Skoči na vsebino

Naša prva mazda - M6 karavan CD140 2.0 diesel, l. 2009

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Saj BC kaze dokaj tocno... Sem imel tudi sam pred leti sestico s takim motorjem... in sem imel povprecno porabo med mojim lastnistvom 7,5 l/100km...

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)

Hmh, jaz imam na moji M6 karavan z istim motorjem porabo 6,34L, se pa vozim 90% avtocesta in 4-5ljudi, pa mam DPF. 

Tak da če ni mestne vožnje je 7,5L malo preveč. 

 

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Danes sem avto prevzel pri mehaniku (hvala Aless, maš pivo v dobrem!) in sem ga zdaj teral po avtocesti do 200km/h in do slabih 5k rpm cca 70km, poraba po BC je narasla na 7,8 😑 Gre pa lepo, bi se še kar vozil.

 

Naslednji projekt je zamenjava vakum pumpe, ker se počasi poslavlja.

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
Napisano
pred 6 urami je Chelemico napisal:

Z DPF-om ali brez?

Aprila 2016 je bil odstranjen DPF. Do takrat je bilo cca 6.43 po odstranitvi pa 6,25. Ni glih neka bistvena razlika.

33112_1.png

Napisano
pred 8 urami je Boss napisal:

Aprila 2016 je bil odstranjen DPF. Do takrat je bilo cca 6.43 po odstranitvi pa 6,25. Ni glih neka bistvena razlika.

Hej, kaj na to poreče Greta? :aaaaa:

 

 

Napisano

Greta je zdaj polnoletna in se ne more šlepat na prikaza ubogega otročička, ki smo mu mi zlobneži ukradli otroštvo. Tako, da Greta je passe razen, če bo našla povezavo med korono in avtizmom.

33112_1.png

Napisano

Rožlja, ali kako bi rekel (v obratih). Mehanik je takoj slišal, pa pravi da se mu zdi, da na pedalu od bremz čuti, da ni to to.

Napisano

Servis je bil narejen in je pod določenimi obrati še rožljalo. Je mehanik ugotovil. Bil drag del. Pri 280 000 sem zrihtal avto u nulo, zdaj imam pa blizu 330 000 km. Motor teče tiho kot bencinar. 

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano

Menjaval je mehanik. Še imam ta star del. Je kar dobro stolčen... Mislim pa, da je blo kar težko odviti dol... 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Lepa, lepa.... 🤗😉 
    • Ja tole je res redko pa še okol 40 let staro. Tip je res car, da tole po cesti fura, ker ta lambo ima ogromno zbirateljsko vrednost.
    • Burja je po pranju posušila avto v trenutku, v naslednjem je bil že poln cvetnega prahu. 😁   
    • Če se prav spomnim, dolenjska.
    • @Mraušk Mčk...boš rekel-staro...a če povem,da je tak set (4x nuBox 310+ CS-330),kot imam sedaj jaz za sobo za goste...v kompletu z legendarnim "favoritenkiller" (po reviji Stereoplay) subwooferjem nubox AW-880 (sem ga imel pred sedajšnjim setom)....poscal npr.  B&W 605 S2+B&W LCR6 S2+B&W DM602 S2 takrat 6000 DM! Je bil "on par" z Canton Ergo 122DC+3xCM52DC takrat 6100 DM Zanimiva prominenca,a ne😄 In to je Nubert naredil z ceno kompleta za 2640DM!!!   Sem imel predhodnjika tega centra-Nubox CS-3...raketa od centra...pa je ta CS-330 še boljši...ima npr. že visokotonec z takrat čisto novo (Nubert patent) "vented ferrofluid" tehniko dušenja in hlajenja pogonske špule visokotonca. Tega druge firme še danes nimajo. Umetna inteligenca tukaj napačno napiše,da gre za prevrtan pol magneta,pa temu ni tako...pri tipičnih visokotoncih je pol magneta takšne dolžine,da bi luknja v območju delovanja visokotonca delovala kot piščal,kar pa je seveda NOGO. V bistvu gre za več lukenj v kaptonski nosilec špule...pa to ne prečno,ampak vzdolžno-da vzdolžno!!!Gre za luknje v premeru okoli desetinke milimetra,kar je še danes ekstremno težko v proizvodnji.... Še bi lahko nakladal....ma-dost klobase.😄
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.