Skoči na vsebino

izguba mo?i


Priporočeno sporočilo

Imam Premacy 1.8 letnik 2000 benzinar

 

Med vo?njo (ponavadi ve? kot 120km/h) motor kar naenkrat izgubi mo?. Hitrost pade, ve? kot 110km/h ne gre ve?. Ob?uti se, kot da bi nehal delovati en cilinder. ?ez nekaj ?asa, zopet kar naenkrat, motor za?ne normalno delovati, kot da se ni ni? zgodilo.

 

To se mi je zgodilo ?e ve?krat. Ali kdo ve, kaj bi to bilo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko je 1000 in 1 napaka!!!

 

Za?ni iskat pri glavnih krivcih!!!

 

Sve?ke,kabli,bencinski filter,kaki slabi kontakti na kakem konektorju za elektroniko,okoli filtra malo poglej(merilec pretoka zraka) kake cevke (za vakum)itd.

 

Za?ni tu nekje pa bo? po?as zo?al krog storilcev za napako!!!

 

 

LP

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmmmm napako iskat takrat ki je ni res ne gre!!!!!

 

ne vem.....prglej kake kable pa konektorje malo porukaj(slab stik)

poglej ?e ima? kable od sve?k use dobr nataknene(da ne prebijajo kje)

 

bencinski filter se ga samo zamenja...........?e ti en cilinder ne dela za?ne avto ?udno lavfat pa nastanejo vibracije avto izgubi mo?,?e ti za?ne morit avto je nekje nekaj zama?eno, .....te?ko na pamet re?t!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm... glede na simptome bi bolj krivil elektroniko/elektriko. A se ti takrat pojavi kak?na lu?ka? Recimo tista, ki zgleda kot motor (check engine)?

 

Na pamet bi jaz za?el re?evati problem najprej na kablih in sve?kah (preveri tudi, ?e je pravi razmak na anodi od sve?ke), spucaj konektorje od kablov. Sledijo pa v?igalne tuljave, merilec pretoka zraka (preveri in na?pricaj konektor z WD40 al pa s ?im podobnim).

 

Glede na to, da to ni trajna napaka oz. se pojavlja in zgine, predlagam najprej, da se loti? poceni menjav in popravil in si po mo?nosti raje sposodi v?igalne tuljavi ipd, ker zadeva je kar draga, da bi jio kupil samo zato, ker ti to predlagamo na forumu ;)

 

Napi?i tudi ?t. prevo?enih km.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno najbol? da se nekje prklopi? na tester, pa da ti probajo "strokovnjaki" povedat kaj je treba nardit, pri tem pa upam da ne bo ?lo po sistemu "najprej bomo tole, pol ?e to ne bo, bomo ??e tole zamenjal in ?e ?e to ne bo pol ?e tisto"! - totalno guljenje - tako po?etje! :whatever:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takole:

 

ne posveti nobena kontrolna lu?ka

motor se takrat nenormalno trese

avto je bil ?e na testerju, pa ne poka?e ni? - narejen veliki servis vklju?no z menjavo klinastega jermena

prevo?enih je 82000km

zamenjal sem katalizator, ker je bil skurjen - po moje zato, ker je vanj tekel bencin+olje in je zgorel

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tak?ne simptome ima tudi avto lahko zaradi elektronike v razdelilcu v?iga.... Tako je bilo pri 323

 

Preveri konektor(je) elektronskega modula v?igalne napeljave (?e ga(jih) ima). Uporabi kontakt sprej (samo za spoje). Kable pa nasprejaj s kakim sprejem za odstranjevanje vlage, oziroma za pove?evanje izolativnosti.

Ali ima? slab kontakt na kakem konektorju ali pa ti napeljava do sve?k kje na trenutke prebija.

Preveri tudi vakum cevko na razdelilcu (regulacija predv?iga). Mo?no je, da je preperela in v dolo?enih pogojih potegne zrak, zaradi ?esar se zmanj?a kot predv?iga in povzro?i nepravilno delovanje motorja (izguba mo?i, vibracije...)

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ej ?aki no, pol bi mu skos slabo vleklo ne pa tako na obroke... :ne vem:

 

Naj proba z enekimi obrato kot se vozi po AC vozit na kakai relaciji z ni?jo prestavo pa se bo videlo. Filter pa lahko za?ne nagajat ker enostavno po?asi za?ne padat tlak na ?obah, ker je pa? zama?en, saj ko da? gas ne ste?e takoj toliko bencina skozi kot potem ko motor dose?e neko vi?je ?tevilo vrtljajev.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj proba z enekimi obrato kot se vozi po AC vozit na kakai relaciji z ni?jo prestavo pa se bo videlo. Filter pa lahko za?ne nagajat ker enostavno po?asi za?ne padat tlak na ?obah, ker je pa? zama?en, saj ko da? gas ne ste?e takoj toliko bencina skozi kot potem ko motor dose?e neko vi?je ?tevilo vrtljajev.

 

hmmm, good point - ?eprav se mi ?e vseeno zdi kar te?ko verjetno - sicer je pa res bencinski filter ?e tanajmanj?i stro?ek in ?e bo pomagal :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker nisem stru?ko za avte, kdaj napi?em ali vpra?am tudi kak?no bedarijo. Se opro??am.

 

Porabe olja ni. Ko se zgodi, je ve? kot 4K obratov.

?e avto takoj ustavim, tisti moment ?e vedno dela brez mo?i. Zelo hitro zatem pa je vse ok. Ni ?asa, da bi neuk takoj na?el pravo stvar in jo preveril.

Ali ne dela 1 cilinder ali dva - ne vem. Ali bi avto lavfal v prostem teku samo na dva cilindra?

 

Glede na vse kar ste napisali pa ?e:

 

bencinski filter - ali lahko vpliva samo na en(dva) cilinder(a)? Ali se zdi mogo?e, da bi izmeni?no nedelovali cilindri? A bi zaradi filtra moral avto za?eti delovati takoj ko padejo obrati?

 

kabli - ?e je napaka na kablih je verjetno lahko samo na tistem kablu, ki gre na cilinder, ker bi po moje druga?e napaka vplivala na vse

 

razdeliec v?iga + tuljava - ?e crkne, crkne za vse cilindre, ki jih pokriva. Torej ali bi avto ?e deloval oz. ali bi z njim lahko ?e dosegel 110km/h?

 

?obe, merilec pretoka zraka - katera zadeva vpliva na vse cilindre, katera pa samo na dolo?enega?

 

Imam ob?utek, da je zadeva termi?no odvisna. Kot da se pri veliki hitrosti (obratih) segreje, ko se pa avto ustavi pa temperatura hitro pade. Kateri elementi so termi?no odvisni?

 

Katero od teh zadev bi moral pokazati ra?unalnik na servisu?

 

?e bi ob dogodku namerno vozil dalje, ali je mo?nost da se mi avto v?ge, ?e bencin zares ste?e v katalizator (v?ig katalizatorja)? Ali bi pokvaril ?e kaj drugega? Na ta na?in bi lahko sprobal - segrel avto za dalj ?asa - zadeva ne bi delovala dalj ?asa po ustavitvi avta in bi lahko kaj pogledal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pepe, da ne bo? po nepotrebnem razdiral avto, sem labiju ravnokar napisala en tekst s podobno temo, in ti ga prene?am, preveri, ?e je kaj uporabno

 

ni samo slabo gorivo, ?eprav na hrva?kem je oz. je bil in je verjetno ?e (samo v tem primeru bi ti zaribal motor, stro?ke pa bi si kril sam) - objavljeno pri njihovem dnevniku

 

kaj pa ?e ima? okvaro katalizatorja in sistema za kontrolo emisije, kajti posledica tega je slabo delovanje, zmanj?ana mo? in okvaro motorja- za dizle in bencinarje - in sicer:

- ?e ne uporablja? ustrezno gorivo (neosvin?en bencin in verjetno tudi dizel- za dizel je predpisan cetansko ?tevilo najmanj 51)

- ?e si vozil avto, ?e motor o?itno slabo deluje

- ?e si potiskal avto z izklju?enim v?igom

- ?e si vozil po strmini navzdol z izkju?enim v?igom in vklju?enim menjalnikom

- ?e si priganjal motor k visokemu ?tevilu vrtljajev dlje kot 5 minut, ?e nisi vklju?il prenos mo?i

- ?e si posegal v v sistem za kontrolo emisije - to opravijo samo na servisu

- ?e si zagnal motor s potiskanjem ali z vleko avtomobila

 

sre?no

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

- ?e si vozil avto, ?e motor o?itno slabo deluje

- ?e si potiskal avto z izklju?enim v?igom

- ?e si vozil po strmini navzdol z izkju?enim v?igom in vklju?enim menjalnikom

- ?e si priganjal motor k visokemu ?tevilu vrtljajev dlje kot 5 minut, ?e nisi vklju?il prenos mo?i

- ?e si posegal v v sistem za kontrolo emisije - to opravijo samo na servisu

- ?e si zagnal motor s potiskanjem ali z vleko avtomobila

 

sre?no

 

Sva?ta se folk zmisli. Tole mi je kvalitetno po?ivilo ve?er. :ouje:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.