Skoči na vsebino

M6 2.2D - kje narediti "veliki" servis


Priporočeno sporočilo

pred 5 minutami je Jaka32 napisal:

 

Ga menjam na 10.000 do 15.000 km.

Vprašal sem za "hardware". Zdaj pri 175.000 km sem menjal napenjalec in oba jermena, vodno črpalko in vse tekočine, diske, ploščice, vse filtre.

Pa eno fedro, ker sem imel počeno.

Super, ne sekiraj se za verižico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Janez007 napisal:

 

Ne vem, jaz bi Pelkotu ali pooblaščenemu servisu, kar se tega vprašanja tiče, kar zaupal. Je pa res, da je recimo pri dizlih Mazdin interval menjave olja 20.000 km, menda predolg in ga je priporočljivo menjati na 10-15.000 km, kot to predpisuje Mazda za nekatere druge trge.

Par let nazaj mi je pri Selmarju pokazal mehanik dve dizlarke cx5 in M6 z uničenim motorjem zaradi verižic pri 170 in 190kkm....:nevem:.

Jaz bi jo pred temi km menjal ali pa delal velik servis in jo vozim brez skrbi... 😊

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ja, mehaniki vedo in to ketnico oljne črpalke menjajo nekje med 150.000 in 200.000 km, če ni že prepozno ... a ni bil en model tukaj gor kakšne 2 leti nazaj, ki mu jo je odtrgalo pri okoli 136.000 km? Pa kao slovenski avto, redno servisiran. 😢 Če se pretrga ta ketnica, se motor neha mazat, a še naprej vrti in lahko zariba, če se strga velika (kolikor vem se ne, ampak prekomerno raztegne), si mislim, da se vse v motorju ustavi in zato ne zariba, kar ne povzroči usodne škode, ampak strošek samo nekaj 1.000 €. 😁

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.