Skoči na vsebino

Formula 1


M-Fan

Priporočeno sporočilo

Ja ne obstaja superman med dirka?i, ki bi zmagoval z nekonkuren?nim avtomobilom. Si upam trdit, da me na dirkali??u MS ne stisne, ?e on vozi 120KM M6 jaz pa recimo 150 konjsko. :rulam: ?e pa imava enaka avtomobila pa me seveda na?ge kot prasca. :blush:

 

po mojem te nascije tko like big time...

poglej na youtube sabine schmitz "van challenge"

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,7k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

po mojem te nascije tko like big time...

poglej na youtube sabine schmitz "van challenge"

 

ja ve? da... kaj a misli?, da sem tolk lev al kaj... svoje ?ase (cca 12, 13 let nazaj) sem naredil kar nekaj krogov v cerkljah z BMW M3 s precej spodobnim ?asom.

 

Kot vidi? sem pa vzel avto s precej malo konji tako da niso v igri neke nore hitrosti in znanje ne igra tako velik vloge kot pa same sposobnosti avtomobila. In na pospe?evanjih iz ovinka bi 30KM pri full gasu bilo zelo opaznih pri avtih s tolk mal konji.

 

?e pa govorimo o ne vem recimo 230KM proti 260KM pa logi?no, da bi me MS oreng oplaknu. Primerjavo sem samo dal, kaj pomeni, ?e nima? konkuren?en materjal in ti ni? ne pomaga kolk je znanja zadi.

 

Sicer pa... k smo ravno pri dirkanju. Lahko bi naredili kak?en gokart meet pa da se malo pomerimo med seboj pa da vidimo koga je kolk v hla?ah. Aja... Gokart sem nazadnje vozil mislim da cca 8 let nazaj tako, da brez strahu... nisem ni? nadrkan. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ve? da... kaj a misli?, da sem tolk lev al kaj... svoje ?ase (cca 12, 13 let nazaj) sem naredil kar nekaj krogov v cerkljah z BMW M3 s precej spodobnim ?asom.

 

Kot vidi? sem pa vzel avto s precej malo konji tako da niso v igri neke nore hitrosti in znanje ne igra tako velik vloge kot pa same sposobnosti avtomobila. In na pospe?evanjih iz ovinka bi 30KM pri full gasu bilo zelo opaznih pri avtih s tolk mal konji.

 

?e pa govorimo o ne vem recimo 230KM proti 260KM pa logi?no, da bi me MS oreng oplaknu. Primerjavo sem samo dal, kaj pomeni, ?e nima? konkuren?en materjal in ti ni? ne pomaga kolk je znanja zadi.

 

Sicer pa... k smo ravno pri dirkanju. Lahko bi naredili kak?en gokart meet pa da se malo pomerimo med seboj pa da vidimo koga je kolk v hla?ah. Aja... Gokart sem nazadnje vozil mislim da cca 8 let nazaj tako, da brez strahu... nisem ni? nadrkan. :hudicek:

 

Boss...sam sebe si negiral :vesel:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj, a da sem tolk star, da zdele ne zmorem ve? al kako? :ne vem:

 

Smrdi po novem izzivu..... :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK :bravo:

 

Kaj pa je sploh to v Como-u... drkali??e?

 

ja ne vem jaz bom DIRkal, ti pa lahko DR..... :rispekt:

 

V glavnem 10-13.9 bomo eno no? vdrli na pisto in imeli formulo VUVU (VW) v kurvo grande :jupiii:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss, sam pr gokartićih pa kar velko vlogo igra odve?na te?a, kar pomen, da ?e se konkretno pomeri? s Symonom, menim,da nima? osnovnih mo?nosti, da ga strese?, saj ima kak?nih 30 do 40 kg manj od tebe, to pa se pri tak?nelih kosilnica ma?incah odlo?ilno pozna! :harhar::P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ne obstaja superman med dirka?i, ki bi zmagoval z nekonkuren?nim avtomobilom. Si upam trdit, da me na dirkali??u MS ne stisne, ?e on vozi 120KM M6 jaz pa recimo 150 konjsko. :rulam: ?e pa imava enaka avtomobila pa me seveda na?ge kot prasca. :blush:

 

Te?ka bi bla.

 

Na Top Gear vozijo tisto krntijo, Chevroleta al neki podobnega, pa poglej kak?ne gnile ?ase ima navaden folk v primerjavi z Stigom ali kak?nim izmed voznikov F1. In tam jim ekstra 30 konjev ne bi pomagalo nadoknadit tega zaostanka.

 

Janika pa sploh ne mislim komentirat - ?lovek ni resen, tolk sovra?tva na kupu proti MS ?e te?ko najde?. Res, kot bi mu mamo ubil... :whatever:

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ka bi bla.

 

Na Top Gear vozijo tisto krntijo, Chevroleta al neki podobnega, pa poglej kak?ne gnile ?ase ima navaden folk v primerjavi z Stigom ali kak?nim izmed voznikov F1. In tam jim ekstra 30 konjev ne bi pomagalo nadoknadit tega zaostanka.

 

Janika pa sploh ne mislim komentirat - ?lovek ni resen, tolk sovra?tva na kupu proti MS ?e te?ko najde?. Res, kot bi mu mamo ubil... :whatever:

 

Pa misli? da je MS res bil Stig ta ?as ko ni imel kaj delat, vsaj prikazal so ga tako?

 

Ne vem ce je kdo gledal trening, ampak Vettel je spet obra?unaval z rokami...tokrat z Masso...ha ha ha

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Janika pa sploh ne mislim komentirat - ?lovek ni resen, tolk sovra?tva na kupu proti MS ?e te?ko najde?. Res, kot bi mu mamo ubil... :whatever:

 

 

Ha, ha! A ti je zmanjkalo "argumentov"?

 

PS: a sem kje izjavil, da ?umaherja ne maram? Ali sem mogo?e samo namigoval na to?

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ka bi bla.

 

Na Top Gear vozijo tisto krntijo, Chevroleta al neki podobnega, pa poglej kak?ne gnile ?ase ima navaden folk v primerjavi z Stigom ali kak?nim izmed voznikov F1. In tam jim ekstra 30 konjev ne bi pomagalo nadoknadit tega zaostanka.

 

 

A si prepri?an? Razlika med F1 driverji in tabol?imi med navadnim folkom je 2-3 sekunde na krog, ki je dolg 1min45sec .

 

Samo pri pospe?evanju iz 0-100 bi M6 s 150KM ma?ino nadoknadila 1,4 sekunde napram tisti s 120KM. In pri vsakem pospe?evanju iz ovinkov se da marsikaj nadoknadit zaradi mo?nej?ega motorja.

 

Tisto progo se pa da tud nadrkat, da z isto ?voh avtom ne bi zaostajal ve? kot za 3 sekunde za F1 drajverji.

 

Sicer pa tukaj lahko trdimo vsak svoje ampak edino realno bi bilo stestirati v ?ivo

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si prepri?an? Razlika med F1 driverji in tabol?imi med navadnim folkom je 2-3 sekunde na krog, ki je dolg 1min45sec .

 

Samo pri pospe?evanju iz 0-100 bi M6 s 150KM ma?ino nadoknadila 1,4 sekunde napram tisti s 120KM. In pri vsakem pospe?evanju iz ovinkov se da marsikaj nadoknadit zaradi mo?nej?ega motorja.

 

Tisto progo se pa da tud nadrkat, da z isto ?voh avtom ne bi zaostajal ve? kot za 3 sekunde za F1 drajverji.

 

Sicer pa tukaj lahko trdimo vsak svoje ampak edino realno bi bilo stestirati v ?ivo

 

 

Ta debata me spominja na eno rally dirko v doma?em kraju, ko so bili ob cesti vsi pametni, kako bi bili bolj?i od tistih rally voznikov. Saj ne ra?em, da nisi talentiran in da ne zna? voziti, ampak zakaj se potem dirka?i urijo ?e od malih nog in zakaj nekateri ?e v konkuren?nih dirkalnikih niso sposobni voziti enako hitro. Pa govorim o dirka?ih, ki po?nejo samo to. IMHO bi ti katerikoli izmed top dirka?ev tudi tistih 30 konjev nadoknadil.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta debata me spominja na eno rally dirko v doma?em kraju, ko so bili ob cesti vsi pametni, kako bi bili bolj?i od tistih rally voznikov. Saj ne ra?em, da nisi talentiran in da ne zna? voziti, ampak zakaj se potem dirka?i urijo ?e od malih nog in zakaj nekateri ?e v konkuren?nih dirkalnikih niso sposobni voziti enako hitro. Pa govorim o dirka?ih, ki po?nejo samo to. IMHO bi ti katerikoli izmed top dirka?ev tudi tistih 30 konjev nadoknadil.

 

Mater a sploh kdo moje poste bere, ki mu je fizika in matematika razumljiva :ne vem:

 

Namensko sem dal primer 120KM proti 150KM - to je kar 25% razlike in se pri 1,4 tone te?kem avtu precej pozna.

 

?e vzame? primerjavo 230KM proti 260KM je razlike samo ?e 13%

 

Pri 500KM:530KM pa je razlike samo ?e 6%

 

Pri vseh teh treh primerih je 30KM razlike in ?e ima avto malo konjev je teh 30KM veliko ve?ja razlika v zmogljivostih kot pri avtu, ki ima veliko konjev. Madona upam, da je vsaj to razumljivo no. Nikoli nisem govoril, da z enakim avtom mam sploh kake ?anse proti dirka?em. Hotel sem sam nakazat, da ?e nima? materiala ti vsa znanja ne pomagajo ni? sploh v primerih, ko so dirka?i precej izena?eni in odlo?ajo malenkosti.

 

Tole ni lokalno va?ko hvaljenje ob litrci in vise? za ?ankom ampak je le malo bolj ekstremen primer za ilustracijo kaj to pomeni pa navalite kot, da sem napisal ne vem kaj. Sem pa napisal samo tole. <_<

 

Si upam trdit, da me na dirkali??u MS ne stisne, ?e on vozi 120KM M6 jaz pa recimo 150 konjsko.

Upam, da je razumljivo, kaj sem s tem mislil - nikjer ne pi?e, da bi ga jaz oplaknil, pi?e le, da me ne more prehiteti, ?e sem pred njim, ker na ravnini mu to ne uspe na ovinku pa itak vemo kako je s prehitevanji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss, schumi bi te nascal pri zaviranju...tko kot vsak profi dirkac

on bi zaviral maximalno in bi vedu pri akteri tocki, ti bi se pa lovil... :)

 

po moje bi te nascal tud ce bi peljal mazdo 3 1.6

 

dejmo poklicat Brawna da imamo 2. voznika.... :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss, schumi bi te nascal pri zaviranju...tko kot vsak profi dirkac

on bi zaviral maximalno in bi vedu pri akteri tocki, ti bi se pa lovil... :)

 

 

Sorry Labi ampak tole so pa bu?e... govorimo o klasi?ni serijski Mazdi 6 z navadnimi bremzami in ne nekem dirkalniku. A ti resno verjame?, da pri ene 20 odpeljanih krogih ?e zmeri ne bi vedel kje naj za?nem maksimalno zavirat in da avto bolje zavira, ?e stoji na bremzi ?umijeva noga. :whatever:

 

Pa kolk misli?, da lahko Mazda 6 s 120 ali pa 150KM sploh dose?e hitrosti na neki taki ravnini, da bi bil velik problem najdt to?ko zaviranja. Fantje pretiravate da je kar hudo - ?e 1x govorimo o SERIJSKIH avtomobilih in ne o dirkalnikih. In ?umi bi me lahko zbremzal le ?e bi pri?el do to?ke zaviranja ?isto za ritjo, kar je pa skoraj nemogo?e saj bi mu na pospe?evanju na ravnini u?el za toliko, da ne bi imel ?anse priti toliko blizu pri zaviranju.

 

po moje bi te nascal tud ce bi peljal mazdo 3 1.6

 

Ja seveda z Yugotom 45 bi me nascal z vo?njo v rikverc. :blink:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po 20 krogih na serijskih bremzah, schumiju sploh ne bi vec avto zaviral, ker bi mel ze unicene zavore...

10 krogov pred tem pa se gume...

 

po mojem bi te tud z jugotom v rikverc nascal...schumi je vseeno schumi :P

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ha, ha! A ti je zmanjkalo "argumentov"?

 

Sploh ne, argumentov, lepih manevrov in prehitevanj Schumija je ogromno, samo jaz se s takim pritlikavim durakom kot si ti ne mislim ve? ukvarjat.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po 20 krogih na serijskih bremzah, schumiju sploh ne bi vec avto zaviral, ker bi mel ze unicene zavore...

10 krogov pred tem pa se gume...

 

po mojem bi te tud z jugotom v rikverc nascal...schumi je vseeno schumi :P

 

hehe... sem bil spet premalo egzakten - pri mojih 20 odpeljanih trening krogih, da bi se "nau?il" stezo - ?umi je itak tak car, da tud v sanjah ne bi rabu 20 krogov, mrbit enga al pa dva in kake pol dirka?ke gume streetlegal bi zdr?ale tudi teh nekaj krogov... ?e zdr?ijo navadne gume drifterje bodo pa tud enga MS-ja za nekaj krogov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss: potem se pa za za?etek pomeri s kak?nim slovenskim dirka?em. A koga pozna?? Sam z gotovostjo ne bom trdil ni?esar, vendar se mi tistih tvojih 20 krogov za spoznavanje steze ne zdi zadosti napram izku?njam, ki jih nekateri pridobivajo celo ?ivljenje. Pa tudi 25% razlika v mo?i motorja ne pomeni nujno 25% bolj?ih pospe?kov in 25% ve?je kon?ne hitrosti. Izku?en dirka? bi verjetno s poznej?im zaviranjem in bolj?o vo?njo skozi ovinek imel na izhodu iz ovinka nekoliko ve?jo hitrost od tebe. Seveda pa so vse to le ugibanja, saj sem iz prve roke sli?al za primer, ko je neka firma organizirala neko testiranje dirkalnih avtomobilov, kjer je bil med povabljenimi tudi ve?kratni slovenski prvak v rallyju. Po vseh teoreti?nih in prakti?nih priprvah je bil na koncu od tega tekmovalca bolj?i nekdo, ki se z dirkanjem sploh ne ukvarja.

 

 

TheBill: ko nima? ve? argumentov pa v debato vklju?i? ?e osebne ?alitve. Nau?i se najprej normalno komunicirati.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Popolnoma pravi ima?, da to nikakor ne pomeni 25% bolj?ih zmogljivosti ampak fizika je za vse enaka tako zame kot za MS-ja in vedno obstaja neka kon?na hitrost v vo?nji skozi ovinek ?ez katero ne more iti niti car kot je MS. Logi?no je da bi MS bolje odpeljal ovinek saj to trenira vse ?ivljenje ampak ta razlika ni taka kot si mnogi mislite, da bo ne vem odpeljal ovinek 20-30km/h hitreje. Ne more, ker to fizika ne dovoli.

 

Je hitrej?i za nekaj kmh kar se hitro izgubi na ravnem delu steze, kjer upam, da je jasno, da je vse odvisno samo od avtomobile in razen, ?e si totalno brez ob?utka in ne zna? izbirati prestave je mo?nej?i avto pa? hitrej?i. Za koliko? Dovolj, da nastane razlika, ki se jo pri zaviranju ne da nadoknadit. ?e 1x govorimo o serijskih avtomobilih s serijskimi podvozjem in ne o nekih superspecialkah.

 

Tudi pri F1 je tako da se za prehitevanja dogajajo ve?in na ravnini v ovinkih pa le izjemoma, predvsem zaradi napak prehitevanega ali pa namernemu umikanju. Enostavno, ?e nekdo jemlje kraj?o bolj idealno linijo se ga po dalj?i manj idealni ne da prehiteti tudi v primerih precej nekonkuren?nih dirkalnikih, ki zaostajajo 4 ali ve? sekund na krog.

 

Ok, tole je le teorija ampak prakso bomo zelo te?ko dolo?ili, ker ne poznam (ve?) nobenega dirka?a, da bi sploh lahko to omenil, da ne govorim ?e o tem kako bi sploh to lahko organizirali (dirkali??e, avtomobili).

 

Sicer je pa mojo teorijo potrdil Tom Cruise, ki je s TopGerovo novo Kio Ceed (celebrity laps) peljal 1:44,2, kar je bolje od vseh F1 voznikov vklju?no z Stigom na Suzukiju Liani. Barichello je peljal 1:44,3, Stig pa recimo 1:44,4.

 

Za primerjavo Suzuki Liana ima 1,6 motor 105KM, 144Nm in 1150kg (91,3KM/tono)

Kia Ceed pa ima 1,6 motor in 124KM, 154NM in kar 1300kg (95,4KM/tono)

 

Res, da gre za druga?na avtomobila samo vseeno, ?e je konjev premalo ti ?e ne vem kako znanje dirkanja

ne pomaga.

 

zbrani rezultati na http://en.wikipedia.org/wiki/Top_Gear_test_track

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.