Skoči na vsebino

Naša prva mazda - M6 karavan CD140 2.0 diesel, l. 2009

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Saj BC kaze dokaj tocno... Sem imel tudi sam pred leti sestico s takim motorjem... in sem imel povprecno porabo med mojim lastnistvom 7,5 l/100km...

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)

Hmh, jaz imam na moji M6 karavan z istim motorjem porabo 6,34L, se pa vozim 90% avtocesta in 4-5ljudi, pa mam DPF. 

Tak da če ni mestne vožnje je 7,5L malo preveč. 

 

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Danes sem avto prevzel pri mehaniku (hvala Aless, maš pivo v dobrem!) in sem ga zdaj teral po avtocesti do 200km/h in do slabih 5k rpm cca 70km, poraba po BC je narasla na 7,8 😑 Gre pa lepo, bi se še kar vozil.

 

Naslednji projekt je zamenjava vakum pumpe, ker se počasi poslavlja.

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
Napisano
  dne 9. 3. 2021 ob 16:08 je Chelemico napisal:

Z DPF-om ali brez?

Razširi  

Aprila 2016 je bil odstranjen DPF. Do takrat je bilo cca 6.43 po odstranitvi pa 6,25. Ni glih neka bistvena razlika.

33112_1.png

Napisano
  dne 9. 3. 2021 ob 23:08 je Boss napisal:

Aprila 2016 je bil odstranjen DPF. Do takrat je bilo cca 6.43 po odstranitvi pa 6,25. Ni glih neka bistvena razlika.

Razširi  

Hej, kaj na to poreče Greta? :aaaaa:

 

 

Napisano

Greta je zdaj polnoletna in se ne more šlepat na prikaza ubogega otročička, ki smo mu mi zlobneži ukradli otroštvo. Tako, da Greta je passe razen, če bo našla povezavo med korono in avtizmom.

33112_1.png

Napisano

Rožlja, ali kako bi rekel (v obratih). Mehanik je takoj slišal, pa pravi da se mu zdi, da na pedalu od bremz čuti, da ni to to.

Napisano

Servis je bil narejen in je pod določenimi obrati še rožljalo. Je mehanik ugotovil. Bil drag del. Pri 280 000 sem zrihtal avto u nulo, zdaj imam pa blizu 330 000 km. Motor teče tiho kot bencinar. 

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano

Menjaval je mehanik. Še imam ta star del. Je kar dobro stolčen... Mislim pa, da je blo kar težko odviti dol... 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Zadnja sporočila

    • Prav imaš, povišati bi jih moral, da ljudje ne bi nasedli in da bi videli kaka pizda je tale Holob. Lahko zberemo peticije, da poveča cene al pa samo damo "predlog vladi" da to naredi na zahtevo razočaranih državljanov, ker nas je zdaj strah, da ne bi slučajno Taubi bil resen kandidat na naslednjih volitvah, ker nas misli nategnit na tak poceni način.
    • To je željena teorija, ampak če bi bilo to tako sila enostavno bi to bil idealen svet. Policije ne bi rabili, vojske še manj, prevzgojnih zavodov ne bi bilo, zaporov tudi ne. To kar si zdajle izjavil je čista ignoranca in nepoznavanje družbe kot take. In najslabše je to, da zdaj se nekdo oprime ideje in reče "starši so zajebal in so krivi, mi gremo pa veselo dalje, kot čredica lemingov, ki bo padla v prvo luknjo en za drugim.   Prosim, dajmo si pogledat kako družba deluje zakaj imamo določene službe in kaj bi bilo, če jih ne bi imeli... zakon močnejšega. Zato je potrebno omogočit, da te službe delujejo, da se zavedajo kakšen je njihov namen in zakaj jih rabimo v tej družbi in predvsem kakšne zadolžitve imajo.   Mogoče ne bi bilo neumno, da si malo pogledate današnjo Tarčo, kjer so bili zbrani strokovnjaki teh področij in so točno povedali kako se mora takim stvarem strežt. 
    • Ja teli 65 letniki so res nevarni na kolesih.
    • Samo povem, da nebi kdo predolgo čakal doma.... 
    • CSD-ji, učitelji, itd. Ja, se strinjam. Samo s temi prihodki, ki so zdaj v teh poklicih, gre vse v smeri "jebe se mi". Problem ne bi bil tako velik, ampak je kritična masa ljudi že s tem razmišljanjem in to bo kar težko obrniti. Sigurne službe, probleme naj pa kdo drug rešuje. Pa niti jih ni tako težko razumeti - zakaj pa bi, če ni treba? Lahko zaenkrat samo upamo na najboljše.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.