Skoči na vsebino

Platišča


curko

Priporočeno sporočilo

?e ?e Brock pol tole:

attachicon.gifUntitled.jpg

 

Ja fajn se mate  na obali brez kamenja ja :P Js bi jih ?e kve?jemu hotu bolj notr skrit xD

Te mi pa res ne sedejo.Sedaj imam gor sicer 17"ampak ET 40 in so ravno prav pomaknjene na rob. Kak?no kamenje ima? v mislih? ?e misli? na soljenje cest moram povedati, da so letos tudi pri nas na obali kar solili ceste.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je ?e ta zadnji FL neposre?en sprednji del brez meglenk spodaj.S temi feltnami izgleda en mal?ek ?udno.So pa ?e veliko lep?e te na?e FL original feltne, ki so, po mojem mnenju, edine lepe in posre?ene Mazdine feltne.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja hvala bogu, da mamo razli?ne okuse, drga? bi sam ?e ene felge delal. Je pa res, da se nam tut s ?asom okus spreminja, v?asih sm ful rad vidu kake odprte felge, tk da ?e bi alex spra?val pred desetimi leti, bi se vrjetno strinjal z njim :) Zadnje ?ase mi najbolj pa?e samo to kar je tovarni?ko, pa ne sam na mazdi, na ve?ini vozil.

 

Drga? pa FL versus stari FL, spet stvar okusa, men pa glih pri va?ih "tastarih" ne sedejo tiste to?kaste meglenke ... :) Tele slike iz razli?nih konfiguratorjev so pa itq fail, da o barvi ne govorimo a ne :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako, bolj se ne bi mogel strinjati. Men je ravno v?e? clean look, brez raznoraznih na?i?kanih meglenk, ki roko na srce dejansko sploh niso ve? "must be" zadeva na avtih, ki imajo adaptivne LED ?aromete. Pa tudi na prej?njem sem prednje meglenke uporabil mogo?e 2x letno tako, da v vseh 11 letih so gorele mogo?e 20x pa tudi takrat bi ?lo brez.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako, bolj se ne bi mogel strinjati. Men je ravno v?e? clean look, brez raznoraznih na?i?kanih meglenk, ki roko na srce dejansko sploh niso ve? "must be" zadeva na avtih, ki imajo adaptivne LED ?aromete. Pa tudi na prej?njem sem prednje meglenke uporabil mogo?e 2x letno tako, da v vseh 11 letih so gorele mogo?e 20x pa tudi takrat bi ?lo brez.

Lako re?em isto za mojo trojko, ko pri?gem meglenke je tako kot, da jih ni saj led lu?i svetijo kot, da je dan! Bi bil komot brez njih.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ni ?tos, kako svetijo meglenke. ?tos je v tem, ko ti nekaj dizajnira? upo?teva? linije in vse pritekline. V ve?ini primerov so FL avtov bolj kot ne ponesre?eni, ker spreminja? osnovo, ki je dobra v nekaj modernej?ega oz. trenutno trendovskega. Strinjam se, da je clean look lep?i, a mora bit tako tudi dizajniran in ne popravljan. To je podobno kot pri lep?em spolu. Ve?ina FL na facah ne uspe in so pozneje sme?ne.Tako je tudi pri zadnjem FL mazde 6.:)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na 8,5col ?iroko plati??e bo komot dal 245 gume.

225gumo bi na tak ?irokem plati??u raztegnilo, drga? pa nemci in avstrijci prisegajo na stretch look.

Gume bodo kar 225 in bo stretch look. Meni je to lep?e kot ravna guma z feltni.Tudi pod rob blatnika gre lep?e.

Sem dal v kalkulator in je rezultat tak:

Compared to your existing wheel,19"x 225/45 7,5" ET 45 this new wheel will have an inner rim which is 7.7mm closer to the suspension strut. The outer rim will poke out 17.7mm more than before.(17,7 mm bolj ven proti blatniku).

Bravo! Tele pa ?e lep?e zgledajo, vrjamem da v resnici bojo ?e bolj?e! :)

EDIT: A ni blo neki govora, da bo? ?ir?e felge uzel? Tole ma ?e klr 225/45 velikost gume ne?

Original so ?irine 7,5" te so 8,5",kar je ?ir?e za 25,4 mm.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne. ?e pogleda? gumo 225 na 7,5" plati??u je napihnjena navzven. Na 8" je guma poravnana z plati??em, 8,5" pa je malo ven

Prava dimenzija plati??a za gumo 225 je 8".

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex lepe izgledajo. Sicer po mojem je ?e original 7,5 19 col feltna pre?iroka za 225, vsaj s 45 presekom. Ni ?ans da vidi? kak?no 6 3.gen, ki vsaj malo ne bi imela vsaj malo podrsanih 19 col originalnih plati??, za??itni rob skoraj ne pomaga. Izvzete so seveda tiste, ki so ?e prenove. Saj ne re?em, za kak avto, ki ni za daily vo?njo in parkiranje ob robnikih, je tudi raztegnjen look OK. Jaz sem na svojoh 19 ?elel menjati 225 za 235/45, bi bilo ravno prav, za??itni lok bi gotovo lahko opravljal svojo nalogo.

 

Spravi se tudi 245/40 gor, tudi izgleda OK.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex lepe izgledajo. Sicer po mojem je ?e original 7,5 19 col feltna pre?iroka za 225, vsaj s 45 presekom. Ni ?ans da vidi? kak?no 6 3.gen, ki vsaj malo ne bi imela vsaj malo podrsanih 19 col originalnih plati??, za??itni rob skoraj ne pomaga. Izvzete so seveda tiste, ki so ?e prenove. Saj ne re?em, za kak avto, ki ni za daily vo?njo in parkiranje ob robnikih, je tudi raztegnjen look OK. Jaz sem na svojoh 19 ?elel menjati 225 za 235/45, bi bilo ravno prav, za??itni lok bi gotovo lahko opravljal svojo nalogo.

Spravi se tudi 245/40 gor, tudi izgleda OK.

Se strinjam. Bodo pa naslednje gume verjetno 235/40/19.Cenovno smo pribli?no na istem.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.