Skoči na vsebino

Jaz mam tud problem


Priporočeno sporočilo

preden grem spet na servis, mogoce ma kdo idejo

-pred kratkim je zacel avto slabo vleci.

-sem sel na servis in so 1. Dali se enkrat software gor, 2. Zamenjali filter goriva...po tem se ni zgodilo nic posebnega razen da je motor lepse tekel.

-potem sem sel se enkrat in so zamenjali merilec pretoka zraka...po tem je blo vse ok.

 

Zdaj pa vcasih sept zacne slabo vlec, pol recimo ugasnem avto pa spet ok vlece, pa tko naprej...

 

Se za potrditev moja meritev (da ni samo v obcutku)

ko je vse ok rabi od 80-120 km/h v peti prestavi 11 sek

ko pa slabo vlece pa rabi od 80-120 km/h v peti cca 16 sekund.

 

A ma kdo kaksno idejo?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

preden grem spet na servis, mogoce ma kdo idejo

-pred kratkim je zacel avto slabo vleci.

-sem sel na servis in so 1. Dali se enkrat software gor, 2. Zamenjali filter goriva...po tem se ni zgodilo nic posebnega razen da je motor lepse tekel.

-potem sem sel se enkrat in so zamenjali merilec pretoka zraka...po tem je blo vse ok.

 

Zdaj pa vcasih sept zacne slabo vlec, pol recimo ugasnem avto pa spet ok vlece, pa tko naprej...

 

Se za potrditev moja meritev (da ni samo v obcutku)

ko je vse ok rabi od 80-120 km/h v peti prestavi 11 sek

ko pa slabo vlece pa rabi od 80-120 km/h v peti cca 16 sekund.

 

A ma kdo kaksno idejo?

 

Saj verjetno so sicer vse to na servisu ?e pregledali, ampak vseeno (takole, da kar s tavelkim kladvom udarim :P ):

 

Intercooler? Turbina? AGR ventil? ?rpalka za vbrizg goriva? ?obe?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce bo intercooler al pa turbina pol bom kar vrgel v smeti avto :)

crpalko so mi enkrat ze zamenjali, ce bo se enkrat bom kar vrgel v smeti avto :) :)

sobe naj bi ble "spucane" s tem ko das nov software gor

AGR? ali mislis EGR? to je mozno, samo v tem primeru bi blo skoz slabo...vsaj se mi zdi, ne bi bil pa presenecen glede na to kje vse tankam

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce bo intercooler al pa turbina pol bom kar vrgel v smeti avto :)

crpalko so mi enkrat ze zamenjali, ce bo se enkrat bom kar vrgel v smeti avto :) :)

sobe naj bi ble "spucane" s tem ko das nov software gor

AGR? ali mislis EGR? to je mozno, samo v tem primeru bi blo skoz slabo...vsaj se mi zdi, ne bi bil pa presenecen glede na to kje vse tankam

 

 

 

Torerj labi... najverjetneje bo? avto stran vrgel... pa ?e se odlo?a? kam bi ga vrgel.... lahko ga pred mojo bajto v smeti vr?e?... nimam problemov s tem.... :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ehh, Labi pripelji ga v Maribor, vendar ti bom jaz pokazal kam ga mora? postavit, aja pa prej ?e gre? lepo na eno tortico ( to te povabim jaz ) potem pa na vlak via Ljubljana :bravo:

 

 

Eeeeej.... jaz sem mu prvi smeti??e ponudil.-... labi pridi h meni... dobi? ?e 4 ?evap?i?e in pol oglodane pljeskavice.... pa malo kajmaka... :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce bo intercooler al pa turbina pol bom kar vrgel v smeti avto :)

crpalko so mi enkrat ze zamenjali, ce bo se enkrat bom kar vrgel v smeti avto :) :)

sobe naj bi ble "spucane" s tem ko das nov software gor

AGR? ali mislis EGR? to je mozno, samo v tem primeru bi blo skoz slabo...vsaj se mi zdi, ne bi bil pa presenecen glede na to kje vse tankam

 

?e zastopi? nem?ko, se malce razglej po tem forumu. Mogo?e najde? kak?en bolj konkreten odgovor na tvoje vpra?anje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Labi: sorry za off topic,

 

ne kupim dizla... sem si premislil :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni samo slabo gorivo, ?eprav na hrva?kem je oz. je bil in je verjetno ?e (samo v tem primeru bi ti zaribal motor, stro?ke pa bi si kril sam) - objavljeno pri njihovem dnevniku

 

kaj pa ?e ima? okvaro katalizatorja in sistema za kontrolo emisije, kajti posledica tega je slabo delovanje, zmanj?ana mo? in okvaro motorja- za dizle in bencinarje - in sicer:

- ?e ne uporablja? ustrezno gorivo (neosvin?en bencin in verjetno tudi dizel- za dizel je predpisan cetansko ?tevilo najmanj 51)

- ?e si vozil avto, ?e motor o?itno slabo deluje

- ?e si potiskal avto z izklju?enim v?igom

- ?e si vozil po strmini navzdol z izkju?enim v?igom in vklju?enim menjalnikom

- ?e si priganjal motor k visokemu ?tevilu vrtljajev dlje kot 5 minut, ?e nisi vklju?il prenos mo?i

- ?e si posegal v v sistem za kontrolo emisije - to opravijo samo na servisu

- ?e si zagnal motor s potiskanjem ali z vleko avtomobila

 

preberi in izlu??i, ?e je kaj uporabnega

pa sre?no

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni samo slabo gorivo, ?eprav na hrva?kem je oz. je bil in je verjetno ?e (samo v tem primeru bi ti zaribal motor, stro?ke pa bi si kril sam) - objavljeno pri njihovem dnevniku

 

kaj pa ?e ima? okvaro katalizatorja in sistema za kontrolo emisije, kajti posledica tega je slabo delovanje, zmanj?ana mo? in okvaro motorja- za dizle in bencinarje - in sicer:

- ?e ne uporablja? ustrezno gorivo (neosvin?en bencin in verjetno tudi dizel- za dizel je predpisan cetansko ?tevilo najmanj 51)

- ?e si vozil avto, ?e motor o?itno slabo deluje

- ?e si potiskal avto z izklju?enim v?igom

- ?e si vozil po strmini navzdol z izkju?enim v?igom in vklju?enim menjalnikom

- ?e si priganjal motor k visokemu ?tevilu vrtljajev dlje kot 5 minut, ?e nisi vklju?il prenos mo?i

- ?e si posegal v v sistem za kontrolo emisije - to opravijo samo na servisu

- ?e si zagnal motor s potiskanjem ali z vleko avtomobila

 

preberi in izlu??i, ?e je kaj uporabnega

pa sre?no

 

?zmeden? ??????? ?zmeden?

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok pa sem mislu da sam jaz ne ?tekam ker sem pa? laik na tem podro?ju.... :bravo:

 

Hehehe ... sem ?e imel odovor na tisti post napisan, pa sem se v jezik vgriznil in vse pobrisal .... :hohoho:

 

In tako je jajce nau?ilo kokljo jajca valit.... :mi pijemoo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

EGR je lahko problemati?en, dokaz za to je Clio 1.5 Diesel - samo spucal so ga mojemu znancu in je avto normalno deloval, :P kolikor lahko sploh clio normalno deluje

 

Moj Fotr pa je imel pri A6 110TDI probleme z Luft Messerje - merilnikom pretoka zraka in se je komaj privlekel na servis.

 

Moje mnenje pa je, da ?e ti konstatno slabo vle?e med 80-120, ne glede na ogretost motorja, ni vzrok EGR, ker se le ta odpira in zapira ko je motor ?e ogret in ne prej, to pa je sicer pri M6 res hitro.

 

Upam, da ni kaj ve? (izguba kompresije, zaradi obrabe ipd.), ker kolikor vem nima? dosti ?ez 100.000 km

 

p.s A si moral na servisu kaj pla?ati glede na to da si izven garancije ? To ?aka lahko tudi mene drug teden mesec se mi garancija izte?e nisem se pa ?e odlo?il kje bom servisiral avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- ?e si vozil avto, ?e motor o?itno slabo deluje

 

motorja nimam...je pa res da sem vozil avto ker kolo slabo deluje (neoprano pa mal prazna guma)

jaooo...a to si dobila iz kaksnih navodil al kaj? :D

 

teddy: nisem nic placal, so face na gami.

zanimivo: ce ugasnem avto in pol spet prizgem je vse ok...(tezava je taka: turbo zagrabi dosti kasneje..recimo pri 2500-3000rpm).

 

sirius: dodatke sem ze zdavnaj probal (so mi svetovali na servisu). Bom pocakal se en tank potem pa na servis...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

sirius: dodatke sem ze zdavnaj probal (so mi svetovali na servisu). Bom pocakal se en tank potem pa na servis...

 

Imam ob?utek, da si sprobal tiste(ali -ga) za ?i??enje injektorjev, na pa tudi take, ki jih tudi podma?ejo in sprostijo igle. Vsekakor je na tebi, da se odlo?i? (kakor vidim si se ?e), kaj bo? ukrenil.

Morebiti se je kakemu senzorju malo "zme?alo", oziroma mu se po dolo?enem ?asu brezhibnega delovanja "zme?a" in po?ilja narobe podatke ra?unalniku, ki ustrazno odreagira in "popravi" odnos gorivo-zrak v + ali -, in rezultat je "pove?ana" turbo luknja. Pelji na servis takrat, ko se napaka pojavi in ne ugasni motorja med priklapljanjem na servisni ra?unalnik (?e je to mo?no). V nasprotnem bo servisni ra?unalnik prikazal brezhibno delovanje in ?akati bo potrebno, da se napaka pojavi, kar pa lahko traja, oziroma se po Murphy-u lahko sploh ne zgodi, dokler si na servisu. :hohoho::hohoho:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehehe ... sem ?e imel odovor na tisti post napisan, pa sem se v jezik vgriznil in vse pobrisal .... :hohoho:

 

In tako je jajce nau?ilo kokljo jajca valit.... :mi pijemoo:

 

kaaaaaj jeeee, si hotu na dolg napisat da dizel nima katalizatorja??? (napisala sem na splo?no - predvsem za bencinarja), ker je vzdr?evanje dizla bolj enostavno, zanj ni potrebno toliko navodil - so pa tudi izjeme

kaaaj je blo prej? kura al jajce?

 

 

ce bo intercooler al pa turbina pol bom kar vrgel v smeti avto :)

crpalko so mi enkrat ze zamenjali, ce bo se enkrat bom kar vrgel v smeti avto :) :)

sobe naj bi ble "spucane" s http://www.mazda-si.net/style_images/mazda...es/rte_dots.gif

http://www.mazda-si.net/style_images/mazda...rte_dots.giftem ko das nov software gor

AGR? ali mislis EGR? to je mozno, samo v tem primeru bi blo skoz slabo...vsaj se mi zdi, ne bi bil pa presenecen glede na to kje vse tankam

 

ne sam kje tud kaj (bio,)

najbolj? bo, da zamenja? isto?asno vse tiste dele, kjer te?e dizel, pol bo pa o.k.

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Labi a je kej novega? Si zrihtal kej?

 

ne se..

naslednji teden grem

 

zdaj pa prav hecno: recimo zacne slabo vlec ("turboluknje" je do cca 3000rpm) pa ugasnem avto pa spet prizgem pa je vse ok.

 

mogoce bom dal namontirat ctrl+alt+del gumb na armaturi :D

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

zdaj pa prav hecno: recimo zacne slabo vlec ("turboluknje" je do cca 3000rpm) pa ugasnem avto pa spet prizgem pa je vse ok.

 

mogoce bom dal namontirat ctrl+alt+del gumb na armaturi :D

 

Podoben problem se je zgodil meni v?eraj na moji blagovni znamki, pri kateri celoten nadzor sistema opravlja ra?unalnik. ?e nekaj ?asa mi javlja napako "o?istiti dizel filter". Na voznih lastnostih se ni ni? poznalo. V?eraj se je pa zgodilo. Na?gala se je lu?ka motorja, izklopil se je ASP/ASR, dobil sem obvestilo, da se oglasim na servisu. Avtomobil je naenkrat postal trom, pospe?evanje je bilo mo?no samo so 3000 obratov in to brez neke ?ivahnosti. V Sl. Bistrici sem se na ?rpalki ustavil, ugasnil ma?ino in povpra?al po servisu, ker ga tam ni bilo, sem nadaljeval proti Mariboru. Ko sem ponovno zagnal motor, je vse delovalo, kot, da se ni? ni zgodilo. Motor je deloval brez te?av. Ob?asno ?e dobivam obvestilo o te?avah s filtrom in anomalijah pri izpi?nih plinih.

Oglasi sem se na servisu v Mariboru. Vodja servisa mi je pojasnil, da je nekaj narobe, ali z vbrizgom goriva, ali pa sistemom FAP (pri mazdi je to DPF). S filtrom goriva pa naj ne bi bilo problemov, ker ?rpalka goriva ustvarja v filtru konstanrni pritisk 3 at. ?e je pa voda v filtru, jo zazna poseben senzor in pojavi se rde?a lu?ka. Torej, ko je nekaj narobe z izgorevanjem, ali ostalimi elementi gorivnega sistema se ra?unalnik preklopi na rezervni program, ki ne omogo?a normalnih performans motorja. ?e ni nekaj hudo narobe pomaga, ?e motor ugasnemo in ?ez nekaj ?asa ponovn za?enemo, ra?unalnik se resetira in nekaj ?asa je delovanje motorja spet normalno, do naslednjega preklopa. Potrebno bo iti na servis, kje naj bi s testerjem odkrili napako.

Ker obstaja mo?nost, da sem tudi jaz kje nato?il slabo gorivo, bom poskusil tisto kar sem tebi predlagal. Najprej sem natakal poln rezervar goriva pri MOL-u, sedaj pa bom dodal ?e tisto "teko?ino za sekrete"(da ne bo to vzel za res, gre za poseben aditiv za dizel iz grupe 007).

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.