Skoči na vsebino

Debata glede servisov in strank


Priporočeno sporočilo

Hmm, ne vem a berejo kej tale forum pri Gammi amapk danes so me prijetno presenetili s telefonskim klicem in me malce pobarali po zdravju moje mazde, (plus da so me obvestil da sem jim se en podpis dolzan).

 

Sm mal iz heca pobrskal po mojmu arhivu Top Gear sezon in pogledal ono v katerji je Clarkson zamenjal svecke in olje v uri n 10 minut. :D

 

Moram pa tudi rect da so mi le zrihtal brand spanking new odbijac, ceprav se se po moje pri zavarovalnici krcevito upiral in hotel da se popravlja (vsaj pri meni v telefon so se).

 

@Uklopko:

Najmanj sem jezen na to da mi niso obnovili roke. Ker bi me sigurno definitovno prevec kostalo. Kot sem napisal mi je blo ok, da mi niso menjali/obnavljali roke, ker smo se dogovorili da bom raje sam pelal na vargalant in da me bo ceneje prislo vse skupaj.

 

Malce bolj me skrbi za mansete, receno mi je bilo da niso najbolj zdrave. Videl sem sam da so preparene, koliko zivljenske dobe majo v sebi si ne znam razlozit. Vem pa da pridejo mansete tam okoli 20-30? each+ delo, serivs onega, ki se pokvari zaradi pocenih manset pa veliko vec. Kva bo crklo zarad pocenih manset tocno ne vem nisem mehankar, sam to sem pac zvlekel od ljudi, ki zadeve bolje poznajo.

 

Zmotile so me 2 malenkosti:

-one 2 vijaka

-nosilec za izpuh

 

Oboje sem zrecitiral iz svojega listka, ki sem se si ga napisal, samo vprasanje ce se je to zapisalo, ker so ravno mel orenk guzvo tist jutr s telefoni pa lohka da me ni slisal/preslisal.

 

Je pa drugo da bi lahko to opazil serviser. Za oni nosilec mi je par dni prej povedal na Gami, da se da dobit nek univerzalni nosilec. Nosilca ni, mene pa skrbi da bo sel k vragu del/spoj (malo pred loncem).

 

Glede onih 2 vijakov pa tudi da niso kej dosti precekirali avta. Ok sem drug teden, ko sem bil spet tam poprosil za 2 vijaka pa niso meli. Pa vseeno dvomim da so opazil in probal najti sraufe.

 

Imam dva razlicna serviserja, 50 metrov stran od doma. Imata vso potrebno opremo in znanje in bi bila veliko ceneja. Oba si po moje mislita da sem nor, ampak jest pac dam neki na to da je servis pooblascen. Pa magar naj kdaj malo improvizirajo, v koncni fazi bojo oni najbolj vedli ce zeni original, kaj bo Mazdi najbolj pasalo.

 

Sam sem pooblasec serviser, na drugem podrocju pac. Oboji srafuamo in vzdrzujemo, pac vsak kar je svojega strokovnjak. In ko jest vidim da nek del/srauf fali ga privijacim, ce so zadeve stare/ izven garancije ne letim po dragih original delih, ker razlike so le v nalepki in pakiranju. Vedno pa sem na telefonskem kontaktu s stranko, da oboji pridemo do neke skupne tocke, kaj bi bilo za njih najboljse in kaj si zelijo. Ne bom reku da ga nisem tudi jest kdaj pokronal sem potem zadeve ppravljal toliko casa dokler ni blo OK. Pa sigruno je kaka, ki ne bo prisla vec nazaj. Ampak za tiste, ki jest mislim da so, ne bom zgubljal solz. Jest mam tut brez njih dela vrh glave...

 

Bom se enkrat navedel primer pri mojem prvem servisu. Natanceje z jermenom. Kupil sem avto, peljal na servis da mi preverijo in zamenjajo dele, ki so hin. Jermena niso menjali, k sreci pa sem se peljal po "drugo" menje k enemu izmed onih sosedov in je naslednji dan zamenjal jermen. Resnicno mi je skoda da nisem fotkal jermena, ampak resno vam povem, da vec jermena je manjkalo kot pa ga je bilo. Takrat bi mi to lahko crklo zdaj zdaj, kaj to povlece sabo ko se ti jermen strga in kaksni so stroski popravila ne vem povedat, sigurno bi mi pa znal kak od vas tu to razlozit. Mislim da sosed potem ni tlacil original Mazda jermena not, ampak zadeva se zmeraj spila, pa se poceni je blo. In tukaj smo spet pri moji "bolezni", da sem pripravljen dati nekaj ? vec za delo (koliko pac kostajo ura dela), pa magari dajo kak ekvivalenten, cenejsi del not (sevede da mi to potem povejo oz. prej obvestijo). V BTC-ju vem da je en kup stacun, kjer se po moje da te dele dobit.

 

Bedno pa mi je tudi ostati brez avta, ker so avtobusne povezave od sihta in do doma bolj slabe. Zjutri se mi tut priblizno ne da ustajat pa guzvat med solarcki na busu.. sem mel od 3. razreda O? pa do srede faxa, svicanja, komolcenja vsak dan dost. :ph34r:

 

Ne bom reku da so grozni pa, pa de jim ni pomoci. Gelde da je tukaj na forumu nekaj njihovih zadovoljnih strank, potem ze nekaj delajo prav. In danes pa magari je hotel od mene samo podpis za zavarovlanico, mi je v koncni stvari le malce polepsalo dan, da sva se pogovorila o mojem vozu in kako naprej z njim...

 

Ammmmm tole sem pa spisal celo biblijo..... :blink: (v ozadju se odvrti zakljucna pesem Top gear epizode, ki sem jo omenjal na zacetku ;), ki pa je tudi moj ring tone na mojem mobiju :lol: )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 158
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ja nekaj se kuha! ?zmeden?

Jaz pa sem dobil domov vpa?alnik,kjer spra?ujejo vse ?ivo o servisih Mazda,med drugim tudi to, ?e so me kdaj domov poklicali iz servisa in vpra?ali kako kaj zdravje moje mazde... ?zmeden?

A je ?e kdo dobil kaj podobnega?

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No kot nek zakljucek na moj "roman" par postov prej se tole.

 

Tale napis imam uokvirjen in izobesen pri svojem delovnem mestu:

 

Criticism may not be agreeable, but it is necessary. It fulfils the same function as pain in the human body. It calls attention to an unhealthy state of things.

 

Winston Churchill

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri nas stoji ena 70%dark lindt(ta je verjetno za heavy metalce),?e ene pol leta v omari.

Vsi jo samo prekladamo. :lol:

 

:bravo: , I love it, :smajli_ki_se_gladi_po_trebuhu:

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no ja, pri 70 ga za?ne ?agat, pol je pa samo ?e bolje. aja, najprej sem mislil, da pi?em post v temi Zdrava prehrana ..., potem pa ugotovim, da smo pri servisih.

 

 

I'm off from OFF.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Nism milsu da jo mam se online ampak evo je:

 

Zakaj sem imel bolj kolericen izpad po servisu? Tole je slika od mojega prejsnega voza (ni bil mazda sramezljiv ). Avto je bil cca. mesec in prej pri pooblascenemu serviserju in ne verjamem da tole rata cez noc.

 

Objavljena slika

 

Tole je roka ki drzi tam kolo in vse skup kar gre zraun. Pol vidite da je ni, vecina ostalega je bilo poceno, skupaj se je drzalo se za priblizno 3-4cm rje. Nakaj mi je cudno skripalo, ko sem pobremzal oz. zavil pa se mi je zdel da je kaj manjsega, glede na to da je bil na servisu. Sem mislil da je kak minor problem z bremzami. Res je da ni skripalo pred servisom, ampak vem da je bil avto na liftu in tole se po moje ni zrjavelo, razpadlo, pocilo v roku slabega meseca, ali pac. :huh:

 

No glede na to koliko kilometrov sem naredil s takim skripajocim, je blo sam vprasanje casa. In glede na to da vecji del poti pri meni pobere avtocesta, bi se lohka jest nekje na poti ubil. Se zdej mi grejo kocine pokonci ko pomislem na to. Kar zamislite si scenarij 130 na avtocesti, kaka udrtina na cesti oz. malo pobremzavanja in.... :ph34r:

 

Pac sem zdej ratal mal "presran" ce kej ne stima/skripa na vagnu. Nimam pa se cajta driblat po servisih ce mi kej ne spila. Edin ce zdilajo kak RX8 za nadomestni vagen :lol:

 

Pa mislte da je un sodelavc z italjanom utihnu.... :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Pozdrav svima.....

 

Da ne otvaram novi topic o servisima, a ovdje ima jako puno toga za citati.....

 

Zanima me ukratko, najblizi servis Zagrebu....

 

Na popisu ovlastenih je samo Makoma iz NM, no svi spominju i Baumkirchera iz Brezica..... e sada, tko je bolji, radje bi u ovlasteni nego kod nekoga tko popravlja sve od Zetora do Boinga :).... Bitna mi je garancija, jer je ipak veliki servis na 90kkm...

 

 

btw. nedavno sam (na 85kkm) mijenjao Denso pumpu, uzrok najvjerojatnije, losa nafta, popravak - 1000 eura, s time da sam im ostavio svoju pumpu i dobio repariranu, nova je bila 3.8k eura :(

 

TNX na odgovorima...

 

LP,

 

Joe

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.