Skoči na vsebino

Droni in podobne igrace ...


S'tan

Priporočeno sporočilo

https://www.washingtonpost.com/transportation/2019/01/22/drone-activity-halts-air-traffic-newark-liberty-international-airport/?noredirect=on&utm_term=.c9917207bf17

 

Gregory Martin, a spokesman for the Federal Aviation Administration said the drones were spotted flying near Teterboro Airport around 5 p.m. Teterboro is a general aviation airport about 20 miles north of Newark International. As a precaution, arriving flights at Newark were temporarily held, he said.

 

Sem ?el googlat...?e grem s kolegom letet ju?no od Lj (recimo na barje) lahko prizemljiva letala na Brniku. :D

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://www.washingtonpost.com/transportation/2019/01/22/drone-activity-halts-air-traffic-newark-liberty-international-airport/?noredirect=on&utm_term=.c9917207bf17

 

 

Sem ?el googlat...?e grem s kolegom letet ju?no od Lj (recimo na barje) lahko prizemljiva letala na Brniku. :D

 

 

Se dobro, da pred parimi dnevi niso na Brniku zaprli letalisca, ker sem letel v okolici Medvod :) ...

 

 

Zracne razdalje je le dobrih 10 km (slabih 7 mi) :) 

 

Google_Zemljevidi-20190123-121408.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O cool, Mavica ima?. Koliko ?asa ga ima? v zraku, koliko ti dr?i baterija?

 

Mimogrede, tista stvar na Heathrowu ni bila drone ampak vrjetno (iz precej zanesljivih virov, na?li so enega razbitega v bli?ini letali??a) Hobbyking Tundra. Modelarski fixedwing avion, kar je super ironi?no, glede na to da so najbolj glasna grupa ljudi proti 'dronerjem' ravno 'stari' modelarji, ki pravijo da jim uni?ujemo hobi. :D

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem ga se veliko uporabljal... Baterija sedaj v teh mrzlih dneh drzi slabih 20 minut... Sem pa za zacetek izbiral bolj prostorne travnike, kjer ni nicesar v kar bi se lahko zapletel :) ... No zadaj za hiso je travnik... pa je dokaj utesnjeno za zacetnika :) ... ceprav izgleda na zacetku kar dosti prostora :) ...

 

HxFKRqObRcelbhU0tbq1gg_thumb_f4f7-201901

 

Je pa pri tastu na dolenjskem bilo malo vec prostora :) ...

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_f55c-20190125-100

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_f55a-20190125-100

 

Sem pa potem zadnjic sel na "kopalisce" v Goricanah ... tam je pa prostora na pretek :) ... Edino kaksnega psa je treba pazit pri pristajanju, da ne prilaufa, ker mislil, da je frizbi ali kaj podobnega :) ...

 

Finder-20190125-113551.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pismo, 20 min je nuts. Jest sem po 4-5 min ponavadi vesel, da moram menjati baterijo in imam par minut pavze. :D Malo druga?no letenje ampak vseeno...

 

Polomil nisi ?e ni?i? Ve? kako je kaj z rezervnimi deli? DJIji so v multirotor svetu nekak?en Apple...dra?ji in vse enostavno 'dela' ?e iz ?katle;me pa zanima kako je z nadomestnimi deli.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je 20 minut malo :) ... Letenje je res zelo enostavno ... polomil se nisem nic... kako je pa z rezervni delo, pa ne vem... Propelerji vem, da so okoli 9? za par... torej okoli 18? za stiri... drugega niti nisem gledal... aja... dodatno baterijo sem se gledal (v kompletu imam sicer tri, kar zaenkrat zadostuje) ... in ta pride 79? ... To sem gledal v uradni spletni stacuni... predvidevam, da se da tudi kje dobiti mogoce kaj ceneje ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enostavno je leteti v stabilized mode-u. Acro je zajeban, sploh ko se vrti? okoli ovir. Ko bo lep?e vreme se lahko dobimo in bo? probal, mogo?e ?e tebe oku?imo z FPV virusom. ^^

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To verjamem ja, da je tezje leteti oz. "dirkati" z droni (FPV) :) ... Sam ga imam bolj za fotke oz. video iz drugacne perspektive ... In temu je tudi namenjen tale ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nima? FPV preko telefona ali kaj podobnega? Valda ne leti? tako visoko LoS.

 

Freestyle in racing droni so ?ur in nekdo ki rad vozi mu je to pomoje itak dosti blizu. Bomo demonstrirali. :)

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mavic Air ima tudi FPV nacin preko zaslona telefona... se mi zdi, da celo preko ocal...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skoraj ziher ima. Radio link je 2,4ghz (long range 900) , video feed je pa 5,8; torej ista frekvenca kot wifi. Preko 5,8 se lahko potem pove?e? tudi na wifi action cam-e ipd, samo je ve?inoma toliko laga da se ne da 'normalo' leteti. Razni Phantomi in Mavicki, kjer se ne leti tako hitro ali blizu ovir pa ni problem; komot gleda? fpv feed preko recimo telefona, ali pa zaslona/?peglov. ?pegli so fantasti?ni predvsem za to, ker se res v?ivi? in quad ni tista lete?a stvar tam nekje ampak...se po?uti? kot da si v njem.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj pravim, da FPV gre preko telefona... itak je telefon del daljinca... da se pa letet tudi brez daljinca... torej direktno preko telefona... samo je menda omejeno...

 

Za ocala pa se mi zdi, da sem nekje prebral, da gre... samo da so povezane preko kabla... Mavic Pro pa ima menda moznost brezzicne povezave preko OcuSync... Nisem se pa pogljabljal v to, ker se mi ni zdelo pomembno...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res jim uni?ujete hobi. Dron je sposoben leteti vsak polpismen.

 

 

In kaj je pri tem tako narobe, da bi "starim modelarjem" unicevali hobi?  :ne vem:  :zvizga:  :P

 

Se nekaj slik nasega "kuclja" :) ... ko smo sli malo ven na sneg... s kuzki, vnukom,... :)

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_f72b-20190128-092

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_f72a-20190128-092

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_f730-20190128-092

 

Finder-20190128-093555-20190128-094716.j

 

Pa se malo panorame Medvod in okolice ... 

 

Finder-20190128-094423-20190128-094800.j

 

Finder-20190128-093126-20190128-094613.j

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kaj je pri tem tako narobe, da bi "starim modelarjem" unicevali hobi?  :ne vem:  :zvizga:  :P

 

Pravi modelarji pol leta na?rtujejo, delajo aerodinami?ne izra?une, izbirajo profile...potem pol leta izdelujejo letalo, potem v pol dneva sesujejo. Tole z droni je pa krneki.

To je povsem enako ko Nejcu in ostalim pravim kolesarjem hobi uni?ujejo nekateri tu prisotni, ki vo?njo z e-bajkom imenjujejo kolesarjenje.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha...se posebej pa, ker sem mel model avion in je res letel par sekund in potem kamikaze style direkt na tla,,,vse sesut

potem ponovno sestavljanje, narocanje novih delov itd itd...ene 3-4 krat se ti se da, potem vrzes vse v smeti :D

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se vedno mi ni jasno, zakaj bi jim s tem unicevali hobi?  :zvizga:  :blink: ... Saj jim nihce ne brani, da delajo to, kar delajo... podobno je tudi pri kolesarjenju ...  :vesel:  :ph34r:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se vedno mi ni jasno, zakaj bi jim s tem unicevali hobi?  :zvizga:  :blink: ... Saj jim nihce ne brani, da delajo to, kar delajo... podobno je tudi pri kolesarjenju ...  :vesel:  :ph34r:

Samo mal provociram in ?akam da se oglasi sovra?nik e-koles sramezljiv:P

 

Pusti njega, skoda driver. To jih naredi stare tud ce niso :P

Ma? res. Za razliko od mazde je ?kodilak avto povsem brez du?e. :unsure:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest stare prdce v tem primeru ?isto razumem. Oni tradicionalno delajo modelarska dru?tva, najemajo travnike, piste ipd kjer se dobijo 1x na teden in legalno izvajajo svoje dejavnosti. Narava FPVja je pa taka, da je leteti nad travnikom sila nezanimivo, najbolj zanimive lokacije pa so ponavadi preve? obljudene, da bi bilo leteti tam pribli?no varno. + pri proximity flightu je dosti ve?ja ?ansa da se zaleti? kam in pade? na tla kot sredi ni?esar v zraku. 2-3 leta nazaj ko je bila stvar ?e ?isto v povojih se je tako letelo povsod (z bolj nezanesljivo opremo) in prav je, da je folk za?el opozarjati, da je samo vpra?anje ?asa, preden se zgodi kaka huda nesre?a. In ko posname? sick video kako dela? trike...nekje kjer ne bi smel, publika ti pa pi?e samo kako uni?uje? hobi se nekako ne spla?a ker feedback ni to kar so dronerji pri?akovali ali hoteli. Nekje v 2018 so tako najbolj zanimivi postali 'bandos' (abandoned buildings) in office parks; slednji med vikendi ko je folk doma in so prazni.

 

Avtomobilisti bi bili vrjetno tudi slabe volje, ?e bi se jih stalno metalo v isti ko? kot kamikaze na motorjih, in bi se zaradi slednjih za vse skupaj pisali stro?ji zakoni. :)

 

Mimogrede, ?tevilo smrtnih ?rtev ali resnih po?kodb od multirotorjev je ?e vedno 0.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mimogrede, ?tevilo smrtnih ?rtev ali resnih po?kodb od multirotorjev je ?e vedno 0.

Ne bo dr?alo: https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/foto-padel-s-cerkve-in-umrl-56727

 

Glede na razmno?evanje dronarjev in kako te?ki znajo biti s svojim voja?erstvom, je tudi vpra?anje ?asa kdaj bo nekomu dojadilo pa bo vzel pu?ko v roke in po?il dronarja.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.