Skoči na vsebino

Praske DIY rešitev


Priporočeno sporočilo

Verjetno je že kdo doma probal flikati te manjše in mogoče tudi kakšno večjo prasko, odrgnino. No, jaz sem rekel da se bom ta vikend lotil.

Iz mazdinega servisa sem kupil tole na zadnji sliki. Set za korekturo barve. V eni flaški naj bi bila barva machine grey, v drugi pa verjetno lak.

Ima kdo kakšen napotek, kako se lotiti tega? Slabše kot je zdaj, verjetno ne more biti... 🙃

 

1666961519174.jpg
1666961519180.jpg
1666961519186.jpg
image uploader

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Jaka32 napisal:

Verjetno je že kdo doma probal flikati te manjše in mogoče tudi kakšno večjo prasko, odrgnino. No, jaz sem rekel da se bom ta vikend lotil.

Iz mazdinega servisa sem kupil tole na zadnji sliki. Set za korekturo barve. V eni flaški naj bi bila barva machine grey, v drugi pa verjetno lak.

Ima kdo kakšen napotek, kako se lotiti tega? Slabše kot je zdaj, verjetno ne more biti... 🙃

 

1666961519174.jpg
1666961519180.jpg
1666961519186.jpg
image uploader

Poskusi mogoče bo vredu🤔👍

Kako si pa kaj z Nexen zadovoljen?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Bini napisal:

Poskusi mogoče bo vredu🤔👍

Kako si pa kaj z Nexen zadovoljen?

 

Zelo v redu guma za suho cesto in za kar hitro vožnjo skozi ovinke. Avto se lepi na asfalt.

Opažam pa sedaj tretje leto ko jih imam, da raje kar malo počasneje prevozim te iste ovinke, ko je cesta mokra. Se mi zdi da malo drsi avto v njih in nisem tako siguren, kot sem v suhi cesti.

So pa Nexen N'fera SU4, na nalepki B oprijem.

 

Tu sem gledal malo ocene in grafe: 

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Nexen N Fera SU4 suit your car? Find the best tyre for your car read 61 reviews for the Nexen N Fera SU4 and compare to other Ultra High Performance tyres at tyre reviews

 

Zimske imam pa te, ki sem jih dobil zraven avta: 

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Michelin Pilot Alpin 4 suit your car? Find the best tyre for your car read 23 reviews for the Michelin Pilot Alpin 4 and compare to other Winter tyres at tyre reviews

 

Ko bom kupoval nove, verjetno ne bom gledal več ta rang. Je pa tudi odlična guma! 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam tudi Nexen, prej so bile original gor Bridgestone in so Nexen top, v mokrem držijo svetovno medtem ko Bridgestone so bile samomorilske na mokrem.

 

Glede te barve, samo tega ne gor dat ker je listo mimo, neboš mogel nanesti tako tankega sloja da pride barva do pravega odteka, pretemno bo. Jaz sem hvala bogu probal na skritem mestu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem kako se nanaša ta mazdina korektura, ponavadi na pikice paaske naneseš barvo oz lahko z kakim fajn našpičenim zobotebcem ali za to primernim orodjem, ko se vse strdi je pa treba še spolirat odvečno barvo dol.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi najprej tole probal lepo spolirat, kar z neko polirno pasto in krpo, bi precej tega že izginlo. Boš dobil tudi bolj jasno sliko, kaj in koliko sploh nanašat.

Popravljeno od SeekK
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to da sem se sploh prvič lotil česarkoli na avtu in da ne poznam nobene žavbe, še manj pa delo z njimi, bi rekel da je tole kar solidna zadeva. Barva v flaški je sicer vijolično-črna, ampak ko namažeš po praskah kar lepo sive ratajo. Z "radirko" gre odvečna barva dol, torej ostane samo notri v praskah, kar je okej. Zataknilo se mi je sicer pri laku, sedaj se pozna kje sem lakiral. Če bi pustil samo barvo, bi se videlo manj, ampak sem šel po navodilih - torej čez barvo še lak. Sicer bi se naj to sušilo 48 ur, potem pa še spoliralo, tako da mogoče se kasneje ne bo toliko videlo. Od daleč se sicer nič ne vidi, super je. Od blizu se pa pač vidi 0.01 mm debelina laka, ki seveda zaradi čopiča in hitenja ni šel samo v praske, ampak tudi malce naokoli na široko.

Bom kupil še neko polirno pasto, pa prvič v življenju še avto spoliral, pa bom videl kako bo potem.

 

1667134132490.jpg
1667134132495.jpg
1667134132502.jpg

 

Verjetno bi pa glede na globino samih prask, vseeno moral prepustiti to profesionalcem, mogoče "šmirgl papirju"... ampak kot sem rekel, v redu bo, samo da od daleč ne pade takoj v oči. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.