Skoči na vsebino

Pnevmatike za Mazdo 3


Haxballer

Priporočeno sporočilo

pred 11 urami je MarkoSolnir napisal:

Tudi jaz imam Mazdo 3 SP G120 Revolution, letnik 2016. Ne najdem točne informacije o platiščih. Homologacijo imam za 205/60 R16 92VR.

Kakšen pa je ET? Kje najdem podrobne informacije o tem? In kakšna je širina platišč? Imam 5 vijakov, razdaljo pa sem izbrskal, da je najverjetneje 114,3. Drži? Ker se zavedam, da je potrebno biti pri teh zadevah sila natančen ne bi rad zgrešil pri nakupu platišč in pnevmatik...

In pa še neka oznaka DOT (Primer: DOTxx22)?

Homologacija je vedno narejena za original platišča za katera jamči Mazda. Na spletni strani pod dodatno opremo odpreš neka platišča, npr tole (ta so za letnik 2016/06 dalje): 

WWW.MAZDA.SI

Preberite dodatne informacije o dodatni opremi vozil Mazda in izberite prave kose, Ki bodo vaše vozilo Mazda naredili res unikatno.

 

 

Tukaj piše 6,5x16, zamik 50.

 

Takšna so torej original platišča, ki so homologirana.

 

Če boš dajal gor karkoli drugega kot v teh merah, moraš homologirat po zakonu - zato poleg platišč dobiš tudi tuv certifikat. Načeloma lahko izbereš tudi kakšna druga platišča in v tuv certifikatu preveriš, če so legitimna za tvoj avto.  Notri je tabela in poglej za tvoj avto. Tako si recimo lahko izbereš drugačen ET, za 5 mm širši npr. Homologacijo pa opraviš na amzs, avto krka,... košta 35 eur. Nekateri ne grejo nikoli homologirat pa se vedno vozijo z neoriginalnimi, jaz za 35 eur ne reskiram :) 

 

Na razpolago imaš 4 original platišča od Mazde za tvoj model - https://www.mazda.si/lastniki/dodatna-oprema/?model=MAZDA3&year=2016-06-01

 

Najcenenejša so 758 eur.

 

Tako da si preračunaj, če boš kupil neoriginal platišča za 400 eur pa montaža pri vulkanizerju s papirjem o tehnični vgradnji cca 50 eur pa avtokrka homologacija 35 eur si na ceneje kot original.

 

Priporočam pa ti, da kupiš neoriginal platišče, ki je požegnano za zimo. Nekatera niso in se potem luščijo, rjavijo, etc.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel ob nakupu original feltne dimenzijo tudi 7.0jx18 ET50 in tudi v kartončku so oboje dimenzije. 

Res pa je 18 letnik a ne vem zakaj bi bilo pred FL kaj drugače saj je isti model in podvozje.... 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

Jaz sem imel ob nakupu original feltne dimenzijo tudi 7.0jx18 ET50 in tudi v kartončku so oboje dimenzije. 

Res pa je 18 letnik a ne vem zakaj bi bilo pred FL kaj drugače saj je isti model in podvozje.... 👍

Seveda, Marko je spraševal za dimenzijo R16. Če gledamo R18 je pa potem 7x18 ET50.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 8. 11. 2022 ob 10:09 je NevLado napisal:

Tako da si preračunaj, če boš kupil neoriginal platišča za 400 eur pa montaža pri vulkanizerju s papirjem o tehnični vgradnji cca 50 eur pa avtokrka homologacija 35 eur si na ceneje kot original.

 

Priporočam pa ti, da kupiš neoriginal platišče, ki je požegnano za zimo. Nekatera niso in se potem luščijo, rjavijo, etc.

 

Hvala za vse koristne informacije! Zanima pa me, če se splača kupiti potem kakšna rabljena original alu platišča? S tistimi ne bi smelo biti nič narobe, tveganja za luščenje, rjavenje verjetno ni toliko, kot pri neoriginalnih?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojih informacijah se homologirajo samo gume. Če imaš v avtu certifikat za felge in imaš avto cerificiran, bi moralo biti ok. 

 

Kar se pa aftermarket felg tiče pa na določenih straneh piše katere so ok za zimske razmere.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je MarkoSolnir napisal:

 

Hvala za vse koristne informacije! Zanima pa me, če se splača kupiti potem kakšna rabljena original alu platišča? S tistimi ne bi smelo biti nič narobe, tveganja za luščenje, rjavenje verjetno ni toliko, kot pri neoriginalnih?

Original platišča so najmanj za komplicirat :D Kupiš, montiraš, daš na avto in je mir. Pri aftermarket platiščiš boš imel malo telovadbe, bodo pa ceneje. Predlagam, da spremlaš ali boš kje dobil kakšna rabljena original.

pred 4 urami je TBA napisal:

Po mojih informacijah se homologirajo samo gume. Če imaš v avtu certifikat za felge in imaš avto cerificiran, bi moralo biti ok. 

 

Kar se pa aftermarket felg tiče pa na določenih straneh piše katere so ok za zimske razmere.

Lej ne :D Kregal sem se že s pol foruma glede tega, na žalost jih je večina samo teoretikov na nivoju gostilniške debate, ki niso še nikoli homologirali ničesar, je pa verjetno nek sosed od bratranca enkrat 2015 nekaj homologiral. Zdaj če nočeš bit tudi ti v tem klubu mi verjami to, kar ti povem. 

 

O tem govori tudi zakon za motorna vozila, več o tem tukaj:

 

https://www.mazda-si.net/topic/16834-mazda6-g192-at/?do=findComment&comment=470131

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je NevLado napisal:

Original platišča so najmanj za komplicirat :D Kupiš, montiraš, daš na avto in je mir. Pri aftermarket platiščiš boš imel malo telovadbe, bodo pa ceneje. Predlagam, da spremlaš ali boš kje dobil kakšna rabljena original.

Lej ne :D Kregal sem se že s pol foruma glede tega, na žalost jih je večina samo teoretikov na nivoju gostilniške debate, ki niso še nikoli homologirali ničesar, je pa verjetno nek sosed od bratranca enkrat 2015 nekaj homologiral. Zdaj če nočeš bit tudi ti v tem klubu mi verjami to, kar ti povem. 

 

O tem govori tudi zakon za motorna vozila, več o tem tukaj:

 

https://www.mazda-si.net/topic/16834-mazda6-g192-at/?do=findComment&comment=470131

 

To sem zvedel od kolega, ki je delal na AMZS da se homologirajo samo gume in ne felge. lahk pa da se nisma najbolj zastopla.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je TBA napisal:

To sem zvedel od kolega, ki je delal na AMZS da se homologirajo samo gume in ne felge. lahk pa da se nisma najbolj zastopla.

Glej, mene prav malo briga, kaj pravi tvoj kolega. Zakon o motornih vozilih je jasen :D 

 

Povem, napišem in objavim, ko me nekdo to vpraša. Kaj boš pa ti naredil z mojo informacijo in komu boš verjel je pa na tebi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je NevLado napisal:

Glej, mene prav malo briga, kaj pravi tvoj kolega. Zakon o motornih vozilih je jasen :D 

 

Povem, napišem in objavim, ko me nekdo to vpraša. Kaj boš pa ti naredil z mojo informacijo in komu boš verjel je pa na tebi...

no ja, sicer so pa istih dimenzij kot original. in na njih so take gume kot jih imam že na homologacijskem kartončku. 

 

se bom naslednje leto ko menjam letne nazaj, zapelju na AMZS in če bo treba gor nardim homologacijo samo za alu platišča. tistih 30-40€ ni grozen strošek kot če štraf dobiš al pa še kaj hujšga

 

zimske so pa tko na original 16'' ki so pa že na avtu. 

Popravljeno od TBA
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je TBA napisal:

no ja, sicer so pa istih dimenzij kot original. in na njih so take gume kot jih imam že na homologacijskem kartončku. 

 

se bom naslednje leto ko menjam letne nazaj, zapelju na AMZS in če bo treba gor nardim homologacijo samo za alu platišča. tistih 30-40€ ni grozen strošek kot če štraf dobiš al pa še kaj hujšga

 

zimske so pa tko na original 16'' ki so pa že na avtu. 

Če ti je kolega pozabil povedat, potrebuješ pri vlogi homologacije tudi tehnično potrdilo o vgradnji s strani vulkanizerja. 


PRIMER iz google 1 zadetek: https://www.rti.si/kontrolni-pregled-vozil/obrazci/, gledat moreš Tehnično poročilo o zamenjavi koles (pnevmatik in platišč) (OBR RTI 770)

 

Zdej če si platišča menjal letos spomladi, pojdi čim prej do vulkanizerja po ta papir, predno bosta "pozabila" in delala neke papirje za nazaj.

 

Katera platišča si pa vzel?

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.