Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Zdravo

 

No sedaj ko sem zamenjal akumulator pa dozivljam malo light show:

IMG_20200508_204442.thumb.jpg.0af3d716bec7b9465ee32698b0160080.jpg

 

DSC Off, ABS in spodrsavanje ponavadi pomeni ABS senzor. Check engine ... to pa nimam pojma kva je.

 

Vklopil sem OBD in Torque je pokazal napako P0704:

Screenshot_20200508-204259.thumb.jpg.e348a57154545ead328517cc02003825.jpg

 

 

Kaka ideja kaj bi to bilo in ali lahko kaj sam pogledal?

Napisano

To je stikalo sklopke. Lahko, da je kaj narobe z njim. Še prej pa preveri, da ni mogoče kako varovalko odpizdilo.

33112_1.png

Napisano

Mas mogoce idejo katero? Nekaj sem danes ze gledal (samo tko povrsinsko). Bom se vsako posebaj ven vzel in preveril.

Napisano

Si menjal akumulator po pravilnem postopku?

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

@Jest avto je 2009 letnik tako da nima tega eloop. Akumulator je isti kot je bil prej Varta 95Ah, menjal sem pomoje ok, prvo minus dol pol plus dol in obratno nazaj. Nato sem sprogramiral sipe in toj blo to.

 

Bom preveril varovalke pa mogoce resetiral senzorje potem pa videl kaj bo.

 

P.S. Je pa zanimivo da tudi ko je avto pri miru in v prostem teku se stevec za hitrost premika 🥺

Napisano

Ja in ne.

 

Preveril sem vse varovalke in so vse ok. Potem sem vzgal avto in je check engine lucka izginila in tudi OBD2 jo ni vec kazal. Po krajsi voznji so tudi ostale 3 izginile in trenutno je brez napak. Vec se pa se nisem vozil, tako da ne vem kaj bo po kaki dalsi voznji

  • 1 leto kasneje...
Napisano

Da ne odpiram nove teme:

 

a ima kdo doma tester in OBD priklop? Ker bi potreboval za en Francoski avtoček za preverit, pa tu okoli nihče nima nič, kar bi mi prišlo prav.

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Kaj res nihče nima? Bo treba pa drugače rešit. Namesto s ključem bom predlagal vžig z vžigalnikom...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Sm kmet an s hribu doma, pei ne zastopm lih tanartabl...   Ki so bli lopovi tm še predn so sploh zgradil zapore al so lopovi gradil svojo vilo, de bodo taprvi tm not užival?   Ljubljana: Za 840 tovornjakov tovora izginilo neznano kam WWW.ZURNAL24.SI Gradnja zapora Dobrunje je pod drobnogledom kriminalistov.   An nej bi šlo za nevaren odpad. Ne zastopm. Ko je bilo to tam zakopano, ni bilo nevarno, zdaj, ko so odpeljali drugam, je pa nevarno. Ne zastopm...
    • Ne bo hudega. Tole bi (če bo) prišlo v prakso čez kakih pet let. Že od leta 2020 strašijo (ali še veliko prej) z ne vem čim, da bo na tehničnih oh in sploh, a se uporablja za preglede še vedno dvajset let stara tehnologija.  Tako, da se bomo še naprej brez skrbi vozili z našimi brezhibnimi dizli.😎
    • Vemo samo, da naj bi ustavili leta 2035 večino prodaje ICE, po letu 2045 pa dejansko prodajo naftnih derivatov za osebno rabo, razen biogoriv. Kaj se bo dogajalo v tem vmesnem obdobju pa noben točno ne ve. Ampak ljudje ne rabijo take negotovosti, ker že jutri si lahko recimo župan Ljubljane spomni congestion charge recimo pa boš lahko se pod nosem obrisal glede uporabe starejšega ICE avta al bo pa to povezano z ogromnimi dodatnimi stroški.   Hočem samo povedat, da z vsako tako zadevo lahko nekoga "prijazno" siliš v smer, ki si jo je nekdo začrtal pa a dejansko karkoli pripomore al pa skoraj nič. In take odločitve se lahko sprejmejo domala čez noč in ker ugotavljajo, da se zeleni prehod ne izvaja s tako hitrostjo kot je začrtano bomo dobival take "spodbude" kot je rcimo pojačanje kontrole iskanje dlake v jajcu in podobno.    Lahko, da se nam bodo kmalu zdele kontrole na smučarskih skokih, kot sprehod v parku proti kontrolam, ki jih lahko še fašemo pri avtih. Na koncu boš lahko še hvaležen, če ti bodo dovolili imeti EV kitajca z življensko dobo 5 let. Avti trenutno trajajo predolgo.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.