Skoči na vsebino

CX7 izgublja hladilno tekocino


Priporočeno sporočilo

  • 2 tedna kasneje...

No, avto je pri prodajalcu ze od ponedeljka, pa ocitno bo se en cas, dokler ga ne uredijo. Ravno prejle dobil klic,ter opis napake. Dejan isto kot pri tebi, pocena glava..Haarriss recejo oni temu. Nova glava je ze narocena, krije vse prodajalec, hvala bogu.

 

Koliko pa kosta recimo glava za CX7, oziroma za Mazdin 2,2l Motor.

 

Kaj vse se se zraven menja, predvidevam da olje, pa mogoce se kaksni ventili, ker so menda zelo poceni.. vsaj mislim da sem nekje to prebiral.

 

Upam da bo hitro urejeno, predvsem pa kot se spodobi, da bo vse stimalo!

Dejc, a na cilindrih, od leve proti desni vsaj prvi trije.. a se je tam nabirala voda, al kaj je to na sliki.. zgleda kot neka sluz?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ni Haris mogo?e ime mehaniku, ki servisira avto? Pelko ima namre? pomo?nika s tem imenom.  :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, avto je pri prodajalcu ze od ponedeljka, pa ocitno bo se en cas, dokler ga ne uredijo. Ravno prejle dobil klic,ter opis napake. Dejan isto kot pri tebi, pocena glava..Haarriss recejo oni temu. Nova glava je ze narocena, krije vse prodajalec, hvala bogu.

Koliko pa kosta recimo glava za CX7, oziroma za Mazdin 2,2l Motor.

Kaj vse se se zraven menja, predvidevam da olje, pa mogoce se kaksni ventili, ker so menda zelo poceni.. vsaj mislim da sem nekje to prebiral.

Upam da bo hitro urejeno, predvsem pa kot se spodobi, da bo vse stimalo! Dejc, a na cilindrih, od leve proti desni vsaj prvi trije.. a se je tam nabirala voda, al kaj je to na sliki.. zgleda kot neka sluz?

?isto odvisno kdo ti proda, js sm dobil glavo za 200?, ventili pa ?isto odvisno v kakem stanju so, js sm reku majstrim, da mi jih prestavijo iz moje stare glave, ker so bile konice ventilov lep?e, so mi jih pa tudi nanovo spolirali...

tisto kar pa vidi? na prvih treh cilindrov so pa saje, ker pa je neka malenkost antifriza ostala v v motorju so se pa zmocle.

je pa zdej narejenih cca. 5kkm od takrat, tak da motor dihta, na jih pa zdej 320kkm vsega skupi :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V glavo mi je padel a cunning plan....avto ma problem, ga prodas dilerju, kolega ga gre kupit, zgubis margino ampak pripeljes nazaj da ma avto napako...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ni Haris mogo?e ime mehaniku, ki servisira avto? Pelko ima namre? pomo?nika s tem imenom.  :P

Haha, sele zdaj sm si prisu gor, kar si napisal :D:D 

 

Cisto mozno ja, glede na to koliko jih je v Avstriji :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem koliko stane glava, zato sem tudi spraseval ce kdo ve pa. 

Sem spraseval hendlerja ce bojo popravljali, je reku da ne, da so narocili novo glavo ter dele ter da bojo uredili. 

 

Upam da bo urejeno kot se spodobi in da bo potlej mirno. Zanima me kaj vse bojo se zraven menjevali, predvidevam da olje tudi, dihtunge itd. 

 

Nekdo pravi da bi morali celo ketno menjat ter napenjalce al karkoli ze zraven pride, ampak dvomim da bojo to vse delali. 

 

Ali se na CX7 tudi da preverit koilko je veriga raztegnjena z Forscanom ali pa Torque aplikacijo? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem koliko stane glava, zato sem tudi spraseval ce kdo ve pa. 

Sem spraseval hendlerja ce bojo popravljali, je reku da ne, da so narocili novo glavo ter dele ter da bojo uredili. 

 

Upam da bo urejeno kot se spodobi in da bo potlej mirno. Zanima me kaj vse bojo se zraven menjevali, predvidevam da olje tudi, dihtunge itd. 

 

Nekdo pravi da bi morali celo ketno menjat ter napenjalce al karkoli ze zraven pride, ampak dvomim da bojo to vse delali. 

 

Ali se na CX7 tudi da preverit koilko je veriga raztegnjena z Forscanom ali pa Torque aplikacijo?

 

Nebi blo slabo verige zamenjat, ce je ze ravno vse razdrto, tut sam sem uzput se glavni servis naredu :)

Glede eaztegovanja pa mislim, da da mazda opozorilo, ko senzor odmicne in glavne gredi nista vec sinhronizirana med sabo kot bi mogla bit :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce bom verigo menjeval v lastnem strosku jo bom sigurno pri pelkotu, ne pri jodlarjih! Mislim pa da prodajalec ne bo menjeval verike, sem skoraj da preprican.

 

Sicer pa ima avto 130 kkm, tako da mislim da bi morala se nekaj casa drzat. 

 

Dejc, ce sem te prav razumel, pomeni ko se bo veriga raztegnila in ne bo vec sinhronizirna z senzorjem, se bo prizgala lucka za dignnostiko motorja. Potem pa preko testeraj ugotovis katera napaka, ozirama raztez verige. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce bom verigo menjeval v lastnem strosku jo bom sigurno pri pelkotu, ne pri jodlarjih! Mislim pa da prodajalec ne bo menjeval verike, sem skoraj da preprican.

 

Sicer pa ima avto 130 kkm, tako da mislim da bi morala se nekaj casa drzat. 

 

Dejc, ce sem te prav razumel, pomeni ko se bo veriga raztegnila in ne bo vec sinhronizirna z senzorjem, se bo prizgala lucka za dignnostiko motorja. Potem pa preko testeraj ugotovis katera napaka, ozirama raztez verige.

 

Uf, mislim da mad vdaj do 200kkm mir

Jp, je tako :) pa ponavadi jo tut slisi, ko mal bolj glasna rata :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jeb..a cesta s ej, sanjal da sem sel po avto. Ko sm prisu gor da ga prevzamem, mi rece serviser da ne gre..da so zamenjali glavo, ampak da ne gre, da naj si nekaj drugega zberem..pfff, zagledam Lexusa, potem se pa zbudim sred noci:D:D

 

Drgac nic novegha, se vedno cakam na avto :(

 

Se zdej okol prevazam z Mazdo 2, 2005 Letnik, se pred FL verzijo. Mestni filcer, ki me tud zgleda naj prca...cuka rahlo, kot bi ble smeti v Bencinskem filtru, al nekaj podobnega. Moram precekirat, sam da tavelkega nazaj dobim. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ekola, sedmica je nazaj, vcerj zvecer pripeljal domu, hvala bogu. 

 

Vse porihtano tako kot mora bit, menjali so pa vse kar spada zraven..glavo motorja, verigo, spanerje, pac te stvari ki se menjajo ter seveda tudi olje. 

 

Sem si prisparal par sto eurov za Navigacijo, ker mi ni treba olja menjevat :D 

 

Prvi vtisi se mi zdi da avto lepse laufa...prej sem imel obcutek kot bi se ventili nekje slisali, je rahlo pokalo pri rahlem pospesevanju -startu pa tudi v standgasu, zdej pa se to ne slisi vec.

 

A je mozno da je blo zarad glave? 

 

Je pa reku serviser da moral avto bitii zelo dobro ogret da je spuscal hladilno. Ko se je ohladil ni spuscal, tak da tudi niso takoj opazili kje tici napaka. 

 

Hvala bogu, vse urejeno, ta vikend se se zapeljem da nardim ene 500-600 km ter preverim stanje tekocine, upam da z nasmeskom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.