede avta.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na avstrijski strani so objavljene tudi ze cene... >> https://www.mazda.at/service-zubehoer/accessories/mazda-cx-5/2017-05/infotainment/TK78669U0C/

 

- USB-Hub: TK78-66-9U0C = 90,09 ?

- USB-Kabel: C830-V6-60Z = 57,99 ?

- prirocnik: 4100-77-300DE = 0,99 ?

 

Torej je v Avstriji cena za material skupaj 149,07 ?. Zdaj je torej se vprasanje, koliko naj bi bilo se montaznih ur ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.