Skoči na vsebino

Vas je kdaj pustla na cesti?


ReDevil

Priporočeno sporočilo

A ste kdaj dobil kajlo od tete mazde sred ceste? Ponavadi so ob cesti bolj kaki citroeni, opli, fordi, kokr mazde al tojote!

 

Men se je to vseeno zgodil pred cca pol leta, bila pa je kriva malomarnost mehanika, ki je ocenil da imam jermene ?e v ok stanju (no pogonskega sem itak ?e preventivno menjal), ?eprav sem mu rekel da pri tem ne mislim ?parat, pol pa 3 tedne po tem "rednem servisu" sem se glih vra?al od biv?e z dolenske pa itak total neprespan (bolj od prepirov kot ?esa druzga) :P , pol pa med Turjakom in Velkimi la??ami v smeri prot Ljubljani, pa kar naenkrat vse mo?ne lu?ke, zmanjka mi servo volan in ?e par stvari, osvetlitev kot v luna parku pono?i, pa za?uda avto se ?e pelje in glih uspem prehitet ?e en tovornjak, pol pa kazalec temp. kot da gledam obratomer, v momentu skoraj do fula gor in sem pol ustavil, poklical AMZS (na sre?o sem imel zavarovanje Adriatic z asistenco in je bila d?abe vo?nja) :bravo:

 

Pol pa do mojga mehanika, ki je pred tem jermene ocenil za dobre, tko da od defekta do nadaljnje vo?nje je minilo mogo?e max 3 urce! Skoraj kot v MClarnovmu boksu, sicer tam merijo v sekundah! :danzoman:

 

Tisti majstr ki me je pa pr?el iskat z Amzs kamjonom, pa je bil neke vrste za hece in je rekel da sta si moja jermen?ka sko?ila v lase :hohoho: , in res sta se med sabo nekako zapletla (tisti od alternatorja in vodne pumpe, s tistim od klime in servota), o?itno se ne marajo med sabo! :ne vem:

 

Po mojem se stvar ?e nebi tok hitro zgodila, ?e ne bi bila vo?nja primerno groba in je bilo vse skupaj pri pribli?no 150 KMh oz. nekje 3. na blokadi, ko sem ravno prehiteval 3 osebne po klancu dol, sicer pa itak 1. - blokada, 2. - seveda ponovi vajo, pol pa je uspeh bil zagarantiran! ?zmeden?

 

Kar mi je najbol sme?no je bila ista situacija ?e pri mojem golfu II 1.3 B, isto nikol problemov, pol pa alternator jermen, pa spet mi je bila situacija prov sme?na in nism bil preve? slabe volje, ravno tako sem imel neko brezpla?no dostavo do Servisa za be?igradom, pol pa delo 3 jurje in ?iveli! :jupiii:

 

Dejte napisat ?e va?e izku?nje s pikirancijo avtov, pa tut ?e se mazde no?jo kvarit, povejte za kake druge znamke, ki so vas "nasmukale"! :blink:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 59
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Za1x me ?e ni..... :D Bo pa kmalu komaj 2 leti stara,tak da ?e me ne bi smela! :P

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa mu ni ?timalo Unotu, mogo?e je krivo pa? poreklo! :hohoho:

 

Upam da nisi imel kdaj ve? oseb noter v avtu, ker ?e ime pove, za kolko ljudi je namenjen! <_<

 

Sli?al sem za primer, ko je enemu audiju kvatro prenehala veljat garancija, ker je imel noter baje 5 oseb! :bravo:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enkrat smo se s frendi odpraulali na morje, ker smo bili ?tudenti nismo imeli kej dosti dnarja (eni ga ?e zdej nimamo) in smo seveda ?li kampirat (lucija). Ko smo zve?er po kaki uri zajebavanja nekako le zlo?ili v unota in od frenda katro smo vsi zadovoljni od?li zgodaj spat, da nebi bila zgoooodaj zjutraj preve? kriza ustat.

In zdej predstavljajte si to: ob 5.30 zjutraj ?tirje tipi se koooomaj nagnetejo v bogega unota, jaz obrnem klju?, avto kooomaj u?ge, cukne in crkne. Probam spet no?e u?gat in no?e in no?e. Je...m ti....! Folk okrog mene crkuje od smeha :hohoho::hohoho: !

uglavnem, na koncu smo ?li na morje z vlakom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V celi zgodovini na?ih mazd, ki smo jih imeli in jih ?e imamo nikol ni nobena odpovedala med vo?njo.3 leta nazaj je mami kar na lepem,med vo?njo za?ela cukat, pri dolo?enih obratih, samo pa se je ?e vedno pripreljala domov, kjer smo po?tudirali da je ?la ena od dveh v?igalnih tuljav.

 

626 1,8(l92) - 200 kkm - > bp

323 C 1,3(l95) - 350 kkm - > bp

MX-3 1,6(92) - 160 kkm(?e se ne motim) - > bp (sedaj vozi MAZDA MX-3) :huh:

323 f 1,5(l2000) - 95 kkm - > bp

Xedos 2,0(l94) - 221 kkm - > bp

 

Zaenkrat ?e ni bilo te?av upam, da tako tudi ostane(trkam na mizo).

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:( mene je punto pusto na cesti 1x sel z morja dez je vcal pri trojanah pa mrk pa hop na avtovleko.ampak komaj komaj spojlerji,spuscen <_< pol pa doma normalno vzge pa gre naprej,pol pa cez par dni spet torkiranje pa cukanje pridem na servis racunalnik pokaze vse vredi pa avto normalno dela,se peljem domu cez par km spet isto obrnem nazaj proti servisu pridem tja avto gre vredi :blink: ce ne dozivis ne verjames so rekli da je verjetno diza zapikana od vode v bencini pa da ne morejo preverikt katera,naj kupim vse stiri cena ene pa 45.000sit ?zmeden? pa grem rajs domov pa je blo spet encas vredi do prvega deza in sem se razpizdo pa avto v garazo pa v akcijo vse razdret in po kaki uri ugotovim da je bila cevka za prezracevanje pri rezervarju zamasena pa se je v dezju voda nabirala pocasi tam pri odprtini za tankat pol pa jo je vakum vlekel v bencin sem cevko kar vkre odmontiral pol pa je avto so v kakem nalivi ces in vec nikoli ni crkno zaradi bilo kake okvare :rispekt:

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

naus verjel, men enkrat ena rdeca strela (323f) pred hiso ni vzgala... :vesel:

 

Rok, nisi dobr prebral naslova teme, govora je o pu??anju na cesti ne na doma?em dvori??u! :hohoho:

?igava pa je bla ta mazda, pa sramota za lastnika, zihr je imel slabe kable! :ne vem: :P

 

Glede priprav in odhoda na morje (mali lo?inj) se spomnim kako smo se odpravlal s staro dobro vectro (dru?insko limuzino) in: vsa prtljaga in osebje pripravljeno za vzlet :P in pade kajla :blink: , nula od nule, niti ne vergla, pol porinemo po klancu, ne v?ge, ni variante, pa ob 3.30 zutri zbudimo soseda, ki je mehanik na Lppju za avtobuse, pa nekaj kable predrkava in avto v?ge v momentu, pridemo do postojne (cestnina), kripa cukne in spet pikira, fotr ?e kli?e AMZS da poberejo ?reva s ceste :P , proba in spet v?ge, pa se odlo?imo in mu?ko proti Lo?inju in za?uda avto ne crkne ve?, pa ?e potem en teden po ljubljani skoz dela, pol pa spet (kot da bi mu lu? ugasnil), krepne na mestu, pa genialni mehaniki zamenjajo komplet kablarijo in spet en cajta dela, pa spet krepne ?ez par dni (isto kot pred "salomonsko" re?itvijo s kabli) in ugotovijo da je centralni ra?unalnik. To naj bi bila serijska napaka pri oplih 1.6i tiste generacije, oz. nasploh je imel opel v tistem obdobju ful jeeebe z elektronko! Servis pa je bil 140000 SIT. <_<

 

Pa ?e do servisa kako sem se pelju (od Centra Lj do Trobca na dolgem mostu - cca 5 KM vo?nje); stvar mi je vsaj 3 krat crknla in takoj spet v?gala, iz avspuha se kadil ko sto mater cel cajt, prov sme?na scena vse skupi! :ne vem:

 

Zdej bo zihr kdo reku: malo lima malo ?ice, evo ti Opelice! :ouje:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok-?e moja kronologija

 

1.) Yugo - crknil brez pravega razloga... zaverglam in v?ge takoj ko spustim klju? spet crkne... potem mi kapne, da je neki s kontakti v klju?avnici in sem se 50km do doma peljal tako, da sem klju? ves ta ?as ti??al v klju?avnico. :D

 

2.) Peugeot 305 - prletel sem s hitrostjo 70-80km/h v 30cm vode, ko je en potok prestopil in se zlil na cesto - s kolegom prireneva avto do bli?nje kmetije, kjer smo ga dve uri s fenom in brisa?ami su?ili, da je na koncu le v?gal... medtem, ko sem bil ?e tako mo?no besen in znerviran mi je ?e kmet pamet solil, da avti niso narejeni za plavat :hohoho:

 

3.) Wartburg - odlomila se je plasti?na cev od hladilnika in je v trenutku zmetal vso hladilno teko?ino ven... V bli?nji tehni?ni ?tacuni kupim najmo?nej?i samolepilni trak zlimam "po ameri?ko" hladilnik, odstranim termostatski ventil (da je bil prostipretok in kro?enje vode) in odprem ekspanzijsko posodo, da ni bilo v sistemu nobenega pritiska, nato?im vodo in se odpeljem domov (iz Bleda v Lj) brez problemov.

 

4.) KIA - nikoli se ni ustavila edino sem imel podoben problem kot Yavaryeva mama, ko mi je crknila v?igalna tuljava vendar sem se vseeno privlekel domov po treh cilindrih.

 

5.) in kon?no Mazda... 14 dni star avto in mi crkne na AC proti Uncu... potovalni ra?unalnik pravi, da je ?e za 111km dometa... kli?em MES, kjer jih komaj prepri?am, da naj avto-vlekar vseeno prinese s sabo ?e 10L nafte... avto v?ge jaz pa ?e do danes nisem dobil razlage s strani Mazda-people zakaj ra?unalnik la?e pri dometu oz. ?e bolj pomembno zakaj mi je takrat uspelo nato?iti samo za 58Litrov (v?teto tud 10L iz kantice) - kje so manjkajo?i litri do tehni?nega podatka o prostornini tanka, ki je 64 litrov? Pa da niti ne govorim, da bi moralo biti ?e liter, dva rezerve??

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e za?nemo debatirat o bencinu, pol loh dodam ?e 2 "neplanirana" postanka ob cesti z mojim starim rde?eko?cem, to je pa tako, ko se ?ofer preve? zana?a na kantico v kufru (5 litrov), pol pa jo je treba na koncu koncev tut uporabit, zgleda smo ljudje (nekateri) tak?ni da se zana?amo in z ne?im odla?amo do zadnjega! :P

 

Glede potovalnih ra?unalnikov, pa se je bol? kar zanest na lastno matematiko, glih enkat ko smo bili na Brn..... (bili so prisotni tudi kolegi s foruma), pa enemu tipu Astra Gsijka kar crkne, pri?ge, pa spet crkne, pa skoz isto in vsi pametni pa motor gledajo (itak so bli tut komentarji: prodaj opla in si kup avto, pa malo lima malo ?ice, evoti opelice, itd.), pa re?em ?oferju naj pogleda bencin, in itak gre gledat samo ra?unalnik in ima ?e 13 litrov al neki tacga noter in pa? bencina je zihr dost, pol pa ko so "lokalni maherji" ?e vse ?ive mo?ne defekte na?tel in analiziral, jaz le privle?em mojo omenjeno kantico iz prtla?nika, nalijemo notr, pa se Astra ?e pelje! :bravo: ?e pa bi se zana?ali samo na fakin ra?unalnik, bi pa loh ?la zadeva na servis, pa bi mu ene par delov po zamenjal, pa ?e vedno ne bi delal, za vo?njo se pa? rabi gorivo, pa kakr?nokoli ?e! :ne vem:

 

Glede jugotov, ki jim lahko re?emo tuta "juha" (rok trajanja je podoben - ko je ?e na kro?niku seveda), pa sem enkrat vozilo od kolegice koral 45, pa ful se mi je mudilo in blo je zlo mraz, pa jasno ma?inca je imela ?e ro?ni zaug in ko mi je kolegica stvar zalaufala, pol se nisem ve? kej dost zavgu posve?al (celo moj golf je takrat ?e imel avtomatskega - 1988 letnik), pol pa se peljem par km, najprej cuka, potem crkne, jasno sredi najve?je gu?ve v enmu klancu, pa jo kli?em in napizdim "kva mi je ta jetra poturila?" in ?ez ?as pride ona, potisne notr zavg ro?ko in en cajta je trajal da je v?gal, pol pa sem biv jaz ?rna ovca: "ja to bi pa loh ?e vedu!" :hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jugo je zakon. Moja 55 ka, je naredila 90 kkm v 24 mesecih bp.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, danes dopoldan je bila na kri?i??u Celov?ke in Drenikove v LJ parkirana ena mazda 6. Mogo?e mu je bencina zmankal, ?e je pa crknu si pa skor upam stavit, da je bila dizel :P (pa no offense za vse, ki imate mazda 6 dizle, ampak se mi zdi da bolj crkujejo od bencinarjev :unsure: ).

 

No, jaz sem pa zadnji? dal menjat ?arnice in ko pridem domov, se je dalo po vi?ini nastavljat le desni ?aromet. Po ponovnem zagonu avta pa se je zadeva kar sama od sebe popravla, kot da bi ?lo za ra?unalnik in ne za avto. :ne vem: Sicer sem pa na forumu ?e bral o tem problemu pri M6. No va?n, da zdaj dela. :)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, ko smo pa ?e ravno pri okvarah, mene je prej?nji avto (VW Polo, 1.4 16V, 2001 letnik) 2x na cesti pustil, obakrat pa je motor brez razloga ugasnil na avtocesti pri cca. 120 km/h. V obeh primerih sem imel pri tej hitrosti ?e ravno dovolj "zaleta", da sem ?el pri prvem odcepu ven in na stran. Je pa bila zoprna zadeva, ker je volan postal povsem trd. Prvi?, ko se je to zgodil je nato v?gal sam od sebe, drugi? je bila pa avtovleka. Najbolj ?alostno pri tem je pa to, da na servisu nikol niso ugotovil zakaj to?no je crkoval. Ta elektronika v novej?ih avtih je v?asih res prava jeba. <_<

 

?e pred polom pa sem vozil fiat punto 55 (sicer skupni avto z mamo) in v 10 letih nas niti enkrat ni pustil na cesti. :notworth:

 

@ReDevil: A je bila tista Astra Gsi na Brn?. mogo?e temno modre barve? Pa tista ?tevilka 13 na BC-ju je skor 100% pomenila domet ?e 13 kilometrov in ne 13 litrov bencina (vem kako ka?e BC iz astre in kako natan?en je).

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mene pa moja ni glih pustila na cest sam me je slepga nardila :bravo: ka sm se vra?u iz zve?er umaga so mi kr od enkrat crknle vse lu?i tak da sm pol vozu z vsemi ?tirimi pa uzadi mev meglenko pr?gano po odstavnem pasu na avtocesti do prve pumpe na sre?o je bla stran sam 10 min.drga? sm pa na svojmu ?e menu:-alternator

-motor?ek za ?ipo

-fedr za sklopko

-sprednjo lampo ka je ru?ila

-lambdo sondo

 

:( in to je to sam dokler je pod garancijo je ql ka bo pa pol za?el crkvt bojo pa bli smehi.drga? je pa to moj prvi avto tak da z drugimi ?e nimam izku?enj.

 

:mi pijemoo:

banner1ydl6.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mene tud ?e ne ?e!!!! Tud k je pe 3h celindrih delala!!!

Sm pa z 1.avtom ostal ampak ne zarad okvare .................?upe zmankal! :hohoho:

 

 

LP

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e moje izku?nje. Leta 1987 sem si kupil prvo stoenko. Bila je super ?la je, ko sneta skira.

 

Zato v ?asu najve?e inflacije kupim novega stojadina krem barve. Ko sem ga prvi? pral sem se skoraj zjokal, saj je bil samo na pol pobarvan. Na stebri?kih vrat se je ?e grund barva svetila skozi lak. Na kolesih so bile Tigrce in ?e si pripeljal 30 v ovink so cvilile, kot da gre tristo. ?e od dale? so vsi gledal kaj se bo en norc pripeljal iza ovinka, potem pa tu?, ker ni blo hitr? kot z enim biciklom. Ko sem gume zamenjal je blo v redu. Po pol leta je za?ela ?kripati plastika in zavore. V kabini je blo tko, kot bi se ves mar?es naselil pod armaturno plo??o in v prtla?nik. Ker je bila stvar ?e v garanciji sem seveda reklamiral.

 

Na servisu so mal po?ravbal in mi svetoval naj si kupim bolj?i radijo pa bo. Ko sem se ?ez dva meseca prito?eval, da je avto preglasen so mi zaupal, da je to normalno, ker ?e je glasen to pomeni, da dela in ko bo tih pomeni, da je crknu. Pri poobla??enem servisu Zastave sem imel vedno ob?utek, da so zaposleni sami filozofi ali pa psihologi, ker sem za vse mehani?ne te?ave dobival samo filozofske in globoko razumske razlage. In ko sem se prito?eval, da zavore na prijemljejo enakomerno in da me pri zaviranju vle?e na levo, so me skoraj prepri?ali, da je to plod razvoja v Zastavi, ker ?e bi me vleklo v desno bi zletel s ceste, tako pa le malo zapelje? na sosednji vozni pas.

 

Ko sem se naveli?al te male ?ole filozofije sem kupil Golfa II, bencinarja, ki je bil ?e narejen v Sarajevu. Z njim sem naredil v 13 letih 200 000 km brez okvare in te?av. Takrat sem za?el vrjeti, da se avtomobili ne kvarijo. Ker se je golf postaral in ker so za?eli te?iti s tehni?nimi pregledi na pol leta sem kupil 6 let staro vectro.

 

Moram priznati, da me fasciniral tehni?ni napredek zadnjih 10 let saj je vectra imela vse, kar sem pri golfu lahko le sanjal. A ta moja Vectra me je vrnila v realni in pokvarljivi svet, kjer je treba vsaj vsake pol leta malo obiskati servis. In tako je zaradi vectre, mehanik skoraj postal dru?inski prijatelj, saj sva se sre?evala vsake tri mesece. Od banalnih napak kot so crkavanje releja za dolge kratke lu?i pa do sklopke in tako naprej. Moja Vectra je bila prava Paris Hilton. Super punca, samo vsake tri mesece te prevara z drugim.

 

In ker sem imel ?e dovolj tega sladko-grenkega razmeraj sem pristal na Mazdi. Upam, da bo to bolj prijazna zgodba!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mene tud ?e ne ?e!!!! Tud k je pe 3h celindrih delala!!!

Sm pa z 1.avtom ostal ampak ne zarad okvare .................?upe zmankal! :hohoho:

LP

 

...a ti nisi pol eden od tistih, ki vedno s sabo ?e 5 litrsko kanglco nosjo?? :)

 

...verjetno je noben Mazda? nima, verjetno jo imajo pa vozniki drugih znamk zato, da ?e jih avto pusti na cesti polijejo benz po avtu in ga za?gejo :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.