Skoči na vsebino

Mazda 6-menjalnik


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni

Pred kratkim sem kupil mazdo 6 2.2 129ks, avto je dober, edino moti me menjalnik oziroma trdo menjavanje, tudi v?asih se mi zdi da kar iz druge prestave kot bi sko?ilo v tretjo na trdo, ali pa v prvo ob?asno te?je gre, ima kdo kaj izku?enj, ali predloge? tudi ko stojim in dam v prvo prestavo ob?asno se sli?i kot bi kaj "?klocnilo" ampak ne vedno, avto ma dobrih 140k prevo?enih LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovor, ja menda ni bilo menjano, katero pa priporo?ate? Nekateri pravijo da je dobro 

 

Motul  Gear 300 LS 75W90 oziroma Motul  Gear 300 75W90 ? LP

?e ma? 2.gen M6 se pravi od 2008-2012, pol je tovarni?ko predpisano olje GL4 75W80. Pomembno je da je GL4 ker GL5 ni primerno za 2gen M6 in lahko zje..sihrone.

 

Priporo?am pa Total GL4 75W80, sem ga tudi sam vlil noter, in je menjalnik tipitopi, mam pa prevozenih cez 260kkm.

P.s. Tudi original Mazdino olje za menjalnike dela Total.

Je pa Total zelo poceni in nima? kaj zgubit, ?e bo bolje super, ?e ne pa i??e? napako drugje., npr vzvodovje menjalne ro?ice, obrabljeni sinhroni...

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je znana te?ava pri prvih serijah. Z menjavo olja bo? bolj malo dosegel. ?e ve?ji problem je bil pri trojkah.

Prva serija M3 2003-2006 nima te?av z menjalnikom, na moji M3 215kkm butersmooth menjalnik.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.