Skoči na vsebino

temnenje stekel


BOJČ

Priporočeno sporočilo

Vsaka ?ipa je malo motna, neki % svetlobe tako ali tako ne prepu??a. Jest mislim da bodo par % ?e tolerilari, problem je verjetno pri tistih ki imajo bolj temne folije v homolomo pa je vpisan zakonski mimimum. Druga?e pa, naj merijo ?ipe. ?e policaju ne bo? te?il ti bo dal mer za teh par %. Druga?e pa, kar pi?e v homolomo si lahko razlaga?, in imamo folijo ki prepusti dolo?en % svetlobe in ne stekla.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
  • Odgovori 163
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

  • 1 mesec kasneje...

WTF ??? :angry:

 

Pizd*** jim evropska, pa tolk sm se veselil, da mi nau sonce po faci ?gal (+ folk ?udn zjau u faco <_< )

Grrrrr :angry: :angry: :angry:

 

 

PS: A bi obstajala kaka varianta, da bi nekak naredu "za nazaj" ?? Nevem, na pamet bluzim :whatever:

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WTF ??? :angry:

 

Pizd*** jim evropska, pa tolk sm se veselil, da mi nau sonce po faci ?gal (+ folk ?udn zjau u faco <_< )

Grrrrr :angry: :angry: :angry:

PS: A bi obstajala kaka varianta, da bi nekak naredu "za nazaj" ?? Nevem, na pamet bluzim :whatever:

 

Najbr? tako,da bi zavrtel cajt nazaj. :P:D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se zihr kej da za nazaj, samo ti mora tako napisati ?e tisti ki ti folija gor da + nekoga vi?je bi moral poznati da bi ti s starimi datumi na homologacijo to ?ez spustil. Ni 2x za re?t da je kdo ?e tako naredil, samo itak da se to ne sme govorit. Je pa res bedno da se prednjih ve? ne sme temnit, kreteni, pol zgleda pa avto tko kot mrli?ki voz. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nekaj; danes na homologacijskem pregledu mi je zate?il (ok no, omenil je), da potrebujem piska?a za rikverc!!! WTF? ?zmeden?

BTW, senzorji za rikverc pa v novem zakuni menda sploh niso omenjeni, ?eprov majo po moje bistveno ve?jo u?inkovitost (a bo 2,3 letn froc vedu, kaj pomen tisto piskanje :whatever: , mislim... svaka jim ?ast :rispekt: )

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nekaj; danes na homologacijskem pregledu mi je zate?il (ok no, omenil je), da potrebujem piska?a za rikverc!!! WTF? ?zmeden?

BTW, senzorji za rikverc pa v novem zakuni menda sploh niso omenjeni, ?eprov majo po moje bistveno ve?jo u?inkovitost (a bo 2,3 letn froc vedu, kaj pomen tisto piskanje :whatever: , mislim... svaka jim ?ast :rispekt: )

lp,

D

 

Zakaj pa piska?a? A ima? dostavnika? :ne vem: Al je spet kak?na nova fora, pa je jaz ne vem.

Jaz sem bil 1 teden nazaj na tehni?nem, pa mi ni ni? rekel... :ne vem:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jap!

?e ima? zadaj temneno na maximum rabi? piska?a !

 

kot kaki kombi :D

 

js bi tud dal temnit samo ne prej dokler ne bo ponovno pogo?e temnit ?e predne stranske ?ipe!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jap!

?e ima? zadaj temneno na maximum rabi? piska?a !

 

kot kaki kombi :D

 

?zmeden??zmeden? Pa saj je vsak teden nekaj novega okrog teh stvari... A potem mi lahko :policaj: te?i al kaj? Ampak so pa res kekci. 1 teden nazaj na tehni?nem je sicer hotel videti homologacijo za ?ipe, o kak?nem piska?u pa ni bilo nobene besede... BZ, kr neki! :whatever:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neki mi je prjatu govoru da je problem v tem ker so stranska okna lahko max temnjena 10%

Problem je v tem ker ma velik serijskih avtov tonerana stekla, sam ne vsi enako, in tu nastane problem, ker pol bi mogli te k temnijo za usako znamko posebi naro?at folijo s tolk in tolk prepustnosti. Recimo jst mam serijsko tonerane 3%, torej gre lahko max 7% folija gor. Ampak usak avto ma druga? temnjena, to je problem. Drug problem je pa to da te k temnijo ?e noben nima ma?ince da bi zmeru prepustnost svetlobe ?ez okn. Na?eloma pa se da temit, ?e se z ma?ino ugotovi da serijsko tonerana stekla + folija ne presegata 10%. Se pa da po tanovem zadi temnit 75%, pol pa pride na vrsto piska?, ?e je temnjen ve? kot 50%, pol ma? kao dostavnik in rab? piskalico. Tko je men prjatu razlo?u k njegov prjatu temni stekla :D

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK, potem imam pa dostavnika :D . A kdo kej rabi??? :hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Zatemnjena stekla s folijo CPFILMS VERTRIEBS GmbH -DE. Zadaj bo?no in zadaj tip folije AT 05 SPS -D5148, prepustnost svetlobe 55%. Svetlobna prepustnost stekel s folijo zadaj bo?no in zadaj 17%. Meritev opravljena z napravo za merjenje prepustnosti svetlobe TM200-LASER LABS-ZDA. Vgrajena naprava za zvo?ni signal pri vzvratni vo?nji.

 

Evo, to mam jst v homologaciji vpisan.

 

BTW, ti merilci pridejo cca. 150$. Sam a mi zna kdo razlo?it, KAKO je pri?el do svetlobne prepustnosti 17% !?!?!?!

Od kdaj ima lahko tonirana ?ipa 38% absorbcijo svetlobe???

(prepustnost: 62%(prepustnost s toniranjem) - 45%(absorbcija folije) = 17% skupna prepustnost, katero je izmeru)

 

 

AMPAK, pazi zdej to (?e dobr, da ?e nism tistga glupga piska?a montiru):

http://www.mzp.gov.si/fileadmin/mzp.gov.si...o/18_7_08_3.pdf

 

Se pravi, SPET sprememba zakona:

 

Citiram:

V Pravilniku o zatemnjevanju stekel na vozilih (Uradni list RS, ?t. 82/07) se 4. clen spremeni tako, da

se glasi:

»4. clen

Ce so stekla na zadnji steni vozila zatemnjena tako, da prepu?cajo manj kot 30 % svetlobe, mora biti

vozilo opremljeno z vzvratnimi ogledali na obeh straneh.«

 

 

Pa je*o jih veter pa klanc pa vsi po spisku... te blesave zakone spreminjajo od dons do jutr, sam da nas je*ejo :vskalo: Koji Q*ac no, bedna dr?ava!!!

 

 

Pardon no, sam ni konca neumnostim u tej de?eli :(

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

No, ker ste eni omenjal sploh tisiti, ki imate letnike pred spremebo zakona, semse mal pozanimal pa sicer res ne vem, ?e bi ?e vedno ?lo skoz na na?in kot je ?lo kake 3 mesce po tistem, ko je zakon za?el veljat, mi je pa kolega rekal, da ?e ma ker namen naj se pozanima na Lumark - Brum?nik pri MB 041/662-292. Za avtomobile pa uveljavitvi zakona pa definitvno ni ?ans, za prej pa se obrnite na njih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Perimund v Trebnjem je malce dra?ji. Za karavana ra?una 210?, za limuzino pa 170?. Jaz sem pri?el skoz malce ceneje, ker se mu je pri monta?i pripetila manj?a nezgoda in je malce spustil ceno.

Sicer pa je za primerjavo Dr. Glass cenej?i (karavan 170?, limuzina 140?, pa dodatnih 10? popusta tudi ne bi bil problem).

Jaz sem ?el k Perimundu zato, ker ima foliatecovo folijo, pa resni?no se potrudi, tako, da mi malce ve? ? ni ?al. :bravo:

 

Joj, fotke... Sej bom, sej bom... :(

 

 

lep pozdrav! ali ve? mogo?e ?e v okolici Nove Gorice ali Ajdov??ine kdo temni ?ipe??? in kako je pa to s homologacijo????

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, ker ste eni omenjal sploh tisiti, ki imate letnike pred spremebo zakona, semse mal pozanimal pa sicer res ne vem, ?e bi ?e vedno ?lo skoz na na?in kot je ?lo kake 3 mesce po tistem, ko je zakon za?el veljat, mi je pa kolega rekal, da ?e ma ker namen naj se pozanima na Lumark - Brum?nik pri MB 041/662-292. Za avtomobile pa uveljavitvi zakona pa definitvno ni ?ans, za prej pa se obrnite na njih.

 

 

Je kdo stestiral to zadevo?

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

naj nekdo ki je bol komunikativen pokli?e in se zmeni ,mislim da nas je kar nekaj da bi temnili ?ipe(seveda vse)

 

Mislil sem tebe David-ti si bol raglja :D

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

naj nekdo ki je bol komunikativen pokli?e in se zmeni ,mislim da nas je kar nekaj da bi temnili ?ipe(seveda vse)

 

Mislil sem tebe David-ti si bol raglja :D

 

 

Deal.-.. .bom poklical naslednji teden.... :bravo:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jp jp, a sedaj se lahko temnijo in homologirajo use use ?ipe?! :P

 

:( ne se ne dajo ti pa jih zatemnijo na lastno odgovornost vpisejo pa ti samo zadnje prve pa pod opombo pol pa odvisno kake srece si pri policajih ce skuzi al ne pa tehnicniga ne naredis ce nimas vez

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.