Skoči na vsebino

Prihaja nova CX-5 (2023)


Aless

Priporočeno sporočilo

Po zadnjih informacijah bi naj nova CX-5 prišla na trg 2023 in to z zadnjim pogonom in 3.0 6valjnikom, cca 300HP. Na slikaj mi zgleda hudo. 

https://www.autoevolution.com/news/new-mazda-cx-5-coming-in-2023-with-rwd-platform-and-inline-6-engine-148751.html

😁😉

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap meli bojo prav bajno paleto motorjev, tudi za druge modele ne samo CX-5: 3.0 -> RWD, 3.3 -> RWD. Vemo pa zagotovo da bojo i6, ker so že vložli veliko patentov.

 

Pa še imena za evropski trg so baje "rezerviral": CX-40, CX-50.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Gelipter napisal:

Pol bo treba počakat še malo 😁za zamenjavo 👍😁😁😉😉...pa testirat 😁

A 300 konjičev bi ti rad krotil? 😛

pred 59 minutami je 50keda napisal:

Ja, če ciljaš na CX-5 ali mazdo 6, potem se zdejle definitvno splača malo potrpet. Sicer pa, niti ne vem kolk bomo mi kupovali te motorje, naš dizel team ziher ne, ker bojo ogromno preveč pokurli :P

Jaz bi pa imel novo Mazdo 6 s takim motorjem... benzin gor ali dol. 

😛😎

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj tudi 6valjni dizel bi naj prišel, ampak kot je dvorjan napisal bo bolj, "problem" cena, ki bo verjetno v rangu 50k €.

Kar pa je za kupce kr visoka cifra in verjetno se večina kupcev v tem cenovnem rangu raje odloča za nemške znamke kot pa za Mazdo. 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, očitno hočejo v višji segment, to so dokazali že z novo trojko in ostalimi. In vsi pišejo o tem, tako, da vrjetno na tem nekaj bo. Hkrati pa, če bojo ponujali takšne motorje in spogledovali z višjim segmentom ... potem bo vrjetno cena, nižja od evropskih znamk, nekako morajo kupce pridobit?

 

Dizel tudi bo ja, o cenah govorit je pa brezveze, ker niti natančno ne vemo, kaj bodo zares postavljali. Sicer pa že sedajšnja šestka pride do 40k € z največjim motorjem in full opremo. Čez dve leti, bo pa vrjetno tako ali tako cena trenutnim modelom tako narastla zarad CO2 zgage ... da niti ne bo kej opazno :P

 

@Alex saj boš lahko mel, nova šestka bo prav tako postavljena s temi motorji. Ravno o tem sem govoril, ko pravim, da bodo te motorje lansirali na več modelov.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.