Skoči na vsebino

Vlečna naprava


sony

Priporočeno sporočilo

Module so ponavadi potrebovali tisti avtomobili, ki so imeli tudi nadzor nad pregorenimi ?arnicami. ?e ti torej ne javlja, katera ?arnica je pregorela, na?eloma ne potrebuje? modula. Ni pa nobene ?kode, ?e ga vseeno da?.

 

Je pa za razmislit, kak?no prikolico bo? vlekel: majhno tovorno ali veliko po?itni?ko? Tiste majhne, lahke, na tretjo tablico, niso nobena velika te?ava. Sploh, ?e ?arnice na prikolici zamenja? z LEDicam. Pri po?itni?ki je teh ?arnic nekaj ve?, ker so poleg osnovnih zadaj ?e gabaritne in bo?ne (rumene). Pa dobro je, ?e ima? ?e + in - za napajanje porabnikov v prikolici (hladilnik) med vo?njo. Torej je za razmisliti o 13-polni namesto 7-polni.

 

Sicer bodo pa to zagotovo vedeli tam, kjer ti bodo kljuko zmontirali. ?e jo bo? pa sam doma, je pa ne bo? homologiral, pa ?e se na pol pretrga?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem jih ?e nekaj doma zmontiral in tudi brez problemov homologiral nazadnje lani na BMW 2 Activeturer

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Normalen postopek je tak, da tja, kjer opravljajo homolgacije prineses racun od vgradnje in homolgaicjski kartoncek in cez cas lahko prides iskat ta kartocnek z vpisano opremo, placas nekih 20? ... in je urejeno... Ponekod je tudi tako, da ti kartoncek naknadno posljejo po posti... 

 

Jaz sem sel v Kranju na tehnicne preglede in sem se zmenil, da me poklice, ko bo gotovo (ker imam blizu pisarne)... Cez kaksno urco je pokical, da je gotovo... Kljuke sploh ni pogledal na avtu ... Ponekod pa hocejo tudi videti predelavo...

 

Kako je pa, ce to sam delas, pa ne bi vedel ... Predvidevam, da potem moras dat pa pregledat, ce je vse OK ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupi? kljuko, ki ima tipsko homologacijo za tvoj avto. 

Jo zmontira? po navodilih proizvajalca

Pelje? na homologacijo z vsemi papirji, ra?unom, homologacijo in izpolnjeno vlogo,

Oni potem pregledajo, dokumentacijo, premerijo ali vi?ine ?timajo, preverijo ali so ?tevilke na homologaciji in kljuki prave. Preverijo ali pravilno delajo lu?i in ?e je vse dobro zmontirano.

Potem isto po?aka?, da jo vpi?ejo

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala.

Je ta v redu? https://www.ebay.de/itm/Fur-VW-Touran-07-2015-jetzt-AUTO-HAK-Anhangerkupplung-starr-neu/184059826531?fits=Year%3A2016%7CModel%3ATouran&epid=1352666510&hash=item2adad21163:g:Mw8AAOSwrD9d4Exq

Zraven pridejo navodila, ki so v pdf priponki in ra?un za nakup kljuke na ebay-u.

Kateri obrazec je treba izpolnit? In koliko pribli?no je cena takega postopka?

 

Spra?ujem, ker so me na Avto Krka zavrnili ?e? da ne gre brez potrdila o strokovni vgradnji. Jaz pa potrdila o strokovni vgradnji ne morem napisat sam, ker ga lahko napi?e samo mehanik, ki ima registrirano obrt. Zato bi rad vedel kak?en je to?en postopek, da pridem skozi.

131282_v1.pdf

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez T?V certifikata in potrdila o strokovni vgradnji je ne bo? homologiral.

 

To je bedarija vseh vedarij, ki jo imamo samo v Sloveniji, ?eprav nam tumbajo, da tako zahteva "Evropa". Evropa tega ne zahteva, to so na?i ka?troni nakuhali. In tako ima? primer, ko smo s karamboliranega Forda Mondea sneli vle?no kljuko, ki je bila na karamboliranem Fordu montirana tovarni?ko ?e pred prvo registracijo, in smo jo montirali na nekaramboliran Ford Mondeo isti letnik, isti model, isto mo?an motor, le druge barve. In nismo mogli homologirat, ker nismo imeli T?V certifikata (tovarni?ko opremljen avto se homologira v celoti, ne po posameznih kosih...). To je na kratko to.

 

Lahko pa poskusi? dobiti nekoga, ki kljuke vgrajuje, pa naj ti on vgradi tvojo kljuko. Potem bo? imel potrdilo o strokovni vgradnji. T?V certifikat si pa itak ?e zraven kljuke dobil, kajne?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Vlečna naprava

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.