Skoči na vsebino

Menjalnik: avtomatski vs. ro?ni


izacus

Priporočeno sporočilo

?e nisi divjak bo Avtomatik ?isto OK, ?e lahko kupi? pa seveda vzame? vse kar ?eli? AWD, AT,... vsaka od teh stvari doda nekaj malega k porabi a za tvojo letno kilometrino ni to tak pomembno. 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi takoj avtomatika (vozim sedaj ze tretji avtomatik po vrati)

 

Edino malo poglej teste, avtomatskega so v novi mazdi 3 pokritizirali - verjetno je enak.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi mene so spra?evali, zakaj AWD in odgovoril sem "gu?ti so gu?ti".

In ja, AT obvezno. Jaz sem se pr alambri tako razvadil.... da ne vem, zakaj sploh ponujajo ro?ne menjalnike. Lih kontra bi moralo biti (z dopla?ilo ro?ni).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz 4wd nisem izbral, izbral je mene :) ker je standard z DSGjem na Suadu in stalen pogon na 4, DSG pa obvezno!

 

Zaenkrat 4WD se nisem obcutil, razen pri enem parkiranju po?rek. Bomo vidli a je to res uvau pozimi.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uvau ni, ampak ti pa zna kar pomagat pri unem tvojem klancu za na glavno cesto.

10 let sem speljeval s fwd, verjetno da se bo poznalo.je bila pa ogromna razlika hill holder/auto hold in avtomatik. Samo speljes....nobene sklopke, bremze....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pizda stari a me zdaj ti mal tko "PIIIIP" - glej, ko bo najbolj mraz pozimi pridem zjutri tja in ti po klancu polijem 100 litrov vode pa da vidmo a bo? gor pr?u? :hudicek: Bomo vsaj vedeli al je stvar za kaj, ker ?e ne, je pol brez veze vsaka debata. :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne upas, oz bos mogu kupit suva da bos lahko to izvedel na nasmu klancu. Sicer pa je ob vseh traktorjih na vasi vedno cesta zrihtana, kriza je na glavni.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni panike, jaz pridem itak z vrha klanca, voda pa sama te?e navzdol brez pomo?i. :jezicek:

 

Sam kaj bi mi pomagal SUV, ?e pa je 90% gnanih le spredaj :ne vem: V bistvu je SUV fake terenc.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak, da je fake terenc (Slivka bi 1000% to potrdil), ma ni tako. Je ?e prav, da goni na sprednja (manj?a poraba) in ko rabi pa na vse :-)

M CX-5 je imela odli?en awd in nikoli me ni pustila. Pa sem vozil na vseh mo?nih terenih (blato, strm teren, sneg + 25cm in ve?, prebival zamete do 50 cm,....). 

Verjetno ima cx-30 tudi dober awd.

 

Ampak ja, za normalnega uporabnika awd ni potreben. Na?i imajo CX-3 brez awd-ja in je prav cool.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo off line, ampak tole me je pa impresioniralo, so mel kar jajca narediti predatavitev v puscavi (tocno tu sem se vozil - Merzouga- z mopedom letos, in tole ni macji kaselj, je ko zivi pesek. Tam od 0:20 kar resno gazi. Tako da nekaj ze doprinese.

 

https://youtu.be/SS1dEH6eXJE

Celotna predstavitev je tudi na jutub

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak ja, za normalnega uporabnika awd ni potreben. Na?i imajo CX-3 brez awd-ja in je prav cool.

 

Ne sam AWD, za obi?ajnega uporabnika SUV ni potreben -sploh je ?e ime mestni terenec en velik oxymoron, ker dejansko v mestu nima? terenov, da bi rabil dvignjen avto. Se pa strinjam, da ?e je ?lovek bolj nerodne sorte je dvignjen avto sigurno v pomo?, da ne zapne kak?en rubnik. ?e vedno pa to ni garancija za uspeh in je vseeno potrebno z glavo reagirat, ker tud z X5 se da opalit odbija?, ko se zapelje ritensko s plo?nika pravokotno in obe kolesi udarite isto?asno navzdol. Medtem sem jaz po isti poti, ampak s po?evno vo?njo pri?el ?ez brez, da bi se dotaknilo spodnjega dela odbija?ev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne sam AWD, za obi?ajnega uporabnika SUV ni potreben -sploh je ?e ime mestni terenec en velik oxymoron, ker dejansko v mestu nima? terenov, da bi rabil dvignjen avto. Se pa strinjam, da ?e je ?lovek bolj nerodne sorte je dvignjen avto sigurno v pomo?, da ne zapne kak?en rubnik. ?e vedno pa to ni garancija za uspeh in je vseeno potrebno z glavo reagirat, ker tud z X5 se da opalit odbija?, ko se zapelje ritensko s plo?nika pravokotno in obe kolesi udarite isto?asno navzdol. Medtem sem jaz po isti poti, ampak s po?evno vo?njo pri?el ?ez brez, da bi se dotaknilo spodnjega dela odbija?ev.

Pridi v Pirnice, imamo ze prvo obletnico projekta nova kanalizacija :)

Aja nismo mesto :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.