Skoči na vsebino

Mazda MX-5 (2016-2019)

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Planiram nabavo, softtop, pri nas ni ponudbe, gledam EU trg.

Načelno 2.0, če bo kakšna ugodna priložnost pa tudi 1.5 motor.

 

Iščem nasvete, / izkušnje:

Kakšne so najbolj kritične zadeve, ki jih velja preveriti pri nakupu?

Slišal sem težave z menjalnikom do 2017 za 2.0 motorje - kako sploh preverim letnico izdelave?

Kako se obnesejo usnjeni sedeži po 6+ letih?

Katere opreme ne smem izpustiti in je nujna?

Kar velik del prodajalcev je fizičnih oseb... so kakšne specifike nakupa od fizične osebe?

 

Večinoma so sicer dobro opremljene in z malo km ...

 

Hvala!

 

Napisano

Definitivno glej v Nemčiji. Pri nas prodajalci očitno menijo, da je zadeva iz zlata.

1.5 motorja sam skoraj ne bi gledal, res pa da, imam na NC podobno konjažo in nimam ogromnih problemov s tem, po 13 letih izkušenj.

 

Prav nekih kritičnih stvari na NDjkah ni. Je res odlična serija. Gledaš pa stvari, kot jih gledaš pri vsakem rabljenem avtomobilu. Olje, kilometri...itd.

Te težave z menjalnikom so govorica ja, ampak od kje izvira ne vem. Nisem še zasledil, da bi imel kdo v Sloveniji kakšne ogromne težave z menjalniki. Res pa, da večina ljudi sedaj kupuje ND2 z G184 motorji. Mogoče so te govorice na podlagi tega, ker je menjalnik slabši kot na NC seriji in ima nižje tolerance, kar pa vpliva vzdržljivost na dirkah in raznih autocrossih.

Usnjeni sedeži se obnesejo čisto odvisno kako kdo skrbi za njih. Če ne skrbiš za njih tudi Nepalsko usnje ne bo zdržalo.

Oprema je načeloma tudi od tebe odvisna kaj bi rad. Načeloma so pa vse opreme v tej generaciji kar lepo opremljene s tempomati, avtomatsko klimo, gretjem sedežev.

Nakup iz Nemčije? Meni so dilerji priporočali nakup samo od pravnih oseb oz. avtohiš. Ker imajo Nemci strožje zakonodaje in se avtohišam ne splača nategovati folka.

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
dne 9. 6. 2025 ob 15:37 je g.Wankel napisal:

Definitivno glej v Nemčiji. Pri nas prodajalci očitno menijo, da je zadeva iz zlata.

1.5 motorja sam skoraj ne bi gledal, res pa da, imam na NC podobno konjažo in nimam ogromnih problemov s tem, po 13 letih izkušenj.

 

Prav nekih kritičnih stvari na NDjkah ni. Je res odlična serija. Gledaš pa stvari, kot jih gledaš pri vsakem rabljenem avtomobilu. Olje, kilometri...itd.

Te težave z menjalnikom so govorica ja, ampak od kje izvira ne vem. Nisem še zasledil, da bi imel kdo v Sloveniji kakšne ogromne težave z menjalniki. Res pa, da večina ljudi sedaj kupuje ND2 z G184 motorji. Mogoče so te govorice na podlagi tega, ker je menjalnik slabši kot na NC seriji in ima nižje tolerance, kar pa vpliva vzdržljivost na dirkah in raznih autocrossih.

Usnjeni sedeži se obnesejo čisto odvisno kako kdo skrbi za njih. Če ne skrbiš za njih tudi Nepalsko usnje ne bo zdržalo.

Oprema je načeloma tudi od tebe odvisna kaj bi rad. Načeloma so pa vse opreme v tej generaciji kar lepo opremljene s tempomati, avtomatsko klimo, gretjem sedežev.

Nakup iz Nemčije? Meni so dilerji priporočali nakup samo od pravnih oseb oz. avtohiš. Ker imajo Nemci strožje zakonodaje in se avtohišam ne splača nategovati folka.

 

Tole tudi jaz podpiram 100%

  • 2 meseca kasneje...
Napisano

Raketa. Barvna kombinacija top.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
Pred eno uro je Tilen5 napisal:

Raketa. Barvna kombinacija top.

A niso jajca.... :whatever: 😁😉

Napisano (urejeno)
pred 58 minutami je Bini napisal:

A niso jajca.... :whatever: 😁😉

Če bi pozorno pogledal, bi videl, da je na sliki mx-5 in ne cx30

Popravljeno od Tilen5
  • Haha 7
  • Zmeden 1

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 40 minutami je Tilen5 napisal:

Če bi pozorno pogledal, bi videl, da je na sliki mx-5 in ne cx30

A niso vse Mazde zate jajca? Vsaj tak občutek dobi človek. 

 

 

Napisano

tudi jajca na oko so lahko dobra, ali pa mešana z slanino 🤣

 

borelij, takšen avto si zasluži malo več slik na forumu, recimo 50x 😂

Napisano
pred 6 urami je borelij napisal:

evo ga doma iz Nemčije.

najbolj me je presenetilo, da je FURS (Postojna) izdal odločbo za DMV v 24 urah (e-vloga).

Drugače pa super avto!

 

image.png

Uživaj v vožnji! :zoom-zoom:

 

 

  • 1 mesec kasneje...
Napisano
dne 13. 8. 2025 ob 15:36 je GregorV napisal:

 

 

borelij, takšen avto si zasluži malo več slik na forumu, recimo 50x 😂

null- slikana v dobri družbi (menda so neka pravila za MX5 ;)

- moram ga oprat

 

Resno vprašanje - zamenjati moram gume (orignalne let 2017) in nikjer ne najdem gum v dimenziji

205/45 R17 z nosilnostjo 84. Samo 88 XL ...

se mi zdi brezveze vozit dodatno maso sabo ...

 

Če kdo zasledil Conti SC7 ali Michelin Pilot5 z nosilnostjo 84W ...?

 

 

image.jpeg

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 24 minutami je borelij napisal:

se mi zdi brezveze vozit dodatno maso sabo ...

Zakaj pa dodatna masa?

 

84 je minimalna nosilnost gume in ne teža gume.

  • 2 tedna kasneje...
Napisano
dne 2. 10. 2025 ob 19:44 je borelij napisal:

null- slikana v dobri družbi (menda so neka pravila za MX5 ;)

- moram ga oprat

 

Resno vprašanje - zamenjati moram gume (orignalne let 2017) in nikjer ne najdem gum v dimenziji

205/45 R17 z nosilnostjo 84. Samo 88 XL ...

se mi zdi brezveze vozit dodatno maso sabo ...

 

Če kdo zasledil Conti SC7 ali Michelin Pilot5 z nosilnostjo 84W ...?

 

 

image.jpeg

vzami prvo enako ali višjo cifro, ne delajo vseh v vseh nosilnostih in hitrostnih razmerjih ;) 

  • 3 meseci kasneje...
Napisano

Menjal sem gume na MX5, prej so bile gor originalne letnik 2017, profila sicer dovolj, enakomerna obraba.

 

Ali je priporočljivo delati optiko?

So kakšni priporočljivi mojstri  v LJ-okolica?

Napisano
Pred eno uro je borelij napisal:

Menjal sem gume na MX5, prej so bile gor originalne letnik 2017, profila sicer dovolj, enakomerna obraba.

 

Ali je priporočljivo delati optiko?

So kakšni priporočljivi mojstri  v LJ-okolica?

Ne rabiš, če je obraba enakomerna. 👍😉

Napisano
pred 4 urami je borelij napisal:

Menjal sem gume na MX5, prej so bile gor originalne letnik 2017, profila sicer dovolj, enakomerna obraba.

 

Ali je priporočljivo delati optiko?

So kakšni priporočljivi mojstri  v LJ-okolica?

optiko delaš samo takrat, ko kaj šraufaš na podvozju ali pa ugotoviš, da se gume ne obrabljajo enakomerno

 

če začne "skakat" ali trest pri 60 kmh ali 130kmh greš oprat felge v piko in ponovno daš centrirat

 

če imaš samo 1 set felg ti itak vsakič centrira ko menja gume tko da ni panike :) 

  • 1 mesec kasneje...
Napisano

Neki si se okužil s temi MX-5kami 😀

 

Jaz kar mal pogrešam NCjko, pa je imela samo teh 126 konjev.

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 13 minutami je g.Wankel napisal:

Neki si se okužil s temi MX-5kami 😀

 

Jaz kar mal pogrešam NCjko, pa je imela samo teh 126 konjev.

 

Sem sanjal o MX-5 dino 🥰

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Janez se "mečka" z ljubimko. Norišnica. Vse se trese. Naenkrat se odprejo vrata – vstopi njen mož, mrcina, dva metra visok, težak 130 kg, roke pa kot nakovala. Prime nesrečneža okoli pasu in za vrat, ga nese na balkon in vrže s 14. nadstropja. Janez med padanjem razmišlja: - "Konj zabiti, le kaj ti je bilo tega sranja treba ... Imam čudovito Micko, kup otrok, avto, plačo ... E, bedak, če bi imel še eno življenje, ne bi varal žene ..." Pod stolpnico ravno takrat pelje traktor, ki vleče prikolico s senom, in Janez – tresk – pade na mehko seno. Vstane, otrese seno s sebe in reče: - "Eeee, kakšne neumnosti jaz klatim, ko se malo prestrašim..."
    • Mnja.   AI generate. Glej kak mu nogo odseka na pol.
    • Ženske imajo 3 vrste ustnic: male sramne, velike sramne in nesramne...
    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.