Skoči na vsebino

S potrdilom trgovca v drugo občino da ali ne?


Alex

Priporočeno sporočilo

Evo. dobil sem ponudbo trgovca/vulkanizerja, da mi lahko napiše potrdilo, da lahko pridem iskat moje nove feltne, ki me čakajo pri njem v Ljubljani. Hkrati bi dobil enako potrdilo tudi Tine tu s foruma, ki bo kupil moje feltne in pa nove gume pri njem.Obem bi naredil premontažo. 

Na potrdilu moraš navesti datum, uro in točen naslov, kdaj  in naj bi obiskal to delavnico. Ali je to zanesljivo in ali šteje pri prečkanju meje (pri organih pregona)?

Podobno ponudbo sem dobil včeraj  tudi od Tunerca. 

Ali je to izjema ali sedaj pravilo? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Alex napisal:

Evo. dobil sem ponudbo trgovca/vulkanizerja, da mi lahko napiše potrdilo, da lahko pridem iskat moje nove feltne, ki me čakajo pri njem v Ljubljani. Hkrati bi dobil enako potrdilo tudi Tine tu s foruma, ki bo kupil moje feltne in pa nove gume pri njem.Obem bi naredil premontažo. 

Na potrdilu moraš navesti datum, uro in točen naslov, kdaj  in naj bi obiskal to delavnico. Ali je to zanesljivo in ali šteje pri prečkanju meje (pri organih pregona)?

Podobno ponudbo sem dobil včeraj  tudi od Tunerca. 

Ali je to izjema ali sedaj pravilo? 

Ja model. :lol: Lahko greš. In isto greš lahko v merkur v drugo občino po tiste spešl vijake, ki jih v vašem merkurju nimajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je NevLado napisal:

Ja model. :lol: Lahko greš. In isto greš lahko v merkur v drugo občino po tiste spešl vijake, ki jih v vašem merkurju nimajo.

Vprašal sem resno. Model, ne rabiš komentirati povsod, če ne veš odgovora.Ja?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

Vprašal sem resno. Model, ne rabiš komentirati povsod, če ne veš odgovora.Ja?

Pa že 14 dni ti resno govorim, da greš z utemeljenim razlogom lahko v drugo občino.

 

Quote

Lahko odpeljem kolo na servis v drugo občino? Kolo bom samo dostavil in se takoj vrnil domov.

Gibanje, dostop in zadrževanje na javnem kraju je ob upoštevanju ohranjanja varne razdalje do drugih oseb za posameznike dovoljeno za dostop do avtomobilskih servisov. Če te zgornje storitve niso zagotovljene v občini prebivališča, je dostop dovoljen v drugo občino, vendar le do najbližje dostopne storitve po javni cesti ali javni poti. Če gre za nujno storitev, potem to velja tudi za kolesarski servis.

Quote

Nakupovanje v trgovini izven občine bivanja

Tretji odstavek 3. člena dopušča tudi izjemo, ki se nanaša na dostop do trgovin, če te storitve niso zagotovljene v občini prebivališča. Če te storitve niso zagotovljene v občini prebivališča oziroma je dostop do teh storitev omejen, je dovoljen dostop v drugo občino, vendar le do najbližje tovrstne trgovine po javni cesti ali poti.

 

Evo, s tem ti še dodatno utemeljim to, kar ti hočem že 14 dni dopovedat. Sploh pa imaš ti še ekstra potrdilo.

 

Več o tem si pa lahko prebereš tukaj: 

gov.si.share.and.social.media.jpg
WWW.GOV.SI

Vlada Republike Slovenije je na dopisni seji 15. aprila 2020 izdala Odlok o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih krajih, površinah in mestih v Republiki Sloveniji ter prepovedi gibanja izven občin, ki velja od...

 

pred 9 minutami je Alex napisal:

Vprašal sem resno. Model, ne rabiš komentirati povsod, če ne veš odgovora.Ja?

Pa glede na ton tega stavka ne vem kaj naj si mislim še naprej o podajanju pomoči soforumašem. :wacko:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

Pa že 14 dni ti resno govorim, da greš z utemeljenim razlogom lahko v drugo občino.

 

 

Evo, s tem ti še dodatno utemeljim to, kar ti hočem že 14 dni dopovedat. Sploh pa imaš ti še ekstra potrdilo.

 

Več o tem si pa lahko prebereš tukaj: 

gov.si.share.and.social.media.jpg
WWW.GOV.SI

Vlada Republike Slovenije je na dopisni seji 15. aprila 2020 izdala Odlok o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih krajih, površinah in mestih v Republiki Sloveniji ter prepovedi gibanja izven občin, ki velja od...

 

Pa glede na ton tega stavka ne vem kaj naj si mislim še naprej o podajanju pomoči soforumašem. :wacko:

Hvala za odgovor. Se opravičujem, če sem malo preveč grobo reagiral. 😞Sam sem res rabil konkreten in hiter odgovor. Sorry. res. Ponavadi se šalimo tu gor pa tudi resno se znamo pogovorit. Kar še naprej pomagaj soforumašem.😉

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če ne ti pa v službi napišejo potrdilo, za delo po Sloveniji

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je mazdaman napisal:

Če ne ti pa v službi napišejo potrdilo, za delo po Sloveniji

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk
 

Ne bi izkoriščal službe za moje privat opravke. Žal ni to v moji navadi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro, če misliš da z tem škodiš podjetju.

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.