Skoči na vsebino

Fotoaparat


madmax

Priporočeno sporočilo

Stvar je taka, v kratkem imam namen kupiti fotoaparat, pa bi rabil preden pade kon?na odlo?itev ?e nasvet forumskega fotografa Marka_mx-3, ker sem opazil da ma? kr neki pojma o teh stvareh.

 

Izbor pa sem zo?il na ta dva modela:

http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_721_6...PowerShot_S3_IS

 

http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_722_6...toaparat_DSC-H5

 

Please help!

 

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 59
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Moj absolutni favorit je Canon - bolj?i objektiv (f/2.7-3.5), za moje oko bolj tople barve na posnetkih, po mnenju nekaterih bolj?i procesor (Slikovni procesor DIGIC II z iSAPS tehnologijo), Canon 2,3 slike v sekundi - Sony 1,1 slike v sekundi!!! - meni zelo pomemben podatek!

Poskusi se v kak?ni bolj?e zalo?eni prodajalni dogovorit za izposojo enega in drugega, pa bo? se la?je odlo?il - noben od omenjenih aparatov ni slab, pravzaprav sta za hobi fotografijo oba odli?na!

 

Mogo?e bi bilo vredno razmislit ?e o eni alternativi za kar nekaj manj denarja - zelo hvaljen na testih in tudi po mojih izku?njah (jaz imam prej?nji model S5500)??!!

http://www.comshop.si/article.asp?ArticleID=43006

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jp,jaz bi tudi v tem primeru Canona vzel,?eprav tudi tale Sony sploh ni slab! :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sony dela vec slik na sekundi, pa ma vecjo resolucijo...

 

jaz mam doma en poceni sony in malo boljsi canon..pa moram rec da kvaliteta slike je priblizno enaka...tko da ne vem

poglej mal se tle

 

 

http://www.dpreview.com/reviews/canons3is/

 

http://www.dpreview.com/

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sta bila na trgu ?e modela Sony H1 in Canon S2, je bil sonijev model malenkost boljsi tako po zmogljivostih kot tudi na?inu uporabe(manulal nastavitve...). Ker pa je bila razlika tako majhna glede na kvaliteto slike je bila izbira samo stvar oblike, in priro?nosti tipk ter funkcij. Malo si preberi na : dpreview . Najbolse pa je it v trgovino in oba prijet v roke da vidis kaj ti bolj ustreza...saj kaj ti bo aparat ki ga nemores vredu drzat v rokah:)

 

Tokrat zmaga Canon... moje mnenje.

 

 

LP, Andrej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

madmax za fotki?e se ti spla?a mogo?e pogledat ?e na www.pixmania.com, imajo prodajo tudi v sloveniji.

 

Jaz nameravam tam kupit S5600, ker ima najnizjo ceno...celo nizjo kot na ebay-u v italiji.

 

Mogoce pa bos nasel canona zase ;)

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vzem Canona, nikol ti nebo ?al. Preve? digitalcev sem ?e testiral in canon JE zakon. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Obujam tole temo, ker se mi zdi, da po skoraj 10 letih bi si lahko privo??il nov foti?.

 

Kaj i??em?

 

- Kompaktni fotoaparat (ne DSLR)

- Naj ima dovolj zmogljiv zoom

- Snema naj HD video al pa ?e raje FullHD

- Cena naj ne bo astronomska

 

Predlogi dobrodo?li, ker se v poplavi fotki?ev ?ist ni? ne znajdem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale prvi ma malo premajhen zoom...10x mam ?e na desetletje starem Olympusu pa ga v?asih zmanjka, k ho?e? v kak?no spalni.... mislim, kake pti?ke na veji pogledat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale P100 je zelo zanimiva zadeva in kar resen kandidat. Pri snemanju videa ima celo slowmotion funkcijo tako, da pove?a ?tevilo frame-ov do 240fps, kar pomeni 1/8 kar zna bit kr cool za mal igrat se.

 

Sem pa videl, da ima malo te?av z avtomatskim ostrenjem v HD snemanju (film?ki na youtubu), ?e se zraven igra? ?e z zoomom.

 

Baterija se polni samo v aparatu pa baje kar dolgo traja. Tole se da verjetno re?iti z rezervno baterijo ali dvema.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja men se tut bolj dopade P100 kot D3000, pa ?e cenej?i je. Druga? pa rezervna baterija vedn prov pride, pa te baterije pomoje mal dlje dr?ijo (verjetn so lionske kot pri mobitelih).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Baterija se polni samo v aparatu pa baje kar dolgo traja. Tole se da verjetno re?iti z rezervno baterijo ali dvema.

 

Za vsako baterijo se najde zunanji polnilec, pa si zmagal, pa obvezno vsaj eno dodatno baterijo.

Js mam za oba digitalca zunanje polnilce, so hitrej?i, baterija se manj greje, pa zanjo jo tudi osve?evat, skratka zakon.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za vsako baterijo se najde zunanji polnilec, pa si zmagal, pa obvezno vsaj eno dodatno baterijo.

Js mam za oba digitalca zunanje polnilce, so hitrej?i, baterija se manj greje, pa zanjo jo tudi osve?evat, skratka zakon.

 

super... bom najdu kak?nega ampak najprej se moram za ma?inco odlo?it :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.