Skoči na vsebino

(korejski)Chevrolet

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Živjo, 

 

kakšne so kaj vaše izkušnje z omenjeno korejsko znamko oziroma bivšim Daewoo-jem, katerih vidim v zadnjih dneh na naših cestah kar veliko, pa tudi po oglasih so cene kar navite.

 

Pred leti preden je omenjena znamka odšla iz naše Doline Šentflorjanske in Balkana je bilo rečeno da naj bi imeli prodajno-servisno mrežo tako kot je bil včasih Americars ter da naj bi bili skupaj z original ameriškim Chevrolet-om in ostalimi znamkami, katere so pa žal po večini propadle (Pontiac, Mercury, Saturn, ...) ali šle v kitajske roke (Buick, Oldsmobile, ...).

 

Zanimiv je ta, ki je edini v Sloveniji 

1060168.jpg
WWW.AVTO.NET

Chevrolet Equinox Lt, letnik:2012,6000 EUR :: www.Avto.net ::

 

Napisano

Brat je imel Lacetti-ja. Sicer naj bi bila mašina od opla (bencinar), sam avto ni šel nikamor, poraba ogromna, pa to vem, da mu je šel nek senzor na gredi in da je koštal celo premoženje. Prodati ga ni mogel, tako da ga je dal v račun, ko je drug avto uzel :)

 

Sodelovc je imel cruza dizla in tudi ni bilo stvari, k mu neb crknila. On je imel pa res smolo s tistim avtom. Sej zgledal je še nekak, sam vse ostalo... 

 

Jaz bi se tega ognil. Čeprov po drugi strani, lahko pa delam krivico omenjenemu avtu :) 

Napisano

Poznam par ljudi (tudi v žlahti), ki imajo chevrolet (cruz, captiva) in delajo že več let BP. V teh avtih je stara preverjena GM tehnologija.

 

N7rRRL1.jpg

Napisano

Tudi jaz poznam lastnika cruza, ki zna povedati, da je avto požrešen in slampasto sestavljen. Sam pa ne vidim razloga zakaj bi kupil kaj takega. Eksotika na nekul način. Cenejši pa tudi ni od kakšne kie, hyundaia ali Renaulta, ki so preprostejši za za vzdrževanje in tudi bolj prijetni za pogledat. 

 

Prvi daewooji so bili vsaj res poceni in veliki za to ceno.... Predvsem se je pa vedelo kdo jih servisira. 

Napisano
pred 1 uro je Freak napisal:

Brat je imel Lacetti-ja. Sicer naj bi bila mašina od opla (bencinar), sam avto ni šel nikamor, poraba ogromna, pa to vem, da mu je šel nek senzor na gredi in da je koštal celo premoženje. Prodati ga ni mogel, tako da ga je dal v račun, ko je drug avto uzel :)

 

Sodelovc je imel cruza dizla in tudi ni bilo stvari, k mu neb crknila. On je imel pa res smolo s tistim avtom. Sej zgledal je še nekak, sam vse ostalo... 

 

Jaz bi se tega ognil. Čeprov po drugi strani, lahko pa delam krivico omenjenemu avtu :) 

Kateri motor to misliš? 

Napisano (urejeno)

Ko smo enkrat predstavili svoja negdanja vozila ( 101ka, A.R 33 in 156tka, M3 in" Cruze" 1.6 124 km,ter sedanja M3 ) je med njimi bil tudi Cruz. Je res,da je bolj za lagodne in dokaj udobne daljše vožnje (6-6,5lit.),ker po mestu in na kratke razdalje je imel neugodno porabo 8 litrov. Kupil sem nov avto,ker je to vedno tako. Bila je zelo ugodna cena 12.5k€ s polno opremo Champion! Drugi v tej klasi so bili; Megane,C4,Focus,Astra Leon,Golf ,M3 itd.vsi dražji za 3-6k€. Vem,da ni bil nek krasotec ampak takrat je bila situacija takšna,da sem imel z M3 totalko ( nič kriv ) in me je finančno omejilo tako,da nisem kupil nazaj M3 za takrat 18k€, pa še všečen mi ni bil takratni model.😬 Naredil sem malo pod 70k kil.v 7mih letin in res nisem imel niti ene okvare ali bilo kaj,samo redni servis,pa točil in vozil.😃 Prodal sem ga pa tudi ugodno za 5.5k€, je pa res bil očuvan kot vsak moj avto,ker ne delam veliko km. Joj,je bila pa velika razlika,ko sem se usedel v sedanjo M3, neprecenljivo !:bravo:

 

 

 

 

 

Popravljeno od Bini
Napisano
pred 45 minutami je Bini napisal:

Ko smo enkrat predstavili svoja negdanja vozila ( 101ka, A.R 33 in 156tka, M3 in" Cruze" 1.6 124 km,ter sedanja M3 ) je med njimi bil tudi Cruz. Je res,da je bolj za lagodne in dokaj udobne daljše vožnje (6-6,5lit.),ker po mestu in na kratke razdalje je imel neugodno porabo 8 litrov. Kupil sem nov avto,ker je to vedno tako. Bila je zelo ugodna cena 12.5k€ s polno opremo Champion! Drugi v tej klasi so bili; Megane,C4,Focus,Astra Leon,Golf ,M3 itd.vsi dražji za 3-6k€. Vem,da ni bil nek krasotec ampak takrat je bila situacija takšna,da sem imel z M3 totalko ( nič kriv ) in me je finančno omejilo tako,da nisem kupil nazaj M3 za takrat 18k€, pa še všečen mi ni bil takratni model.😬 Naredil sem malo pod 70k kil.v 7mih letin in res nisem imel niti ene okvare ali bilo kaj,samo redni servis,pa točil in vozil.😃 Prodal sem ga pa tudi ugodno za 5.5k€, je pa res bil očuvan kot vsak moj avto,ker ne delam veliko km. Joj,je bila pa velika razlika,ko sem se usedel v sedanjo M3, neprecenljivo !:bravo:

 

 

 

 

 

Ne moreš primerjati mazde s to znamko. Mislim, da je kar nekaj kakovostnih razredov vmes. 😉

 

 

Napisano
pred 2 minutama je Alex napisal:

Ne moreš primerjati mazde s to znamko. Mislim, da je kar nekaj kakovostnih razredov vmes. 😉

Res je, ampak danes so razredi čisto pomešani med seboj.

Korejci so pač vedno prednjačili z nekaj več, predvsem kar se tiče prostornosti in opreme.

Napisano
pred 14 minutami je Alex napisal:

Ne moreš primerjati mazde s to znamko. Mislim, da je kar nekaj kakovostnih razredov vmes. 😉

Jp,samo moja opažanja sem zapisal,ker sem videl to temo. Drugače pa je največja razlika v občutkih pri sami vožnji in lepoti.:prstgor:

Napisano

Meni je Cruze SW všečen avto. Bi ga imel brez vsakega sramu :prstgor:

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 16 minutami je FuManchu napisal:

Meni je Cruze SW všečen avto. Bi ga imel brez vsakega sramu :prstgor:

Ni slab za pogledat. Škoda da so vpeljali karavansko različico precej pozno, ko je bil avto že kar v letih (najprej je bila na voljo le 4vratna).

Napisano
pred 2 urama je FuManchu napisal:

Meni je Cruze SW všečen avto. Bi ga imel brez vsakega sramu :prstgor:

Zet ima pa sw cruza 1.6 in ima cc 100k km pa tudi vse bp.👍 Pravi ,da gre letos v zamenjavo za M3😃 ali Kio x ceed.😁

pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Ni slab za pogledat. Škoda da so vpeljali karavansko različico precej pozno, ko je bil avto že kar v letih (najprej je bila na voljo le 4vratna).

Pa zelo grda zadaj 5 vratna različica.🙃

Napisano
Pred eno uro je Bini napisal:

Pred 5 leti,ko sem potoval po ZDA je bilo cruzov kot  💩💩💩!

Pomojem je to pri njih avto, ki ga dobiš za opravljen vozniški izpit. Kot nekdaj chrysler neon :)

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano

Tole k si dal gor je čisti Opel. Tko da ti ga bo znal posraufat vsak k sraufa Ople

Napisano
pred 11 minutami je J.J. napisal:

Tole k si dal gor je čisti Opel. Tko da ti ga bo znal posraufat vsak k sraufa Ople

Jasno je da ima Opel prste vmes, nekaj je tudi kopij Suzukijev in ostalega GM koncerna

Napisano
pred 6 minutami je Freak napisal:

Baje naj bi bil 1.6 bencinar od opla 🤔

Aha.

Mi je znanec ravno danes pravil da je poznal enega z omenjeno limuzino (4-vratni sedan) kateri z omenjenim 1,6 16V katera naj bi mu žrla 11l/100km. 

Po drugi strani to ni normalno, saj gre za staro Oplovo tehnologijo, po možnosti motor iz Kadett-a oziroma časov ko nihče ni gledal na porabo goriva. Pa povrh letnik 2004 v top stanju še žre olje.

Najboljša bencinska motorja naj bi bila po njegovem mnenju 1,8 in 2,0

 

Napisano
pred 9 minutami je DonFelipe napisal:

Aha.

Mi je znanec ravno danes pravil da je poznal enega z omenjeno limuzino (4-vratni sedan) kateri z omenjenim 1,6 16V katera naj bi mu žrla 11l/100km. 

Po drugi strani to ni normalno, saj gre za staro Oplovo tehnologijo, po možnosti motor iz Kadett-a oziroma časov ko nihče ni gledal na porabo goriva. Pa povrh letnik 2004 v top stanju še žre olje.

Najboljša bencinska motorja naj bi bila po njegovem mnenju 1,8 in 2,0

 

Meni je 8 lit.normalne vožnje kot sem že napisal,Mazda mi pa z enako vožnjo cc 6.5 lit.

Olja niti kapljice ni pilo.Motor je pa enak kot v Astri prejšne generacije.😉

Napisano

To se lahko ugiba še cel večer. Eni majo z avtom probleme in drugi ne. Tudi jaz sem bil v dilemi, ko sem kupoval saaba npr..

Pač 14dni nisem spal, ko sem ga šel gledat (ker sem bral vse mogoče stvari) a meni se ni do sedaj zgodilo še nič strašnega pri 340Kkm.

Če trofiš pač trofiš, če ne pa jebi ga:bravo:

N7rRRL1.jpg

Napisano
16 minutes ago, FuManchu said:

 Tudi jaz sem bil v dilemi, ko sem kupoval saaba npr..

Pač 14dni nisem spal, ko sem ga šel gledat (ker sem bral vse mogoče stvari) a meni se ni do sedaj zgodilo še nič strašnega pri 340Kkm.

 

To je Fiatov motor, če se ne motim?

Napisano
pred 1 minuto je Deeyan napisal:

 

To je Fiatov motor, če se ne motim?

Načeloma je GM motor narejen po licenci fiata. Podoben motor ima lancia delta.

N7rRRL1.jpg

Napisano (urejeno)
11 minutes ago, FuManchu said:

Načeloma je GM motor narejen po licenci fiata. Podoben motor ima lancia delta.

 

in AR 159, Fiat Chroma.... :) pa Opel, tam so pa neki po svoje delal, Insignije so rade gorele

Popravljeno od Deeyan
Napisano
pred 1 uro je DonFelipe napisal:

Aha.

Mi je znanec ravno danes pravil da je poznal enega z omenjeno limuzino (4-vratni sedan) kateri z omenjenim 1,6 16V katera naj bi mu žrla 11l/100km. 

Po drugi strani to ni normalno, saj gre za staro Oplovo tehnologijo, po možnosti motor iz Kadett-a oziroma časov ko nihče ni gledal na porabo goriva. Pa povrh letnik 2004 v top stanju še žre olje.

Najboljša bencinska motorja naj bi bila po njegovem mnenju 1,8 in 2,0

 

2004 letnik? Cruze? A ni prišel ven par let kasneje? Vem da sem jaz ravno takrat kupoval avto in je ravno prišel ven Cruze pa Kia cee'd. Leto 2008 če se ne motim.. 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zidar, vrtnar in električar se prepirajo katero delo je starejše. Reče zidar: - "Mi smo gradili že piramide!"  Izjavi vrtnar: - "Mi smo urejali rajski vrt!" Se oglasi električar: "To ni nič! Ko je Bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene..."
    • Neka ženska vstopi v center za socialno delo, spremlja pa jo petnajst otrok. – »Ojoj, saj niso menda vsi vaši?!« – »Pa, so...«  – »No, prav. Vse vas moram vpisati v knjigo. Povejte mi njihova imena.« – »To je moj najstarejši sin; ime mu je Saša. In to je najstarejša hči, Saša. Naslednji hčerki je ime Saša, nato pa se je rodil sin, Saša...« – »Ali je vsem ostalim tudi ime Saša?« – »Seveda, pravzaprav je to zelo praktično. Na primer, ko jih kličem na kosilo, samo zavpijem Saša in vsi pritečejo. Ko želim ustaviti nekoga, ki hoče steči na cesto, zavpijem Saša in kdor koli že je, se takoj ustavi. To je bila verjetno moja najpametnejša odločitev – da sem jih vse poimenovala enako.« Socialna delavka malo razmisli o teh argumentih, nato pa previdno vpraša: – »To razumem, ampak kaj pa, če želite, da pride samo en, določen otrok, in ne vsi?« – »Aha, takrat jih pa pokličem po priimku...«
    • Kaj je še hujše od slona v trgovini s porcelanom?   Jež v tovarni kondomov...
    • Tri ženske so skupaj delale v isti pisarni in so imele žensko za šefico. Vsak dan je šefica odšla iz službe že precej pred iztekom delovnega časa. Punce so to opazovale kar dolgo in potem so sklenile, da bodo tudi one začele odhajati prej. Konec koncev, šefica ni nikoli poklicala nazaj v službo in le kako naj bi vedela, da jih ni tam? Črnolaska je odšla prva. Napotila se je naravnost domov in se lotila vrtnarjenja. Presadila je nekaj zelenjave in obrezala vrtnice, potem pa je prišla njena hčerka iz šole in ji je pomagala napraviti domačo nalogo. Potem je skuhala kosilo in zvečer je šla zgodaj spat. Rdečelaska je bila srečna, da je lahko odšla prej, kajti fant jo je povabil na večerjo in je imela tako dovolj časa, da se je lepo uredila in pripravila zanj. Šla je h kozmetičarki, potem sta šla na večerjo s svečami in potem k njemu in naravnost v posteljo. Blondinka je bila zelo vesela, da bo lahko prišla domov prej in presenetila svojega brezposelnega moža. Ampak, ko je prišla domov, ga ni bilo nikjer. Potem je iz spalnice zaslišala čudne glasove. Potiho se je prikradla do vrat spalnice in jih rahlo odprla. Imela je kaj videti... Njen mož je bil v postelji z njeno šefico. Ona je jahala na njem in iz grla so ji prihajali nerazločni zvoki. Prav potihoma je zaprla vrata in se kradoma izmuznila iz hiše. Naslednji dan, ob opoldanski kavi, sta črnolaska in rdečelaska objavili, da bosta spet odšli prej iz službe. Vprašali sta blondinko, če bo tudi ona odšla prej. Bjonda odgovori: - "Ni govora, včeraj bi me šefica skoraj dobila..."
    • Janez in Micka praznujeta trideseto obletnico poroke. Pa gresta na sprehod po domačem kraju in obujata spomine...  - "Micka, se spomniš - tukaj na tem placu, ko zdaj stoji hiša - tu je bila veselica in sva se midva spoznala!" - "Seveda se spomnim Janez, kako bi pozabila...". Pa gresta dalje. - "Micka, se spomniš - tukaj, ko je zdaj asfalt - tu je bilo grmovje in sva se midva prvič poljubila!" - "Seveda se spomnim Janez, kako bi pozabila...". Pa gresta dalje. - "Micka, se spomniš - tukaj na tem pašniku - tu se ni pa nič spremenilo. Se spomniš Micka, kaj sva tu prvič počela?" - "Seveda se spomnim Janez, le kako bi pozabila..." - "Micka - glej, nobenega ni v bližini - kaj ko bi midva še enkrat poskusila, da vidiva, če je še tako lepo kot pred tridesetimi leti. Si za to Micka moja...?" Micka je za to... - "Micka! Ti si pa ja veliko, veliko bolj živahna kot pred tridesetimi leti!!" Micka močno drgetajoč: - "Janeeez; prrrrred trrrrrrrrrridesetimi leeeeti tuu ššššeee ni bilooooo eeeelektričneeega passstirrrja....."
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.