Skoči na vsebino

DiZeL jA, dIzEl Ne


Priporočeno sporočilo

to! tako je! a ja neznam zakaj je uopće onda ovaj forum ovdje otvoren ak nitko nebre reći svoje mi?ljenje?

?e ?e, ampak ko neka debata prese?e okvire dobrega okusa, in ko se druga?e misle?e za?ne ?aliti mislim je bolje da se tak topic lepo zapre pa bo mir!

V tem topicu so dolo?eni osebki presegli to mejo kulturne debate zato apeliram na moderatorje da se ta topic blokira.

 

Tukaj kak?ne plodne debate zgleda da NE BO!

 

Toliko o tej temi z moje strani. Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 122
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

ISUSE BO?E!!! PROSVJETLEN SAM !!! e, sad si me zbilja uvjerila da je dizel bolji!!! bio sam sljep ali sada vidim!!! hvala ti Violet!!! zbilja, ovo mi je prosvjetlilo moje mi?ljenje i sad.... neznam.. osjećam se bolje! sad sam se zbilja (zbog tehni?kih podataka) uvjeril da je dizel bolji!

.. mo? mislit!!!

 

pa naj ?e kdo re?e, da se "starega psa ne da nau?iti novih trikov"

ni? osebnega, je samo pregovor

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to! tako je! a ja neznam zakaj je uopće onda ovaj forum ovdje otvoren ak nitko nebre reći svoje mi?ljenje? ha? ajd reci koliko si benzincov vozili a koliko dizela?ov? ha? koliko ti je auto star? mo?da :whatever: 15 godina? ili vi?e?

 

Do sedaj imel 27 avtomobilov!

Mazda 6 je prvi diesel!

Diesel je zakon!!!!

 

Zdravek - ne bluzi, ker nima? pjma!!! :P

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem vozu najmo?nej?o 3diesel(cd 110),naredu z njo cc 1200 km.od tega 2/3 po ac. In res impresionisti?ni pospe?ki.pa tud poraba je majhna.

ampak morte pa upo?tevat tud registracijo,servise,ceno itd, ne samo tist gol pospe?ek avta!

plus da se strinjam z zdravekom... turbo!

bencinci s turbino... papa,dijo dijo dizl! ampak potem je pa poraba,pa?e cel kup ostalih stro?kov...

to vse skup je en tak za?aran krog.

 

aja, pa da ne pozabmo...

wankel tud spada med bencince! bi dal kdo svojo dizlco(lahk tud chipano) na drag proti Rx-u? ,pa ma komaj 1.3l !!!

Only those without any talent, have no obsessions!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak tole je pa res tema, da se folk skrega ne glede na katerem forumu se pojavi :D

 

Moja zgodba od bencinarja do diesla je zgledala nekako takole:

Vedno smo imeli doma bencinarja in prvi ?tirje moji avtomobili so bili bencinarji in sveto sem bil prepri?an, da je bencinar dale? bolj?i in v tistih ?asih (sredi devedesetih) je bilo to na?eloma tudi res.

 

Moje prepri?anje je ?e dodatno potrdil kolega, ki me je ene parkrat peljal z Gofom II turbodieslom. Zadeva je ropotala, tresla,v ?tandgasu je tako vibriralo, da se tudi pogovarjati nisi mogel - v glavnem ?e takrat sem imel ob?utek, da so to svetovna jajca in moj 1.3 (4taktni) Wartburg je bil milina v uglajenosti proti temu Golfu.

 

No in tako mi?ljenje sem obdr?al nekje do leta 2000, ko me je moj dober prijatelj prvi? popeljal s sodobnim turbodieslom v BMW 320d. Tih motor, ogromen navor, pospe?ki in poraba, ki jo ne more? dose?i niti s pol tako mo?nim in te?kim bencinarjem sta bil verjetno pika na i, da sem se odlo?il da bo naslednji avto gnan na nafto.

 

In ni mi ?al na nobenem podro?ju, ne pri samih zmogljivostih, ne pri uglajenosti vo?nje, ne po hrupu in vse to zasen?i poraba, ki mi je vprimerjavi s prej?njim avtomobilom do tega trenutka (55.000km) prihranila okroglih 1000?.

 

 

 

Zdravek, tebi bi pa priporo?al, da se gre? enkrat peljat s kak?nim modernim turbodieslom, da ne bo? v prazno butal take izjave za stvar, kjer je evidentno, da je niti malo ne pozna?. In da, v Sloveniji imamo zakone, kjer morajo prodajalci diesla zagotoviti "nezgo??evanja" nafte tudi do temperatur -25 stopinj celzija in ?e enkrat da, v prej?nji zimi je moja Mazda, za katero na ?alost nimam gara?e, kresnila iz prve pri temperaturi -22.

 

Ne vem kak?no je stanje na Hrva?kem samo glede na to kar ti razlaga? vidim, da je precej slabo ali pa se vsi vozijo na kurilca - takim pa itak ni pomo?i.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In da, v Sloveniji imamo zakone, kjer morajo prodajalci diesla zagotoviti "nezgo??evanja" nafte tudi do temperatur -25 stopinj celzija in ?e enkrat da, v prej?nji zimi je moja Mazda, za katero na ?alost nimam gara?e, kresnila iz prve pri temperaturi -22.

 

No, tudi moja 6-ka je stalno zunaj in ni se ?e zgodilo, da ni "kresnila" iz prve! :bravo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men se zdi tle nabol primern komentar:

"vsak cigan svojega konja hvali"!

 

?eprav... ne smemo kr vse u en ko? metat!

 

nih?e se no?e opredelit kater dizel proti katermu bencincu!

kr tle bi pol le moral gledat:

 

golega bencinerja proti golemu(brez turbo,brez skup.vod)dizla

al pa turbo bencinerja vs. turbo dizla?a...

 

tak da tu se strinjam z Zdravekom

Only those without any talent, have no obsessions!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ISUSE BO?E!!! PROSVJETLEN SAM !!! e, sad si me zbilja uvjerila da je dizel bolji!!! bio sam sljep ali sada vidim!!! hvala ti Violet!!! zbilja, ovo mi je prosvjetlilo moje mi?ljenje i sad.... neznam.. osjećam se bolje! sad sam se zbilja (zbog tehni?kih podataka) uvjeril da je dizel bolji!

 

.. mo? mislit!!!

 

B E N Z I N :rulam:

 

:hohoho::rispekt:

Jah dizlov pa bencinarjev sploh nima veze primerjati pa pika. Vsak ima svoje pluse in minuse (mimogrede: dizel je zdaj dra?ji kot bencin :P - ?koda, da ?e vedno manj pokuri).

?e dobro, da se ne gremo kregati V6 vs V8 vs Wankel vs dizel vs bencinar vsrstni(4). Aja pa ?e vs hibridi vs vodikarji (:P).

Vsak ima svoje pluse, vsak ima minuse.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vi uopće mene ne shvaćate.. pa normalno da nema? problema s novim autom; novom ma?inoma; ali bum te pital kaj bu za 10-12 godina; dal bu? jo? uvjek hvalil dizela. ljepo je kad si ti kupi? (ili ti ga stari kupi) novog dizela?a; ali kad radi? ko budala da si u?tedi? za auto; i onda jedva skupi? dovoljno da si kupi? neki 10-15 god. stari auto.. e; pa bi ja tebe pital. nisu svi bogati kao VI (neki..) i nemogu si svi priu?titi nove dizela?e; imati ga godinu - dvije i puf -- idemo po drugoga. kod nas 70% ljudi vozi auto stariji od 10godina; i mi smo sretni kad si dopelamo od vas ili iz austrije ili njema?ke auto star 7-8godina (auto koji je kod vas smeće..) - za nas su to novi auti. E, pa onda je lako srati po nama (obi?nim smrtnicima koji vozimo benzince..) kad ti vozi? auto star par mjeseca...

većina vas ste nedokazani (?ast izuzecima..) DA BENZIN I DIZEL NIJE ISTO!!! vi meni svi tu bacate usporedbe s turbodizela?ima.. sam ja v kojem svojem postu napisal da svi benzinci imaju TURBo? ili? ili vi jednostavno ne ?itate kaj pi?e..?

uzimte ?istog dizela?a (ne TDI ni HDI ni HDCI in ....) - ZNA?I ?ISTOG dizela?a sa 2.0 motorom i uzmite ?ISTOG benzinca 2.0. koji od njih je bolji? dizela?? e pa ja onda neznam za?t se rally-i odvijaju s benzincima; za?t se street racei odvijaju s benzincima. po va?em su svi ljudi budale jer je o?ito oktanska mo? dizela ve?a od benzina!!

 

Ak delate usporedbu - delajte ju s autima u klasi a ne TURBO dizel na obi?nog benzinca. kad bute vozili DIZELA?A starog 10-15godina ali obi?nog dizela?a onda mo?ete pisati da je dizel bolji od benzina. I ak je netko probal (i ima dokaze) da obi?ni dizela? star 10 godina npr. 1.7 ili 2.0 mo?e preći benzinca 1.5 ili 1.6 ja ću se tog trenutka odjavit s ovog foruma i vi?e NIKAD se tu neću pojaviti i smetati vam.

 

A vama svima koji imate TDI ?elim samo da ga bute morali voziti 15godina ili ?ak vi?e da vidite 'MO?' dizela..

 

p.s. - nemaju svi uvjete kao VI za nove turbake..

 

B E N Z I N :rulam:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vi uopće mene ne shvaćate.. pa normalno da nema? problema s novim autom; novom ma?inoma; ali bum te pital kaj bu za 10-12 godina; dal bu? jo? uvjek hvalil dizela. ljepo je kad si ti kupi? (ili ti ga stari kupi) novog dizela?a; ali kad radi? ko budala da si u?tedi? za auto; i onda jedva skupi? dovoljno da si kupi? neki 10-15 god. stari auto.. e; pa bi ja tebe pital. nisu svi bogati kao VI (neki..) i nemogu si svi priu?titi nove dizela?e; imati ga godinu - dvije i puf -- idemo po drugoga. kod nas 70% ljudi vozi auto stariji od 10godina; i mi smo sretni kad si dopelamo od vas ili iz austrije ili njema?ke auto star 7-8godina (auto koji je kod vas smeće..) - za nas su to novi auti. E, pa onda je lako srati po nama (obi?nim smrtnicima koji vozimo benzince..) kad ti vozi? auto star par mjeseca...

:rispekt:

Glede ostalega. Aja pa ?e turbina. Potem lahko primerjamo ?e turbo wankle, V6, V8... :ne vem: Saj sem napisal. Vsak avto ima pluse, vsak minuse. Pa ?e bi hoteli bi se o tem kregali nonstop. ;)Predlagam zaklep teme. Ne zaradi neumne teme ampak samo zato, ker lahko pride do prevelikih sporov na forumu. <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no da ?e jaz svoje mnenje povem...

 

dizl je avto (pomoje) za vsakdanjo vo?njo tud zrihta si ga ?lovek lahko normalno ampak vseeno pomoje ne more bit to nek ?potrnik oz. ?portni cupe..

je pa res da majo navora, pa hitro ?altanje... pa res stvar gre

ampak...

primerjat 2.0 turbo dizla al pa 2.0 turbo bencinarja tud ne gre...

 

najbolj me na dizlu moti dim ojoj... ko se zavesa zvali dimna...

 

druga?e pa... sem tud bil trdno prepri?an da NE dizla ampak se po?asi nagibam v ravnovesje da

?e dost potuje? se vsekakor spla?a met dizla, za moje relacije pa sem ?e verjetno vseeno na bolj?em z bencincem!

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

l kaj bu za 10-12 godina; dal bu? jo? uvjek hvalil dizela. ljepo je kad si ti kupi? (ili ti ga stari kupi) novog dizela?a; ali kad radi? ko budala da si u?tedi? za auto; i onda jedva skupi? dovoljno da si kupi? neki 10-15 god. stari auto.. e; pa bi ja tebe pital. nisu svi bogati kao VI (neki..) i nemogu si svi priu?titi nove dizela?e; imati ga godinu - dvije i puf -- idemo po drugoga. kod nas 70% ljudi vozi auto stariji od 10godina; i mi smo sretni kad si dopelamo od vas ili iz austrije ili njema?ke auto star 7-8godina (auto koji je kod vas smeće..) - za nas su to novi auti. E, pa onda je lako srati po nama (obi?nim smrtnicima koji vozimo benzince..) kad ti vozi? auto star par mjeseca...

 

 

 

Zdravek...nisem se mislu priklopit na tvoj post....sam me znervira neko primerjanje pa dokazovanje s denarjem..... prvi? tema nima veze s tem, in je govora sam razlike med temi motorji...that's it!!!!

 

In ne da se mi it nekega nacionalizma tuki...ki sem ?e tako alergi?en na to..... tako da PROSIM da se s takimi neumesnimi izjavami ustavi?!

 

 

Over&Out

 

daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravek...nisem se mislu priklopit na tvoj post....sam me znervira neko primerjanje pa dokazovanje s denarjem..... prvi? tema nima veze s tem, in je govora sam razlike med temi motorji...that's it!!!!

 

In ne da se mi it nekega nacionalizma tuki...ki sem ?e tako alergi?en na to..... tako da PROSIM da se s takimi neumesnimi izjavami ustavi?!

Over&Out

 

daVid

 

koji nacionalizam? ajde reci ak vozi? dizela koliko ti je star? svi koji imate dizele napi?ite starost tih auti..

ja se ne mislim svađati s nikim ali ovih par tipova koji se k..ur..e ovdje sa svojim turbakima.. to me jednostavno ?ivcira.. dobar je dizel ALI SAMO KAJ SE TI?E NI?E CJENE GORIVA.. ostalo...

i ja nonstop pi?em o dizela?ima a oni dalje mlate po svom i uspoređuju tjunani TDI s nekim obi?nim benzinocom.. ma daj.. to je isto kao da se uspoređuje TOMOS AUTOMATIC i INTRUDER 1.2.

 

nikakva svađa se ne stvara niti ni?; samo je ovdje poanta da nitko od vas tu ne ?eli priznati da je dizel slabiji od benzina... ( Z A T I K A T E S I O ? I )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zDRAVEK....zdej furam benzinarja... prej?na bla pa alfa JTD..... morem re?t da mi je delala zelo lepo... zdej sem pa spet malo na benza pre?altal....

 

 

Bottom line..... Diesel in Benz sta mi oba v?e?....vsak ima svoje prednosti in slabosti.... to je to

 

 

 

DAvid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravek, nacionalizem je mislu zato, ker ti smatra? nas za bogatej?e.

Tud v sloveniji ni tak lepo in super. tud tu se ?e kar veliko ljudi vozi s starimi avti. ali pa imajo nove avte na kredite in lizinge.

 

to da pa folk no?e primerjat navadnega bencinca z navadnim dizlom je pa poglavje za sebe.

Only those without any talent, have no obsessions!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

MISLITE MODERATORJI ?E ENKRAT ZAPRET TO TEMO ALI NE??? VSEPOVSOD DRUGJE STE TAKO HITRI IN PRESTAVLATE TEME TUKAJ PA NI? OD VAS!

Po?asi se bodo za?eli strelat! :ph34r:

 

v ?em je problem? nekome smeta kaj se pri?a o ovoj temi? ili? pusti ljude neka pi?u. v ?em je problem? ako ti se ne sviđa tema nemoj pisati o njoj i nemoj je ?itati.. ja mislim da je ovo jako zanimljiva tema...

 

ps - nebi bilo demokratski zatvoriti temu... :policaj:

 

nisam rekel da ste svi bogati.. sve je isto ko i kod nas - neki imaju para a neki jedva krpaju kraj s krajem.. samo velim da je kod nas prosje?na starost auta 15godina. .. s time da samo na?i sabornici voze nove aute :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zDRAVEK....zdej furam benzinarja... prej?na bla pa alfa JTD..... morem re?t da mi je delala zelo lepo... zdej sem pa spet malo na benza pre?altal....

Bottom line..... Diesel in Benz sta mi oba v?e?....vsak ima svoje prednosti in slabosti.... to je to

DAvid

 

- evo o ?emu ja govorim.. on je imal JTD... a za?t pa sad nema? TURBAKA benzinca? ?uj, ja mislim da jeeeee veeeeeeeeeeeeelka razlika između obi?nog dizela i turbaka ili JTD ili HDI ili HDCI ili kakve već god oni oznake imali... i nije rje? o $$$$$ već o tome da je OBI?NI benzinac bolji od OBI?NOG dizela?a!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bravo Zdravek. tut js pravim da je trba primerjat turbo s turbo!

 

itak je dizlov plus samo poraba pa tist navor! pa ?ist ni? druga! niti servis,niti registracija,niti deli,ni?!

 

:whatever: Turbodizel vs turbobencinar in SDI vs n/a bencinar...

Navor? Kolikor mi je znano imajo dizli ogromen navor zaradi turbine. :rolleyes:

MODERATORJI!!!!!!!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se ne boste za?eli brzdat bom temo pa? zaklenil... ker ste se spustili na otro?ji nivo !

 

lahko bi vam vsem bilo jasno da ima vsak motor svoje prednosti in svoje slabosti...

?e se vsaj malo razumete na avtomobile, druga?e pa itak mlatite prazno slamo...

 

get a life ;)

 

zunaj je lep son?en dan... :P

 

glede na dolo?ene izjave nekaterih, je to ZADNJE OPOZORILO, da nadaljujte temo na konstruktivnem nivoju druga?e se ve? o tem ne bomo pogovarjali..

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je ?e naslov teme? Vpra?am zato, ker ste nekateri o?itno pozabili zakaj se pri tej temi gre? Vpra?anje (tema) je bila DiZeL jA, dIzEl Ne in nikakor ne kdo je kaj in od kod in kaj si lahko privo??i, oziroma kdo ima koliko pod palcem in kak?ne barve je.

Posku?al bom pomiriti razgrete glave in vrniti zadevo k bistvu, ?eprav tisti, ki pomirja v?asih stakne plavo oko.

Na hitro sem pobrskal po svojemu »arhivu« literature na to temo in na?el idealen ?lanek v decembrski reviji Automobilismo (2003). Naslov ?lanka je DOSJE DIZEL, nastal na podlagi dejstva, da je v de?eli, kjer se je ?portni avtomobil rodil, ?tevilo prodanih avtomobilov z dizel motorjem septembra 03 preraslo ?tevilo tistih z bencinskim motorjem. Odgovor na vpra?anje, zakaj tako, sledi iz primerjave (primerljivega!!!!) avomobilov C3 in Lancie tezis s primerljivimi bencinskimi in dizel motorji.

Najprej povzetek primerjave C3 1.4i (76 KS) in 1.4 HDI (72,6KS) (mo? je navedena po dejanskih preizku?anjih na testerju) pospe?ek 0-100km/h (podatke bom ozna?eval B in D)

13,17s(B ) ; 13,65s (D)….pospe?ek od 40-100km/h (IV prestava) 18,6s (B ) ; 18,08 (D)… pospe?ek od 60-100km/h (V prestava) 19,10s (B ) ; 17,45s (D)…. Max hitrost 164,8 km/h (B ) ; 166,5km/h (D) Povpre?na poraba goriva 7,35 l/100km (B ) ; 5,74 l/100km (D)

 

Pri Laciah tezis 2.4 20V (171,5 KS) (B ) in 2.4 JTD (174,1KS) (D) je bencinska verzija ?e bolj izgubila boj . Edino pri pospe?ku 0-100km/h se bencinska verzija ?e lahko kosa z dizelsko : 9,42s (B ) in 9,48s (D) in pri preizkusu 0-1000 iz mirovanja, kjer je rezultat kon?na hitrosti 174,70km/h (B) proti 170,80km/h (D) pri vseh ostalih elementih je dizel verzija bolj?a.

Ob prevo?enih 1000m z za?etno hitrostjo 40 je kon?na hitrost 144,50km/h (B ) in 163,80km/h (D). Kon?na (max) hitrost 216,5 km/h (B ) in 219,3km/h (D ), poraba goriva 10,98 l/100km (B ) in 8,19 l/100km (D) .

 

Zaklju?ek bencinski motorji so izgubili bitko z dizel motorji, ki so z najnovej?im razvojem potolkli bencince. Bencinci edino lahko ?e nagajajo dizlom pri startu iz nulte brzine, ko pa dizel prese?e hitrost 40, oziroma 60km/h mu B ne more ve? slediti. Tudi zoprno dimljenje je pri ta novih zgodovina. Vsi, ki imajo Euro IV imajo filter sajastih delcev in prav ni? ne »pu?ijo« ve?. Tisti, ki na cesti ?e kadijo so proizvodi iz ?asa ko je dizel za?el nagli razvoj.

 

Da ne bo tako vse ?rno za ljubitelje bencincev, se zadnje ?ase pojavljajo motorji, ki sledijo logiki »skupnega voda« in predstavljajo zaznaven napredek v razvoju ?ibke to?ke bencincev, to je navor. (ko naletim na prvo primerjavo med FSI in JTD(zadnji je simboli?no naveden, ker vsaka firma ima svojo oznako), se javim)

 

Kar se pa ti?e odgovora na vpra?anje, zakaj dizli ?e niso zakora?ili na tekmovalne steze, odgovor je : prihajajo . Mislim, da je Audi ?e poslal novo oro?je v Le man. Mislim, da gre za tekmovalno vozilo z V-8 dizel motorjem in zna se zgoditi, da mu ga bodo "?u?ili" od zadaj (brez zamere).

 

Fantje na hitro sem pripravil ta povzetek, zaradi u?arjene atmosfere, ki sicer ni zna?ilna za ta forum (morebitne napake pa bom popravljal kasneje).

 

Mir med vami….Sirius

 

:cheers: :mi pijemoo: :cheers: :mi pijemoo:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

temu jaz re?em konstruktivna debata oz. odgovor <:)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gost
Ta tema je zdaj zaprta za nadaljnje odgovore.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.