Skoči na vsebino

Vztrajnik in sklopka


Priporočeno sporočilo

pred 13 minutami je Loli napisal:

Hello🙂

A ima gdo kaj iskušen z menjavo vztrajnika in sklopke? Stroški? Ponaredki? Original?

Težko, ker @Loli in podobni v glavnem sprašujejo, rešitev pa tukaj ne objavljajo, a ne @Loli 🙂

 

Ketnica, tuli v 3.ji prestavi, itd. 😉😀 In potem se iz tega tukaj nič ne naučimo, kljub krasni priložnosti.

 

Najprej se predstavi avto (tehnični podatki, ne barva 🙂), potem opiše problem, da lahko nekdo pobrska po svojem spominu, če je že naletel na kaj podobnega. Potem se o rešitvi poroča tukaj, da si ljudje dajo v spomin rešitev, da nekoč pride prav novi @Loli 🙂

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha hvala za opozorilo 😉 eni prevec hitimo pa pou spustimo 😅

Ja ce so resitve ze v komentarjih napisane potem je brezveze seenkrat napisat vsaj tako sm imel v mislih?

Drugace pa ja mazda 6, 2013 letnik, ročni menjalnik...

Bo potrebna menjava vztrajnika in hkrati še sklopke, vendar pa glede na to da ima že 290k prevoženih se mi zdi nekako prevelika vsota da bi vlagali 2000in več v vztrajnik in sklopko, ki bi morala biti original, ker ponaredek LUK nima isto firmske sklopke sedaj nevemo kaj storiti? Ima gdo kakšne izkušnje s tem morda?

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Boss je spremenil naslov v Vztrajnik in sklopka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Loli napisal:

Problem pa je da sklopke od firme luk ne najdem oz. sem našel na strani finauto.si ampak nevem ali je to res ta firma luk ali je nakoncu ponaredek od ponaredka ce je to sploh možno 🤔 ker cena je res smešno niska

 

Pazi, ker nekje so lahko cene brez vztrajnika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker ima avto že zavidljivih 290.000 km bi bilo zanimivo izvedeti, kakšnih večjih popravil je bil deležen, pri katerih km in stroški teh popravil. Dpf, turbina, injektorji ... vse to še prvo? Na koliko km se menja olje, podložke injektorjev, ... skratka, firbec me matra, kako je potem po 100.000 km... kaj se dogaja s temi Mazdami 2.2. 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Janez007 napisal:

Ker ima avto že zavidljivih 290.000 km bi bilo zanimivo izvedeti, kakšnih večjih popravil je bil deležen, pri katerih km in stroški teh popravil. Dpf, turbina, injektorji ... vse to še prvo? Na koliko km se menja olje, podložke injektorjev, ... skratka, firbec me matra, kako je potem po 100.000 km... kaj se dogaja s temi Mazdami 2.2. 🙂

 

Pismo, gledam mal avtonet.... Ene majo res kr lepe kilometre ze  😳

 

Js trenutno malo cez 220k 🙂

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Ker ima avto že zavidljivih 290.000 km bi bilo zanimivo izvedeti, kakšnih večjih popravil je bil deležen, pri katerih km in stroški teh popravil. Dpf, turbina, injektorji ... vse to še prvo? Na koliko km se menja olje, podložke injektorjev, ... skratka, firbec me matra, kako je potem po 100.000 km... kaj se dogaja s temi Mazdami 2.2. 🙂

Odkar jo imam jast so bili menjani amortizerji, končniki, veriga oljne pumpe,pogonska veriga, ojnični ležaji,neki šponarji,akumulator...čiščenje egr-ja, in pa pac redni servisi in menjava gum in feltn ...sedaj pa še tale gospod vztrajnik pocasi prenehau ustrajat...

  • Haha 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

No sedaj ko je sklopka (original) in vzrajnik(luk) zamenjana se težave nadaljujejo....ko pritisnem na sklopko začne kazalec za obraze nihati, v istem ritmu pa se iz motorja oz od tam spredaj sliši zvok...a ima gdo mogoče s čem takim izkušnje...ker en mehanik je rekel da se kao sevedno slis ustrajnik( ki je nov) drugi pa da je kaj z egrjem 👀

 

Drugače se pa luk sklopke ne dobi več očitno....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Deli so kupljeni pri firmi ki paravtako dostavlja mehanikom materjal tako da mislim da ni problem v materjalu....in pa ker je težava ista kot pred menjavo se mi zdi da je problem res v egrju oz nekje tam...ampak me zanina če se gdo sooča oz se je soočal z takšno ali precej podobno težavo

Ja drugače pa je bilo menjano komplet sklopka z ležajem in pa vstrajnik

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Loli napisal:

Deli so kupljeni pri firmi ki paravtako dostavlja mehanikom materjal tako da mislim da ni problem v materjalu....in pa ker je težava ista kot pred menjavo se mi zdi da je problem res v egrju oz nekje tam...ampak me zanina če se gdo sooča oz se je soočal z takšno ali precej podobno težavo

Ja drugače pa je bilo menjano komplet sklopka z ležajem in pa vstrajnik

Pred menjavo kompleta sklopke pa je avto normalno deloval?

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je s temi mehaniki? Se lahko na koga sploh še zaneseš? 🤔 😪

 

Ene 18 let nazaj je uradni servis Tehnounion na Roverju 214, ki je sem pa tja cukal, menjal računalnik, stranka plačala takrat dobrih 1000 €, pa nič bolje. Potem so čez čas odkrili, da je bil problem le en slabo zategnjen električni spoj na alternatorju. In potem Tehnounion ni želel stranki vrniti zneska za menjavo računalnika. 🙃 Na koncu so po posredovanju inšpektorja le popustili in vrnili denar. 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Janez007 napisal:

Kaj je s temi mehaniki? Se lahko na koga sploh še zaneseš? 🤔 😪

Kot vsi ostali (zdravniki, zobozdravniki, polagali ploščic, zidarji, vozniki avtobusov in kamionov) so tudi mehaniki v večini primerov le še neki mutivode in šalabazerji, ki nobenega dela ne opravijo več kvalitetno in brez reklamacij. Hvala bogu, da imam sam vrhunskega mehanika. 😊

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

Kot vsi ostali (zdravniki, zobozdravniki, polagali ploščic, zidarji, vozniki avtobusov in kamionov) so tudi mehaniki v večini primerov le še neki mutivode in šalabazerji, ki nobenega dela ne opravijo več kvalitetno in brez reklamacij. Hvala bogu, da imam sam vrhunskega mehanika. 😊

Ti ga pelješ naslednjič v BTC, potem pa še 4 x kam? 🤣

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Po moje je kar uspešno dodan večji zadek, v Video posnetkih ni tako velika videti. Meni je všeč. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.