Skoči na vsebino

Nogomet


madmax

Priporočeno sporočilo

Oujea, "moji" 2 ekipi sta obe med 4 (se pa bojim da s tako igro ?panci prot Hansom nimajo kej iskat)! :blush:<_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oujea, "moji" 2 ekipi sta obe med 4 (se pa bojim da s tako igro ?panci prot Hansom nimajo kej iskat)! :blush:<_<

 

Ma kaki Hansi neki :o Arijske rase je v ekipi bolj malo, zato tud tko razturajo, taprava me?anca za prvaka, duhovitost in pa disciplina....Da bi jih le ?panci nabili.... <_<
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res bi bla morala, ampak nimam dobrga filinga, ker ko sm gledu tekmo z Argentino, kasnej pa ?pance s Paragvajem, ojej! :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko si podajajo Iniesta, Xavi, Villa, Pedro, Bousqet, skoz i??em Messija.....

 

Ma kaki Hansi neki :o Arijske rase je v ekipi bolj malo, zato tud tko razturajo, taprava me?anca za prvaka, duhovitost in pa disciplina....Da bi jih le ?panci nabili.... <_<

 

Dost mam teh ?vabov na morju pijanih, upam da se jim kon?a pravljica....sam res to je vse njihovo, nobene kulture, pijani v avtih.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest picim drug teden v Nemcijo, zato ne bi rad da bi bili v finalu, ker druga?e bo moje izobra?evanje popolnoma neuporabno... ker bojo vsi prbiti...

 

Bom pa mogu v nedeljo zve?er tam najdid nek plac, kjer bom lahko gledal finale...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa ne no... z unim kekcem Maradono - ?e bodo prvaki bo tolk zrastu, da bo kr 2metra velik :angry:

 

Hehe... kolk sem u?ival, k je imel iz gola v gol dalj?i fris. ?vabi kr niso hotel nehat, ker so o?itno hoteli videti kolk dolg nos zna potegnit. Po tem debaklu ga bodo nogiral kolkor je dolg in ?irok.

 

Brazilce pa so doma pri?akali razjarjeni navija?i tako, da se jim ni? kaj dobrega ne pi?e in najbolj sre?ni brazilski nogometa?i so tisti, ki jih selektor ni vpoklical v ekipo :hohoho:

 

Ganci so me pa tolk spominjal na na?e, saj ko je blo treba prtisnt ?e zadnji ?ebelj v urugvajsko krsto so se zbali uspeha. Kot bi gledal na?e, ko jim gtre vse po planu samo ?e zaklju?it je treba pa ne zmorejo, ker jim ratajo mehka kolena.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss: Argentince se sprejeli kot junake! :)

 

Zato ker so pokazali v?e?en nogomet in gojili napadalno igro. Tudi proti Nemcem so kar pritiskali, a ?al brez kan?ka sre?e. Po 60-ih minutah, ko ekipa lovi rezultat je pa ponavadi vse odlo?eno. Ekipe se bojl odprejo in je tako ve? mo?nosti za kontre, katere Nemci to leto odli?no izvajajo.

 

Brazilce so pri?akal besni zato, ker so igrali defenziven nogomet, ker je njim kot klufuta v obraz, potem pa ?e ne pridejo nikamor. Dunga je tudi vpoklical pa ?udnih igralcev in premalo ideologov igre. Dungo so gledali, dokler je ?e prina?al nekako spodobne rezultate, a so bili vseeno nezadovoljni z igro. Zdaj ko pa ?e rezultatov ni, je pa lin?....

 

 

Kot pri Barci, ni vse rezultat, potrebno je pokazati tudi lepo igro. Argenticiji cenijo to. In ?e z lepo igro osvoji? svet, potem si legenda, druga?e pa Mourinho... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss: Argentince se sprejeli kot junake! :)

 

ni? hudga... Maradona bo itak letu, ker razen kretenskih izjav, hvaljenja in nespodobnega vedenja ni pokazal ni?. ?e se pa zana?a? na odli?ne posameznike in misli?, da je prvenstvo tvoje tako kot so to argentinci razlagali pa te nabri?ejo golobradi mladci iz Nem?ije, ki igrajo eksplozivno, pa res ne vem a je to taktika.

 

Sem 100% da Maradona ni niti pogledal ene tekme kako igra me?anonarodna ekipa iz de?ele zelja in klobas, ker je bil prepri?an, da bo ?lo z lahkoto do finala.

 

Blefiranja s strani t.i. romanti?nih ekip v katerih je romantike le tolk kolikor je valjanja in zvijanja po tleh in kjer se ne?nost in lepota meri le v nebo vpijo?i bole?ini na ksihtih padajo?ih in po tlehsevaljajo?ih igralcih ?ajfastih nadaljevank pa res ne morem imeti za vi?ek nogometa in sem tako neznansko u?ival, ko so jih mladci razmrcvarili po igri??u in jim splo??ili tiste grebene, ki so jim zrastli na hrbtih. Sliko trpe?ega Messija, ki je bil skoraj tako ubog kot drugi "lepi" megazveznik pa bi morali obesiti vsakemu trenerju ali selektorju na steno, da bi ga vedno opominjalo, da kup zvezdnikov ?e ne prinese zmage in da je za zmago treba trdo delat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e mene pra?a? je mela Nem?ija glih tok zvezdnikov kot Argentina. V Argentini sta mogo?e Messi in Tevez, drugo je vse bolj poden. In Maradona je tudi igral z dokaj pomlajeno zasedbo, ker nekaj igralcev je bilo v ekipi, ki so ?e nedolgo nazaj igrali na olimpijadi, kjer ej bila omejitev za leta na 22 ali 21. Medtem ko je doma pustil stare ma?ke kot so Zanetti in Cambiasso.

 

In kaj drugega kot zmago Nem?ije ni bilo pri?akovati. Vsi vemo da je argentisnka zadnja linija v kurcu, vezna vrsta je tudi ?voh, odli?en napad ti pa ni? ne pomaga, ?e nima? ozadja.

 

Maradona je prevzel reprezentanco v razsulu, z malo sre?e jo je pirpljal na SP, kjer so igrali dokaj solidno, nad mojimi pri?akovanji. Imel je kar nekaj jajc, da je prevzel vodenje, ker se glih niso preve? tepl za ta stol?ek, pa bit krivi ?e Argentini ne bi uspelo pridit na SP. To veliko bolj cenim, kot pa ono gobezdalo od Pele-ja, ki pa res sam gobec vrti, pa ?e dokazal so mu, da se v svojih napovedih in poznavanju vedno zmoti.

 

Maradona je mislim, da ?e sam odstopil iz mesta selektorja, ?eprav so mno?ice skandirale naj ostane...

 

Igrali so napadalen nogomet in to je va?no, po tleh se valajo pa ?istu usi, od 3-je va?ke lige do igralcev na SP. To pa? je kar je...

Kot sem reku, nekatere dr?ave, gledalci, navija?i, cenijo veliko bolj na?in igre, kot pa same rezultate. Nekaterim pa? to ne gre v ra?un in te?ko razumejo, samo tako pa? je. Vsaj pri Barci te od?agajo ?e ne igra? lepo, pa ?eprav bi lahko imel rezultate. Nogomet se igra za gledalce in za njih je treba narest dobro predstavo/igro. Tako kot v gledali??u, ne bo ?el noben gledad kako 11 modelov stoji pr mer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej se strinjam z napisanim ker se na fusbal itak bolj spozna? k jest k ga res samo ob?asno gledam. Mene je mal znerviral tisto stalno opevanje ju?noameri?kega fusbala in kako je prerasel evropski in ne vem oh in sploh ter, da evropejci za kruh nimajo. Mnogi so v finalu videli ?tiri ju?noameri?ke reprezentance ?e predno so se sploh prve ?etrtfinalne tekme odigrale. Tako podcenjevanje evropskega nogometa se lahko prvo??jo o?itno samo ?e v ju?ni ameriki.

 

Zato mi je tolk bolj v?e?, da si je zobe najprej polomila Brazilija nato pa ?e Argentina, katerima so ?e kar napovedovali igranje v finalu.

 

Od vseh teh se je skozi ?ivankino uho izvlekel le Urugvaj z malo goljufanja (sicer kaznovanega) in veliko sre?e ter dejstvu, da so se Ganski igralci ustra?ili najve?jega uspeha afri?kega nogometa. Pa tako blizu so bili a obenem tako dale?.

 

Zdaj mi je pa itak vseeno kdo zmaga razen Urugvaja in da bomo naslednji? videli malo ve? od brazilcev in argentincev in ?e katerih.

 

Je ena bistvena razlika in sicer selektorji kot je na? komaj naberejo dovolj kvalitetnih igralcev saj je na?a baza skromna med tem, ko pa Brazilci, Argentinci ipd se dobesedno preseravajo nad izborom igralcev in si upam stavit, da majo eni in drugi tam nekje med 300-400 igralcev, ki so na dovolj visoki ravni za igrat na prvenstvu tako, da izgovori v stilu flikanja reprezentance pri takem izboru igralcev je precej nerazumno in nelogi?no

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U bistvu, da je ju?noamrei?ki nogomet prerasel evropski, je bolj novinarska raca. To so si bolj oni zmislil, da pa? neki prodajo, na podlagi tega da se je vseh 5 uvrstilo v izlo?ilne boje, pri Evropi pa so izpadli Francozi in Makaronarji. Brazilci in Argentici so pa? na vsakem SP v o?jem izobru. Tako kot ?vabi, briti, ?panci, makaronarji, francozi.... ampak eni potem konstanto razo?arajo (?panci, nizozemci), drugi se pa malo menjajo na vrhu.

 

In ?e gledamo ?tevilo osvojenih SP-jov je, ?e se ne motim, Evropa vs Ju?na Amerika 9:9. Zdaj bo eden ali drugi prevzel vodstvo. Verjetno bo to Evropa. Na drugem SP-ju, ki bo v Braziliji, pa bojo spet doma?ini in okolica pri vrhu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo da nima noben ob?utka da bi morali od J. Ameri?kih ekip napredovati Paragvajci (razveljavljen regularen gol, pristranski sodnik, pa ?e je moral ?panec ponavljati 11m bi jo moral tudi Paragvajec itd...) saj so si po videnem napredovanje zaslu?ili dosti bolj kot katerakoli druga J. Am. ekipa :ne vem: :blink:

 

Kar se pa Maradone ti?e sem pa mnenja da je kot igralec raztural, vendar se bo kot trener moral ?e polente najesti da bo lahko z na papirju fenomenalno ekipo pariral kak?nemu uveljavljenmu strategu.

Kdor je gledal tekmo mu je jasno da je pri 2:0 sledil totalen razpad pri Argentini in za to se lahko krivi samo trenerja ker ni povlekel pravih potez ampak zmetal na igri??e vse kar je ofenzivno, brez repa in glave. :whatever:

 

It takes a little more than that!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Kar se pa Maradone ti?e sem pa mnenja da je kot igralec raztural, vendar se bo kot trener moral ?e polente najesti da bo lahko z na papirju fenomenalno ekipo pariral kak?nemu uveljavljenmu strategu.

Kdor je gledal tekmo mu je jasno da je pri 2:0 sledil totalen razpad pri Argentini in za to se lahko krivi samo trenerja ker ni povlekel pravih potez ampak zmetal na igri??e vse kar je ofenzivno, brez repa in glave. :whatever:

 

It takes a little more than that!

 

Se strinjam, ker tudi iz mojega zornega kota je tako zgledalo... pa malo skromnosti argentincev in maradone tud ne bi ?kodilo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, da Maradono ?aka ?e veliko u?enja. Ampak mislim, da bi razpad sistema po 2:0 v cca. 65 minut gledal pri vsaki ekipi. Na takem nivoju je taka prednost v tem ?asu br?kone neulovljiva.

 

Najbolj si bi napredovanje zaslu?ili ?ilenci. Igrali so fantasti?no, ?koda da so se zelo oslabljeni sre?ali prav z Brazilci. ?ile me je res prijetno presenetil

 

Paragvaj je tudi igral solidno, samo so bili ?panci bolj?i nasprotnik. In v kon?ni fazi so bili ?panci na takemi skoraj bolj o?kodovani. Ampak vseeno bi si ?ilenci in Paragvaj zaslu?ili napredovanje bolj kot Urugvaj. ?eprav igra Paragvaja je bolj slonela na fizi?ni igri na meji rumenega kartona.

 

Ampak ?apanci, Nemci in Nizozemci, so po pravici, kar dokaj zalu?eno v polfinalu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sliko trpe?ega Messija, ki je bil skoraj tako ubog kot drugi "lepi" megazveznik pa bi morali obesiti vsakemu trenerju ali selektorju na steno, da bi ga vedno opominjalo, da kup zvezdnikov ?e ne prinese zmage in da je za zmago treba trdo delat.

 

Pa ne more? Messija primerjat z Ronaldotom no.

 

Messi je pravi team player, navle?e nase 2-3 igralce, podaja soigralcem, da potem dose?ejo gol, ni egoisti?en in ne preigrava za vsako ceno, ne pada po tleh ob vsakem dotiku,.... Igralec, ki si ga vsaka ekipa lahko samo ?eli.

 

Na SP sta ga redno pokrivala 2, ?e ne 3 nasprotniki, in ni imel niti kaj preve? mo?nosti prikazati svoje igre, je pa zato sprostil prostor za svoje soigralce. Imel je par lepih strelov, vendar so na njegovo smolo vratarji vse ubranili.

 

Na drugi strani je CR en egoist, na igri??u bi po njegovo moral biti zavarovan kot sveta krava, pada po tleh kot za stavo ob vsakem najmanj?em dotiku,.... skratka poden. On je v bistvu novi Beckham, ni top nogometa?, Real Madrid ga ima predvsem zato, ker se njegovi dresi odli?no prodajajo in prina?ajo v klubsko blagajno dosti ?.

 

 

Tudi mene je presenetil izpad Brazilije in Argentine, sploh visok poraz Argentine.

 

Ne more bit en Klose skupno najbolj?i strelec SP, povpre?en napadalec kot je. Bljak <_<

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ne more? Messija primerjat z Ronaldotom no.

 

Priznam, da sem pretiraval :blush:

 

Res ju ne more? primerjat, ker take sere kot je CR te?ko najde?. Mislil sem bolj na tisit trpe?i ksiht, ko argentincem ni ?lo in je Messi streljal in streljal v prazno. Takrat je bil oreng zafrustriran.

 

se pa vidi razlika, da klubski nogomet ni enako reprezentan?nemu in veliki zvezdniki klubskega nogometa se v tej vlogi nikakor ne znajdejo na tem prvenstvu. Je pa verjetno res, da se od njih preve? pri?akuje in da opravijo precej nevidnega dela samo vseeno je verjetno to kar velik ?ok za njih, ko niso glavni nosilci oziroma strelci.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr?ave ki so igrale na SP in imajo v ekipi ''superzvezdnike'' so preve? igrali na tega samega-se pravi skoraj na enega igralca in na njega tud fuulll ra?unali. Ostale ekipe poznajo te ?minkerje in halooo kako bo pri?el do izraza ?e pa je takoj ko je dobil ?ogo 3-je pri njemu(seveda ?e bi bila ekipa res uigrana bi to lahko izkoristili) Mormo pa seveda tud pohvalit sj te mega zvezdniki delujejo dobro na ostale soigralce in jim vlivajo upanje.....recimo :P

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O yeeeaah... so padli ?e zadnji tako, kot sem si za?elel in finale bo evropski :jupiii::jupiii:

 

Se mi smilijo edin tulipani, ker bodo ?e tretji? v finalih pu?nili proti ?vabom :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O yeeeaah... so padli ?e zadnji tako, kot sem si za?elel in finale bo evropski :jupiii::jupiii:

 

Se mi smilijo edin tulipani, ker bodo ?e tretji? v finalih pu?nili proti ?vabom :(

 

U?er sm kr nekolko trepetal, zlasti 1. pol?as! :blush:

 

Matr upam da ?vabi sploh ne pridejo u finale, pol naprej pa mi je skoraj vseeno! :hudicek:

 

Pazte tole, ?ist se jim je zme?al! :P

 

http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/hobo...tni-prvaki.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

khm.. si mislu napisat ?pancem ;):D

 

Katera ekipa zmaga jutri, tista bo prvak. Nizozemci so bili spet dokaj povpre?ni.

 

Smela napoved, glede na to, kako se ?panci s te?avo prebijajo naprej z rezultati 1:0 ipd. Samo podpovpre?ni Honduras so premagali z dvema goloma razlike. za premagat Nemce bo en gol premalo, ?e dva dvomim, da bi bila dovolj, kej ve? pa ne verjamem, da so ?panci sposobni dat na tekmo.

 

So pa Nizozemci dal tri res lepe gole in to vse tri od vratnice ?zmeden?

 

ne vem zakaj pravi?, da so igrali povpre?no? A zato, ker bi moral dat vsaj ?e tri gole glede na velike ?anse?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz mislim da so se Nizozemci zelo izkazal, so namre? zmagal preteklih 6 tekem, kar jih ni nobena druga od obstoje?ih ekip - Beli orli so npr. premagal ?vabe! :danzoman::harhar::P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale polfinale je bil ko olimpija maribor...kr neki, pa ce drugi gol ni bil offsajd, pol tud ne vem....?lovek je zakrival zogo branilcu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.