Skoči na vsebino

katero olje priporocate


Priporočeno sporočilo

ZDRAVO IMAM MAZDO MX3 1.6 88KM PA ME ZANIMA KATERO OLJE PRIPOROCATE?

MAZDICA MA 150000 KM .

MISLU SM NA ENO SINTETICNO OLJE.

 

PA SE OLJE ZA MENJALNIK ME ZANIMA KATERO NJ KUPM KAJ PRIPOROCATE?

 

 

ENA TEZAVICA ME SPREMLJA NA MAZDI ZE FUL DOLG CAJTA PA NEVEM KAJ JE!!!!!

 

PROBLEM JE TA: AVTO PRZGEM IN KO JE OGRET PRITISNEM NA GAS INTEVZIVNO PRI TEM

GA NEKI ZAMORI TM DO CCA1500 OBRATI K DA NEBI DUBU DOVOLJ ZRAKA AL BENCINA,

NAD TEMI OBRATI DELA KUL. CE PA NORMALNO PRITISNEM NA GAS JE PA UREDU. TO MI TUD PR SPELJEVANJU

DELA AMPAK PR NORMALNEM DODAJANJU GASA.TAKO DA PR SPELJEVANJU VEDNO CIST MAU GASA DODAM PA SPELJEM ,

 

A MOGOCE KDO KJ VE KAJ BI BLO TO?????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kar se olja ti?e, predlagam 10W40 sinteti?no, znamke nimam priljubljene, trenutno jaz na V6 motorju uporabljam Valvoline

 

Kar se pa te?avice ti?e, pa je mo?no, da ti fal?luft vle?e... bi bilo smiselno preveriti cev od merilca pretoka zraka do sesalne lopute

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo bi bilo ?e bi naslednji? pisal z malimi ?rkami ker mi to bode v o?i <_<

 

Kaj ?eli?, meni je v?e? Castrol TxT 10w40 vednar ga naslednji? ne bom ve? uporabil ker mi ga je popilo al pa sem preve? teral avto, druga?e pa ima? ?e Shell pa Valvoline pa ne spomnem se ve? kakega dobrega, Shell je tudi zelo dobro olje ti ga priporo?am, v prvi vrsti pa se sam odlo?i kaj ti je v?e?, pa uporabljaj samo dobro olje ne neko "sranje", aja son?ni?no olje bi tudi bilo dobro :P

 

Za menjalnik pa ti bo kdo drug povedal kaj je dobro za mx-3 ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nima? originalnega fitra za zrak se ti lahko dogaja, da ti avto zamori ko hitro in na full da? gas.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Castrol GTX je mineralno olje, obnese se dobro.Samo ?e avto dosti tira? v obrate ga je prej potrebno menjati ker ne zdr?i toliko kot sinteti?na....zaradi temperatur,iztro?enosti dodatkov polimerov......se spremeni gradacija s ?asom uporabe hitreje.:)

 

 

Jaz sicer uporabljam samo sinteti?na olja, samo castrol ne dela ?istih sinteti?nih.

 

Lp

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

PROBLEM JE TA: AVTO PRZGEM IN KO JE OGRET PRITISNEM NA GAS INTEVZIVNO PRI TEM

GA NEKI ZAMORI TM DO CCA1500 OBRATI K DA NEBI DUBU DOVOLJ ZRAKA AL BENCINA,

NAD TEMI OBRATI DELA KUL. CE PA NORMALNO PRITISNEM NA GAS JE PA UREDU. TO MI TUD PR SPELJEVANJU

DELA AMPAK PR NORMALNEM DODAJANJU GASA.TAKO DA PR SPELJEVANJU VEDNO CIST MAU GASA DODAM PA SPELJEM ,

 

A MOGOCE KDO KJ VE KAJ BI BLO TO?????

 

Jesi rije?io problem. Ja imam sli?nu pojavu.

:huh:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jesi rije?io problem. Ja imam sli?nu pojavu.

:huh:

 

 

nism se resu problema. sm biu dones na gama centru na servisu in so mi rekl da prpelm avto na servis in da bodo pogledal. pravjo da so dize ze zamasene in jih je treba spucat zard vodnega kamna pa nastelat vzig motorja.rekli so da ga prpelm da ga dajo na racunalnik pa bodo vidl kaj je narobe. jst mislm da je vodni kamn kriv. ampak bom mazdico odpelu cim bodo devizi za servis.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sam rije?io. Bio sam u Mazda Jurković i Zg i sku?ili su da su mi kod Arbanasa stavili krivu bobinu koja je riknula nedavno. Bila je pre kratka lulica(od 323 1.6 mislim) i nije mogla dosegnuti svjećicu pa je malo iskra zezala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sam rije?io. Bio sam u Mazda Jurković i Zg i sku?ili su da su mi kod Arbanasa stavili krivu bobinu koja je riknula nedavno. Bila je pre kratka lulica(od 323 1.6 mislim) i nije mogla dosegnuti svjećicu pa je malo iskra zezala

 

 

a to mislis zardelilno kapo za strom????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nism se resu problema. sm biu dones na gama centru na servisu in so mi rekl da prpelm avto na servis in da bodo pogledal. pravjo da so dize ze zamasene in jih je treba spucat zard vodnega kamna pa nastelat vzig motorja.rekli so da ga prpelm da ga dajo na racunalnik pa bodo vidl kaj je narobe. jst mislm da je vodni kamn kriv. ampak bom mazdico odpelu cim bodo devizi za servis.

 

Dize skozio katere "?prica" bencin v sesalni kanal se ja nabral VODNI KAMEN ???? To bi pa rad vidu, samo res ?e se da zment pidem pogledat to ?udo. :blink::blink:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dize skozio katere "?prica" bencin v sesalni kanal se ja nabral VODNI KAMEN ???? To bi pa rad vidu, samo res ?e se da zment pidem pogledat to ?udo. :blink::blink:

 

Jaz sem tud takole pogledal ?zmeden? - teoreti?no je sicer celo mo?no glede na kvaliteto benza in vsebnost vode v njem - samo prakti?no :ne vem: po moje bi prej avto crknil kot pa da bi ?lo skoz tolk vode, da bi se lahko kamen nabiral

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ne bo vodni kamen!!!????….

Moja izku?nja z usedlinami je naslednja (enih 12let nazaj). Na eni ?rpalki (mo?no tudi na ve?) sem "pokasiral" me?anico bencina in slane vode. Ker tega nisem vedel sem v zimskem ?asu moral dvakrat odpirati in ?istiti uplinja?. V njem je bil led in usedlina roza barve, ki izgleda podobno, kot vodni kamen in bilo jo je te?ko o?istiti z dna uplinja?a, k temu pa je zelo korozivna. Zanimivo je to, da je po prvem ?i??enju tudi pri drugem odpiranju (po7-10 dneh) v uplinja?u bila skoraj enaka koli?ina te roza usedline. Vse skupaj je bilo preve? sumljivo in odpravil sem se na servis. Tam so ugotovili, da ni druge re?itve kot odmontirati rezervoar in izprazniti vsebino. V njej je bilo cca 3-4 litre sluzaste usedline (morska voda + bencin).

Takoj sem se odlo?il za reklamacijo pri prodajalcu, zato sem shranil vzorec goriva in ra?un(!!!!). Vodja ?rpalke, kjer sem tankal mi je na vse pretege zagotavljal, da je z njihovim bencinom vse v redu in, da oni redno izvajajo kontrole. Bil sem vztrajen in protestiral pri »glavi« servisov.

Poslal sem jim vzorec, ki pa ga po njihovih kriterijih ni bilo zadosti. Po njihovi kriterijih rabijo 1 liter za analizo. In kje to pi?e???? Poglejte na ?rpalkah…..nikjer. Ker sem po naravi vztrajen in precej trmast, mi je uspelo pri »glavi« izposlovati bencinske bone v vrednosti popravila.

Na podlagi te izku?nje ni ?udno, ?e se na injektorjih in ?e kje pojavi »vodni kamen«

<_<<_<<_<

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nekaj podobnega se je nam tu zgodilo...in sicer na motorih...motor je zgubil mo? in smo razdrli komplet vse, in potem lepo samo prite?e ven voda...ko si vlil ven se je vidlo razlika voda/bencin...

dan danes res vpra?anje ?e dobi? za svoj denar nekaj....vse je drago pa ?e napizdli bi vse...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene bi pa zanimalo kak?en ra?unalnik imajo to, ker Mazdini original berejo ?ele modele od nekje 1998 naprej? :blink:

 

?udno moja je letnik 94, pa se ?isto ql razume z ra?unalnikom in lepo stestira vse in NE poka?e nobenih napak ker jih pa? ni. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.